Nejsledovanější

Najsledovanejší

Dokumentární

Česko, 2017, 91 min

• Gogo333

Původně jsem myslel podle chování a vystupovaní, že jde o děti a tak mě překvapilo odhalení, že většina z nich už jsou dospělí lidé. Bohužel čumět na plátně jak jeden týpek hraje Minecraft, druhý ze sebe dělá retarda, jedna puberťačka chytrolínku, která ví vše a tři pipky jak se líčej je pro mě nezábavné. Bohužel mi to jako dokument nepřišlo, spíš jako video z dovolené/prazdnin pro rodinu a kamarády. Docela mě štvala kamera, která se docela často klepala a jezdila pořád nějak pryč. Potěšily záběry z Pardubic a vyděsilo, že ten největší pošuk je práve taky z Pce. Dvojčata by určitě měla fanoušků více, kdyby se zaměřili na videa pro dospělé. Nicole je docela atraktivní a tak záběry s ní byli relativně fajn. Kdyby to běželo na YT nebo Streamu, tak asi ok, ale do kina určitě ne. O to víc mě těší, že na to skoro nikdo nechodí a tak to brzy z kina zmizí. Nejzábavnější byly záběry na rodiče, kteří doprovázeli svoje 8 letý ratolesti na nějaký YT festival, kde čuměj na lidi jak hrajou Minecraft, takový otrávený a zhnusený ksichty se moc často nevidí.(20.9.2017)

• DA_NO

Nejsem velký fanoušek youtuberů. Z těch, co byli v "Nejsledovanější" jsem někdy viděl ve videu jen dva z nich a na tento "dokument" jsem se dostal omylem... A možná proto je to tak špatný. Ten film nemá vůbec základ, nemá vůbec smysl, je to jen sestříhání scén z videí těch 5 youtuberů, rozhovorů s jejich rodiči a fanoušky a videí z jejich životů. A přitom se to zde úplně nabízelo, zhodnotit plusy a mínusy youtube, natočit film o tom, proč jsou dnes youtubeři takový fenomén (ano, ja vím, je to v popisku), udělat výzkum proč a kdy a jak, ale ne, je z toho nijaký a nudný sestřih, nic neříkající a pro lidi, kteří youtubem nežijí absolutně nezajimavý. Potenciál nenaplněn, Nejsledovanější = nejnesledovatelnější. 35%(18.9.2017)

Tak ti nevím, esi ti lidi, který to komentujou nebo hvězdičkujou dávaj komenty těm tvůrcům tohodle dokumentu a nebo těm aktérům. Mě to docela zakímalo, páč vlastně neznám nikoho, kdo je youtuber a ani neznám nikoho, kdo na tyhle youtůbery čučí? Jasný, je to pro jiný generace, ale stejně mi prostě není jasný, jak někdo může sledovat někoho, kdo hraje počítačovou hru :o). Kurňa, tak to si ji rači přece zahraju sám né? V dnešní době kompijutrů... Jóóó, to za našich mladejch let nebejvalo :o), když už měl někdo kompa, tak měl zpravidla nejvíc kamarádů :o). No, já teda na youtůbery nikdy čumět nebudu, ale je mi jasný, že se Svět v prdel obrací :o). A to mě čeká ještě jeden koment na včerejší kinožážitek...(4.4.2018)

• honajz2

Pokud už točíte dokument, musíte umět zaujmout, aby se diváci těch 91 minut nenudili. Tohle zaujme cílovou skupinu (děti ve věku 7-14, zhruba) a zbytek se bude nudit. Přiznám se, že dva roky zpátky jsem sledoval asi 20 populárních českých youtuberů a dneska to jsou asi dva, na jejichž videa OBČAS kouknu. On problém youtube je spíš v něčem jiném, ale k tomu se dostanu později, teď zhodnotím dokument. Film je o tom, co vlastně znamená slovo youtuber. Fajn. A kvůli tomu se musí točit 91 minut trvající dokument? Ti starší se na to stejně nepodívají a poleze jim to na nervy. Jedna definice slova nacpaná do 91 minut nudy o naprosto obyčejných lidech, kteří kdyby neměli to štěstí, jsou stále obyčejnými lidmi a nikdo se za nimi neotočí. Jenže, hlavní problém je, že tenhle dokument je jednostranně zaměřený. Youtuberství je dle toho strašně kladné a v pohodě, děti se u toho baví, youtubery to baví (největší lež, rozeberu později) a když bude mít vaše děcko štěstí a prorazí, bude stát na pódiu vedle nich. Pokud to teda stihne do doby, než youtuberství úplně padne. Jenže tahle "práce" má i negativa, v dokumentu se zmínil snad jenom stalking. Děti si myslí, že když je tohle baví a budou mít štěstí, získají vysněnou práci - vydělávání peněz za nic. Youtuberství ale nevydrží věčně a za několik let nejspíš upadne v zapomnění a pak si osoby v dokumentu budou muset začít pracovat tak, jako ostatní. Samozřejmě, youtuberství uživí jenom některé, tolik peněz z toho fakt není. Co se týče výběru youtuberů, vybralo se to nejnezávažnější. Ale o takových TVTwixx, MikeJePan a spoustě dalších odpadů a lidí, ze kterých by si dítě příklad brát fakt nemělo nepadlo ani půl slova, jako jo, v jedné části to bylo skryto, takže neznalí nepoznají naprosto nic. Nejhorší je ale fakt, že tenhle film vysvětlí základy a na hlubší otázky jako třeba "Proč je to takový trend?" nebo "Je to skutečně něco, čeho by se měli děti držet?" se z vysoka se*e. Celek vypadá spíš jako reklama než jako dokument, ale to je jedno, děti nemají tušení, co je má obsahovat dokument, hlavně že je tam KOVY pane bože!!!!! A teď ke slíbenému problému youtube - dřív to bylo místo, kde si každý mohl nahrát cokoli. Video z dovolené, někdo natočil svého pejska... Teď je to byznys. Pochybuji, že youtubery to ještě baví, vsadím se, že se za svá stará videa stydí a za svoji nynější tvorbu se budou za rok stydět taky. Víte jak poznáte youtubera, kterého to fakt baví? Natáčí dál, i když ho už skoro nikdo nesleduje. Takového člověka to fakt baví. Problém je ve fanoušcích, kteří čerpají názory, informace, všechno od svých vzorů. Nechtěně kopírují jejich videa a hlášky, v komentářích se vždycky snaží být ukrutně vtipní a ke svým haterům (hater je dneska i člověk, co vám něco vytkne) jsou někdy i extrémně vulgární. Nenapíšu konkrétní příklad, nechce se mi to cenzurovat. A někdy fanoušci narazí třeba na 60 let starého pána, co pracuje jako dřevorubec a natáčí si videa někde ze z Zlatých Hor. Jenže nedělá to moderně jako youtubeři a tak mu klidně ve videu vynadávají. Fanoušci se prostě dokáží chovat jako hovada, pohádat se jenom kvůli tomu, kdo je lepší a kdo horší. Pak mezi fanoušky koluje takový mýtus, že na youtube musí nahrávat Co se youtuberů týče - je to neskutečně trapná zábava, občas se něco vtipného najde, ale nespoléhejte na to. Celý tenhle trend je tak pro děti zhruba do 17 let, pokud jste dost dětinští. Pro starší se tady nic nenajde. Jednu dobu na youtube vládne nějaký trend. Někdy jsou v trendu ti, co na všechno nadávají, pak je to youtube válka (dva youtubeři se hádají mezi sebou a jejich fanoušci taky = sračka) a pak má zase každý fidget spinner a loví Pokémony (na aplikaci = další volovina). To tak zhruba stačí, pak existuje ještě na youtube věc, co se jmenuje trendy a většinou tam poznáte peklo samotné, když koukáte na ta videa tam. No, to asi stačí, rozepsal jsem se až moc. Zkrátka dokument je spíš reklama a neskutečně nudí, pokud nejste dítě a nesledujete to většinu svého volného času.(28.12.2017)

Nebudu zde mluvit o tom, co si o celkovém yotube femonému myslím. Duležité je hlavně to, že Nejsledovanější jsou vhodní spíš pro televizi. Dát je do kina, byla trochu absurdní kampaň. Dokumentu totiž i přes standardní režii, chybí nějaké větší sdělení. Nicméně, i tak mě donutil na některé učinkující změnit názor. Pokuď byl záměr ukázat yotubery jako obyčejné lidské duše, tak mohu i říct, že se docela zdařil. A víc jsem od toho, ani očekávat nemohl. Takže dávám 3.(11.10.2017)

• - Poprvé v českém filmu se sami diváci stali spoluautory filmu určeného pro kina. (Stoka)

• - Dokument byl původně koncipován jako časosběrný, což ve střihu nakonec není tolik patrné, ale hlavní hrdiny sledoval 6 let. Vzniklo 400 hodin materiálu, který musel být sestříhán. (hansel97)

• - Když štáb natáčel v USA, v San Franciscu, stala se nemilá věc. Zloději vykradli štábu auto. (sibuk)