Temná píseň

(festivalový název)
Irsko / Velká Británie, 2016, 100 min

Sophia (Catherine Walker) prežíva jednu z najhorších životných etáp. Prišla o dieťa, z ktorého smrti sa neustále obviňuje, opustil ju partner, ktorého neustále nadovšetko miluje. Vzhľadom k okolnostiam sa môže zdať, že jej situácia nemá východisko. Lenže Sophiino odhodlanie vrátiť všetko do starých koľají je natoľko veľké, že je ochotná urobiť čokoľvek. Risk v podobe starovekého rituálu však môže viesť k úplne opačnému efektu, ako sa mladá žena pôvodne domnievala... (*CARNIFEX*)

brunetkabbb

Říkali jsme si: "Jó, okultismus, paráda, tam bude tolik místa na to, abysme se dobře pobavili nad Bčkovym horůrkem!" No, ale ne. Dark Song nemá ani ten správnej náboj na to, aby to byl dobrej film, ani tu správnou, nutnou dávku hlouposti, vtípků a vůbec vhodnejch situací na pobavení. Takže pokud hledáte vtipnej film na uvolnění, hledejte dál. ()

Shanen29

Velmi náročný horor ,ale velmi dobrý.Člověk zde musí pochopit podstatu filmu a mít pár vědomostí aby to pochopil a rozkryl . ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Zrhuba v půlce jsem se "modlil" ať to má alespoň obstojný konec...no...neměl. Raději si měla koupit věšteckou tabulku na netu. ()

Homerking

Truchlící matka Sophie si pronajme velký dům uprostřed samoty, poté najme okultního "specialistu" aby zde provedl prastarý magický rituál pomocí nehož by mohla kontaktovat svého mrtvého sedmiletého syna. Sophia vloží svou důvěru do rukou podivného okultního mága a pod jeho vedením podstoupí nejrůznější trýznivé přípravy potřebné pro dokončení tohoto náročného, zdlouhavého rituálu. /// Oplzlý jebnutý mág s povahou absolutního imbecila mě celkem bavil i ty jeho divný pravidla ale to bylo asi tak všechno, nejvíc mě dosralo že celou dobu čekám jak vocas na neustále slibovaný závěrečný obřad a na ten ve finále vůbec nedojde, namísto toho došlo na haluzní trapnou koncovku. Průměrný okultní horor na jedno shlédnutí. Slabší tři hvězdy. ()

LukyValient

Jestli si pod pojmem "horor" představujete pouze lekačky a bubáky zavěšený v roku místnosti bude to asi pro Vás zklámáním. Nicméně podle mě v rámci tématu je to zvládnutý.. většinu filmu bych si nepředstavoval lépe.. no.. většinu.. Temný je to, důraz na lidskost to má, pravej starej dobrej okultní šmak to má.. samý dobrý :D Ta poslední hvězda unikla.. no, ten kdo to viděl, tak ví za co :D ()

Olafsson

Velmi dobré! Nic pro průmerného mileniála či centiniála s attention spanem 10 vteřin. Tady se celá atmosféra, napětí, děj, postavy, prostě vše, budu je pozvolna, krůček po krůčku, divák se postupně všemu dostává hloubš a hloubš pod kůži. Plné tamené, ale intimní atomosféry, se závěrečným vyvrcholením, které mě možná malinko zklamalo... Ne vizuálem, ale tím do čeho se hlavní hrdina transformovala.. Zdálo se mi to až příliš klišé. Přesto 4 hvězdy podle méhé názoru zaslouženě. ()

jkpj22

Ke konci se to trochu rozjede, atmosféra tomu rozhodně nechybí a koncept je zajímavý, ale na víc to prostě nemá. S horory z Anglie má obecně problémy, prostě to neumí. ()

brasek

Pokiaľ divák pozná stredoveký grimoár "Kniha posvátné magie mága Abramelina" tak tento snímok bude mať pre neho malú pridanú hodnotu. Príbeh je zo začiatku zaujímavý a jeho zaujímavosť s pribúdajúcimi minútami klesá a ku koncu sa dostane skoro až na samé dno. Do istej miery sa snímok javí ako psychodráma s prvkami mysticizmu a hororu, ale ono to niekde viazne. Na druhej strane keď si posvietime na Liama Gavina tak jeho prvotina nie je až taká zlá, aby sme mu nefandili do budúcna narozdiel od niektorých iných filmárov v profesii režisér/scenárista, ktorí svojimi prvotinami doslova terorizovali diváka. ()

exlax

Zdlouhavá příprava se do poslední chvíle zdá, že někam opravdu povede. Ale ono ne. Zajímavý nápad, místy během přípravy i provedení, ale neústí to do absolutně ničeho. Poslední třetina filmu ze sebe dělá něco, co ale opravdu, opravdu není a nikdy být nemůže. Očividně to rozpočtem není. ()

Miroslav.Zac

Kdysi jsem se o magické rituály zajímal, vydržel jsem tedy celou dobu koukat s tím, že se na konci dočkám nějakého rituálního osvícení, stejně jako hlavní ženská postava. Odešel jsem s pocitem, že skutečný smysl filmu pochopím až později... nebo nikdy. ()

patho666

Rituál, okultizmus, mágia, k tomu parádna atmosféra a pomalé tempo, ktoré nesadne každému. Ku koncu tomu však z môjho pohľadu dochádza dych, ale celkovo dosť dobré. ()

Boanka

Napriek podľa mňa nízkemu hodnoteniu je tento komorný, temný príbeh výborným hororom. Herecké výkony (najmä v tomto žánri vedia výrazne pokaziť dojem) prirodzené, surové. Niekto z produkcie si očividne zvolil tému, o ktorej už čo-to musel prečítať, takže okultizmus, rituály a logika okolo príbehu perfektne sedeli s teóriou, akú poznám. Vyvrcholenie, žiaľ, prišlo len vďaka stupídnemu rozhodnutiu hlavnej hrdinky, takže jedna hviezda mínus. Inak skvelé, inteligentné. ()

NelaFlaj

Dark Song opravdu není snímkem pro běžného diváka. Místo lekaček, adrenalinu a svižného děje nabízí postupný a detailní vhled do konstrukce složitého rituálu, jakým Abramelin bezesporu je. Důraz je kladen především na psychologii postav a jejich strach z toho, že pokud se v rituálu dopustí jen malé chybičky, může to mít katastrofální následky. Jednu hvězdičku odebírám za konec, který se opravdu nepovedl, zbytek filmu však hodnotím velice kladně. ()

Ulfursdottir

Naprosto skvělý a vizuálně velmi uspokojivý film. Není to nic pro nikoho, kdo v hororu potřebuje litry krve, lekačky a děsivé masky. Slowburn, což ale ničemu nevadilo, působivý příběh i zobrazení rituálu, podmanivý minimalistický soundtrack. Skvělá práce. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů