Reklama

Reklama

C.B. Strike - Smrtící bílá

(série)
  • Velká Británie Lethal White
Krimi / Drama
Velká Británie / USA, 2020, 4 h (Minutáž: 60 min)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Mladík jménem Billy Knight přichází v záchvatu psychózy do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika (Tom Burke) a vypráví mu příběh o dítěti, které bylo kdysi dávno přímo před jeho očima uškrceno. Strike je současně najat ministrem vlády Jasperem Chiswellem, aby prověřil Billyho bratra Jimmyho Knighta, který ho vydírá. Zatímco se Strike se svou partnerkou Robin (Holliday Graingerová) snaží rozklíčovat možnou spojitost mezi oběma případy, Robin se v utajení vydává do Dolní sněmovny parlamentu. Robinin osobní život se však rozpadá, neboť její závazky vůči Strikovi i práci vnášejí do vyhroceného vztahu s Matthewem značné napětí. Strike se potýká s řadou vlastních problémů - přítelkyní, jež mu vyzná lásku, i komplikovanou bývalkou Charlotte, která je těhotná a vrací se zpátky na scénu. (HBO Europe)

(více)

Recenze (9)

Psycho.R 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Stejně jako předloha o stupeň lepší, než předchozí Ve službách zla. Když jsem četl Volání kukačky a pak zjistil, že se chystá adaptace, byl jsem na rozpacích, jak to dopadne. Ale Cormoran i Robin jsou vybráni nejlépe, co šlo. Navíc je z toho znát duch starého Londýna, starých detektivek i úcta k předloze J.K.Rowling. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tentokrát je to jen na čtyři hvězdy, ale pokles je dán Rowlingovou, nikoliv horší adaptací, naopak, adaptace se opět náramně vydařila, hlavní dvojice je opět v parádní formě a Holliday Grainger je opět neskonale rozkošná. Bohužel i v knize se víc řeší osobní vztahy a životy hrdinů (ale pozor! to mě naopak hrozně baví) a detektivní linie jako by byla spíš tou vedlejší. A tentokrát je samotný případ prostě slabší a ani zdaleka ne tak zajímavý, jako ty předchozí. Ale musím ocenit počet epizod, konečně je to pořádně dlouhé a ne nacpané do pouhých dvou hodin. Ve výsledku tedy opět náramná spokojenost. 85%. Jsem vážně zvědav, jak natočí (pokud vůbec) tu tzv. kontroverzní pětku. ()

Reklama

bearmeedek 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Škoda, čtvrtá minisérie byla pro mě slabší. Ne tématem, ale 4 části byly zbytečně moc, na úkor udržení trvalé pozornosti. Hloupoučké byly i nešťastné pohledy, nesmělost a obcházení citů u hlavních dvou protagonistů. Nějak se vytrácí ta pěkná atmosféra okolo nich. Možná se scénář příliš držel příručky MEE TOO. Naopak pusinky dvou černoušků v baru tu byly a na to je zase jiná příručka. ()

AndyMars 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Konečne dostala predloha televízne spracovanie ako sa patrí! Veď aj mala vyše 600 strán. Tak sa nám do štyroch hodín zmestilo oveľa viac ako predtým do dvoch. Herecké výkony ostali skvelé aj teraz, páčil sa mi aj výber hercov vo vedľajších rolách. Niektoré udalosti prehodené, ale boli tam a to je dôležité. Pre mňa zatiaľ každá kniha lepšia ako tá pred ňou a už teraz sa teším na piaty prípad. Dúfam, že rovnako dostane viac priestoru. ()

Galerie (69)

Reklama

Reklama