Ženská práce (S02E08) (epizoda)

Women's Work

Ženská práca

Drama / Sci-Fi

USA, 2018, 50 min

Sledovať diel odohrávajúci sa z veľkej časti v nemocnici zrovna v deň vysedávania na stomatologickej chirurgii nebol zrovna dobrý nápad. Ale subjektivizmus stranou, pomalosť rozprávania tejto epizóde veľmi slušel, opäť sa mení situácia v rodine a na základe toho môžeme predpokladať, že aj v celej tejto nezmyselnej dystópii. Už ma zopárkrát napadlo, že Serena a celá ženská elita je viac na jednej lodi so všetkými ženami v krajine ako s mužni, vrátane manželov. Táto epizóda je práve aj o tom.(21.9.2018)

Velmi vypjatý díl a opět to začíná být temné. Jediné světlo, je uzdravení malé Angely.(7.6.2018)

Český název epizody - Ženská práce.(4.11.2018)

• Necrotongue

Kdybych nebyl takový cynik, jistě bych se zaradoval nad vývojem situace kolem nemocného dítěte, takto ho hodnotím jen jako těžkou hru na city empatičtějších diváků, navíc jsem měl celou dobu tušení, jak to dopadne, a taky že jo. S nevolí jsem sledoval, jak Serena pomalu ale jistě měkne, to mě tedy nepotěšilo, měl jsem ji rád jako ledovou mrchu. Nemohu nezmínit ten příšerný ksicht, který nahodila Offred po odchodu od Freda, samozřejmě to musel být opět "zmrzlý" záběr, abych si mohl užít každý detail.(2.10.2018)

Fascinuje mě to, ale po konci epizody se mi na jazyk dere přídomek "pěkná". Je to poněkud zvláštní v případě tohoto seriálu, navíc když se dostalo na jeden velmi silný (ale podle mě i klíčový) moment. Vývoj postav je neuvěřitelně zajímavý, Serena si mě podmaňuje čím dál tím víc a hrozně moc mě štve, jak je ten svět Giléadu nefér... Příběh dílu tentokrát spíš epizodní, ale o to víc snad zajímavý, hrozně mě zajímá, kam děj bude směřovat příště.(9.6.2018)