Krásný únik

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Komedie / Road movie / Romantický

Itálie / Francie, 2017, 112 min

I přes některé ne zcela uvěřitelné scény, jde o povedený snímek, dojemně i bez příkras ukazující realitu stáří, a podobně jako je povinná četba na školách, měl by tohle být povinný film v každém zaměstnání, kde se bláhoví zaměstnanci chtějí dolopotit do řádného důchodu, aby si pak na prahu sedmdesátky konečně začali "užívat života" - a ono už to nejde...(7.10.2018)

Citom natočený a ešte citlivejšie zahraný príbeh o láske dvoch ľudí, ktorí naozaj vedia, čo znamenajú slová „v dobrom i v zlom“. Celé je to zabalený do krabičky „road moive“, čo nebol zlý nápad. Za slabšie stránky možno dá označiť fakt mierne dlhší pasáž a niektoré nadbytočné scény. Všetky tieto veci však zakryje herecké duo H. Mirren a D. Sutherland. Pekný film o láske, podpore a úcte medzi jedným párom, v podaní hereckých legiend (ako to už predo mnou tu viacerý spomínali). Osobné hodnotenie: 82% (****) (18.9.2018)

Inu je to pěkný film tenhle Únik. Pěkný ve své prostotě i předvídatelnosti. Snad i proto nebyl kinosál plný. Asi si řada lidí řekla, vím o čem to bude a jak to asi skončí. A měli pravdu. Ale přesto to stálo za to sledovat poslední výlet tohoto na smrt nemocného manželského páru, který probíral společně prožitý život, sem tam se jim něco cestou přihodilo, aby se nakonec objali, a ne zcela přirozeně umřeli. A my můžeme špekulovat, jestli je to láska, která odmítne nemoc a raději všemu krásně unikne, nebo je to strach. A co by bylo pro mě lepší?(31.3.2018)

Velmi krásný film, který do kin diváky asi moc nedostane. Skvělý scénář i herecké výkony. Nebála bych se film zkrátit, nebo přidat na tempu, hodina a třičtvrtě děje by se dala odvyprávět v 90, minutách, občas jsem čekala na další zvrat, mohl by přijít vždy o něco dřív. Hořkost filmu, ale i úsměvnost vytvářejí postavy, které byly skutečně dobře propracovány!(10.9.2018)

• Johnny.ARN

Ako byť úspešný v dnešnej dobe? Zoberte dve herecké legendy, posaďte ich do polorozpadnutého karavanu a pošlite naprieč Amerikou. A tam končíte, keďže viac neni o čom. Tak to zachraňujete tým, že jeden je dementný a druhý s rakovinou. A ten dementný začne vyťahovať 50 ročné sračky a prizná sa aj k tomu, k čomu by nemusel. Desný film. 1 z 5(6.9.2018)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 3. září 2017 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)

• - Film je založen na stejnojmeném románu z roku 2009 Michaela Zadooriana. (Stoka)