Krásný únik

• Austrálie

• Kanada

Drama / Komedie / Road movie / Romantický

Itálie / Francie, 2017, 112 min

Inu je to pěkný film tenhle Únik. Pěkný ve své prostotě i předvídatelnosti. Snad i proto nebyl kinosál plný. Asi si řada lidí řekla, vím o čem to bude a jak to asi skončí. A měli pravdu. Ale přesto to stálo za to sledovat poslední výlet tohoto na smrt nemocného manželského páru, který probíral společně prožitý život, sem tam se jim něco cestou přihodilo, aby se nakonec objali, a ne zcela přirozeně umřeli. A my můžeme špekulovat, jestli je to láska, která odmítne nemoc a raději všemu krásně unikne, nebo je to strach. A co by bylo pro mě lepší?(31.3.2018)

Herecký koncert Helen Mirren a Donalda Sutherlanda...Přiznám se, že takovou road movie jsem ještě neviděl. Ze začátku mě to moc nebavilo, jak se však v plné síle přihlásí nemoci, kterými oba protagonisté trpí, příběh se stává hořkosladkým dobrodružstvím s mnoha komediálními prvky...Naštěstí to není moc dlouhé, takže se to neomrzí, protože pořád se něco děje. Sčím mám ale problém je konec - ukončit to takhle po takové snaze a tolika prožitých dobrodružstvích mi přišlo laciné, a zároveň trochu škoda...70%(9.8.2019)

Kombinace road movie a dramatické romance s komediálním nádechem na téma stárnutí a s ním přicházejícími nemocemi. Starší pár se vydává na svou možná poslední cestu, aby si potvrdili svou lásku a bojovali s alzheimerem. Film zaujme hlavně výbornou ústřední dvojicí, která je přirozená i přesvědčivá a manželský pár se jim dá bez problému věřit. Bohužel tempo vyprávění už mi příliš nesedělo a občas jsem se nepříjemně nudil.(20.6.2019)

Citom natočený a ešte citlivejšie zahraný príbeh o láske dvoch ľudí, ktorí naozaj vedia, čo znamenajú slová „v dobrom i v zlom“. Celé je to zabalený do krabičky „road moive“, čo nebol zlý nápad. Za slabšie stránky možno dá označiť fakt mierne dlhší pasáž a niektoré nadbytočné scény. Všetky tieto veci však zakryje herecké duo H. Mirren a D. Sutherland. Pekný film o láske, podpore a úcte medzi jedným párom, v podaní hereckých legiend (ako to už predo mnou tu viacerý spomínali). Osobné hodnotenie: 82% (****) (18.9.2018)

Herecký koncert dvoch hlavných protagonistov - Helen Mirren a Donald Surtherland. Helen Mirren ako angličanka znova dokazuje, že s bravúrou zahrá aj typickú američanku so šiltom na hlave... Film hovorí s citom, humorom a občas aj s melanchóliou, ktorá doženie až k sĺzám, o starnutí, chorobe a láske. Ja som stratila minulý rok mamu v pokročilom veku a bohužiaľ som zažila u mamy to čo postihlo aj našich hlavných hrdinov - rakovinu, stratu pamäte a stareckú demenciu. Toto bolo na tomto filme náročné. Ale film sa týmto vážnym témam venuje s takou prirodzenosťou, že v niektorých chvíľach sa proste musíte na trapasoch vyplývajúcich z následkov starnutia až zasmiať. A záver je taký americký, ale čo to znamená - to si pozrite sami. V skutočnosti starnutie a smrť nebýva takto ľahko vyriešené....(18.1.2019)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Film je založen na stejnojmeném románu z roku 2009 Michaela Zadooriana. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 3. září 2017 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)