The Recall

Daryl K. Davis

Scénografie:

Kathy McCoy
  • Danny723

Hrozná břečka, aneb jak nízko dokáže klesnou Wesley Snipes. Herecké výkony nulové, masky groteskní, speciální efekty jakž takž. A příběhově prostě hrůza. Jakékoliv akce mají nulové konsekvence, nakonec jsou všichni kamarádi, všichni obživnou a druhý díl ala parodie na X-Meny má připravené podhoubí.(18.6.2017)

• cashflower

..no jó.. nebola to úplná katastrofa a v niektorých aspektoch ma to viac upútalo ako Gyllenhaalova snaha ovládnuť tohtoročné sci-fi nebo /kebych mal pri sebe kilo orieškov, tak ich vylúskam dvakrát/, kde klišéidnosti bolo viac ako požehnane. Že sa jedná o výrazne slabšiu triedu filmarčiny, je ucítiť ihneď.. pozliepaný príbeh 100 krát ohriatý tiež nepridá moc adrenalínu do žíl, ale tak máme tu dáky "mihivejší" flow (transparentnosti sa nevyhol) a Wesley sa aspoň tvári, že by mohol niečo predviesť. Prvá dvadsaťminútovka sa snaží vnuknúť predstavu trošilinka uspokojivej to jazdy pre Sci-Fi fans, no pak si Mr. Borrelli povie, že to veme skratkou a klasickú hollywoodsku teatrálnosť povýši o vlastnú interpretáciu - moje gratulácie. Film sa navzdory tomu dalo kuknúť a aspoň za snahu 40%.(18.6.2017)

• Wacoslav1

Přesně taková blbost jak se dalo očekávat podle traileru. Na druhou stranu úplně ten film nezatracuji je tam sice tuna klišé a samo o sobě to není moc zajímavé, ale řemeslně to aspoň není úplná sračka a i když uznávám, že ty efekty nejsou nic extra, tak jsem viděl i horší, ale stejně to je max na 2* hlavně proto, že Wesley je tu úplně zbytečný a kdyby tu nebyl vyjde to nastejno. Škoda svou mrtvou kariéru už patrně znovu nenastartuje.30%(20.6.2017)

• mzss1

|40%| The RECALL je celkem na poměry béček pěkně natočeno, námět je slušný, jen to mohlo být více bohatší na scénáři a mít lepší finále, které mi prostě přišlo divné. Ve výsledku to není žádný brak, to bych netvrdil, jen to má nevyužitý potenciál, takže se to pak celé zahazuje do podprůměru. Mladí herci nejsou pochopitelně žádní hvězdy, ale nevadili mi, sehráli to v rámci možnosti obstojně. Wesley Snipes se tu až tak často neobjevuje a v akci ho rozhodně nezažijeme, pokud nepočítáte sejmutí jednoho emzáka. Na pár kratičkých okamžiků nás Wesley trochu pobaví – působí zde trochu pološíleně, ale to je tak všechno. Téměř vůbec se tu nijak nepředvede, ale rád jsem ho aspon viděl. Finále už jde totálně mimo mísu. Ale neříkám, že je to nelogické. Na tak nízký rozpočet to rozhodně nevypadá špatně, ale mě to moc nebavilo.(19.6.2017)

• Lacike

Film o celosvetovej invazii mmozemstanov na nasu zem, ktoru sledujeme z pohladu piatich teenagerov na chate v opustenom lese. Vzdialene mi to pripominalo taku lacnejsiu videobeckovejsiu verziu Shyamalanovych znameni. Na svoj pidirozpocet to vyzera po technickej stranke kompetentne. Ma to peknu kameru, prehladne zostrihanu obcasnu akciu a dost solidne triky. Len cela ta zapletka nie je dvakrat strhujuca a celkom sa vlecie. Do konca som to dopozeral len zo zvedavosti ako sa to skonci, lebo obcas to ma celkom originalne zvraty. Ale postavy su fakt nezaujimave a ucast Wesleyho Snipesa ako exastronauta, ktoreho mimozemstania uniesli uz v minulosti a tak sa im chce pomstit, nestoji za rec. Ma tu len par scen v ktorych väcsinou len stoji alebo sedi. Proste klasicky ojeb, aby mali nejake znamejsie meno na plagat. Skoda, ze tvorcovia radsej neprisli s nejakou komornejsou zapletkou typu parta teenagerov vs. nejaky military magor v podani Snipesa. To by mohlo v tych produkcnych podmienkach, ake mali, fungovat. Keby to bol debut nejakeho zaciatocnika, tak by som povedal, ze tam vidno nejaky potencial na buduce zlepsenie, ale ako piaty celovecerny film to len potvrdzuje, ze nic lepsie sa od neho cakat asi neda. 3/10.(21.6.2017)