Mimozemská invaze

Todd Bryanton

Daryl K. Davis

Scénografie:

Kathy McCoy

To jsem se tak jednou toulal po lese a narazil na opuštěnou chatu, která nebyla až tak opuštěná. Nu což, jsem nevychovaný spratek a tak tam vlezu a čumím, co vše mi nový útulek nabízí. V tom dostanu přes držku a nadávám na toho psychopata, co mne napadl. Když už jsem skoro v poho, vcucne si mne do lodě hnusnej mimoň a tak trochu mi abgrejduje moji fasádu. No neříkejte, že by vás to nenasr... A o tom je tak trochu tento příběh. Ta banda puberthajzlů mne tak trochu točila, proto jsem jim ale vůbec nenadržoval. Naopak Wesley Snipes byl super. Pobavilo mne to až na čtyři hvězdy.(27.11.2017)

• cashflower

..no jó.. nebola to úplná katastrofa a v niektorých aspektoch ma to viac upútalo ako Gyllenhaalova snaha ovládnuť tohtoročné sci-fi nebo /kebych mal pri sebe kilo orieškov, tak ich vylúskam dvakrát/, kde klišéidnosti bolo viac ako požehnane. Že sa jedná o výrazne slabšiu triedu filmarčiny, je ucítiť ihneď.. pozliepaný príbeh 100 krát ohriatý tiež nepridá moc adrenalínu do žíl, ale tak máme tu dáky "mihivejší" flow (transparentnosti sa nevyhol) a Wesley sa aspoň tvári, že by mohol niečo predviesť. Prvá dvadsaťminútovka sa snaží vnuknúť predstavu trošilinka uspokojivej to jazdy pre Sci-Fi fans, no pak si Mr. Borrelli povie, že to veme skratkou a klasickú hollywoodsku teatrálnosť povýši o vlastnú interpretáciu - moje gratulácie. Film sa navzdory tomu dalo kuknúť a aspoň za snahu 40%.(18.6.2017)

• bobstock

Doslova zmrvená scifi s šedivákama, které jsem se zájmem pustil. Tvůrci se inspirovali kanadským kolegou Extraterrestrial a prvky ze Znamení, bohužel to je jiná liga pánové. Film s klasickým klišé mladých, blbých, zamilových valí v džípu do hor zaskotačit na chatu, což o to, právě i tohle klišé můžu, ale to co filmaři nezvládli v době, kdy má začít strašidelné nahánění lidiček v hororovém lese po spuštěné invazi, je cosi katastrofálního. Obloha plná nepřirozených zjevení a s nikym to nehne. Barák vám oblézá úchylný Snipes, který si už asi nemůže moc vybírat a občas se někde škvírou nakoukne neméně úchylný figurant v gumovém obleku. Mimozemšťané vůbec nefungují, odněkud přijdou a zase odejdou, stačí trochu zakvičet, protože v celém lese chodí asi jen dva. Ve stylu´´dneska jde Alois. Nejdu. Drž hubu, víš, co mi od minula dlužíš, tak skoč k tomu oknu a udělej bububui!´´ Když vám tam po nějaké době prolítne zářící medůza kuchyní, nevím co přesně v tom víně bylo? Budování napětí a následná akce bez špetky strachu je amatérismus nadšenců do druhého ročníku filmové školy. Konec vám ukáže finální vizi, která se tváří jako tvrdé rozšíření X-men univerza a Pachu krve. Dost! 10%(12.11.2018)

• Daryl.Dixon

K planetě Země se blíží ufouni, Wesley zavzpomíná na svá Bladeovská léta a začne si vyřezávat dřevěné kolíky, protože co funguje na upíry, musí přece zákonitě fungovat i na E.T., kterého se snaží zlikvidovat dříve, než si stihne zavolat domů. Všichni ostatní tam utíkají a zakopávají, nebo ujíždějí a bourají, aby následně mohli utíkat a zakopávat - není na to si hezky zapadat v lese. A proč utíkají? No protože jim jde o kůži, a to doslova, protože ufouni jsou rozhodnutí je tetovat. Teď jsem asi něco proflákl, takže pozor spoiler. Dál už raději nečtěte, aby jste se nedozvěděli, kdo umře, a kdo neumře. Tak hezkou podívanou, a moc se u filmu nebojte, není čeho.(27.2.2018)

• Trevor

Úvod z kozmu, ktorý prinesie celkom veľké očakávania sa vzápätí mení na úvod z béčkových hororov, v ktorých sa partia mladých ľudí vyberie na chatu do hôr a stretáva sa s čudným chlapíkom. Ak by sa film niesol v tomto duchu, zrejme by dosiahol vyššie hodnotenie a povedzme ak by sa aj navonok záporný Wesley Snipes zmenil v chlapíka, ktorý nakoniec skupinke mladých ľudí pomôže proti skupinke podivných "domorodcov" v štýle videohry Until Down tak by to stálo zato. Zakomponovanie mimozemšťanov do celého filmu bolo nad rámec všetkého znesiteľného a tak vo filme nájdeme svetlých momentov veľmi málo. Strata času, 15%.(16.5.2018)