Ghostland

• Austrálie Incident in a Ghostland (více)

Beth a Vera jsou sestry, které se společně s matkou stěhují z města na venkov, kde zdědily po tetičce dům. Beth se věnuje vymýšlení a psaní hororových povídek. Zato Vera je teeneger jak se patří "do větru". Proto je matka musí krotit na každém kroku, protože jsou věčně v sobě. Na benzínové pumpě si v novinách přečtou, že v okolí řádí vrah. Ten navštíví i jejich dům, protože ho Vera vypočítavě urazila grimasou na silnici, když je předjížděl. Nyní musí sestry spojit síly, aby porazily společného nepřítele. (Rodriguez)

ghatos

Martyrs 2 + postmoderní Psycho + psyché jako základ (pro zbourání) vnitřní zdi každého člověka. Pascal v má slabost pro utrpení/vykoupení mladých žen. Jeden z mála současných tvůrců, který nechce podlézat divákovi a zároveň chce, ať přemýšlí a cítí se nepříjemně. 73%. ()

zigíš

Hezky, nervně vypjatá šílenůstka, kde si rejža umně hraje nejen s postavama, ale i s divákem. Jednoduché a působivé. ()

Dakken

Tak dlho som sa chystal na tento film, až mi vypadol z hlavy. Úplnou náhodou som naň znova po roku narazil a nič lepšie sa mi dnes nestalo. Veľmi zručne natočený film so skvelým strihom a kamerou, ktorá vtiahla moju adhd riť do deja tak, že som sa hodinu a pol ničím iným nepotreboval zaoberať a dôležité je, že som ani nechcel. Laugier si ukradol moju pozornosť extrémne otrepaným námetom, no svojim talentom dokázal, že aj na tejto starej, zajebanej a opotrebovanej šachovnici sa dá stále rozohrať kvalitná partička. ()

manonfire

Chápu dobře, že tenhle Packal chce už do konce života točit variace na dvojici holek(nebo mrňavejch kluků), kteří se shodou okolností vždy přichomýtnou do cesty nějakýmu extra panoptikálnímu úkazu s růstovou poruchou, který má zcela nepochopitelný sklon k týrání a zabíjení? Navíc jsou ty filmy čím dál směšnější. Martyrs měli onen ba až filozofický přesah a to je činilo specifickými a výsadními. Ukazuje se však, že šlo spíš o náhodu, protože následující Laugierovi opusy nic takového nenabízejí. OK, Ghostland se svou naprosto céčkovou zápletku snaží ozvláštnit prolínáním realit, a byť nejde o nic extra originálního, svou funkci to plní. Jenže tím výčet plusů končí. Zbytek je totiž nefunkční, akce je tuctově nereálná, scény předvídatelné a se samoúčelnou krvavostí si vystačíte maximálně u zdejších hororových pošuků. Z monster nejde strach, ten Vepřomil Prasomrdov funí a heká zcela směšně, přestárlá fitneska je sice genderově nevyhraněná, ale člověku je nakonec úplně jedno, jestli je to frigidní milfka, nadržená transka, bezobratlý baletní mistr, zmrzlinář nebo mim sadista? Stejně tak nemá smysl hledat motiv toho, odkud se ti dva vzali a co je k sobě tak deviantně přitahuje. Navíc mně panenky přijdou ale echt nestrašidelné -(pokud to nejsou panenky ožralého roma s kudlou v ruce)- a celé je to prostě tak nějak děláno čistě jen pro ženy. Chlap u tohohle nemůže mít mrazení v zádech, i když Vám zdejší hororoví specialisté budou tvrdit opak. 20% ()

navorski

Hodne neprijemny dej, a skvely divacky zazitek diky neotrelemu vypraveni, ktere sikovne pracuje s ocekavanim a jeho nenaplnovanim. Koho chytli Mucednici, pravdepodobne dostane i tohle. ()

zsn

Crystal Reed je fakt kočka. Její filmová matka taky. Barák byl moc pěknej a veteší úchylnej, ale fakt nemusím koukat na horory typu živoucích panenek a psychicky narušených obrů z léčebny, kterým smrdí menstruační krev. Zvažovala jsem, zda si film nechat na externím disku alespoň na oslavy Halloweenu, ale byť na filmech miluji atmosféru z domů a prostředí, tak zde převažuje ten kýč panenek.Takže asi ne. ()

Tejkina

Zdá se, že Francouzi letos opravdu bodují.. Po Pomstě totiž přicházejí s dalším velmi příjemným překvapením pro fanoušky žánrů thrillerů a hororů (nečekejte ale žádnou duchařinu). V první polovině mě vážně dostal nečekaný zvrat, navíc se celý film obešel bez nadpřirozena a zbytečné brutality. A to se u tohoto žánru většinou podaří jen málokdy. Příběh mě vtáhl do děje a fandila jsem sympatickým hlavním hrdinkám.. Tohle je třeba vyloženě film, u kterého je mi líto, že jsem ho neviděla v kině. Dávám plný počet a vřele doporučuji. ()

Forsberg11

Veľká škoda, že Pasca Laugier natočí film v priemere raz za päť rokov. Martyrs sú dnes už kultovým hororom a jedným z najlepších exploiťákov všetkých čias, The Tall Man je skvelá atmosferická žánrovka... No a najnovší Ghostland je nervydrásajúca, brutálna home-invasion, ktorá spĺňa takmer všetky atribúty kvalitného, moderného hororu. Od začiatku do konca je to ničím neprerušená a veľmi násilná šialenosť s množstvom výborných scén a skutočne obdivuhodným zvratom. Užíval som si to a po celý čas som mal z filmu veľmi "nepríjemný" pocit. Dokonca sme sa vyhli aj dejovým lapsusom a dementnému správaniu sa hlavných postáv. Tu všetko šlapalo ako švjačiarske hodinky.... a naviac potešil konečne aj stráviteľný záver. U mňa obrovské nadšenie a spokojnosť! 80 %!! ()

Soweek

Zajímavá pocta Lovecroftovi, kdy se horor nachází přesně někde mezi vyvražďovačkou, ztrátou smyslů a duchařinou. Jen škoda, že to není dotažené do skvělého konce. Pointa se bohužel odhalý příliš brzy a zbylých 30 minut už bohužel nemá takový drive. ()

sedm.1

Po dlouhé době zase horor, který my dokázal na tváři vykouzlit výraz naprosté spokojenosti a blaha, a jistě není náhoda, že přichází od tvůrce z Francie, země, která před lety alespoň na chvíli oživila žánr brutálního hororu, a tohle bylo nádherné připomenutí oněch úžasně krvavě nekompromisních, syrově atmosférických a pekelně násilných časů, kdy tomuto světu vládli mistři jako Alexandre Bustillo, Julien Maury, Alexandre Aja a právě Pascal Laugier, který se zatím jako jediný po letech dokázal ohlédnout a v těchto nehostinných časech pro odvážné horory, přináší lahůdku právě v podobě této skvostné jízdy, s trochu zavádějícím názvem Ghostland. Naštěstí to ale nemá s duchy nic společného, neboť tohle je čistokrevný teror, psychický, násilný, syrový, nekompromisní, děsiví, prostě vlhký sen, kdy k úplné dokonalosti chybělo ještě tedy přitvrdit v gore efektech, nicméně i tak jsem se tetelil blahem a užíval si každou minutku, každý záběr, z této jízdy, které navíc nelze ani v žádném ohledu naprosto co vyčíst. Bavila mě poměrně originální zápletka, nadchl mě naprosto nečekaný a sakra působivý zvrat uprostřed filmu, na maximum jsem si užíval ten všudepřítomný psychický teror a pocit nejistoty, atmosféra toho domu byla pak více než luxusně působivá, syrovost čišící z každého záběru mě ohromovala, tempo samozřejmě strhující, napětí nervy drásající, zkrátka tohle je skutečně hororová podívaná, která mě vystřelila do nebes a já tak jen doufám, že to není jen nějaká opuštěná vlaštovka, a že se do toho někteří, a to nejen ti francouzští, tvůrci zase pořádně obujou a dočkám se takovýchto podobných nářezů daleko v hojnější míře. ()

666Carnage

Pascal Laugier, který má na svědomí Mučedníky nám naservíroval další super snímek. Film si jede od začátku svoje tempo a tak svoje napětí. Super tu je, že cokoliv se tu děje nevíte jak dopadne a pan režisér si tu s vámi solidně pohrává. V poslední dobou se moc dobrých hororů nerodí ale tohle je výjimka a rozhodně si zaslouží pozornost. 80% ()

borec999

Pascal Laugier po Mučedníkoch nepodliezol latku. Škoda, že tento chlap nenatočil podobne kvalitných hororov ešte viac. Už od úvodu sa ide hneď na vec (film prekvapí nepripraveného diváka intenzívnym a násilným prepadnutím domu) a vo výbornom tempe sa pokračuje prakticky až do konca. Je to nepredvídateľné, napínavé, nepríjemné, príbehu sprvu divák neporozumie, keďže je hodený ihneď in medias res, ale Laugier postupne dáva indície a nápovedy toho, ako to v skutočnosti je a v závere navedie na správnu cestu azda každého. Herci v čele Crystal Reed obstojní, záporáci odpudiví, zvraty fungujú, hlavní hrdinovia nie sú nedotknuteľní a dejú sa im naozaj škaredé veci (a vy trpíte spolu s nimi), no a to najhlavnejšie: v závere to celé dáva zmysel a perfektne do seba zapadne (aj miešanie snu s realitou). Toto nebol žiadny mainstreamový light horor pre teenagerov, ale poctivý teror a pre mňa jeden z najlepších hororov roka 2018 + zaslúžený plný počet. 95% ()

Corpsegrinder

Jo jo tak tohle se hodně povedlo. Film jde celkem rychle do akce a celá úvodní invaze do baráku je natočená velmi slušně, hodně tomu pomáhá i to že interiér vypadá tak nějak zvláštně, trochu jak z něčeho od Tima Buřtona, čemuž pomáhá i nasvícení scén vevnitř. To co následuje potom mě jen utvrdilo v tom že tenhle film neni žádná podprůměrná kravina, nejde o tom však psát bez toho aby se nevyzradilo víc než je třeba, pokud ale máte Laugiera nakoukanýho tak je vám asi jasný že přijde maličkej plot twist. Doporučuju o filmu nic nečíst a prostě do toho jít. ()

Michalechal

To byla parádní jízda! Nenudil jsem se ani chvilku. A rozhodně mi to nepřišlo zmatený nebo jako nějaká extrémní zvrhlost - jak tu někdo zmiňuje. Fakt "napínák" od začátku do konce. ()

Krabak

Upřímně netuším, co k tomuto filmu napsat. Mám z něj tak rozporuplné pocity, že ani nevím, co bych na něm měl doporučit. V podstatě se na něm, co se příběhu týče, nic moc doporučit nedá, protože úplně s klidem by tam mohl být dovětek "dle skutečné události". Což je o to děsivější. Na druhou stranu film nikde nepokulhával, jeden opravdu hodně zajímavý zvrat, herecké výkony parádní...co na to říct. Laugier se buď líbí, nebo se lidem hnusí. Jeho Mučedníci byly pro mě suprový, tak pokud ste je třeba viděli a nelíbili se, myslím, že vás ani tento film nezaujme. --->87% ()

Trash

Parádní nářez, něco tak autenticky surového jsem nečekal. Možná nijak prudce originální, někdy až šablonovité scény...ale vše a vždy plně funkční. Pro mě rozhodně skvělý filmový zážitek. ()