Čtvrtého července se v pozdních nočních hodinách vrací domů z venkovní slavnosti Teena Maguireová (Anna Hutchisonová) s dvanáctiletou dcerou Bethie (Talitha Batemanová). Nad hlavou jim svítí měsíc a probleskují zbloudilé petardy z ohňostrojů, jejichž praskání je stále slyšet ve vzduchu. Rozhodnou se vydat zkratkou přes oblíbené a neklidné místo, které Teena často navštěvovala na střední škole. Nebyl to ovšem dobrý nápad, protože tam narazí na bandu zločinců, kteří Teenu brutálně znásilní a Bethie tomu musí s hrůzou přihlížet. Jako první dorazí na místo činu detektiv John Dromoor (Nicolas Cage), který se s Teenou krátce předtím seznámil. Je to vdovec a válečný veterán, který má osobní zájem na tom, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost, zvláště poté, co si gang najme úlisného, protřelého právníka Jaye Kirkpatricka (Don Johnson), který je podle všeho schopen muže očistit. (HBO Europe)

tranquill

"Podstatný je ten příběh a jak ho odvyprávíte..." Průměrná krimi, ale v pohodě. "Vy na ně ukážete a já je nechám zavřít!" ()

Ivo

Tak jsem (přiznám se že místy trošku zrychleně) prosvištěl nového Mikuláše Vendetového (mám ho obecně celkem rád) ... ale tak jo ...škoda jen že to nebylo aspoň poctivě jednorozměrné ... ale i těch 0,5-0,75 je taky ok ... :) Dozadu vyfouklý účes nabarveného kohouta s permanentním výrazem bolestného utrpení po nechtěném snesení dvou vajec naráz ... škoda jen že přes to všechno se Klecík v součtu nezmohl na nic aspoň trochu sofistikovanějšího než rychlá rána z metru do hlavy ... aniž by při tom sebeméně hnul svou pečlivě utrápenou brvou ... Mrknul jsem pro zajímavost na režiséra tohoto svěžího opusu - vskutku impresivní kredenciály :D A ten závěr ! "I hope you will never need MY services" , procedil Mikuláš temně a z hlubin zachvěla se země ...:) ()

MartyRBK

To jsem si zas naběhl. Marně jsem doufal v hodnocení 54% (u filmů s Cagem rozhodně silný nadprůměr) a místo toho jsem dostal polomrtvého Cage,který oplývá energií asi jako pacient po lobotomii.Dále opravdu skvělý a originální příběh o znásilnění dívky a následném soudním procesu.....zápletka kterou jen tak nikde neuvidíte.A hlavní hrdinka? ...no ze začátku působí velice sympaticky než se z ní ale bohuzel stane duševně narušena osoba. Prostě ve filmu není nic co by mohlo zaujmout, takže mi nezbývá než tenhle film vřele nedoporučit. Za mne 30%. ()

TomStrom

Je to takové vlk se nažral a koza zůstala celá, té pomsty tam zas tolik není, ale Mikuláš klec má zase na dva měsíce na nájem a o to šlo především. ()

FoxMulder

Film, zabývající se takovým vážným tématem, by si zasloužil mnohem lepší zpracování a kvalitu. Cage vypadá i hraje jak Seagalův mladší bratr. 1,5* ()

Psycho.R

Všechny plakáty lákají na Nicolase, který má však ve filmu vedlejší úlohu a do příběhu vstupuje nárazově. Celé by to asi fungovalo i bez něj, neboť jsem nepostřehl jediný výraz obličeje, který by jeho tvář rozpohyboval. Ústřední motiv spíš evokuje pocit epizody z detektivky, jen je tu více dbáno na psychiku oběti. Ps. To dítko mělo asi nejvíc rozumu ze všech, chovala se dospěle. ()

rublik05

Jednoduché, přímočaré akční béčko, které si na nic nehraje, zaujme právě svou obyčejností, neboť příběh není nikterak originální, jeho podstatu vám odkryje už samotný název filmu, žádné překvapení se jinak nekoná. Nikolas Cage díky svému komornímu projevu působí lehce unaveně, na druhou stranu slibovaná pomsta se mu povede fakt pěkně. Já osobně to vidím na takový slabší průměr, žádná hrůza, ale také nic závratného. 4/10. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Nemastná neslaná pomsta, bez nějaké gradace, emocí nebo dramatičnosti. Soudní proces zbytečný a všem bylo fuk že se někdo mstí. ()

neo250

Film na pozeranie do pozadia. Nicolas ako rola spravodlivosti veru nie...Dej filmu? Tak ten sa lespie spise pri pive. Ale vzdy lepsie ako pozerat reklamy v telke :-) ()

Shitonit

Pitomá vožralá kráva táhne s prckem v noci domů, a moc moc se diví, že parta sfetovanejch buziků si na ní uspokojí svoje choutky. Příběh táhne dál, a přes počátečnou nedůvěru jsem vydržel do soudní síně, kde vychytralej advokát lže a lže až ty zmrdy z toho celkem vylže. Což samozřejmě je ne úplně fér, ale vzhledem k podělanýmu právnímu systému..proč ne. No a tak se věci ujímá Niky Kejdž, který s pohledem raněné mrtvice tak nějak patrně zabouchnutej do tý pičky, ujímá se spravedlnosti a bravurně rychle nenápadně, naplněn božím posláním, vypouští chlapcům duše z těla. Hezké, ne snad moc akční, ani dějové, leč přes výše zmíněné je to snadno stravitelný kousek. ()

Mamlas

Kravoidní, blbá, hysterická, éterická, promiskuitní blondýna, která si o to říká vším, čím může, to v lese dostane od 4 pobudů. Pak následuje hodina nudy a pak to konečně skončí. Vložím prsty do studené vody, abych je ochladil po neustálém přeskakování nudných částí této sračky, řeknu si skoro odpad a jdu spát. ()

Pitryx

Bohužel, mám rád vengeance,ale tohle bylo příliš zdlouhavé. Být ta stopáž o půlhodinku kratší, filmu by to prospělo. Pan Cage zde moc nehraje, ale nemá vlastně co a Anna Hutchinson je vynikající. Ve výsledku mi to přišlo kapánek podprůměrné. ()

johnsnow

Jednohubka ale podarená. je síce pravda, že cage je tu v podstate vedľajší prvok a slúži na cestu pomsty (ktorá je dosť nemastná neslaná) ale napriek tomu spokojnosť. Pasáže matky a dcéry sú fajn a právnik v podaní Johnsona tiež stojí za to. ()

ostravak30

Už kolikátá kritika zákonů, které víc nadržují zločincům než obětem. Americké právo je specifické a není spravedlivé ke každému. Rozhodně bych tvrdil, že české právo je na tom lépe, ale nutno podotknout, že i u nás občas násilníci vyváznou. Nicolas Cage je jediná velká hvězda tohoto filmu, ale i tak neshledávám důvod pro název Milostný příběh. Je to klasický film o tom, kterak někdo vezme spravedlnost do svých rukou a udělá to šikovně. Nic významného, ale také nic strašného. Prostě běžný film, který by bez Cage mohl klidně zapadnout a těžko říct, zda někomu i tak utkví v paměti. ()

maniacxl

Ničím výjimečný film na milionkrát obehrané téma s čímdál víc upadajícím Nikolasem.Scénář nudnej bez většího překvapení.Už v půlce bylo jasný,jak to asi celý dopadne.Mizerná kamera a střih tomu dodaly korunu.Snad se Nikolasovi ještě podaří zazářit,ale moc už tomu nevěřím.Tady slabých 40%. ()

sodomex

50 %. Hloupé postavy, soud fraška. Cage to vezme do vlastních rukou, ale tak nějak pro nic. Láska? 1 rande v baru. Fakt hloupý. ()

baclajean

Nič svetoborné, skôr dráma než akčný thriller. Akcia, ktorú by divák podľa názvu filmu očakával, prichádza až počas posledných 15-20 minút. Napriek tomu som však rád, že po dlhšom čase môžem dať niečomu, v čom hrá Nicolas Cage, viac než jednu hviezdičku. ()