Pomsta: Milostný příběh

Vengeance: A Love Story

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2017, 99 min

• kingik

Rektální znásilnění Nicolase Cagea. V loděnici o jedné vlahé až vlhké noci dojde ke skupinovému znásilnění fešné svobodné matky (Anna Hutchison), svědkem znásilnění je i její 12letá dcera (Talitha Bateman), která se ze strachu schovala. Celá věc se dostane k soudu, proces je zmanipulovaný, tudíž se kvartet násilníků dostane na svobodu. Do záležitosti se vloží místní policista (Nicolas Cage), který bere spravedlnost do svých rukou. Kdyby si tak raději Cage stokrát prověřil, s kým jde točit, podle jakého scénáře a co zaštítí vlastní produkcí, určitě by udělal jen dobře. Vždyť na tomhle filmu se vůbec nic nepovedlo. Povětšinou hraje v příběhu druhé housle, nechci přímo psát, že byl zbytečný, ale skoro to tak vypadalo, když byl tak debilně zakomponovaný do příběhu. Už scéna znásilnění vyznívá nechtěně směšně, ženská "po akci" nalíčená jak na halloweenský karneval a je decentně zakrytá na intimních partiích, násilníci se ani po akci nepřesvědčí, kde je její dcera. Příšerné! Dál to byla parodie na příběhy o pomstě. Cage se bez kloudného vysvětlení chopí zbraně a jde ty raubíře vymazat ze světa, stejná fraška byl i soudní proces. Jediný trochu zajímavý z celého filmu byl Don Johnson v roli bezcharakterního právníka. Jinak nikdo, parta násilnických vidláků byla dost v ústraní, ale ani ona nebudila moc urputný divácký zájem o její osud. Režisérovi pochybných kvalit Johnny Martinovi, který si často bere ve filmech svých kolegů na starost koordinaci kaskadérů, patrně vůbec nezáleželo na výsledku. Nejde ani tak o to, že film vypadá technicky příšerně, hrozná barevnost, neuhlídané kamerové stíny, televizní syžet, jde o to, že ho podezřívám z toho, že natáčení předal svým dvěma asistentům režie, kteří film točili nezávisle na sobě, bez ladu a skladu, proto má film takové výkyvy v návaznosti příběhu na sebe, scény jsou podivně řazené, negradují a nedávají dostatečný smysl. Vznikl tupý thriller, prostý drastických scén, který je nechtěně směšný, s dialogy, za které by se nestydělo ani Studio Kamarád, a na němž je snad všechno úplně špatně. 2/10(27.8.2017)

Dalo sa na to pozrieť v kuse a nezaspať. Nick sa trochu pozviechal a spolu s USS Indianapolis: Men of Courage už sú to chvalabohu pozeratelné kúsky. Samozrejme v rámci revenge žánru je toto spodina, ale kto z nás by nevytasil kvér na takých zmrdov. Tieto filmy hrajú na vašu slabšiu pudovú nôtu, furt to zaberá a tak to má byť!(16.6.2017)

Co se Cage týče, tak nic novýho. Zase vejral jak vyoraná myš. Ale jinak mě tohle béčko plné vyčichlých tváří docela bavilo. Skupinka vidláků byla nádherně na pěst, svůj prostor tu dostal Johnsonův slizký právník a když se to tak vezme kolem a kolem, tak Cage se s tím nakonec taky sympaticky nemazal. Jo, dokázal bych si to představit jako soudní thriller s revenge vložkou a v tomhle ohledu zamrzí, že to nevzal do ruky někdo renomovanější, ale sakra točil to režisér Skeleton Mana a ve světle toho se vlastně jedná o filmový skvost. 60%(31.8.2017)

Ako väčšina kedysi skvelých hercov na sklonku kariéry aj Nicolas Cage zoberie rolu aj v sotva priemernom filme. Zápletke filmu, v ktorej sa verejnosť nepochopiteľne pridá na stranu páchateľov nemohol uveriť ani scénarista, nie ešte úbohý dívák. Záber Cagea pri vodopáde, zvažujúceho ďalšie kroky ako priniesť spravodlivosť do tohto prípadu ma rozplakal, bohužiaľ, nie od dojatia. 3 * iba z úcty k Cageovi...(28.8.2017)

Jojo, mám filmy o pomstě prostě rád, a když jsou zde hajzlové skutečně znázorněni jako hajzlové, tak jsem za to rád ještě víc. Nicolas Cage nám stárne, ale pořád to utáhne, a když sejme prvního, je to prostě parádní scéna. Je mi jedno, jestli by se tohle mohlo reálně stát, protože pro tu zábavu ze sledování to stačí.(14.6.2017)