O chlapci, který hledal konec světa
Je jaro a malý Joska s kamarády hledá konec světa. Zvídavě pozoruje zázraky přírody a čeká, až tatínek přiveze maminku s čerstvě narozenou sestřičkou. I když si sestřičku představoval ve svém snu jinak, přivítá maminku kyticí petrklíčů.

Lidé na zemi a hvězdy na nebi
V horkém létě se mladičká Lenka seznámí s třicetiletým Janem. Jan má za sebou již zklamání, ale Lenka věří, že jí život dá všechno, co si přeje.

Anděla
Stárnoucí Anděla pracuje v hospodářství sama. Jen o žních jí každý rok pomáhá Michal, který ji má rád a chce se s ní oženit. Anděla ho vytrvale odmítá. Po žních musí nemocná Anděla do nemocnice. Na podzim se zesláblá vrátí domů, ale svůj postoj k Michalovi a zemědělskému družstvu nezmění. Bude se dál dřít sama.

Maminka
Šedesátiletá učitelka Hynková žije sama v rodinné vilce. Dospělí synové mají své vlastní životy a matku navštěvují jen občas. Maminka onemocní a zemře. Po pohřbu procházejí synové zimní zahradou a vzpomínají na mládí. (oficiální text distributora)

ostravak30

Jasného film je symbolicky rozdělen do 4 ročních období. Začíná se narozením - jaro, končí zimou - smrtí. Všechny povídky se točí okolo venkova a poetického zobrazení. Snad jen krom Anděly. V této povídce je už naznačena kolektivizace, byť hodně mírnou formou. Pravdu o jejím průběhu ztvárnil později ve Všichni dobří rodáci. První povídka tíhne k dětskému pohledu na svět a tedy jediné části, která by mohla být i pro děti. Ve druhé naopak příběh zase tak optimisticky nedopadne, ale mladí lidé mají svou naději. Závěrečný příběh může leckteré příbuzné donutit k zamyšlení. Tak dlouho není čas se potkat až dotyčný člověk nemusí být už mezi živými. ()

honzic

Budovatelská tetralogie, kde jasně vede první příběh a pak kvalita klesá, ale poetičnost a ztvárnění jsou velmi silné. Hodnocení: 70 % ()

Porculus

Absolútna vizuálna nádhera v každom momente docielená úžasnou kamerou a strihom a podčiarknutá skvelou hudbou Svatopluka Havelky, jedinečnou a ukážkovou režiou a prvotriednym hereckým prevedením. Hlboko a silno emocionálne pôsobivá filmová poézia a pre jeho tvorcov nepochybne veľmi osobné dielo, ktoré u mňa jednoznačne patrí do kategórie majstrovských. *10/10 ()

miza

Kus pravdy je v povídce Anděla.A pak je krásná povídka Maminka.Je zde ukázka jak naplňovat svojí touhu a dávat další touhu do duší malých dětí.I když to překazí ta nespravedlivá touha smrti.Tento povídkový film je velice krásný. ()

Kakofon

Krása takovýchto poetických filmů u nás jaksi vymizela. Dvě poslední povídky jsou nejlepší. Jaroslav Kučera by měl za tu svou kameru dostat oscara. Jednoznačně druhý nejlepší film režiséra Vojtěcha Jasného. Právě jsem ho shlédl. 85% ()

Fajolo

Útržky zo životov ľudí bez nejakej pointy, ale slušne opísané. Niečo podobné však uvidíte aj sami, stačí otvoriť oči a poobzerať sa okolo seba. ()

sahier

Perfektné čiernobiele zábery , naivný romantizmus filmu pôsobí ako idylka , ktorá nikdy nebola, ale výborné herecké výkony zachraňujú jednoduchosť príbehov ()

nobodyx

Běh života lidského, od dětství do stáří... Je to krásný film, který nabízí divákovi nahlédnutí do čtyřech etap lidského žití. / Jaké by současní filmaři natočili "remake" (podobný) snímek na to téma v současnosti??? Jaké by zvolili příběhy současníků do čtyřech etap života? Nebyla by to idyla, byl by v nich spěch a stresy denního života. Od dětství do stáří, stáří, které v současné době skončí buď bez důchodu, nebo okradením partou podvodníků( ve zprávách vidíme dnes a denně co se děje v našem státě). ()

JARDAHONDA

Povídkový film režiséra Vojtěcha Jasného je rozdělen do čtyř částí, které zobrazují čtyři roční období, z nichž každé symbolizuje jeden úsek lidského života. A to v pořadí : O chlapci, který hledal konec světa, Lidé na zemi a hvězdy na nebi, Anděla, Maminka. Na filmu se podílela, také skvělá plejáda výborných hereckých es. Velmi podařená záležitost **** ()

radek.896

Krásné příběhy 4 ročních období rozebírající život na venkově, strastiplné cesty lásky a nakonec cestu smrti, příběh, který byl ze všech nejsmutnější. ()

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

16.11.2019

Ve věku 93 zemřel český režisér a scenárista Vojtěch Jasný. Mezi jeho nejznámější díla patří snímky Všichni dobří rodáci s Radoslavem Brzobohatým nebo Až přijde kocour s Janem Werichem. Jasný… (více)

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (více)