Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

lennyd

Blízko malého městečka kdesi uprostřed Nového Zélandu se začínají dít věci - městečko obsadili mimozemšťané, vyslanci nad-kosmického jídelního řetězce, kteří právě našli tu pravou příchuť pro jejich vesmírné hamburgry - obyvatele planety Země. Jenže do cesty se jim staví vojáci speciálních jednotek, kteří mají konečně příležitost ukázat, co v nich je (a to v některých případech doslova) ... Tak nevím jestli jsem víc nadšenej, nebo zklamanej. Podle do nebe vynášejících komentářů jsem očekával naprostou bombu, a té jsem se teda nedočkal. Na druhou stranu, když se na to člověk dívá s nadhledem (a to pořádným), tak jde naprosto o brutální-megaultra řežbu, která pro kapku krve nejde daleko (i když... krve se ve filmu moc nedočkáme, to spíš kusů mozku a jiných tělesných orgánů).Zatím nechám tři hvězdy, než se rozhodnu :) A přesně jak píší ostatní - nechápu jak někdo mohl po tomto filmu dát Jacksonovi do ruky milióny dolarů na Pána prstenů :) ()

swe

Lákadlo Peter Jackson + plakát + vysoké hodnocení, zafungovalo a já si Bad Taste pořídil s očekáváním úchylné zábavy (tu mám totiž nejradši). Jak to dopadlo? No, řekněme že nesdílím Jacksonův smysl pro humor, i když úchylný teda je... ()

Ceres

Totální nářez, skvěle jsem se pobavil, když jsem ještě hodně dávno viděl tenhle film na VHS, PJ je prostě borec a filmy umí. ()

nevermore

Plný počet prostě musím dát za to, jak je to nechutný, krvavý a trapný. Za to, že to natočil týpek, co má na triku Hobita. Za to, že to natočil jako amatérskou věc s kamarádama. ()

blackJag

Z filmu čouhá láska k béčku z každého políčka a pokud je taková láska upřímná, nelze ji neocenit. Jo, je to hrubě amatérské, ano, oholený Jackson vypadá jako Rick Moranis a ano, je to humusně nechutné, ale je to taková zábava (už jenom ta hrozná hudba, dialogy a herecké položení se do rolí). Nemohl bych na to koukat každý den, ale jednou za hodně dlouhý čas, někde na párty otrlého filmového fanouška, proč ne. Fotky lidožravého a zvratkožravého mimozemšťana se vztyčeným prostředníčkem a kalachem docela zkultovněla a je to tak i s celým filmem, jeho hláškami nebo památnými scénami :-) Člověka ale nemůže nenapadnout, jak jen tohoto režisérského šílence mohli studioví bossové nechat natočit PÁNA PRSTENŮ... ale díky bohu za to. Hudba: Michelle Scullion, Jay Snowfield. 70% ()

Kalidor_

"Seřiďmě si čas, je 12:01"......druhej (nemá hodinky) : "souhlasí "......třetí (má na hodinkách třičtvrtě na šest) : "souhlasí " :-)) ()

Kosmik 1

Jednoznačně pro mě nejlepší hororová komedie jakou jsem kdy viděl ( EDIT: nově spolu s opět nalezeným bratrem Braindead). :-) Vynikající Peter Jackson v jedné z hl.rolí...."Já jsem Derek a Derekové se nevzdávaj!" :-) Jako bonus perfektní hlavička rackovi, jsem se mohl potrhat smíchy. Má to nápad, má to grády a taky skvělá zábava zaručena! 100% :-) ()

latvar

Tak tuhle ujetou komedii opravdu můžu, viděl jsem ji už nespočetkrát a pořád mě dostává do kolen svým humorem. Doporučuju si k ní otevřít láhev alkoholu a nechte se unášet řadou komických scén :-) ()

corbeau

Je to tak blbý a úchylný, až je to vlastně vtipný... a úchylný. Amatérské pojetí filmu (ještě umocněné neméně amatérským českým dabingem) a opravdu cynický humor mě nadchly, ale asi tak od půlky to začalo být takové rozvleklé a trochu na jedno brdo, takže s hodnocením nemůžu jít výš, i když bych rád, přece jenom, začínající umělce je potřeba podpořit :-) ()

Gunslinger

Čím to je že v pánovi prsteňov nelietajú časti mozgu vzduchom ako v tomto ,ehm ako to nazvať, snímku?:D.. Bad taste je vysoko amatérsky a zároveň vysoko vtipný film ale nedosahuje kvalít (gýčovosti) Braindeadu :).. Ako to už tu niekto napísal, druhý krát by som to už nepozeral (narozdiel od Braindeadu, kt. som videl 3x:) ()

Pit

Toto je presne príklad, že na natočenie trháku, ktorý zostane v pameti divákov veľmi dlho, netreba rozpočet so strašnými miliónmi a excelentných-vyspelých hercov veľkého kalibru. Menej naozaj niekedy znamená viac a práve v tomto snímku to PETER dokázal. Toľko amatérštiny a toľko nechutnosti a predsa to dáva vo výsledku nezabudnuteľný zážitok. Bad Taste = dlho dlho v pameti. ()

sedm.1

Tohle se nedá popisovat,to se MUSÍ vidět.Prvotina božského Petera Jacksona,která se spolu s Braindead již stala naprostou splatterovou nepřekonatelnou ikonou.Každá scéna je prakticky nezapomenutelná a divák neví,zda má během filmu běhat na záchod kvůli vrhnutí,nebo počůrání se smíchy.DOPORUČUJI!!!!!!! ()

Devilian

Nejprve jsem měla tu čest s Braindeadem (asi jako drtivá většina). Ten miluju a mám ho ve své TOP 20. Tohle je podobná úchylárna, která pobavila hlavně účinkující, jelikož pro mě to až taková pecka nebyla. Šokoval mě hlavně český dabing z dílny TV Nova ("Cože!? Oni tam někdy dávali dobrý filmy!?"). Ten mizivý rozpočet je na tom znát, ale i přesto si Jackson dokázal udělat úchylárnu po svém - film snad Ztkové kategorie s úsměvnými "efekty". Ale pro filmové gore labužníky ideál. ()

Earl10

Jackson je obrovský fanoušek filmu a především, pozitivně myšleno, magor. Bad Taste sice není až tak ujetý jako Braindead, ale i tak to je nechutný, debilní a neskonale zábavný počin. Zapálení pro film nemůže být větší. Na podmínky vzniku je to skvost. Místy amatérské, ale čišící nápady. Celkově je to vážně debilní, ale naštěstí to nikdo nepopírá. [60%] ()

Arkanoid

Jackson sa inšpiroval Edom Woodom, čo sa týka technickej štruktúry filmu, ale vytvoril neopakovateľný zážitok. Film o štvorici vládnych agentov, ktorí musia čeliť ľudožravým mimozemšťanom, skvele zabaví svojou šialenosťou, stupiditou,čiernym humorom a brutalitou. Chcem od neho viac takýchto hororov. Tieto veci s neveľkým rozpočtom spravené z radosti a na rozbeh kariéry niekedy potešia viac ako hrdinské veľkofilmy megalomanských investícií. ()