Mimozemská invaze

• Kanada The Recall (více)
Trailer

Velký Wesley Snipes (sám Blade!) v hlavní roli „lovce“ v tomto filmu režiséra Mauro Borrelliho (Ghostmaker). V Recallu se objeví i další hvězdy: RJ Mitte (Perníkový táta), Jedidiah Goodacre (Následníci), Niko Pepaj (Nešika), Laura Maria Bilgeri (Toby Goes to Camp) a Hannah Rose May (Hráči). Film vypráví příběh pěti přátel, kteří odpočívají v odlehlém domku na jezeře a chtějí si to jen užít. Netuší, že Zemi napadla mimozemská civilizace a jejím obyvatelům hrozí zotročení... Režisér Borelli je bývalým spolupracovníkem režiséra Tima Burtona a ilustrátorem takových trháků, jako jsou Piráti z Karibiku a Captain America. Recall bude také natočen pro nový tříkódový panoramatický formát Barco Escape, který zcela obklopuje publikum a nabízí maximální pohlcující filmový zážitek. Některé části filmu budou také natočeny ve virtuální realitě. (Filmbox)

Trailer

kaposlav

Tak deravý a nedomyslený scenár plný absurdit som už dlho nevidel. Scenár mi úplne prišiel ako víťaz nejakej detskej súťaže prvého stupňa ZŠ. Ostatní tomu tiež moc nedali. Jediné pozitívum bolo asi relatívne napätie, ktoré zapríčinilo dopozeranie filmu. Začalo to pomerne dobre, ale skončilo hlúpo. Posledných asi 30. minút bol šalamúnsky prúser. Na čo vôbec obsadzovali do filmu Snipesa? I keď ten splnil svoju rolu pomerne dobre. spoiler: Po smrti jednej z dvoch aktériek vo filme absolútne nezmyselne sa chovala jej kamarátka, ktorá tam viac oplakala babu, ktorú vôbec nepoznala (rok mŕtvu priateľku chalana, ktorého nepoznala ani 24 hodín)?? Film bol somarín plný! Toto by ani Spielberg nezachránil s tým najlepším soudtrackom. ()

Lacike

Film o celosvetovej invazii mmozemstanov na nasu zem, ktoru sledujeme z pohladu piatich teenagerov na chate v opustenom lese. Vzdialene mi to pripominalo taku lacnejsiu videobeckovejsiu verziu Shyamalanovych znameni. Na svoj pidirozpocet to vyzera po technickej stranke kompetentne. Ma to peknu kameru, prehladne zostrihanu obcasnu akciu a dost solidne triky. Len cela ta zapletka nie je dvakrat strhujuca a celkom sa vlecie. Do konca som to dopozeral len zo zvedavosti ako sa to skonci, lebo obcas to ma celkom originalne zvraty. Ale postavy su fakt nezaujimave a ucast Wesleyho Snipesa ako exastronauta, ktoreho mimozemstania uniesli uz v minulosti a tak sa im chce pomstit, nestoji za rec. Ma tu len par scen v ktorych väcsinou len stoji alebo sedi. Proste klasicky ojeb, aby mali nejake znamejsie meno na plagat. Skoda, ze tvorcovia radsej neprisli s nejakou komornejsou zapletkou typu parta teenagerov vs. nejaky military magor v podani Snipesa. To by mohlo v tych produkcnych podmienkach, ake mali, fungovat. Keby to bol debut nejakeho zaciatocnika, tak by som povedal, ze tam vidno nejaky potencial na buduce zlepsenie, ale ako piaty celovecerny film to len potvrdzuje, ze nic lepsie sa od neho cakat asi neda. 3/10. ()

SOLOM.

Béčkové scifi horory sice nepatří mezi moje nejvyhledávanější filmy, ale když už se mi dostanou pod ruky, rád se na ně podívám. U tohohle filmu jsem byl však dost obezřetný. Slabé hodnocení na internetu bylo jasným signálem, že mé srdce asi moc radostí plesat nebude, ale Wesley Snipes byl svého času mým oblíbeným hercem a tak jsem někde ve skrytu duše doufal, že by mohl povznést tento film alespoň na průměrnou úroveň. Bohužel se ukázalo, že se v posledních letech stejně jako Dolph Lundgren objevuje jen v podřadných kouscích a jejich sláva je už asi nenávratně vtahu. Po několika minutách se mi hlavou prohnalo srovnávání se Dnem Nezávislosti, Mlhou a Pavučinou snů (jen velmi rychlý průlet), ale následně se ukázalo, že tady pšenka rozhodně neporoste. Postavy teenagerů mi nepřišly zrovna moc charismatické ani zajímavé, setkání s podivínským lovcem i první střet s mimozemskou formou života byla dost podivná až směšná a téměř po celou dobu jsem nezaznamenal nějak zvlášť zajímavou atmosféru. Snad až na pasáž ve vesmírné lodi. To však neznamená, že by byl film vyloženě špatný. Našlo by se tu i pár zajímavých momentů. ()

borec999

Na rýdze béčko je Mimozemská invaze ešte vizuálne celkom pekný a dobre natočený film, ale ničím iným nie je príliš zaujímavý ani výnimočný. Wesleyho Snipesa je tu málo, v akcii vôbec, hororová atmosféra nefunguje, dej je tuctový a hlavná zápletka sa dá zredukovať na dve slová, ktoré sú názvom filmu. Záver troška vylepší dojem, ale inak je to presne ten typ filmu, ktorý určite  vidieť nemusíte, aj keď prípadné pozretie sa dá prežiť bez ujmy na zdraví. 40% PS: Snipesa je v podobných filmoch škoda. ()

Likan7

Tak jsem si po dlouhé době pustil něco se Snipesem, a nepřekvapivě to stálo za starou belu. Prvních 40 minut se neděje ve "filmu" vůbec nic. Pak se to sice nějakým způsobem rozjede, ale slovem rozjede představte zařazení maximálně druhého rychlostního stupně. Scénář je samozřejmě tupý jak lžička, logika si taky dala dovolenou, a tak nezbývá jen přežít do konce týhle lobotomie, která je jen dalším z nekonečné řady těchto filmů. ()