Čtvrtého července se v pozdních nočních hodinách vrací domů z venkovní slavnosti Teena Maguireová (Anna Hutchisonová) s dvanáctiletou dcerou Bethie (Talitha Batemanová). Nad hlavou jim svítí měsíc a probleskují zbloudilé petardy z ohňostrojů, jejichž praskání je stále slyšet ve vzduchu. Rozhodnou se vydat zkratkou přes oblíbené a neklidné místo, které Teena často navštěvovala na střední škole. Nebyl to ovšem dobrý nápad, protože tam narazí na bandu zločinců, kteří Teenu brutálně znásilní a Bethie tomu musí s hrůzou přihlížet. Jako první dorazí na místo činu detektiv John Dromoor (Nicolas Cage), který se s Teenou krátce předtím seznámil. Je to vdovec a válečný veterán, který má osobní zájem na tom, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost, zvláště poté, co si gang najme úlisného, protřelého právníka Jaye Kirkpatricka (Don Johnson), který je podle všeho schopen muže očistit. (HBO Europe)

kaylin

Jojo, mám filmy o pomstě prostě rád, a když jsou zde hajzlové skutečně znázorněni jako hajzlové, tak jsem za to rád ještě víc. Nicolas Cage nám stárne, ale pořád to utáhne, a když sejme prvního, je to prostě parádní scéna. Je mi jedno, jestli by se tohle mohlo reálně stát, protože pro tu zábavu ze sledování to stačí. ()

Trevor

Ako väčšina kedysi skvelých hercov na sklonku kariéry aj Nicolas Cage zoberie rolu aj v sotva priemernom filme. Zápletke filmu, v ktorej sa verejnosť nepochopiteľne pridá na stranu páchateľov nemohol uveriť ani scénarista, nie ešte úbohý dívák. Záber Cagea pri vodopáde, zvažujúceho ďalšie kroky ako priniesť spravodlivosť do tohto prípadu ma rozplakal, bohužiaľ, nie od dojatia. 3 * iba z úcty k Cageovi... ()

kinderman

Hned na začátku se divák přesvědčí o platnosti klišé, že když začne nějaká vedlejší postava mluvit o tom, že se na něco těší nebo něco udělá, do dvou minut je po ní. První hvězdička je za Annu Hutchisonovou, kvůli které jsem se na to díval, druhá za scénu, v níž katolický kněz doporučuje matce dvou sexuálních útočníků toho nejlepšího obhájce slovy: "Dělal už osmnáct případů pro Vatikán." ()

Rajesh_K.

Občas mám tendenci shlédnout filmografii Nicolase Cage,protože se mi pořád zamlouvá a mám ho v oblíbených, i když točí béčka, tak na něho zkrátka nedám dopustit. Absolutně nechápu název filmu. Ano, je tam Pomsta nějaká, to je v pořádku, ale Milostný příběh ani omylem, u toho jsme se musel trošku pousmát. Samotný film není opravdu špatný, ani moc nenudil, stopáž akorát, děj vyhovující..jen mohlo být více akce. Já raději když je Cage fakt drsňák, tady mu to moc nešlo vidět, ale snažil se opravdu. Snad se jednou ujme role, která bude opravdu peckovní a bude v červených číslech, za mě půl na půl. Ale příjemně se na to koukalo, zkrátka ani neurazilo ani nenadchlo:-) (60%) => 3★ ()

Martin741

Klec ma z filmov sinusoidu, ale to nevadi,m to je v pohode, obcas vyplodi slusny priemer, detektiv Klec tu vysetruje znasilnenie. Jak pise verbal, obcas saom si Kleca pomylil s Derrickom, potom som sa lepsie prizrel, a bol to fakt Klec. Ta sudna cast, to bola pekne nudna zivacka, preto dam len sivy, sedivy nevyrazny priemer : 54 % ()

bourec

S přihlédnutím na poslední filmy mýho oblíbence dávám přemrštěný tři.Ale je to předvídatelný,odfláklý.50%. ()

majo0007

Dalo sa na to pozrieť v kuse a nezaspať. Nick sa trochu pozviechal a spolu s USS Indianapolis: Men of Courage už sú to chvalabohu pozeratelné kúsky. Samozrejme v rámci revenge žánru je toto spodina, ale kto z nás by nevytasil kvér na takých zmrdov. Tieto filmy hrajú na vašu slabšiu pudovú nôtu, furt to zaberá a tak to má byť! ()

kocik1

Začátek vypadal vcelku dobře, ale když se pachatelé ještě před půlkou filmu začali chovat jako příšerky z hororu a Cage se opětovně zjevoval v oparu mlhy jako samozvaný anděl strážný, přestal mít film s realitou cokoli společného a kdyby téma nebylo tak vážné, nebála bych se napsat ani to, že se změnil ve směšnou frašku. ()

Johnny.ARN

Vzhľadom k tomu, v akých hovnách sa Klietka v poslednej dobe ukazoval, je toto plnohodnotné B-čko s trochu rozcukaným tempom. Vykrýva to ale jednotkami na hlavu, minutážou a bez zbytočných keksov a snových pohľadov. 2 z 5 ()

Beky

Slušné béčko, zručně natočené, nic víc, nic míň. Poslední dobou je Nick uklizen do vedlejších rolí, a vyplácí se čas strávený mimo velkou hru! 40% béčkových. ()

m.a.t.o.

Niklas mi už príde byť riadne vyšumelý. Aj v scénach, keď má nahodiť výraz boha posmty sa tvári jak zmoknuté kura na pieskovisku. Samotný film je potom asi taký dobrý ako herecký výkon jeho hlavného protagonistu. Skrátka klasická hollywoodska pásová produkcia, na ktorej producenti trhnú nejaké drobné a ja pri jej pozeraní večer zaspím. 40 % ()

sedm.1

Ačkoliv se od první do poslední minuty jedná o rutinní béčko, s opravdu tuctovou, předvídatelnou a nenápaditou zápletkou, tak přesto mě až překvapilo, o jak poměrně lehce snesitelnou podívanou se jedná. Především mě tu bavily postavy a jejich herečtí představitelé. Cage tu sice nemá úplně nejhlavnější roli, respektive se tu spíš o ní dělí ještě s dalšíma dvěma, třema, nicméně ten jeho mlčenlivý polda mě fakt bavil a především ty jeho likvidace těch parchantů mě dostávali do varu, vážně nesmlouvavá nekompromisnost, a to já rád. Oslovil mě ale i „zlý“ právník Dona Johnsona, nicméně i ostatní si myslím, že byli fajn a své role odehráli v rámci možností dost přesvědčivě, tady až na tu malou, nesnesitelně afektovanou pizdičku, která byla obsazena vážně snad jen kvůli nějaké hloupé protekci. O neduzích zápletky jsem se již zmiňoval, nicméně má jistě i svá pozitiva, jako spád, záživnost, či napětí, a překvapivě funguje i v těch dramatičtějších momentech, včetně emocí. Velká škoda jinak je, že se tvůrcům nepodařilo navodit i nějakou tu výraznější atmosféru, dále pak osobitější styl zpracování a celé by to vzhledem k příběhu sneslo i daleko více syrovosti, i tak ale musím zopakovat, že jako nenáročné béčko to poslouží spolehlivě. ()

kolemjdouc

Dala bych víc a klidně i celý počet bodů ale jen za scénář.Role byla zřejmě šita na míru Cagemu.Tyhle zhaslé hvězdy spíš vše pošlou do kopru.A tu situaci do které se Teena dostala ,si zavinila sama svým natřásáním.V hospodě plné nametených chlapů.To bylo jak červený hadr na býka. ()

zahadum

Totálna nuda s totálne toporným a polomrtvým Cageom ktorý sa tu len presúva z bodu A do bodu B a ksicht nemení...zápletka je vycucaná za 5 minút z prstu a scenár spackal za hodinu niekde pri zmrzline niekto kto počul o knihe v ktorej ide o pomstu. Cage kedysi dávno symbol kvalitného herectva je teraz ako klavír ktorý ma 200 rokov a zrovna ho prešiel vlak. A na koniec....dívať sa ešte chvíľku na zničené pysky Deborah Kara Unger tak skočím pod ten vlak asi ja. ()

Fifer

Čekal jsem hloupé akční béčko, dostal jsem dé a scenárista byl šimpanz nebo Trump. Možná to psali spolu. ()

BOURQUE

Dostatočne silný príbeh a pomerne slušne režírovaný film. N. Cage v rámci možností dobrý a nesympatický charakter D. Johnsona. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Hapretor

Niky Klec překvapivě nehrál toporně a dalo se mu to uvěřit. Koukatelné. Ale ruku na srdce ... ta matka se opravdu chovala jako kurva ... P. S. Anna Hutchison je prostě kost ... hmmm. ()

Torpid

Přímočaré neoriginální revenge b-čko, které v zóně koukatelnosti drží solidní herci, rozumná stopáž a zbytek Nicolasova charisma, i když ten přeliv co má na hlavě soutěží společně s Travoltovým tupé o čelní příčky v žebříčku co nejsměšnějšího odcházení ze showbussinesu. ()

kluzo

Docela podceněný příběh. Ten, který měl být nejspíše lákadlem, se ukázal jako vcelku rušivý element. Jeho obarvené vlasy mi pořád stahovaly pohled a nemohl jsem se ani pořádně soustředit na to, co hrál. Za mě byl Cage nejslabším článkem filmu. ()