Krásný únik (festivalový název)

• Itálie

• Austrálie

• Kanada

Drama / Komedie / Road movie / Romantický

Itálie / Francie, 2017, 112 min

Nepíšu to často, ale tohle je fakt nádherný film. Asi díky tomu, že to není prvoplánová americká věc. Donutí vás zamyslet se nad tím, co vlastně od života chcete, a jak byste se asi vy sami zachovali v podobné situaci. Budete se u něho smát i brečet, a stejně nakonec odejdete s bolavým srdcem. Nádhera.(4.2.2018)

Stárnutí je na hovno, ale tohle je jeho úchvatné zachycení.(19.5.2018)

Inu je to pěkný film tenhle Únik. Pěkný ve své prostotě i předvídatelnosti. Snad i proto nebyl kinosál plný. Asi si řada lidí řekla, vím o čem to bude a jak to asi skončí. A měli pravdu. Ale přesto to stálo za to sledovat poslední výlet tohoto na smrt nemocného manželského páru, který probíral společně prožitý život, sem tam se jim něco cestou přihodilo, aby se nakonec objali, a ne zcela přirozeně umřeli. A my můžeme špekulovat, jestli je to láska, která odmítne nemoc a raději všemu krásně unikne, nebo je to strach. A co by bylo pro mě lepší?(31.3.2018)

Hodně povedená dramedie o partnerství a umírání. Sutherland i Mirren válej.(17.3.2018)

Film o živote a smrti. O starobe, ktorá je ťažká, únavná, no môže byť aj krásna, ak ju strávite s milovanou osobou. Možno to všetko znie ako totálne klišé, ale v tejto taliansko-francúzskej koprodukcii je táto téma podaná absolútne čarovne. Na pätnásťročného diváka pravdepodobne nezapôsobí, ale ak ste si aspoň čo to v živote už prežili, tak budete naplno prežívať aj príbeh starnúcich manželov a budete si želať, aby vaša staroba vyzerala minimálne podobne. Milovník Hemingwaya a milovníčka života. Jedno manželstvo, plno spoločne prežitých chvíľ a spoločných tajomstiev. Videné na AFF 2018.(1.7.2018)