Krásný únik

• Kanada

Drama / Komedie / Road movie / Romantický

Itálie / Francie, 2017, 112 min

• Johnny.ARN

Ako byť úspešný v dnešnej dobe? Zoberte dve herecké legendy, posaďte ich do polorozpadnutého karavanu a pošlite naprieč Amerikou. A tam končíte, keďže viac neni o čom. Tak to zachraňujete tým, že jeden je dementný a druhý s rakovinou. A ten dementný začne vyťahovať 50 ročné sračky a prizná sa aj k tomu, k čomu by nemusel. Desný film. 1 z 5(6.9.2018)

Kombinace road movie a dramatické romance s komediálním nádechem na téma stárnutí a s ním přicházejícími nemocemi. Starší pár se vydává na svou možná poslední cestu, aby si potvrdili svou lásku a bojovali s alzheimerem. Film zaujme hlavně výbornou ústřední dvojicí, která je přirozená i přesvědčivá a manželský pár se jim dá bez problému věřit. Bohužel tempo vyprávění už mi příliš nesedělo a občas jsem se nepříjemně nudil.(20.6.2019)

Nepíšu to často, ale tohle je fakt nádherný film. Asi díky tomu, že to není prvoplánová americká věc. Donutí vás zamyslet se nad tím, co vlastně od života chcete, a jak byste se asi vy sami zachovali v podobné situaci. Budete se u něho smát i brečet, a stejně nakonec odejdete s bolavým srdcem. Nádhera.(4.2.2018)

Nebýt tak skvělého obsazení, tak by snímek dostal menší hodnocení. Není to úplně záživný příběh. Po celou dobu filmu sledujeme road trip stárnoucího manželského páru a sledujeme na nich dopady stárnutí a léta společného soužití. Nebudu lhát, Helen Mirren mi dost lezla na nervy tím jak byla vlezlá a dominantní. Chápu ale, že s tím měla co dělat její role. Donalda mi bylo po celý film velice líto, hlavně při té scéně, kdy ho nechala na truc v domově důchodců. To se mi až sevřelo srdce. Škoda, že je film tak dlouhý, kdyby byl kratší, možná by to bylo zábavnější.(21.2.2020)

Film o živote a smrti. O starobe, ktorá je ťažká, únavná, no môže byť aj krásna, ak ju strávite s milovanou osobou. Možno to všetko znie ako totálne klišé, ale v tejto taliansko-francúzskej koprodukcii je táto téma podaná absolútne čarovne. Na pätnásťročného diváka pravdepodobne nezapôsobí, ale ak ste si aspoň čo to v živote už prežili, tak budete naplno prežívať aj príbeh starnúcich manželov a budete si želať, aby vaša staroba vyzerala minimálne podobne. Milovník Hemingwaya a milovníčka života. Jedno manželstvo, plno spoločne prežitých chvíľ a spoločných tajomstiev. Videné na AFF 2018.(1.7.2018)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 3. září 2017 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Film je založen na stejnojmeném románu z roku 2009 Michaela Zadooriana. (Stoka)