Krásný únik

• Itálie Ella & John - The Leisure Seeker (více)
Trailer 4

Krásný únik s držitelkou Ceny Akademie® Helen Mirren a dvojnásobným držitelem Zlatého glóbu® Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích vypráví příběh stárnoucího páru, který se ve svém vysloužilém obytném automobilu vydává na nezapomenutelnou cestu z Bostonu do domu Ernesta Hemingwaye na floridském Key Westu. Putování, jež v obou znovu probouzí touhu po životě i vzájemnou lásku, diváky nepřestane překvapovat až do samotného konce. (Bontonfilm)

Trailer 4

easaque

4* po půlroce jsem si všiml, že jsem neokomentoval tento příjemný lidský film, tak ze vzpomínek tahám co se mi na něm líbilo. Určitě jedna z nejpodstatnějších věcí byl lehký nadhled na stáří a s tím spojenou svobodu pro rozhodování, jak si užít ještě ty poslední chvíle krásně. Herecké výkony byly slušné a role hlavním protagonistům sedli na míru. Určitě se nebudu bránit zopakování, ale věřím že to není film pro mladé či puberťáky, protože ti si z něho nemají co odnést. Za mě hezké 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

leila22

Film o živote a smrti. O starobe, ktorá je ťažká, únavná, no môže byť aj krásna, ak ju strávite s milovanou osobou. Možno to všetko znie ako totálne klišé, ale v tejto taliansko-francúzskej koprodukcii je táto téma podaná absolútne čarovne. Na pätnásťročného diváka pravdepodobne nezapôsobí, ale ak ste si aspoň čo to v živote už prežili, tak budete naplno prežívať aj príbeh starnúcich manželov a budete si želať, aby vaša staroba vyzerala minimálne podobne. Milovník Hemingwaya a milovníčka života. Jedno manželstvo, plno spoločne prežitých chvíľ a spoločných tajomstiev. Videné na AFF 2018. ()

Streeper

Nebýt tak skvělého obsazení, tak by snímek dostal menší hodnocení. Není to úplně záživný příběh. Po celou dobu filmu sledujeme road trip stárnoucího manželského páru a sledujeme na nich dopady stárnutí a léta společného soužití. Nebudu lhát, Helen Mirren mi dost lezla na nervy tím jak byla vlezlá a dominantní. Chápu ale, že s tím měla co dělat její role. Donalda mi bylo po celý film velice líto, hlavně při té scéně, kdy ho nechala na truc v domově důchodců. To se mi až sevřelo srdce. Škoda, že je film tak dlouhý, kdyby byl kratší, možná by to bylo zábavnější. ()

Chrustyn

Kombinace road movie a dramatické romance s komediálním nádechem na téma stárnutí a s ním přicházejícími nemocemi. Starší pár se vydává na svou možná poslední cestu, aby si potvrdili svou lásku a bojovali s alzheimerem. Film zaujme hlavně výbornou ústřední dvojicí, která je přirozená i přesvědčivá a manželský pár se jim dá bez problému věřit. Bohužel tempo vyprávění už mi příliš nesedělo a občas jsem se nepříjemně nudil. ()

Marze

Natočit komedii o agresivních chorobách (rakovina a alzheimer) vyžaduje delikátní tón , aby to nebyla jen těžkopádná adaptace románu Michaela Zadooriana. Podařil se zábavný a pravdivý pohled na společné stárnutí. Dialogy se mi zdály trochu otřepané a celé takové předvídatelné.Ona zjistí desetiletí starou zradu svého partnera a on zuří kvůli její první lásce před padesáti lety. Zdá se mi to tedy moc sentimentální, morbidní, zlehčující a sacharidové. Ale díky Mirrenové a Sutherlandovi, kteří do svých rolí vnesli dostatek rošťáctví, humoru a vášně není film ihned zapomenutelný. Pořád mám třeba v hlavě "šťastný koktejl". ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla 3. září 2017 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)