Dva kamarádi, kadeti policejní akademie, Park Gi-jun (Seo-joon Park) a Kang Hee-yeol (Ha-neul Kang) jsou na opušťáku svědky únosu mladé dívky. Zločin nahlásí, ale když je policisté neberou moc vážně a odmítnou okamžitě začít s vyšetřováním, sami se pouští po stopách únosců, aby dívku zachránili. (LangiJ)

Dragoni

Midnight Runners je příběhem sledující 2 kadety policejní akademie, kteří byli svědky únosu mladé dívky, ale díky byrokracii a nedostatku lidí u Policie se rozhodli dívku vypátrat dříve, než by se snížili šance na její vypátrání. Tohle je jeden z těch důvodů, proč rád koukám na korejské filmy. Dokáží udělat i z vážného tématu místama lehkou komedii, ale zachovat si tu dramatickou složku. Ano je to naivní, ale zároveň i příjemné a inspirativní. ()

kaylin

Docela fajn jízda, která se mi líbila hlavně proto, že se jedná o buddy movie, kde už od začátku je jasné, že si má divák s hlavními protagonisty vytvořit pouto, kdy je to děláno hlavně komediálním ražením děje. Ale to je dobře, protože když pak dojde na akci, je to docela paráda a ani příběh rozhodně nenudí. ()

6thSun

Po zhlédnutí skvělého seriálu Čmuchalové jsem si musel proklepnout i další režijní počin Joo-hwan Kima, a opět se dostavilo velké nadšení. Mimořádně příjemná buddy komedie, která se nebojí přitlačit na drsnou i patetickou strunu, se sympatickou dvojicí hlavních herců. I já proto v hodnocení musím přitlačit. ()

*CARNIFEX*

Prvá polovica "ponúka" pomerne odľahčený pohľad na policajnú prácu, počas ktorej si mnohí diváci uvedomia, prečo chodia žandári vo "dvojici". Následne sa síce samotný príbeh odohráva v takmer rovnakom "duchu", no mierne naberie na obrátkach, pričom najmä vďaka záverečnej, živšej tretine, je o zábavu viac menej postarané. No a i keď nie všetko sa postretlo s logikou, film bavil dosť nato, aby si zaslúžil ľahko nadpriemerné hodnotenie. P.s: Záver do bodky vypointovaný. Urobíte "dobre", no nakoniec sa budete "obávať", aby ste neboli zatratený. ()

silentname

"Midnight Runners" je podľa mňa ďalším skvelým Juhokórejským filmom. Najprv som si myslel, že to bude trošku ľahšie, no v momente ako sa príbeh do toho zapojí, je to podľa mňa dobrý akčný thriller s dobrými hlavnými hrdinami. Obaja majú svoje vtipné momentky, no súčasne z nich človek cíti veľkú dávku záujmu, zanietenosti a dobré srdce. A tak keď uvidia, že mladú dievčina bola unesená, rozhodnú sa zapojiť svoje znalosti z dvoch rokoch na policajnej akadémii. Lenže ešte sú stále len študenti, polícia nechce nič reálne podniknúť, lebo musia držať zaužívané postupy a tak neostáva čas na to, aby zachraňovali ďalšie životy. A tak sa do toho títo dvaja študenti pustia na vlastnú päsť. Len postupne zistia, že boli svedkami niečo oveľa horšieho a komplexnejšieho než len obyčajný únos. A možno môžu zachrániť viac, než len jeden ľudský život. Osobne poviem, že story je tu veľmi dobrá a obaja naši hrdinovia sú super. A ich priateľstvo je veľmi dobre spracované. Možno by mi vôbec nevadilo, keby som videl nejaký ďalší film s nimi. Postavy okolo nich sú na tom osobne trošku horšie. Najmä keď ide o týpkov, ktorým viac záleží na predpisoch. A hoci niektorí majú nejaké argumenty, tak mám pocit, že môžu občas urobiť trošku viac. Zloduch je celkom schopný a akčný, no moc toho o ňom nevieme. Proste je to len padouch. No rozhodne sa vie biť. A keď už je reč o bitkách, tak akčné scénky v závere filmu sú skutočne fenomálne. Vyzerajú skvele, je tam veľké množstvo akcie a súčasne cítime aj veľkú zraniteľnosť našich hrdinov. No sú odvážni a odhodlaní. A na konci im práve to pomôže dobojovať to do zdarného konca. Osobne si myslím, že "Midnight Runners" je dobrou komédiou, no súčasne to má aj dobré akčné a thrillerové momentky. Ak hľadáte dobrý ázijský film, toto nie je zlá voľba. Čeknite si ho a posúďte sami. Hodnotenie: A- ()

• Natáčení začalo 21. listopadu 2016 ve městě Yongin v provincii Gyeonggi (Jižní Korea) a skončilo 23. února 2017. (mikki089)
  • Ve filmu hrála písnička „On Top Of The World“ od rockové skupiny Imagine Dragons a dále písnička „She Looks So Perfect“ od 5 Seconds of Summer. (BlackHood)