Jeptišky

• USA The Little Hours (více)

V jeden krásny letný deň v Toskánsku roku 1347 nastal ráno rozruch. Mladý sluha Massetto musel utiecť do bezpečia lesa, aby sa ukryl pred pomstou svojho rozhnevaného pána Bruna (Nick Offerman), ktorého ponížil nocou lásky s jeho manželkou. Pri náhodnom stretnutí s pátrom Tommassom (John C. Reilly) sa mu hriešnik prizná a láskavý mních sa mu rozhodne sa mu pomôcť. Ponúkne mu útočisko vo svätyni svojho kláštora, kde môže pracovať ako údržbár a záhradník, ale pod jednou podmienkou - musí predstierať, že je nemý a hluchý. Lákavá prítomnosť atraktívneho mladíka však nevyhnutne naruší už aj tak krehkú rovnováhu v čisto ženskej ríši, domove mladých mníšok, ktoré musia potláčať svoje sexuálne túžby. Všetky mníšky sa zúfalo snažia uniknúť zo svojho zdĺhavého a nudného spôsobu života za múrmi kláštora a vymýšľajú rôzne zámienky, aby mohli mladíka obťažovať. Podarí sa sestrám nakoniec získať to, po čom tak veľmi túžili celé tie roky? (TV JOJ)

WincKruspe

Celkem nezábavná nuda. Ale Plaza a Brie v jednom filmu. Jestli někdy vznikne film ještě s Kunis, tak můžu v klidu zemřít. ()

sedm.1

Tak takovou divočinu, bohužel ale ne v dobrém slova smyslu, jsem už dlouho neviděl. Jako obsazení mě lákalo fakt hodně, Brie, Plaza, Franco, Reilly, Offerman, to jsou všechno jména, která mě dokážou na svůj film nalákat, ovšem z jakého důvodu se všichni tito herci zúčastnili právě tohoto projektu, tak to fakt nechápu, respektive se mi nabízí jediná odpověď, kdy si banda herců, v realitě kamarádů, řekli, pojďme natočit společně nějakou kokotinu, nějaký úlet, pobavíme se u toho, zahulíme, pochlastáme, bude prdel, on nám to někdo zaplatí a třeba se na to ve výsledku nějaký trouba divák i chytí, čímž vám chci nyní vy jedna bando celebrit pogratulovat, chytil jsem se a jen doufám, že jste se při natáčení tedy pobavili alespoň vy, jelikož mě se to při sledování té vaší grotesky fakt nepovedlo. Každopádně kdybych měl ale nějakým způsobem celý ten film alespoň nějak přiblížit, tak to opravdu působí jako snad až levná televizní epizoda z Boccacciova Decameronu, ze kterého skutečně čerpá, takže je to po celou dobu nasáklé erotičnem, nadržeností a chtíčem, kdy veškeré postavy myslí od začátku až do konce jen na jedno, a tím je v podstatě i tvořena veškerá náplň filmu, tedy kdy, kde a jak si s kýmkoliv zapíchat, přičemž zde je to jakoby ozvláštněné tím, že se jedná o jeptišky. No nakonec ale proč by ne, každý má nějaký ten fetiš, a kdo tvrdí že ne, tak ten jich má rovnou několik, každopádně nejpodstatnější je v tomto filmu ale fakt, že to ve výsledku bohužel nepůsobí ani trochu sexy a celou tu zápletku tak lze označit opravdu jen za jednu velkou a především naprosto nepřesvědčivou výstřednost, která za pozornost vážně nestojí, pokud tedy opakuji, nemá konkrétní divák onu slabost pro ženy v černobílém hábitu, v tom případě by si mohl tuto podívanou vážně užít na plný koule. ()

iXtr3m3

Na to, aké je tu obsadenie, to bola teda riadna trapárina. Aj tie dve hviezdy sú slabučké a prilepšené. Toľko komediálnych talentov a skutek utek. ()

jiri.twist

Chlípná boccacciovská blbinka, kterou ne všichni diváci poberou. Ještě že osvěžením v celém filmu byl pohledný herec Dave Franco v roli Massetta ... 4644 ()

pilarius

Přes několik naprosto parádních míst, kde jsem se úplně dusil smíchem, se to po většinu stopáže strašně táhne. S tím hulvátstvím se to u sestřiček v první části taky moc přehnalo a nekoukalo se mi na dobře. Za zhlédnutí to ale stojí. Bonusové body za nestydlivou pitvořivou Kate Micucci. ()

Bajislaw

Žánrově obtížně zařaditelná historická taškařice pro příznivce „jiných“ filmů. Kdybych měl The Little Hours prodat českému divákovi, řekl bych, že je to taková hubatější a lascivnější Noc na Karlštejně. Tahle komedie obsahuje scény, jako je rvačka nahatých, zfetovaných jeptišek, a přitom je na dnešní poměry vlastně velmi umírněná a laskavá. Nenáročný film pro náročného diváka. A casting je prostě skvělý! ()

Drozdo57

Toto je taká volovina. Ja ani neviem, kam to vlastne zaradiť. Ale ono to asi ani veľmi nevadí. Niekto jednoducho natočil uletený ale dosť zábavný film. S Alisson a Aubrey je na čo sa pozerať a ani mladší Franco v tejto roli neprekáža. Nahodiť prostučký úsmev a pokyvovať hlavou zvládne aj on. Niektoré scény boli naozaj nárez a fakt by som rád videl behind the scene zábery. A záver bol veľmi pekný. Z princípu asi nemôžem hodnotiť úplne vysoko, ale sú to dosť silné 3. ()

Sharlis

Humor 0 a nuda 100. Si zakurim brko a hovorim si, ze toto musi byt pecka kopec srandy a.... NIC 0. Ale hej uvidite uplne nahatu a chlpatu Kate Micucci a uplne nahatu Aubrey Plaza... kebyze ste nevideli este... ale kebyze to bolo nejak zaujimave, ale ta mame porno, tak nvm... celkom shit. Ked chcete komediu, ta hladajte dalej. ()

Martinko991

Nie celkom typická komédia pri ktorej som sa však zrovna moc nenasmial, ale vyslovene bez humoru to nebolo a dalo sa sem tam pobaviť. Najväčší mínus však bol, že od samého samučičkého začiatku mi to prišlo až mooc amatersky natočené začo dávam hviezdičku dolu. ()

kotrlak

Jednoduchý příběh ve stylu středověkých příběhů (z Dekameronu je tu asi jen to ustřižení vlasů), minimalistické zpracování. Mě se na tom líbila atmosféra, příroda, jemný humor, sexuchtivý jeptišky i happy end. ()

vinducha

Na demu Kryptoru z 89. roku jménem Zvratky a Krev je song Klášterní tajemství . Jak se v klášteře setmělo , okamžitě mě ten song napadl. ()

tehol

tenhle film je vzhledem k obsazeni naprosty vysmech. baena je mozna dobry kamos, ale jako reziser a scenarista nestoji za nic. fakt jsem zklamany... ()

sun.eagle

Už to že Aubrey Plaza, hraje jeptišku( viděno krátce po Děda je lotr, takže asi tak) je směšně ujeté a absurdní. Stejně jako tahle zvláštní komedie, nečekejte fekální humor na úrovni  stifflerovi mámy, tady se spíš využívá kombinace nečekaných situací ve specifickém prostředí a období. Jeptišky, kromě toho že jsou antisemitské,  šikanujou zahradníka, jsou nadrženější než slečny v západoněmecké pornu, a rozhodně si nehrajou na nějaké ctnosti. On tam vlastně ctnostný není vůbec nikdo, kámen tam šuká cihlu jak se říká.  Ze začátku je to sice fajn a člověk se zasměje, ale Mel Brooks se do toho uměl obou lépe. ()