Čtvrtého července se v pozdních nočních hodinách vrací domů z venkovní slavnosti Teena Maguireová (Anna Hutchisonová) s dvanáctiletou dcerou Bethie (Talitha Batemanová). Nad hlavou jim svítí měsíc a probleskují zbloudilé petardy z ohňostrojů, jejichž praskání je stále slyšet ve vzduchu. Rozhodnou se vydat zkratkou přes oblíbené a neklidné místo, které Teena často navštěvovala na střední škole. Nebyl to ovšem dobrý nápad, protože tam narazí na bandu zločinců, kteří Teenu brutálně znásilní a Bethie tomu musí s hrůzou přihlížet. Jako první dorazí na místo činu detektiv John Dromoor (Nicolas Cage), který se s Teenou krátce předtím seznámil. Je to vdovec a válečný veterán, který má osobní zájem na tom, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost, zvláště poté, co si gang najme úlisného, protřelého právníka Jaye Kirkpatricka (Don Johnson), který je podle všeho schopen muže očistit. (HBO Europe)

KeefRichards

Docela zklamání. Že hraje Cage v čím dál horších filmech (dny Skály a Leaving Las Vegas jsou asi definitivně pryč), to se celkem ví. Ale takhle klišovitý biják, kdy celou dobu víte dopředu, co se stane v příští minutě, to už je moc. Dvě hvězdy z nostalgie. Jinak všechno blbě, včetně kamery a kompozice. ()

CampaHD

35% scenárista asi nemal chuť do tejto práce lebo to bol des. Celkovo film asi ako Nikova kariéra v poslednej dobe. Za niečo tu stál len Don. ()

perteus

Ono je to tak pitomé až to nemůže být odpad, protože minimálně se u toho několikrát zasmějete. Nicolas Cage zde dostal asi hodně málo zaplaceno, protože jen chodí, blbě se dívá a řekne jen pár vět. Za celý film. Všichni kolem něho kecají o sto šest, ale on se jen blbě tváří. A když už promluví, je to jedna, dvě věty. Film sám o sobě je taky plný blbostí. Jen tak znásilnění a puštění dotyčných na svobodu, protože řeknou, že to znásilnění není, ale že jí za to zaplatili. Samotná pomsta, to je taky vtipný. Jediný plus tu snad je, že hlavní hrdinka, kterou znásilní, je pěkná holka a na začátku filmu se na hezky dívá. Pak už je to horší. ()

derylla

Nechápu název: milostný příběh. Starší pán se pravděpodobně vzhlédl v mladé kočce, nic víc. Zápletka dobrá, ale ztvárnění chabé. Výkony herců byly špatně uvěřitelné, strojené, obzvlášť mi vadil herecký výkon dvanáctileté dcery Bethie. Jedna ze situací, nad kterými jsem se pozastavila, byly momenty u Niagarských vodopádů. Trochu nereálné, až vtipné. Jak se tam dostali? Nejsou tam zábrany, kontroly? I samotný soudní proces mi přišel absurdní. Obhajoba vyhrála na základě tvrzení, že den před spáchaným činem se na párty vypilo 5 sudů ve 12 lidech. Kde je důkaz, kolik toho vypila údajně znásilněná? Vrcholem bylo, když v závěru filmu odfrčel obhájce bez helmy, brýlí, jen v obleku na harleji :D Co se týče Nicolase Cage, vždy byl fešák, ale uhlově černé vlasy splňující jediný účel – zakrýt šediny – mi k němu prostě neseděly. Ale na jeho hereckých schopnostech to naštěstí zase tolik neztratilo. Jen díky němu a zápletce (byť trochu klišé, mně však pomsta za spravedlnost nikdy neomrzí) dávám slabší 3*. ()

karmalat

Tak takovy opruz jsem uz dlouho nevidel. Plne nejhorsich klise. Davam jednu hvezdicku pouze z piety ke Cageovi. Necht je mu zem lehka. ()

M4RT1NEK

Konečně zase koukatelný filmek s Cagem. I když holka si o to trošku říká, tak systém (soud a vyšetřování) záhadně nezafunguje a tam přijde na scénu policista Nicolas, který vezme spravedlnost do svých rukou. Filmek se dá dokoukat (na rozdíl od jiných filmů s Cagem). Super scény u Niagarských vodopádů. ()

PORTER44

Hodně obehraný příběh,znásilněná žena u soudu neuspěje ,tři padouši jsou propuštěný,objeví se policista který to nehodlá tak nechat tak vezme spravedlnost na sebe a pomstí znásilněnou ženu.Průměrný thriller, Cage průměrný herecký výkon. ()

typa

Film, který je místy předvídatelný, ale to mi zas tak moc nevadilo. Svým hereckým výkonem mě zaujala Anna Hutchisonová, která byla před znásilněním taková celá rozkvetlá a po něm hluboce otřesená, dokázala to uhrát tak, že jí to člověk věřil a bylo mu jí líto. Souhlasím s hodnoceními ostatních, že je to spíš béčkový film, protože scénář nebyl příliš náročný. Jedno shlédnutí stačilo. 60% ()

marcel5

Recenze uváděla, že se oběť snaží dostat násilníky před soud, ale to tak nebylo, všichni by je tam rádi viděli, ale tím směrem to nešlo. Kvůli Cageovi jsem to chtěl vidět... Jenže on tady trochu polevil (a přibral), a nijak moc se tam neprojevil. Zajímalo by mě kolik minut z filmu bylo vidět Cagee. Aspoň že jeho akce měla nějaké grády, že to byla milostná pomsta mi úplně nepřišlo, protože se s ní jen seznámil a pak se to stalo. Spíš pomsta za něco, co oběť nemohla pomstít. Být to přímá pomsta, asi by to mělo větší grády (takových filmů pár je, kdy i ty holky se do toho opřou).  Na konci byli dobrý průpovídky s právníkem, jinak se ale obávám, že tento snímek zapomenu a za nějakou dobu si na něj ani nevzpomenu. Dobré bylo, že to bylo krátké, ale na druhou stranu by si tento příběh zasloužil delší stopáž... ()