Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John je policista a po třiceti dnech od smrti svého parťáka se vrací do práce. Večer se seznámí v baru s krásnou blondýnou Teenou. Povídají si a Teena mu dá své číslo. Poté ale musí jít vyzvednout svou dvanáctiletou dceru Bethie. Jeden večer se Teena a Bethie vracejí domů z oslavy. Bethie je smutná, jelikož si nepamatuje, jak vypadal její otec. Aby byly brzy doma, vezmou to zkratkou přes les, kudy často Teena chodila na střední škole. Potkají však partu přiopilých mužů. Ti zatáhnou Teenu a Bethie do špinavé loděnice. Teenu muži znásilní a zmlátí a Bethie se na to celé musí dívat. Na místo činu poté dorazí John. Jsou všude otisky prstů a vzorky DNA, Teena je mezitím odvezena do nemocnice. Bethie jede s ní a poté dorazí i matka Teeny, Agnes. John tam následně také přijede a poprosí Bethie o pomoc. Teena nemůže mluvit a ona je jediný svědek, který by mohl identifikovat násilníky. Díky ní John se svým novým parťákem všechny možné pachatele pochytá a odveze do vazby. Bethie z nich identifikuje všechny 4 muže, kteří Teenu znásilnili. Ta se poté probudí a nepamatuje si, co se stalo. Matka dvou násilníků, Marvina a Lloyda, mezitím pro muže opatří toho nejlepšího a nejdražšího právníka ve městě, Jaye Kirkpatricka. Tomu je jasné, že všichni hrůzný čin provedli, ale udělá vše pro to, aby dokázal opak. Teena není kvůli svému psychickému stavu schopná jakkoliv případu pomoci, stále si navíc nic nepamatuje. Když Teenu pustí z nemocnice, její matka jí vezme k sobě domů, než se jí udělá líp. Agnes podle novin následně zjistí, že všichni násilníci byli propuštěni na kauci. Bethie má strach, že je najdou. Teena si následně vzpomene, co se stalo a má noční můry. Když je Bethie v obchodě, napadne jí sestra Marvina a Lloyda a vyhrožuje jí. Řekne jí, že raději by měly s Teenou u soudu mlčet. Ta se svědectví velmi bojí, ale musí být silná. V den soudu je na místě i John jako svědek. Je očividné, že soudce je s Jayem kamarád. John vystoupí jako první svědek a řekne vše, co viděl po příjezdu na místo činu. Jako další jde vypovídat Teena, která se psychicky zhroutí. Jay následně řekne, že násilníci se přiznali k pohlavnímu styku s Teenou, nebylo to tedy znásilnění. Poté oznámí, že Teena před incidentem hodně pila alkohol, a když šla domů a muže potkala, za pohlavní styk jim nabídla peníze. Poté všechny muže napadla a oni se jen bránili, navíc vůbec nevěděli, že je tam Bethie. Poté Jay obviní Teenu ze špatné výchovy Bethie a oznámí, že muži jsou rozhodně nevinní. Všichni Jayovi začnou tleskat a Teena se znovu zhroutí. Doma poté drží hrst prášků a přemýšlí, zda by je neměla spolykat, ale neudělá to. Místo toho odejde do baru, kde se opije. Dojde až nad vodopády a chce skočit, ale v ten moment se objeví John a chytí jí. Řekne jí, že má dceru, nemůže se zabít. Rozhodne se, že raději vezme spravedlnost do svých rukou... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Recenze (84)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Asi mám úchylku. Sem tam vyhládávám filmy s Nicolasem Cagem a tvrdím o nich, že nejsou vůbec špatný. On má v posledních letech tak trošku problém. Točí totiž strašný béčka. Jenže ty béčka jsou vědomě béčka a jako béčka nejsou vůbec zlý. Třeba tenhle film. Co můžete čekat od filmu, kterej má tak blbej název, že i v obsahu Vám musí říct, že se vlastně jedná o milostný příběh a pomstu zároveň. A to je prosím pěkně doslovnej překlad. Nicolas tu je ale naprosto v pohodě a jelikož se pak začne mstít, tak film rozjede i docela solidní úroveň pomsty. Tudíž splní přesně to, co svým názvem nabídl. Na to, že režisér Johnny Martin má za sebou už jenom nějakou černou sračku (dle ČSFD), je tenhle kousek fakt docela fajn. A jelikož jsem si všiml že Nicolas tenhle film dokonce i produkoval, tak mám skoro až pocit, že podobné filmy točit chce a vyhledává je. Nevím jak on, ale já musím říct, že v rámci jeho ročních pětifilmů, je tenhle kousek na té lepší straně bárky, která ne a ne se potopit. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Mno nechtěl jsem to po solidně vypadajícím traileru zakřiknout, ale vypadalo to, že by se Cage mohl zase po nějaké době objevit v něčem koukatelném a kupodivu stalo se. Jasně tenhle film není žádná nezapomenutelná pecka spíše se jedná o takovou klasickou béčkovou záležitost na provařené téma, ale nakonec se z toho vyklubal celkem příjemnej oldschol zpracovanej thriller kterej na jedno shlédnutí rozhodně nepohorší. Jenom od toho nesmíte po té úvodní scéně očekávat akční nálož je to spíše pomaleji plynoucí záležitost na takřka klasické téma kdy chuděru frajerku odporní parchanti znásilní před očima její dcery, ale díky bezcharakternímu advokátovi v podání Dona Johnsona se z toho dostanou. S tím se však nesmíří Nick v kleci který je tu celkem fajn a hlavně šíleně nepřehrává a dá se stoickým klidem těm hajzlům co proto. Jasně není to nijak originální a střední část filmu je utahaná, ale jako pohodový béčkový revegne kousek? proč ne...55% ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nebohý Nicolas. Vlasy mu na hlavě vyklízejí pozici takovým způsobem, že každý rok ustoupí v průměru o půl palce směrem k temenu a jejich majitel začíná vypadat jak člen sovětského politbyra. V postavení tváří v tvář neschopné justici od něj očekáváte, že vezme spravedlnost do svých rukou a začne píchání jehel pod nehty, upínání varlat do svěráků a wellness v hydroxidových lázních a on místo toho jen zarputile číhá, dvě minuty s pistolkou suchopárně poflusá jejich hrob a pak se při dojemné hudbě jak z Gladiátora rozloučí s děvčátkem, který těžký život teprve čeká. Ať už s traumatizovanou maminkou nebo s babičkou, která vypadá jak sestra doktora Zaiuse z Planety opic. No nic, zamával jsem Marlboro Manovi z advokátní komory, když odjel v obleku na míru od budovy soudu na mašině a uznal, že autor zhovadilého Skeleton Mana dosáhl nepatrného tvůrčího progresu.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě nevalné mínění o efektivitě a nezávislosti justice máme asi každý, nicméně scénárista musel v soudní síni použít skutečnou ptákovinu, aby měl Nicolas Cage důvod vzít spravedlnost do svých rukou. Kvarteto vidláků se totiž při návratu z venkovní slavnosti sexuálně vyřádilo na matce dvanáctileté dívky, navíc v její přítomnosti, zkrvavenou ji hoši nechali v opuštěné chatě a nyní to vypadá, že jim to celé ještě projde. Vdovec a držitel několika armádních ocenění to ovšem jen tak nenechá. Už jen název je na pováženou. Hudba je tklivá jak z nějaké červené knihovny, akce skončí dřív, než vůbec začne. Nicolas dál sbírá drobky, dál sype několik mdlých filmů ročně. Výsledek mě nepohoršil, ale ani zdaleka nenadchnul. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Partička středozápadních vidláků zase multiotvorově obšťastnila nějakou tu vyrachtanou vesnickou roztleskávačku / šlápotu jménem Pegysů a zdá se, že jim ten milý gangbang v pohodě projde. To by ovšem nesměli zkřížit bércové vředy inspektoru Derrickovi … Aha, tak ne, teď jsem se dočetl, že to prý byl Mikuláš Klec, který jen začíná vypadat jako zoufale obarvovaný stranický funkcionář z Východního bloku. Sice hraje hovno a jen se celou dobu tváří, jako by právě před chvíli documlal žalud řádně žluklému šedesátiletému bezdomovci, ovšem v kontextu jeho nedávných sračkopočinů je tato stupidně jednoduchá kokotinka a zombí defilé hereckých mrtvol hotovým mástrpissem. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama