Mona Lisa

Mona Lisa

Drama / Krimi / Romantický

Velká Británie, 1986, 99 min

Celkem slušná krimoška na ne zrovna obvyklé téma. Primitiv Bob Hoskins je zaměstnán jako řidič luxusní prostitutky Simony. Jak k sobě ti dva najdou cestu, co je sblíží a jak to všechno dopadne. Cathy Tyson, jak bylo vidět, umí hrát a navíc je i velmi krásná. Škoda, že ve filmu nedostala více příležitostí.(29.8.2019)

Chtěl jsem vidět jediný film, za nějž byl Bob Hoskins nominován na Oscara. A i když nominaci neproměnil, byl odměněn alespoň Zlatým glóbem. A zaslouženě, dle mého mínění. Představuje typického antihrdinu s velkým srdcem, jenž ač sám sebe správně označí za burana, dokáže učinit správná rozhodnutí a poskytnout pomocnou ruku tam, kde je potřeba. Drsný a smutný příběh, avšak se silnými záblesky naděje.(4.1.2021)

Naprosto nechápu, proč se film jmenuje, jak se jmenuje. Ten název o filmu nic neříká. Čekala jsem, že to bude detektivka, kde budou hledat ten slavný obraz. Tu love-story jsem filmu ani chvíli nevěřila. Ona k němu nehrála žádnou láskyplnou náklonnost, on k ní sice hrál určitý typ náklonnosti, ale spíš otcovskou lásku než jinou. Vybral si, že se o ní bude starat, když ona je k němu štědrá a hodná. Vybral si a změnil chování k ní. Ta změna v jeho chování je dost zřetelná. ale rozhodně z ní nečiší láskyplný důvod. Můžete film klidně zastavit, klidně odejít a přijít za dvě hodiny. Žádné pocity vás neminou, či nevyprchají. Hezky to plyne, nemusíte u toho přemýšlet.(30.7.2018)

Jsem moc ráda, že jsem si nepřečetla OTD, který nám všechno napráská a vyzradí celou pointu. Fim mě překvapil. Nic sjem nečekala, vlastně se ani enchtěla dívat, jen zůstala puštěná televize po předchozím plánovaném snímku. Napřed jsem jen po očku mrkla a něco si vrtala na počítači, ale pak mě to chytlo!! Na plnou palbu to pro mě nebylo, ale snímek má své nepochybné kvality. Je to příběh, který není tuctový, má svou logiku a hlavně spád. A nekončí happyendem. Bob Hoskins je prostě drahoušek! Pokud máte tu správnou náladu a nehledáte zrovna romantickou komedii, je to správná volba.(30.7.2018)

Kriminálník Bob Hoskins vozí po Londýně luxusní šlapku, která (stejně jako on) pracuje pro ultraslizkého Michaela Cainea a má jakousi nevyřešenou, na povrch zvolna vyplouvající minulost. Film se šourá stejně jako Georgův sedan (občas také podobně šlápne na plyn) a trvá mu hodinu a tři čtvrtě než řekne, co říct chtěl. Bohužel si myslím, že toho mohl říct mnohem víc - scénář je obzvlášť v poslední třetině tak trochu mdlý a zmatený. Vyústí ovšem ve vcelku logický závěr, za což jsem tvůrcům děkoval. Herci jsou v Moně Lise skvělí, povedla se i Kamenova hudba a kamera... Jenže na staršího příbuzného z Ameriky, Scorseseho Taxikáře, to nemá.(9.6.2010)

• - Prostitútky, ktoré sa objavia vo filme, nie sú herečky ani komparzistky, ale skutočné prostitútky. (m.a.t.o.)

• - Postava Georga bola ponúknutá Seanovi Connerymu. Hoci obdivoval prácu Neila Jordana a chcel s ním spolupracovať, úlohu odmietol, pretože sa mu nepáčila. (m.a.t.o.)

• - Producent Denis O'Brien navrhol, aby úlohu Simone hrala Grace Jones, po tom, ako ju uvidel na plagáte k bondovke Vyhliadka na vraždu (1985). (m.a.t.o.)