Nejsledovanější

Najsledovanejší

Dokumentární

Česko, 2017, 91 min

• Gogo333

Původně jsem myslel podle chování a vystupovaní, že jde o děti a tak mě překvapilo odhalení, že většina z nich už jsou dospělí lidé. Bohužel čumět na plátně jak jeden týpek hraje Minecraft, druhý ze sebe dělá retarda, jedna puberťačka chytrolínku, která ví vše a tři pipky jak se líčej je pro mě nezábavné. Bohužel mi to jako dokument nepřišlo, spíš jako video z dovolené/prazdnin pro rodinu a kamarády. Docela mě štvala kamera, která se docela často klepala a jezdila pořád nějak pryč. Potěšily záběry z Pardubic a vyděsilo, že ten největší pošuk je práve taky z Pce. Dvojčata by určitě měla fanoušků více, kdyby se zaměřili na videa pro dospělé. Nicole je docela atraktivní a tak záběry s ní byli relativně fajn. Kdyby to běželo na YT nebo Streamu, tak asi ok, ale do kina určitě ne. O to víc mě těší, že na to skoro nikdo nechodí a tak to brzy z kina zmizí. Nejzábavnější byly záběry na rodiče, kteří doprovázeli svoje 8 letý ratolesti na nějaký YT festival, kde čuměj na lidi jak hrajou Minecraft, takový otrávený a zhnusený ksichty se moc často nevidí.(20.9.2017)

Ne, nezbláznil jsem se. Ať má tahle reklama Jútubu (dokument to totiž není ani náhodou) třeba 300% a vidí ji co nejvíc lidí. Hlavně teda rodiče, protože vaše děti si dneska myslí, že jsou pro někoho vzorem proto, že na sebe míří telefonem. Neříkám, že jsou tím pádem všichni hloupí, ale není sakra zajímavější vědět, jak vypadá strom nebo kámen, než co je to hejtovat a vlogovat? Koukat se na svět skrz telefon je jako souložit přes zeď a já jsem zatraceně rád, že pocházím z generace, která trefí do kina bez aplikace a sdílí život s lidmi, ne s monitorem.(24.9.2017)

KINO Lucerna/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Kamera 6/10/// PLUS:film určený fanouškům, vhodný pro děti, kteří by rádi svým rodičům ukázaly co je na těch YouTuberech tak cool MÍNUS: díky zacílení pro fanoušky určený pouze malému okruhu diváků./// Shrnutí: Poměrně zručně natočený dokument o současných možnostech sebeprezentace dnešní mládeže, kdy si až po shlédnutí filmu připustíte sílu tohoto fenoménu./// Celkem 56%///(23.9.2017)

Už od začátku v celku zajímavý projekt. Koukat na youtubery na plátně kina je sice skoro až neobvyklé a jako kdyby to nějak k sobě nepatřilo, ale stejně si na to zvyknete. Hlavně je zde hezky vidět jak je YouTube oblíbený na ČSFD, jelikož normální film s premiérou dneska by už měl několik desítek ohodnocení a přitom jsem já sám sedmý, kdo něco takového dělá. Jednoznačně je to přínosný film. Spíše tak nějak pro dospělejší publikum, aby pochopili a viděli, na co jejich děti vlastně koukají a proč asi. Jakože názor člověka je názor člověka a každý ho má jiný, ale dám filmu horší ohodnocení než tři hvězdy beru lehce skepticky, protože film není natočený špatně. A to, že se na to někdo podíval jenom aby na to mohl nadávat je podle mě kravina a hovádství nejvyššího kalibru. Nezastavím youtubery, ale snažím se na to dívat kriticky. Prostě je to normální náhled do života lidí, který sledují sta tisíce lidí. Krom toho je super, že se zde i na chvilku objeví GoGo, protože film tak vlastně dostane svému názvu. Jediné, co bych možná já lehce vytkl bylo, že kamera byla trochu nepřipravená jelikož byla někdy až zbytečně moc blízko obličejům a některé detaily byly rozmazané. Což byla škoda největší, protože kvalita obrazu byla více než dobrá. Jednoduše, mega film to není, ale není to žádná katastrofa. "odpad!" může dát jen člověk, který je slepý, protože ani nedokáže ocenit maličkost jako třeba dobrou kvalitu obrazu a nebo výpravné prvky.(14.9.2017)

Nebudu zde mluvit o tom, co si o celkovém yotube femonému myslím. Duležité je hlavně to, že Nejsledovanější jsou vhodní spíš pro televizi. Dát je do kina, byla trochu absurdní kampaň. Dokumentu totiž i přes standardní režii, chybí nějaké větší sdělení. Nicméně, i tak mě donutil na některé učinkující změnit názor. Pokuď byl záměr ukázat yotubery jako obyčejné lidské duše, tak mohu i říct, že se docela zdařil. A víc jsem od toho, ani očekávat nemohl. Takže dávám 3.(11.10.2017)

• - Poprvé v českém filmu se sami diváci stali spoluautory filmu určeného pro kina. (Stoka)

• - Když štáb natáčel v USA, v San Franciscu, stala se nemilá věc. Zloději vykradli štábu auto. (sibuk)