Doba nevěrná

(festivalový název)
  • Irsko The Delinquent Season

Jim (Cillian Murphy) a Danielle (Eva Birthistle) i Yvonne (Catherine Walker) a Chris (Andrew Scott) jsou na první pohled dva spokojené manželské páry, které společně chodí na přátelské večeře. Postupně se ale začnou objevovat jisté skuliny v jinak stabilních vztazích. Film se zabývá otázkou "Jak dobře se všichni navzájem vlastně známe" a zkoumá myšlenku lásky, chtíče a rodinných vztahů. (IvcaSammet)

Disease

Jojo, když je člověk zamilovaný, mozek prý vysílá podobné vlny jako při demenci :-) Což se tady povedlo ztvárnit parádně. ()

IvcaSammet

Přiznám se, že jsem od The Delinquent Season nic moc nečekala. Filmy s tímto námětem opravdu nemusím, Andrew Scott mě ale v traileru tak nadchnul, že jsem se na film přece jenom vcelku těšila. Samotná zápletka byla spíš nudná, trailer bohužel prozradil úplně všechno, takže pak už jen divák čeká, jak to vlastně všechno dopadne. Catherine Walker sice svou roli zvládla úžasně, její postava mě ale naprosto iritovala. Její chování mě vytáčelo natolik, že jsem občas měla chuť veškeré scény přeskočit. Ani postava Cilliana Murphyho mi nijak nesedla, ve finále jsem si opravdu "užila" jen scény s Andrewem, kterých ale bohužel nebylo tolik, kolik jsem očekávala. Za jeho vedlejší linku jsem snad možná i byla ochotná přidat jednu hvězdičku, to by ale film tvůrci nesměli ukončit typickým klišoidním závěrem, který mě vytočil snad ještě víc, než kdyby dopadl jako sladká Disneyovská pohádka. Obyčejný průměr, nic nepřekvapí, navíc mi vadil střih a fakt, že si musí divák půlku příběhu domyslet, protože některé mezery v ději jsou opravdu propastné. ()

CharlotteHo

Za poslední dobu, opravdu příjemný film. Cítíte jak vás příběh vtahuje a víte, že děj filmu není opravdový, ale stejně v něm najdete část svého života. ()

pushover

Po spoustě skvělých scénářů si O'Rowe střihnul první režii a hned na výbornou. Vztahové drama s uvěřitelnou zápletkou a povedeným castingem v čele s Murphym, který tyhle role zvládá bravurně. ()

PlysovyMacko

Civilná vztahovka o dvoch pároch a ich narušených vzťahoch kvôli nevere a smrteľnej chorobe. Nebolo mi sympatické ako sa vzájomne namotavali a odmotavali lebo ona zviedla jeho ale on bol ten co na tom tratil. Páčilo sa mi ako film skončil a vyznel minimalisticky. ()

solisoli

Na tému manželská nevera je nevyčerpateľný arzenál možností a inšpirácií pre filmové príbehy. Len v akom podaní, to je už iná záležitosť. Tento skvelý Írsky príbeh rozhodne zaujal. Slušný scenár režijne zvládnutý, dobrý spád a nenútený dej rozhodne zaujme špecifikáciou jednotlivých hlavných postav v pôsobivom prejave. Ak je niečo na príbehu logické, neznamená, že to bolo predvídateľné. ()

holka218

Klasický příběh, který se opravdu může stát a je dost předvídatelný. Jen konec mě trochu překvapil, ale popravdě myslím, že ve skutečnosti by to tak rozhodně nedopadlo. Některé scény působily hodně trhaně. Pár scén bylo ukončeno v úplně nesmyslném momentu. Filmu hodně pomohlo ponuré prostředí. Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dát tři nebo 4 hvězdičky. Nejradši bych dala 3,5 což nejde ale stejně to vychází na 4. ()

LittleMagali

Nejméně romantický romantický film, jaký jsem kdy viděla. Z čehož jsem nadšená! Postava Evy Birthistle prochází dějem jako by byla autor celého příběhu. Film jsem moc chtěla vidět kvůli Cillianovi, neboť si dělám skromnou sbírku všech filmů, ve kterých se kdy objevil, nicméně zde mě, navzdory očekávání, nejvíce zaujala právě její postava. Ta věcná, pragmatická a velmi stabilní osobnost mi učarovala ve všech možných směrech. Moje touha po zajímavých, nicméně stále uvěřitelných zvratech byla uspokojena a nakonec jsem cítila i určité naplnění poháru spravedlnosti pro všechny zúčastněné, což bylo taky značně uspokojivé. Pět hvězdiček nedávám čistě proto, že tenhle žánr prostě není typ flmů, ke kterým se člověk vrací, ale potěšil mě. Dialogy skvělé, herci skvělí, střih parádní, kamera intimní. Ano, prosím. ()

Neel

Příjemné komorní drama, ale teď nevím, jestli díky famóznímu Andrewovi Scottovi, jehož role byla sice malá, ale velmi silná, nebo díky Cillianovi Murphymu, jehož přirozenost posiluje veškeré emoce. Problém je v tom, že scénáristovi se cestou ztrácely stránky, ty dějové skoky ve druhé polovině filmu už byly matoucí. Ale na fajn filmové odpoledne to stačilo. P.S. Cilliana mám ráda snad na jakýkoli způsob, ale radši ho už nesvlíkejte a eroscény taky vynechte. ()

ostre_pero

Je zaujímavé sledovať, ako režisér narába s pozornosťou divákov. Každý výstup, každé slovo, gesto a prakticky každý okamih filmu je dôležitý, pretože on neho - od nich sa odvíja ďalší dej. Mimoriadne smutný príbeh, ľahko uveriteľný a akoby skutočne zo života, vykreslený bravúrne každým detailom. Murphy a Walkerová famózni... ()

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

21.07.2018

Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky,… (více)