Krásný únik

• Austrálie

• Kanada

Drama / Komedie / Road movie / Romantický

Itálie / Francie, 2017, 112 min

Citom natočený a ešte citlivejšie zahraný príbeh o láske dvoch ľudí, ktorí naozaj vedia, čo znamenajú slová „v dobrom i v zlom“. Celé je to zabalený do krabičky „road moive“, čo nebol zlý nápad. Za slabšie stránky možno dá označiť fakt mierne dlhší pasáž a niektoré nadbytočné scény. Všetky tieto veci však zakryje herecké duo H. Mirren a D. Sutherland. Pekný film o láske, podpore a úcte medzi jedným párom, v podaní hereckých legiend (ako to už predo mnou tu viacerý spomínali). Osobné hodnotenie: 82% (****) (18.9.2018)

I přes některé ne zcela uvěřitelné scény, jde o povedený snímek, dojemně i bez příkras ukazující realitu stáří, a jako povinná četba na školách, měl by tohle být povinný film v každém zaměstnání, kde se bláhoví zaměstnanci chtějí dolopotit do řádného důchodu, aby si pak na prahu sedmdesátky konečně začali "užívat života" - a ono už to nejde...(7.10.2018)

Film o živote a smrti. O starobe, ktorá je ťažká, únavná, no môže byť aj krásna, ak ju strávite s milovanou osobou. Možno to všetko znie ako totálne klišé, ale v tejto taliansko-francúzskej koprodukcii je táto téma podaná absolútne čarovne. Na pätnásťročného diváka pravdepodobne nezapôsobí, ale ak ste si aspoň čo to v živote už prežili, tak budete naplno prežívať aj príbeh starnúcich manželov a budete si želať, aby vaša staroba vyzerala minimálne podobne. Milovník Hemingwaya a milovníčka života. Jedno manželstvo, plno spoločne prežitých chvíľ a spoločných tajomstiev. Videné na AFF 2018.(1.7.2018)

Inu je to pěkný film tenhle Únik. Pěkný ve své prostotě i předvídatelnosti. Snad i proto nebyl kinosál plný. Asi si řada lidí řekla, vím o čem to bude a jak to asi skončí. A měli pravdu. Ale přesto to stálo za to sledovat poslední výlet tohoto na smrt nemocného manželského páru, který probíral společně prožitý život, sem tam se jim něco cestou přihodilo, aby se nakonec objali, a ne zcela přirozeně umřeli. A my můžeme špekulovat, jestli je to láska, která odmítne nemoc a raději všemu krásně unikne, nebo je to strach. A co by bylo pro mě lepší?(31.3.2018)

Velmi krásný film, který do kin diváky asi moc nedostane. Skvělý scénář i herecké výkony. Nebála bych se film zkrátit, nebo přidat na tempu, hodina a třičtvrtě děje by se dala odvyprávět v 90, minutách, občas jsem čekala na další zvrat, mohl by přijít vždy o něco dřív. Hořkost filmu, ale i úsměvnost vytvářejí postavy, které byly skutečně dobře propracovány!(10.9.2018)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)