Mimozemská invaze

• Kanada The Recall (více)

Velký Wesley Snipes (sám Blade!) v hlavní roli „lovce“ v tomto filmu režiséra Mauro Borrelliho (Ghostmaker). V Recallu se objeví i další hvězdy: RJ Mitte (Perníkový táta), Jedidiah Goodacre (Následníci), Niko Pepaj (Nešika), Laura Maria Bilgeri (Toby Goes to Camp) a Hannah Rose May (Hráči). Film vypráví příběh pěti přátel, kteří odpočívají v odlehlém domku na jezeře a chtějí si to jen užít. Netuší, že Zemi napadla mimozemská civilizace a jejím obyvatelům hrozí zotročení... Režisér Borelli je bývalým spolupracovníkem režiséra Tima Burtona a ilustrátorem takových trháků, jako jsou Piráti z Karibiku a Captain America. Recall bude také natočen pro nový tříkódový panoramatický formát Barco Escape, který zcela obklopuje publikum a nabízí maximální pohlcující filmový zážitek. Některé části filmu budou také natočeny ve virtuální realitě. (Filmbox)

Trailer

sniper18

Už som si zvykol, že akční hrdinovia minulého tisícročia bez ohľadu na ich súčasnú formu už v nových filmoch slúžia len na prilákanie divákov, inak ich význam pre film je zanedbateľný, čo je presne aj prípad Recall, ale inak to tento film vlastne ani nepotreboval, má čo ponúknuť aj bez toho. Mimozemská invázia je tu samozrejme zobrazená iba v tom najkomornejšom pohľade, ale vzhľadom na nízky rozpočet som nečakal a hlavne ani nechcel nič iné. Dejovo to spočiatku pôsobí dojmom, že by sa malo jednať o menší konflikt medzi skupinou mladíkov a skúseným veteránom, čo by tiež nemuselo byť zlé, aspoň by Snipes dostal viac priestoru aj pre svoje schopnosti, ale hlavná je samozrejme mimozemská invázia, ktorá na moje prekvapenie vôbec nepôsobí až tak ohrane, ako by som od filmu tohto typu čakal. Samozrejme to nie je nič výnimočné, čo by dokázalo nadchnúť a skutočne upútať, ale nenudí to a občas to poteší nejakým zaujímavým nápadom alebo nečakaným smerovaním deja a tak som mal z toho behom sledovania dobré pocity. A celkom tomu napomáha aj obsadenie, v centre diania je skupina mladíkov, ktorá mi ale prišla celkom sympatická, obzvlášť hlavné duo a ani herecky na tom neboli najhoršie, no a Wesley Snipes si svoju úlohu celkom užíva a je stále viditeľne v dobrej forme, takže som ho rád znovu videl, ale v akcii sa tu takmer vôbec nepredvedie a pre dej má len minimálny význam. Keby tu nebol, film by ani nemuseli upravovať. Inak celkovo o akcii sa tu teda moc hovoriť nedá, nájde sa tu nejaká tá naháňačka a padne pár výstrelov a to je prakticky všetko. A réžia sa tu v prvom rade starala o to, aby to aj napriek rozpočtu vyzeralo celkom obstojne, čo sa aj podarilo, vizuál je bez problémov, kamera je slušná a ani efekty nie sú najhoršie, len by to chcelo aj nejakú tú atmosféru, tá úplne chýba. Takže nakoniec to dopadlo lepšie, než som čakal, Wesley Snipes je tu síce len ako lákadlo, ale film je nakoniec celkom nápaditý a aj zábavný, to jedno pozretie určite neľutujem. 58% ()

tron

„Opatrne, mohla by sa ti zadrieť trieska.“ Neveľmi uchádzajúce a nudné béčko. Mladí sú nezaujímaví a slabučkí, prostredie lesnej chaty a priľahlej divočiny bez akejkoľvek hororovej atmosféry, masky mimozemšťanov o ničom, akčné scény v podstate ani nie sú akčné v pravom zmysle slova a o tom, že by film bol reálne strašidelný, môžu tvorcovia len snívať. Našťastie tomu aspoň trochu pomáha (pravda, miestami dosť wtf) výkon Wesleyho Snipesa (ktorý si to zároveň celé produkoval) a ku koncu to dostane aspoň trocha spád a originálnejší scenár. ()

mzss1

|40%| The RECALL je celkem na poměry béček pěkně natočeno, námět je slušný, jen to mohlo být více bohatší na scénáři a mít lepší finále, které mi prostě přišlo divné. Ve výsledku to není žádný brak, to bych netvrdil, jen to má nevyužitý potenciál, takže se to pak celé zahazuje do podprůměru. Mladí herci nejsou pochopitelně žádní hvězdy, ale nevadili mi, sehráli to v rámci možnosti obstojně. Wesley Snipes se tu až tak často neobjevuje a v akci ho rozhodně nezažijeme, pokud nepočítáte sejmutí jednoho emzáka. Na pár kratičkých okamžiků nás Wesley trochu pobaví – působí zde trochu pološíleně, ale to je tak všechno. Téměř vůbec se tu nijak nepředvede, ale rád jsem ho aspon viděl. Finále už jde totálně mimo mísu. Ale neříkám, že je to nelogické. Na tak nízký rozpočet to rozhodně nevypadá špatně, ale mě to moc nebavilo. ()

misterz

Nebolo to tak zlé ako som čakal. Najzaujímavejší tu je samozrejme Snipes. Dejová linka však mohla byť trochu dotiahnutejšia, niečo vysvetlené viac, na niečo by som sa vykašľal a hlavne škoda, že tu bolo toľko logických nezmyslov, až to miestami človeku nadvihlo obrvy. Tie nesúviseli ani tak s témou, ako skôr s koncepciou dejovej linky. A pritvrdil by som na masakroch. Na druhú stranu, miestami sa podarilo navodiť  príjemne-mrazivú atmosféru. Lepší priemer. 65/100 ()

Wacoslav1

Přesně taková blbost jak se dalo očekávat podle traileru. Na druhou stranu úplně ten film nezatracuji je tam sice tuna klišé a samo o sobě to není moc zajímavé, ale řemeslně to aspoň není úplná sračka a i když uznávám, že ty efekty nejsou nic extra, tak jsem viděl i horší, ale stejně to je max na 2* hlavně proto, že Wesley je tu úplně zbytečný a kdyby tu nebyl vyjde to nastejno. Škoda svou mrtvou kariéru už patrně znovu nenastartuje.30% ()