Pomsta: Milostný příběh

Vengeance: A Love Story

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2017, 99 min

• Mamlas

Kravoidní, blbá, hysterická, éterická, promiskuitní blondýna, která si o to říká vším, čím může, to v lese dostane od 4 pobudů. Pak následuje hodina nudy a pak to konečně skončí. Vložím prsty do studené vody, abych je ochladil po neustálém přeskakování nudných částí této sračky, řeknu si skoro odpad a jdu spát.(31.7.2017)

• kingik

Rektální znásilnění Nicolase Cagea. V loděnici o jedné vlahé až vlhké noci dojde ke skupinovému znásilnění fešné svobodné matky (Anna Hutchison), svědkem znásilnění je i její 12letá dcera (Talitha Bateman), která se ze strachu schovala. Celá věc se dostane k soudu, proces je zmanipulovaný, tudíž se kvartet násilníků dostane na svobodu. Do záležitosti se vloží místní policista (Nicolas Cage), který bere spravedlnost do svých rukou. Kdyby si tak raději Cage stokrát prověřil, s kým jde točit, podle jakého scénáře a co zaštítí vlastní produkcí, určitě by udělal jen dobře. Vždyť na tomhle filmu se vůbec nic nepovedlo. Povětšinou hraje v příběhu druhé housle, nechci přímo psát, že byl zbytečný, ale skoro to tak vypadalo, když byl tak debilně zakomponovaný do příběhu. Už scéna znásilnění vyznívá nechtěně směšně, ženská "po akci" nalíčená jak na halloweenský karneval a je decentně zakrytá na intimních partiích, násilníci se ani po akci nepřesvědčí, kde je její dcera. Příšerné! Dál to byla parodie na příběhy o pomstě. Cage se bez kloudného vysvětlení chopí zbraně a jde ty raubíře vymazat ze světa, stejná fraška byl i soudní proces. Jediný trochu zajímavý z celého filmu byl Don Johnson v roli bezcharakterního právníka. Jinak nikdo, parta násilnických vidláků byla dost v ústraní, ale ani ona nebudila moc urputný divácký zájem o její osud. Režisérovi pochybných kvalit Johnny Martinovi, který si často bere ve filmech svých kolegů na starost koordinaci kaskadérů, patrně vůbec nezáleželo na výsledku. Nejde ani tak o to, že film vypadá technicky příšerně, hrozná barevnost, neuhlídané kamerové stíny, televizní syžet, jde o to, že ho podezřívám z toho, že natáčení předal svým dvěma asistentům režie, kteří film točili nezávisle na sobě, bez ladu a skladu, proto má film takové výkyvy v návaznosti příběhu na sebe, scény jsou podivně řazené, negradují a nedávají dostatečný smysl. Vznikl tupý thriller, prostý drastických scén, který je nechtěně směšný, s dialogy, za které by se nestydělo ani Studio Kamarád, a na němž je snad všechno úplně špatně. 2/10(27.8.2017)

• fafejt001

OPRAVDU velice slabý , jednoduchý film . Až stupidní dialogy všech tří hlavních děvčat , zejména - voskové figuriny - matky od znásilněné , ta byla fakt dost uboháááá , dále upadající Cage v roli detektiva , stejně tak Johnson , podivný ,, soudní ,, proces , prostě slátanina na druhou . Dlouho jsem neviděl , tak ubohý film , s Cagem . FAAAKT škoda času .(16.8.2017)

Jojo, mám filmy o pomstě prostě rád, a když jsou zde hajzlové skutečně znázorněni jako hajzlové, tak jsem za to rád ještě víc. Nicolas Cage nám stárne, ale pořád to utáhne, a když sejme prvního, je to prostě parádní scéna. Je mi jedno, jestli by se tohle mohlo reálně stát, protože pro tu zábavu ze sledování to stačí.(14.6.2017)

• Arsenal83

Film nie je zlý účasťou Nicolasa Cagea, ten si robí to, čo furt, a neškodí jeho obsahu. Ale citový kalkul so zbytočným nátlakom na diváka je tak očividný, že sa mi tu najviac nakoniec zhnusila samotná obeť znásilnenia. Tešil som sa aspoň na kvalitný právny spor, ten ale zbytočne odbočil ku krvavej pomste.(15.10.2017)