Nejsledovanější

Dokumentární

Česko, 2017, 91 min

• Filmmaniak

Šestice youtuberů se v dokumentu zdá být povětšinou sympatická a rozumná, takže proti nim nic. Ani proti jejich video tvorbě, která se zdá být určená hlavně dětem a mládeži do patnácti let. Nejsledovanější je nicméně jako takový velice povrchní a plochý, zcela selhává ve vysvětlení, proč je natáčení videí na YouTube takový fenomén, proč je to takové kontroverzní téma a proč se tolik dětí kouká na tvorbu svých oblíbenců s takovým nadšením a neskrývanou oddaností. K youtuberům se dokument staví zcela nekriticky, ba naopak je konstantně vychvaluje, jací jsou úžasní, a to i prostřednictvím výpovědí jejich fanoušků, takže to místy vypadá spíš jako self-promo na zakázku, než jako dokument. Což moc nevadí, protože cílovými diváky jsou zřejmě právě fanoušci, kteří se pouze těší na nové obrazové materiály se svými oblíbenými youtubery a nějakou hlubší sondu do české YouTube scény beztak neočekávají. A těm bude film pravděpodobně velmi vyhovovat. Delší recenze ZDE.(14.9.2017)

Na tenhle film jsem opravdu, ale opravdu nechtěla jít. Neměla jsem chuť na dokument a stejně jako asi většina jsem si pod dějem představila někoho, kdo na videu baští už šestou nutellu a pošahaní diváci mu tleskají. Opak byl pravdou, ohromě mi to sedlo. Film je postaven na skupince lidí, páry i jedinci, kteří točí s velkým zaujetím a, světe div se, s inteligencí. Skutečně nejsem youtuber ani jako divák, ani jako filmař, tím víc mě překvapilo jak moc si s tím ti lidé dají práci. Není to nahozené. Nejsmutnější byly některé názory rodičů. Běžte na to, stáhněte si to, stojí to za to. Jsou to chytří, milí lidé, které stojí za to si poslechnout. Po shlédnutí jsem přestala mít strach, že "naše mladá generace je plná budižkničemů, kteří nevědí co s časem." Vědí a ještě to šíří. V podstatě jim závidím. Mají odvahu a umí komunikovat. Bravo. A hurá na Youtube, vážení :).(17.9.2017)

• xxmartinxx

Rád bych se podíval na film, který youtuberství vysvětluje a dochází k pozitivnímu závěru (pro mě něco stěží představitelného). Bohužel Nejsledovanější k němu dochází jen proto, že klouže po povrchu, nepokládá opravdu palčivé otázky a nepoukazuje na opravdové problémy - zcela propadá té jízdě, kterou zažívají hrdinové, a odmítá si vůči ní udělat víc než jen předstíraný odstup. Přitom do neposkytuje odpověď ani na otázku: Proč na to děti koukají a co ti lidi umí? Kritiku to odmítá a vysvětluje výhradně jako generační nepochopení - přitom to je především svědectvím absurdní prázdnoty youtuberství, kterou by to chtělo vyvrátit. PS: Na anglicky mluveném youtubu sleduju nemálo pořadů, nejsem proti té platformě vymezený, ale jde vždy o youtubery, kteří se rozvíjejí v nějakém konkrétním oboru, něco umí a něco vědí - prázdnota lidí představených tímto dokumentem není prázdnota platformy, ale jen její české do sebe zahleděné, sebereflexe neschopné reality. A vzhledem k tomu, že tenhle dokument je jejich mluvčím, ne jejich pozorovatelem (k čemuž jde dojít i na základě vyjádření tvůrců), vztahuju tuhle kritiku i na Nejsledovanějšího. 40 %(18.9.2017)

• Gogo333

Původně jsem myslel podle chování a vystupovaní, že jde o děti a tak mě překvapilo odhalení, že většina z nich už jsou dospělí lidé. Bohužel čumět na plátně jak jeden týpek hraje Minecraft, druhý ze sebe dělá retarda, jedna puberťačka chytrolínku, která ví vše a tři pipky jak se líčej je pro mě nezábavné. Bohužel mi to jako dokument nepřišlo, spíš jako video z dovolené/prazdnin pro rodinu a kamarády. Docela mě štvala kamera, která se docela často klepala a jezdila pořád nějak pryč. Potěšily záběry z Pardubic a vyděsilo, že ten největší pošuk je práve taky z Pce. Dvojčata by určitě měla fanoušků více, kdyby se zaměřili na videa pro dospělé. Nicole je docela atraktivní a tak záběry s ní byli relativně fajn. Kdyby to běželo na YT nebo Streamu, tak asi ok, ale do kina určitě ne. O to víc mě těší, že na to skoro nikdo nechodí a tak to brzy z kina zmizí. Nejzábavnější byly záběry na rodiče, kteří doprovázeli svoje 8 letý ratolesti na nějaký YT festival, kde čuměj na lidi jak hrajou Minecraft, takový otrávený a zhnusený ksichty se moc často nevidí.(20.9.2017)

• johnn333

Natažená televizní repka je pořád televizní repka. Tvůrci se bohužel nezmůžou na nic lepšího a objevnějšího než obyčejné rozhovory, filmařsky je to děsná, mechanická nuda. Nejzajímavější "ukončení kariéry" jedné z youtuberek je odbyto titulkem na konci. Chápu, že to chtělo říct, že youtubeři jsou taky lidi, to ale přece nestačí. 40%(17.9.2017)

• - Poprvé v českém filmu se sami diváci stali spoluautory filmu určeného pro kina. (Stoka)