The Recall

Daryl K. Davis

Scénografie:

Kathy McCoy
  • SpeedyCZ

Herci mi narozdil od jinych nevadili. S cim jsem ale problem mel je neurcitost zanru (film je mix hororu a scifi, nefunguje ani jedno), s blbym scenarem (chovani postav v chate a v lese nedava zadny smysl) a debilnim koncem. Nejak nechapu, co nam tady chtel reziser rici, ma to snad byt pilot pro serial ala 4400? Kdyz uz tak to meli zariznout o 10 min rict, aby to nebudilo tak spatnej dojem.(18.8.2017)

• tron

„Opatrne, mohla by sa ti zadrieť trieska.“ Nie uchádzajúce, ale bohužiaľ len nudné béčko. Mladí sú nezaujímaví a slabučkí, prostredie lesnej chaty a priľahlej divočiny bez akejkoľvek hororovej atmosféry, masky mimozemšťanov o ničom, akčné scény v podstate ani nie sú akčné a o tom, že by film bol reálne strašidelný, môžu tvorcovia len snívať. Našťastie tomu aspoň trochu pomáha miestami dosť wtf výkon Wesleyho Snipesa (Wesley si to zároveň celé produkoval) a ku koncu to dostane aspoň trocha spád a originálnejší scenár.(5.7.2017)

• PROCESOR

Hustý, tak na tohle jsem byl asi málo ožralej. Jediný co bylo pěkný je sroubek. A přitom se z toho dalo vytřískat tolik, mladí jedou lesem, všude nádherná divoká příroda, sami, ticho....a mimozemšťani na cestě..Sledoval sem to s titulky , nevím tedy jakou verzi jste si legálně stáhli vy, ale já měl takovou, že ten kdo to překládal musel být pod vlivem drog, jinak to není možný. To mě donutilo si aspoň zase po dlouhý době podívat na učebnici angličtiny. To bylo naprosto hrozný a kolikrát to nedávalo smysl. Hrdina řekne "go" Překlad waou. V každý čtvrtým rozhovoru říkali dobrý den, jako by se viděli teprve ted. Ne nejsem línej, když si čekám na dabing. Tohle mě znova přesvědčilo. Když někdo neumí anglicky, tak proč se do toho vůbec sere?...(30.7.2017)

Už som si zvykol, že akční hrdinovia minulého tisícročia bez ohľadu na ich súčasnú formu už v nových filmoch slúžia len na prilákanie divákov, inak ich význam pre film je zanedbateľný, čo je presne aj prípad Recall, ale inak to tento film vlastne ani nepotreboval, má čo ponúknuť aj bez toho. Mimozemská invázia je tu samozrejme zobrazená iba v tom najkomornejšom pohľade, ale vzhľadom na nízky rozpočet som nečakal a hlavne ani nechcel nič iné. Dejovo to spočiatku pôsobí dojmom, že by sa malo jednať o menší konflikt medzi skupinou mladíkov a skúseným veteránom, čo by tiež nemuselo byť zlé, aspoň by Snipes dostal viac priestoru aj pre svoje schopnosti, ale hlavná je samozrejme mimozemská invázia, ktorá na moje prekvapenie vôbec nepôsobí až tak ohrane, ako by som od filmu tohto typu čakal. Samozrejme to nie je nič výnimočné, čo by dokázalo nadchnúť a skutočne upútať, ale nenudí to a občas to poteší nejakým zaujímavým nápadom alebo nečakaným smerovaním deja a tak som mal z toho behom sledovania dobré pocity. A celkom tomu napomáha aj obsadenie, v centre diania je skupina mladíkov, ktorá mi ale prišla celkom sympatická, obzvlášť hlavné duo a ani herecky na tom neboli najhoršie, no a Wesley Snipes si svoju úlohu celkom užíva a je stále viditeľne v dobrej forme, takže som ho rád znovu videl, ale v akcii sa tu takmer vôbec nepredvedie a pre dej má len minimálny význam. Keby tu nebol, film by ani nemuseli upravovať. Inak celkovo o akcii sa tu teda moc hovoriť nedá, nájde sa tu nejaká tá naháňačka a padne pár výstrelov a to je prakticky všetko. A réžia sa tu v prvom rade starala o to, aby to aj napriek rozpočtu vyzeralo celkom obstojne, čo sa aj podarilo, vizuál je bez problémov, kamera je slušná a ani efekty nie sú najhoršie, len by to chcelo aj nejakú tú atmosféru, tá úplne chýba. Takže nakoniec to dopadlo lepšie, než som čakal, Wesley Snipes je tu síce len ako lákadlo, ale film je nakoniec celkom nápaditý a aj zábavný, to jedno pozretie určite neľutujem. 58%(28.7.2017)

• honajz

Zpočátku zajímavá premisa se zvrhne, když se - opět, pokolikáté už? - začnou puberťáci chovat jak vylízaná paka a když zazní asi po stoprvé vynikající dialog: Běž, běž! Utíkej! Taky mě pobavilo, že emzáci sice přiletí ve spoustě, spoustě lodí, ale na zem chodí po jednom, aby byla větší šance je sejmout. Nejlepší na filmu je mírně bláznivá postava Wesleyho Snipese. Slušná je i kamera a částečně lokace (no jo, kanadské lesy, Hvězdná brána rulezz). Ale příběh mi vlastně zpětně nedává smysl a celé to překlopení do Heroes už mi přijde hodně samoúčelné.(24.6.2017)