Srdečně vás vítáme

• Francie À bras ouverts (více)

V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku. V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu. (CinemArt)

balcazar

Námet aj príbeh (najmä jeho spracovanie a momenty v ňom) lavíruje medzi originálnosťou a klišovitosťou. Niektoré scény príjemne a vtipne bizarné, iné dosť odveci. Výsledkom bola oddychovka, ktorá neurazí, ale zase ani extra nenadchne. ()

bearmeedek

Velmi slabé. Ačkoliv jsem doufal, že to bude průměrně dobrá a oddychová komedie, tak se nepodařilo. Každých následujících 20 minut bylo slabších a nezáživných. A to téma? Ve Francii možná komediální, ale v našich končinách mě tahle "charita" zrovna moc humorná nepřišla. My tu přece máme spolehlivé "sociální programy". ()

Wyrdas

Poměrně slabá komedie s hodně nerealistickým řešením nepřizpůsobivých. V mých očích tomu hodně ubližuje, že se komedie snažila o nadsázku, ale takoví sluníčkoví idioti skutečně existují. Před dvaceti léty by se tomu člověk zasmál jakožto absurditě, nyní je to spíše k politování hodná reflexe upadající bílé společnosti. Člověk, pokud se mu nepodaří naprosto vypnout mozek a racionální uvažování, má neustále tendenci přát Fougerolově ženě a především synovi smrt. Za mě se zkrátka nedá stavět komedie na absurditě, která je ovšem v reálném světě smutnou skutečností. Největší průser je, že naprosto prázdnému či hloupému člověku by po shlédnutí filmu mohlo připadat, že se "ti druzí" přizpůsobí a ještě budou pomáhat, nebo snad pracovat. ()

Talina

Viděla jsem to s dabingem a trošku mi to díky tomu připomíná borata...ne dějem, ale jejich mluvou. Je to taková průměrná srandička, neřekla bych, že je to "must see", ale na odreagování asi dobrý ()

JohnZ87

Brávo, pán Dokořán! O třídu slabší než předchozí podobně laděný počin režiséra Philippe de Chauverona Co jsme komu udělali (2014), ve kterém se rovněž před kamerou sešli Christian Clavier a Ary Abittan. Podobné zůstalo i téma filmu - přistěhovalectví, migrace, menšiny, rasismus - jen tentokrát se všechno točí kolem nepřizpůsobivých Romů. Ovšem v tomto případě je na problematiku nahlíženo z opačné strany barikády a film si tak utahuje z přehnaného "vítačství". Bohužel řada "vtipných" scén vyznívá do prázdna a film se snaží získat v tomto ohledu nějaké body alespoň občasnými vulgaritami, což působí dost lacině. Najdou se tu i povedené scény, u kterých se dá poměrně zasmát, leč ke škodě filmu jich je dost poskrovnu. Lepší průměr pro pán Dokořán! 60% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Celkem vtipná komedie do té doby, pokud za sousedy nemáte romy a neserou u vás na záchodě :D Takhle bych to praktikoval u všech sluničkářů :D ()

george82

Film nebyl až tak šptný a Nikita Dragomir je fakt kočka. Celkově ale chybělo víc vtipných scének a konec tak nějak zmizel do ztracena. ()

Dzony

Do prkýnka, kdy najdu konečně současnou komedii, která mi rozdrásá bránici? To se fakt už všichni tvůrci docela zbláznili? Film nebudu komentovat, nechci být sprostý. ()

mac000

Pář vtipných scének, dobré repliky a situační komika. Ale neurčité vyznění, film vyšumí a divák marně přemýšlí, o čem že to mělo být. Clavier je ale vždy dobrý herec (i když nám, hoch, stárne...) ()

MirkaP

Hrozná blbost. Dívala jsem se kvůli Clavierovi. To, že je zkrmenej jak čuník, to by mi nevadilo. Ale někam se ztratil jiskřivý vtip a překvapivá pointa. Film plyne a plyne a najednou je konec. Proč zrovna v tom konkrétním místě? Mohlo to skončit kdykoliv předtím nebo i potom. Jediný, kdo mě pobavil, byl ten indický sluha. ()

MartinTerran

S cigánama je vždy sranda když se to neděje vám. Tihle ale zas nakonec nebyli tak špatní a chtěli i robit. Vtipná komedie.  Hodnocení: 76/100. ()

Plaque

Srdečne som sa bavil, ale že naozaj. Ak to aj na niečom škrípalo, okamžite to vybavila nejaká hláška alebo ukážka ďalšej rozdielnosti či snobizmu, takže hej, môže byť. Podarená komédia s veľmi dobrým námetom a solídnym spracovaním. ()

ZHODNOTITEL

DOBRÉ PŘEDEVŠÍM DÍKY OBSAZENÍ Nástup je povedený a dokonce by se mohlo zdát, že téma je ze současnosti v podobě migrační krize. Ze začátku je mezi hlavními tématy politika a politický soupeř. To se ale v průběhu filmu vytratí a na samotném konci na tuto část příběhu film zcela zapomíná. Děj tak možná působí trochu otevřeně a nedořečeně. Pár zábavných hlášek ve filmu jistě postřehneme, ale taková řacha to nakonec také není, jak sliboval trailer. ODPOČINKOVÁ KOMEDIE JINAK FAJN ()