Nejsledovanější

(festivalový název)

Najsledovanejší

Dokumentární

Česko, 2017, 91 min

Dokument o dnešním fenoménu, kterým jsou youtubeři a humbuk kolem nich, kdy se z obyčejných lidí/dětí stávají uměle vytvořené celebrity. Pro mnohé nepochopitelné (kdokoliv starší 30 let) pro jiné styl života (od 12 let níž). Každopádně, ačkoliv se člověk nic moc nedozví, dokument ani není nijak kontroverzní, ale přesto je docela zajímavý a nejedná se o zbytečnost, kterou jsem očekával.(10.1.2018)

• PanZahadnyCZ

Tenhle dokument nemá příliš konkrétní výpovědní hodnotu, ale nemyslím si, že je na tom něco špatně. Podobným stylem, kdy lze ze záběrů cítit spíše kritičnost, sem tam nám někdo něco povídá do kamery, ale jinak jsou záběry spíše směřovány k tomu, aby si o nich udělal obrázek sám divák, točí i Vít Klusák, kterého já osobně vnímám jako jednoho z nejlepších dokumentaristů současnosti. Ačkoliv pořád přesně nevím, co si o tomto dokumentu myslet, rozhodně bych poukázal na jeho autora. Jiří Sádek mě už stylisticky zaujal svou Polednicí a myslím si, že tento mladý filmař má potenciál. Co se týče jeho pokusu natočit dokument o youtuberech, nedokážu říct, zda se mu film podařil či nikoliv. Působí to poměrně zdlouhavě a moc to nemá nápad, ale na druhou stranu tento dokument velmi dobře rezonuje v divákovi díky své otevřenosti a nevnucuje mu žádný názor. A jak zapůsobil tento dokument na mě? Prohlubil mé znechucení vůči současnému youtube fenoménu, vůči nezodpovědným rodičům, které nemají ponětí o tom, jak neproduktivně jejich děti tráví volný čas, a také jsem dospěl k poznání, že youtube je dost silný manipulační nástroj, který rodiče zatím bohužel berou na lehkou váhu, a který podmanivně oslovuje masy, v tomto případě většinou žactvo. Vliv bych klidně připodobnil ke vlivu marxismu na dělnickou třídu. Více se tu rozvášňovat nebudu, to si radši nechám do hospody k pivu, až budu zas nadávat na život, ale musím říct, že mě to poměrně rozesmutnilo. Holt současná realita.(9.4.2018)

• Gogo333

Původně jsem myslel podle chování a vystupovaní, že jde o děti a tak mě překvapilo odhalení, že většina z nich už jsou dospělí lidé. Bohužel čumět na plátně jak jeden týpek hraje Minecraft, druhý ze sebe dělá retarda, jedna puberťačka chytrolínku, která ví vše a tři pipky jak se líčej je pro mě nezábavné. Bohužel mi to jako dokument nepřišlo, spíš jako video z dovolené/prazdnin pro rodinu a kamarády. Docela mě štvala kamera, která se docela často klepala a jezdila pořád nějak pryč. Potěšily záběry z Pardubic a vyděsilo, že ten největší pošuk je práve taky z Pce. Dvojčata by určitě měla fanoušků více, kdyby se zaměřili na videa pro dospělé. Nicole je docela atraktivní a tak záběry s ní byli relativně fajn. Kdyby to běželo na YT nebo Streamu, tak asi ok, ale do kina určitě ne. O to víc mě těší, že na to skoro nikdo nechodí a tak to brzy z kina zmizí. Nejzábavnější byly záběry na rodiče, kteří doprovázeli svoje 8 letý ratolesti na nějaký YT festival, kde čuměj na lidi jak hrajou Minecraft, takový otrávený a zhnusený ksichty se moc často nevidí.(20.9.2017)

Ne, nezbláznil jsem se. Ať má tahle reklama Jútubu (dokument to totiž není ani náhodou) třeba 300% a vidí ji co nejvíc lidí. Hlavně teda rodiče, protože vaše děti si dneska myslí, že jsou pro někoho vzorem proto, že na sebe míří telefonem. Neříkám, že jsou tím pádem všichni hloupí, ale není sakra zajímavější vědět, jak vypadá strom nebo kámen, než co je to hejtovat a vlogovat? Koukat se na svět skrz telefon je jako souložit přes zeď a já jsem zatraceně rád, že pocházím z generace, která trefí do kina bez aplikace a sdílí život s lidmi, ne s monitorem.(24.9.2017)

• radomiil

):-(přitom my nejsme ještě tolik vzdálená předchozí generace,ovšem takovéhle zabavení je vskutku mimo jakoukoli zdravou/normální realitu=jejich vnitřní svět patří do jiné dimenze a vlastně ani litovat se nějakým ospravedlňujícím způsobem nedají;natož aby jim měli pomáhat psychologové, kteří jsou i na toto krátcí aneb každý strůjce svého osudu*študovaná běs a hrůza(2.4.2018)