Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čerpací stanice uprostřed ničeho – mladík sem přijíždí na setkání s otcem, kterého více než 30 let neviděl. Ve stejný den se na téže čerpací stanici porouchá dodávka se čtyřmi prostitutkami mířícími do Švýcarska. Tři dny, které zde společně stráví, jim navždy změní životy. (Cinemax)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (12)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Attila Gigor sa vzhliadol v tvorbe bratov Coenovcov a Tarantina a nakrútil slušný maďarský gangsterský eastern. Bohužiaľ sa celá Benzínka rozbehne až v záverečnej tretine a osobne by som z druhého bodu obratu urobil prvý a hneď by sa naskytlo viac možností, ako tomu celému dať potrebnú šťavu a tempo. Máme tu ale maďarské béčkové verzie Claire Danes a Penelope Cruz a perfektnú scénu z Ladou, zvyšok ale až tak neohromí, ako by divák očakával. Každopádne ako vidno, napísať scenár zasadený na taký malý priestor nie je až taká veda. Inými slovami rozpočet nie je ani zďaleka všetko, čím pomrkávam na slovenských tvorcov, keď už sa tu pomrkáva na tých českých. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Benzínka so svojimi záverečnými surovejšími scénami nám odhalí to, že pri tejto časti pán režisér A. Gigor od koho bral najväčšiu inšpiráciu (Q.T.). Samotná situácia – mladé slečny a jedna pani v pokročilom veku, ktoré majú povolanie „pracujúca žena“, so svojimi „ochranármi“ sa ocitnú na malej čerpacej stanici (nefunkčné auto) – v tom nie j nič nepredstaviteľného. Násilnosť, tvrdé a surové slová v tomto filme nechýbajú. Tá snaha dať dohromady „nevinného“ Laciho s mladou Máriou dohromady nie je odmenená úspechom. Záver nebude sedieť každému. P.S.: A. Gigor nešťastne hneď po úvode vypustí z filmu D. Udvaros, ktorá vo vedľajšej roli by mohla zanechať výraznejšiu stopu vo filme. Herečku Liu Pokorny mám nesmierne rád, ale tu v menšej vedľajšej roli bola strašne nevýrazná – v podstate ani nechápem, že prečo išla do tohto filmu. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Skvělá atmosféra opuštěné benzínky v pusztě připomíná americké undergroundové snímky z prérijního zapadákova. 1) Maďaři zřejmě gangsterky umějí. 36letý režisér a scenárista Attila Gigor Galambos je dobrým důkazem. 2) 38letý Péter Jankovics (nevýrazný syn Laci) se mi taky zamlouval. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele

Je to samozřejmě náhoda, možná jen můj pocit, ale právě díky atmosféře, zdánlivě pouštnímu prostředí a podivným postavičkám, s nejasnými příběhy, jsem si často vzpomněl na seriál Carnivale. Což jsem tedy po prohlédnutí plakátu opravdu nečekal... díky němu jsem vlastně od Benzínky čekal úplně jiný film, který jsem nedostal, naštěstí. Dění je založeno právě na několika podivných postavách, z nichž nejvíce zaujali Zsolt a Laci a samozřejmě příběh prvního jmenovaného, pro závěr filmu zásadní. Prakticky do "svatby" si děj plyne svým pomalejším tempem, dění se rozvíjí a vztahy vyostřují. Po svatbě se ještě více dostává do popředí černý humor a samozřejmě násilí, trošku přehnané, ale k dění a především atmosféře vlastně ideální. Závěr vcelku překvapivý... kdo by to čekal, po předešlém ději. 70% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Jestli na začátku někdo řekne, že to bylo předvídatelné, tak si ho pozvu domů, aby mně předpověděl budoucnost. Benzinka jako taková mě vůbec nepřiváděla v úžas, říkala jsem si, to je celkem normálka, na nějaké vedlejší silnici, proč ne. Ani synek mě nezvednul ze židle. Ale pak se to pomalu, ale jistě začalo rozjíždět do nepředstavitelných rozměrů a konec bylo unikátní absurdum. Jen mě mrzí, že tu historku s Chrisem jsem trochu proflákla, ta tam totiž hraje také svojí velkou roli. "Výzva od Malarkey 2019" ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama