Odborník na sériové vraždy Petr Kraj odjíždí odpočívat na poklidný venkov na svou zchátralou chalupu, starou faru po strýci, kam neměl čas jezdit. Jeho dosavadní život nečekaně nabere úplně jiný směr, když najde opuštěného, zraněného psa a zároveň přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které připomínají tajemnou pověst o čarodějnici. Potvrdí se Petrovo podezření, že jde na sériové vraždy? Najde společnou řeč se svéráznou trojicí okresních policajtů, kteří s vyšetřováním vražd nemají zkušenosti? (TV Prima)

adaben

Mám radši detektivky i kriminálky, kde si divák od počátku mezi postavami tipuje vraha. Tohle je zase žel ten typ, kde vrah se divákovi objeví jako skutečná postava až někde těsně před zatčením. A tak vlastně děj se posouvá dopředu přes osobní trable, nálady a rodinné vztahy detektivů, a to je na detektivku podle mne málo, ač Vaculík si drží svoji laťku. Ale někteří další herci (i velmi dobří) ve vedlejších rolích se mi zdá, že trochu přehrávají. ()

Kosir

To zaostřování do hloubky a rozostřování do blížky bylo napoprvé zajímavé, potřetí vopruz. Naštěstí se kamera postupně zklidnila. Jinak ale souhlas s honajzem, protože děj vypadá jako metronom, co se překlápí z jedné strany na druhou, a tak se vždycky ocitneme tam, kde už jsme byli, ale nevíme proč, když jsme ještě nikam nedošli. Jen mrtvola přibyla a jen Lukáš ví, že je to série. Dostalo mě jak entuziasta Teplý hodí vyšetřovací spis Vaculíkovi do vozu a odkráčí do pryč. A ta výměna mrtvýho psa za živýho, to je teda bomba. Obávám se, že ten první chudák asi skonal doopravdy z přemíry péče štábu a maskérů. ()