Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vavča
  ****

  Žánrový všeuměl Herman Yau poprvé natočil spektakulární akční film, výsostný žánr Hong Kongu, příběh o pyrotechnikovi a zločinci svižně odsýpá, souboje mají intenzitu, snímek se zvládá většinou úspěšně prosmýknout většině klišé. Výhodou filmu jsou jeho hlavní postavy (jen Song Jia mi tam úplně nesedí, vypadá tak nějak nemastně, neslaně, nezvládá urvat si větší pozornost diváka), akční stránka výborná (když si odmyslím, až ten moc přitažený souboj v autech k závěru). Andy Lau nepatří do starého železa, stále na to má, aby svým charismatem táhl film. Režisér nejen, že dodal žánru akčního filmu, vše co se čeká, svým závěrem ho pojal docela realisticky a relativně málo pateticky, tohle skoro nikdo neumí, takže spokojenost.(1.2.2018)

 • Magika82
  **

  Jelikož je dějová linie příliš čitelná, nelze prozrazovat vyzvednutí, či naopak ponížení jednotlivých scén a scénáře samotného, aniž by se neproměnily v nechtěné spoilery... Proto jen konstatuji, že tentokráte Hong Kongská filmová produkce nedokázala dosáhnout ani na snímek, který by bylo možno zařadit alespoň mezi průměrné.... Vidět jednou, stačilo.... 40% a tedy 2 hvězdy.(20.11.2017)

 • Wacoslav1
  ****

  Konečně poctivý akčňák co si na nic nehraje v tomto roce. Asi není náhodou, že je z HK produkce kde dokazují, že akci pořád točit umí. Úvodní drsná přestřelka v bance a následná honička přes vybuchující auta naprosto super hlavně co se střihu a kamery týče. Pak tempo trochu povolí a máme tu klasické drama s rukojmími. Pravda preferuju spíš Die Hard koncept likvidování teroristů po jednom před vyjednáváním vyřešeným jedním zásahem. Pravda občas tempo drhne, ale finále je opět nekompromisní. Oceňuji navíc absenci HK nehumoru i toho patosu je tu minimum a hlavně je to realistický. Hvězdu navíc přidávám za neklišoidní konec.70%(24.8.2018)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Herman Yau mi sedí více v hororové poloze, tentokrát zkusil akčňák,dostal větší rozpočet a kývnul mu na to i Andy Lau, což je jediná hvězda filmu, ale přišlo mi to hodně nemastné, neslané. Akce se skládá pouze z přestřelek, které nejsou skoro vůbec zajímavé, chybí jim krev, což mě zarazilo od režiséra, který se proslavil brutálními HK CAT III, chyběl mi zde určitě i nějaký souboj a zajímavější příběh. Na jedno podívání OK, ale moc mě to nepotěšilo. 60%(21.8.2017)

 • Real Tom Hardy
  ****

  "THAT DAY, I WATCHED AS YOU ARRESTED MY BROTHER. NOW YOU KNOW HOW HELPLESS I WAS, HOW HOPELESS I FELT." ------------ Ďalší klenot ázijskej kinematografie. Kvalitný film z prostredia jednotky, ktorá sa venuje likvidácii výbušnín. Najlepší aspekt toho všetkého je asi to, že Herman sa moc nesral s pocitmi, nechal zomrieť kohokoľvek chcel. Tým však prirodzene nechcem povedať, že ich nemohlo byť aj viac. Pochvaľujem si mimo iného aj záver. Bol to viac menej kompromis, ktorý uspokojil obe strany - tých čo explóziu chceli a tých čo nie. Na koniec asi už iba jeden postreh. Kto by to bol povedal, že po Hong Kongu jazdí toľko bavorákov?(22.9.2017)