Polibkem to začíná

Happy Massee

Kostýmy:

Arjun Bhasin
  • bassator

29. 11. 2009 - 30%(29.11.2009)

• Indiana

Docela o ničem.(24.4.2006)

Všichni jsou cyničtí, chovají se iracionálně, chtějí nebo chtěli se zabít a šoustají navzájem. Svým způsobem mi to připomíná časy na koleji, tedy bez těch myšlenek na sebevraždu. Nejlepší ze všech je rozhodně bláznivá a nevkusná Marisa Tomei, se kterou není dobré si to rozházet. Nesdílím zdejší hodnocení 38%, za mě 60%.(26.1.2015)

Mám jednu takovou menší úchylku - rád vytvářím matematickou formulací z jednoduchých příběhů zamotaný propletenec. Tentokrát máme k dispozici 7 osob: dva milenecké páry (označím je A, B), jeden manželský pár (C) a jednu mstivou slečnu (D). Pro bližší určení postav označím feministicky dámy číslem 1 a pány číslem 2. A1 žije s A2, ale také už si zasouložila s B2 a jejím občasným milencem (kromě testosteronového zbytku světa) je i C2. B1 má spokojený vztah s B2, ale po jeho prozrazené nevěře s A1 odchází bydlet do bytu patřícího A1. C1 má kromě manžela vášeň v mimomanželských vztazích s náhodnými pasažéry v letadlech, přičemž jedním z nich je i A2. Do tohoto spokojeného hexagonu zasahuje svými dlouhými prsty i D1, díky jejíž lásce v orly propagující arašídové máslo (A2) se postupně podíváme na pohřby A1, B2 a C1. Ať si o tom filmu myslí každý svoje, ale já jsem se v příjemně naladěné (a filmových hříchů neznalé) společnosti celkem slušně bavil.(3.1.2012)

• Sidon

V případě Just a kiss jde spíše než o romantickou komedii o vykonstruovaný vztahový propletenec. Humor jsem buď nepostřehl, nebo scházel. V chování postav nemá příliš smysl hledat realističnost, postačí scénaristický záměr. Vzhledem k povahovým rysům hlavních postav nehrozí, že by jsem se s kteroukoliv blíže ztotožnil. Pozitivně u mě Stevens boduje realisticky animovanými vzpomínkovými a představovými prostřihy. Slabší průměr, který znovu vidět nemusím.(23.5.2009)