• MM_Ramone
  **

  Nikdy som si nedokázal vypestoval vzťah ku toľko ospevovanému Janovi Werichovi. Pre mnohých je to divadelná a filmová legenda, famózny dramatik, pán herec a čo ja viem čo všetko ešte. Pre mňa to bol vždy len nudný, premúdrelý rozumbrada. Jeho herectvo mi vždy pripadalo rušivé, silené, kŕčovité a nevieryhodné. Presne takým dojmom na mňa pôsobil aj v komediálnej alegórii "Keď príde kocúr", ktorú v roku 1963 natočil režisér Vojtěch Jasný. Kocúr bol fajn, ale pán Werich ma opäť silne iritoval. **(8.12.2017)

 • cab
  ***

  Kouzelny kocour, ktery vidi lidi v jejich pravych barvach, protoze kazde ceske mestecko je chameleonu preplnene. Hezky film a na tehdejsi dobu technologicky vytribeny. Pan reziser si dost vyhral. Samozrejme musim vyzdvihnout zastup prednich hereckych osobnosti minuleho stoleti v cele se slizkym (Jiri Sovak) a vypravecem (Jan Werich). 65%(30.7.2010)

 • Gagner
  *****

  Ted nevím jestli plný počet, jestli čtyři a nebo nakonec za průměr, ne to vážně ne. První polovina vynikající, dala nám cejch zvědavosti a rozdělila sympatie. Druhá polovina již pomalejší a ne tak úžasná, spíše mi to připadlo jak dětská detektivka. Co mě z'talo byl krásný poetický románek, který mě okouzlil natolik, že při běhu za vozem jsem nikomu ve filmu ještě nikdy tak nefandil. Fakt se mi zastavil dech. Nečekal jsem, že vyplodím takový komentář u takové, dá se říci pohádky tak trochu pro děti a tak trochu pro dospělé. Dávám za pět (za ten běh musím), fakt mě to moc bavilo a velmi překvapilo. Kolik takových ukrytých filmů má ještě česká kinematografie schovaných ?(1.11.2010)

 • levente
  *****

  Byly doby, kdy režiséři tvořili, místo toho, aby natáčeli. Dnes se už jen natáčí (ach ten generační povzdech). Až přijde kocour je film z osobních, přitažlivých, zhruba jako Emília Vašáryová v červené barvě. To znamená moc a moc a ještě trochu víc. Škoda jen Werichova samolibění v moudrostech, ale na druhou stranu je nádherně vyrovnává humorem a ironií. Nemůže být dokonalosti bez chyb. To je poezie!!(22.12.2008)

 • dANo
  ****

  Poetika v podaní Wericha je tu asi to najkrajšie, čo sa dá vyzdvihnúť... Scenár je takisto veľmi zaujímavý, ale druhá polovica filmu trochu stráca tempo, takže v konečnom dôsledku film pôsobí trochu rozporuplne. Páčila sa mi myšlienka o tom, že ľudia sú farebne rozlíšení na zaľúbených, pokrytcov, či tých, čo podvádzajú svojich blízkych, len tá realizácia mohla byť podľa mňa (aj na svoju dobu) spravená ešte zaujímavejšie. Okrem salamandra Sováka to totiž neprinieslo žiaden význam v rámci rozohratého príbehu. Ale vidieť sa to rozhodne dá aj viac krát... ;o)(17.3.2009)

 • - Nejstarší Jasného filmová synopse pochází z roku 1957. (NinadeL)

 • - Když na náměstí se zatáhne a začne průtrž mračen, všichni lidé si berou deštníky a utíkají z náměstí do podloubí se schovat. Naproti ale "přihlížející" lidé, co do filmu nepatří, stojí na náměstí, kde svítí slunce a neprší. Lze tak poznat, že zatažení a průtrž jsou umělé. (Pepy)

 • - Film byl natáčen na barevný materiál, který se ještě dodatečně koloroval. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace