Mimozemská invaze

Todd Bryanton

Daryl K. Davis

Scénografie:

Kathy McCoy

Už som si zvykol, že akční hrdinovia minulého tisícročia bez ohľadu na ich súčasnú formu už v nových filmoch slúžia len na prilákanie divákov, inak ich význam pre film je zanedbateľný, čo je presne aj prípad Recall, ale inak to tento film vlastne ani nepotreboval, má čo ponúknuť aj bez toho. Mimozemská invázia je tu samozrejme zobrazená iba v tom najkomornejšom pohľade, ale vzhľadom na nízky rozpočet som nečakal a hlavne ani nechcel nič iné. Dejovo to spočiatku pôsobí dojmom, že by sa malo jednať o menší konflikt medzi skupinou mladíkov a skúseným veteránom, čo by tiež nemuselo byť zlé, aspoň by Snipes dostal viac priestoru aj pre svoje schopnosti, ale hlavná je samozrejme mimozemská invázia, ktorá na moje prekvapenie vôbec nepôsobí až tak ohrane, ako by som od filmu tohto typu čakal. Samozrejme to nie je nič výnimočné, čo by dokázalo nadchnúť a skutočne upútať, ale nenudí to a občas to poteší nejakým zaujímavým nápadom alebo nečakaným smerovaním deja a tak som mal z toho behom sledovania dobré pocity. A celkom tomu napomáha aj obsadenie, v centre diania je skupina mladíkov, ktorá mi ale prišla celkom sympatická, obzvlášť hlavné duo a ani herecky na tom neboli najhoršie, no a Wesley Snipes si svoju úlohu celkom užíva a je stále viditeľne v dobrej forme, takže som ho rád znovu videl, ale v akcii sa tu takmer vôbec nepredvedie a pre dej má len minimálny význam. Keby tu nebol, film by ani nemuseli upravovať. Inak celkovo o akcii sa tu teda moc hovoriť nedá, nájde sa tu nejaká tá naháňačka a padne pár výstrelov a to je prakticky všetko. A réžia sa tu v prvom rade starala o to, aby to aj napriek rozpočtu vyzeralo celkom obstojne, čo sa aj podarilo, vizuál je bez problémov, kamera je slušná a ani efekty nie sú najhoršie, len by to chcelo aj nejakú tú atmosféru, tá úplne chýba. Takže nakoniec to dopadlo lepšie, než som čakal, Wesley Snipes je tu síce len ako lákadlo, ale film je nakoniec celkom nápaditý a aj zábavný, to jedno pozretie určite neľutujem. 58%(28.7.2017)

• Renie42

Prvních pár sekund, kde se to odehrálo ve vesmíru u ISS mě to navnadilo a pak záběr na bandu týpků, jak si chtěj vorazit u chaty očekávajíc na konci nějakou tu soulož. Pořádně ty ufouni nebyly vidět a létající oranžová medůza nadchne na pár vteřin. A ten konec, jsem z toho nějaká zmatená. U mě nic moc.(12.12.2017)

• cashflower

..no jó.. nebola to úplná katastrofa a v niektorých aspektoch ma to viac upútalo ako Gyllenhaalova snaha ovládnuť tohtoročné sci-fi nebo /kebych mal pri sebe kilo orieškov, tak ich vylúskam dvakrát/, kde klišéidnosti bolo viac ako požehnane. Že sa jedná o výrazne slabšiu triedu filmarčiny, je ucítiť ihneď.. pozliepaný príbeh 100 krát ohriatý tiež nepridá moc adrenalínu do žíl, ale tak máme tu dáky "mihivejší" flow (transparentnosti sa nevyhol) a Wesley sa aspoň tvári, že by mohol niečo predviesť. Prvá dvadsaťminútovka sa snaží vnuknúť predstavu trošilinka uspokojivej to jazdy pre Sci-Fi fans, no pak si Mr. Borrelli povie, že to veme skratkou a klasickú hollywoodsku teatrálnosť povýši o vlastnú interpretáciu - moje gratulácie. Film sa navzdory tomu dalo kuknúť a aspoň za snahu 40%.(18.6.2017)

• mzss1

|40%| The RECALL je celkem na poměry béček pěkně natočeno, námět je slušný, jen to mohlo být více bohatší na scénáři a mít lepší finále, které mi prostě přišlo divné. Ve výsledku to není žádný brak, to bych netvrdil, jen to má nevyužitý potenciál, takže se to pak celé zahazuje do podprůměru. Mladí herci nejsou pochopitelně žádní hvězdy, ale nevadili mi, sehráli to v rámci možnosti obstojně. Wesley Snipes se tu až tak často neobjevuje a v akci ho rozhodně nezažijeme, pokud nepočítáte sejmutí jednoho emzáka. Na pár kratičkých okamžiků nás Wesley trochu pobaví – působí zde trochu pološíleně, ale to je tak všechno. Téměř vůbec se tu nijak nepředvede, ale rád jsem ho aspon viděl. Finále už jde totálně mimo mísu. Ale neříkám, že je to nelogické. Na tak nízký rozpočet to rozhodně nevypadá špatně, ale mě to moc nebavilo.(19.6.2017)

• corpsy

Parta mladistvých, dodávka ( v tomto prípade SUV ), cesta do horskej chaty s tradičnou zastávkou na benzínke...kde som to všetko len videl? 90% slasherov začínala práve takto. Okrem toho, že z miestnu hrozbu v podobe Jasona, vidlákov alebo nadprirodzených monštier tu nahradili mimozemský bubáci. A ešte jeden bubák, tu kazí svoju už aj tak posr@tú kariéru. Wesley Snipes. Dlhy ale treba platiť. Koľko ale dlžia tvorcovia divákom, má však nedozernú hodnotu.(15.12.2017)