Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jim Harvey (Audie Murphy) v prérii narazí na na poraněného indiánského syna Tygra jehož otec je Aquila náčelník Yaquitů. Zachrání mu život a tak se Tygr stává jeho dlužníkem. Jim se nedlouho na to setká se skupinou vozů, kterou má doprovázet jako průvodce. Narazí ovšem na skupinku indiánů v čele s Aquilou. Pokusí se vyjednat smír, ovšem marně a je zajat. Vozy jsou zničeny a osadníci pobiti. Jim má být zabit také, ale je osvobozen matkou Tygra. Když se Harveymu podaří dostat do města nikdo mu nevěří a myslí si, že vozy opustil a uprchl. Je proto zajat. Z vězení ho osvobodí až Tygr, který je po té zastřelen. Jim je na útěku a na cestě za očistou svého jména. (Mol)

(více)

Recenze (7)

ilclassico 

všechny recenze uživatele

Promiň, Audie, mám celkem rád tvé westerny, nekomplikované, s krátkou stopáží, na odpočinek dobrý. Ale tohle ne. Není to tvá vina: běháš, biješ se, seš čestný, prostě seš svůj. Ale co dokázal stvořit scenárista a zahrát ostatní (ne) herci. Říká se: ten film je tak pitomučký, až je zábavný. Já říkám, že je len pitomučký. ()

clara.bow 

všechny recenze uživatele

Jim Harvey je najat k ochraně malé kolony osadníků, která jede na západ. Kolona je v prérii napadena indiány ale Harvey doufá, že přesvědčí náčelníka Aguilu, aby zamezil útoku, už kvůli Harveyovi, protože ten před nedávnem zachránil život jeho syna Tigreho. Opustí proto osadníky, aby mohl s indiány vyjednávat. Přes všechno úsilí je kolona zničena, muži zabiti, převážené cennosti uloupeny, a on je indiány zajatý, a odsouzený k smrti. Před jistou smrtí ho zachrání indiánka - matka syna náčelníka. Ve městě, kam později Harwey dorazí, zjistí, že se zachránily jen obě mladé ženy s dítětem. Je obviněn že je lupič, a za toto obvinění odsouzen k pověšení. I tady se mu podaří díky mladému indiánovi uprchnout, ale Tigre je při jeho osvobození zabit. Šerif a jeho četa jej pronásleduje, ale jsou napadeni indiány. Tentokrát jsou indiáni poraženi a umírající Aguila odhalí Jimovi identitu bílého muže, který stál za loupežemi prováděnými indiány a přepadením lidí v prérii …..MHCB ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Za najlepsie filmy rezisera Jurana povazujem filmy Sedma Syndybadova Cesta a Highway Dragnet. Tuto ale slaipol vedla, namet na western je podpriemerny, Indiani zase v roli krvilacnych bestii a pozabijali osadnikov. Toje nuda- asi ako nze biely farmar tvrdo maka na Vychode USA, odide na Divoky Zapad, tam si postavi farmu a musi so zenou odrazat utoky krvilacnych Indianov. 20 % ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Nejsem odborníkem na westerny té doby, ale dovolím si tvrdit, že tohle je hrozně moc podprůměrný western, právem zapomenutý a naštěstí pro mnohé neznámý. Audie je životem a okolními prériemi protřelý retard, nebo to alespoň herec tak hraje - ale nepochopil jsem proč, snažící se navodit navíc jakýsi dojem amatéra neherce. Zmalovaná bloncka na povozu byla taky... něco. Celý ten děj i výkony... herců(?) byly... Ty vole, co to bylo? No, nic. Dneska by to prosvištělo éterem co by nějaká humorná parodie westernů od nějakých jůtůberů. V té portorikánštině, nebo v jakém españa-like jazyce to je ještě k vidění, to musela být alespoň sranda poslouchat. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Slabučký dej, keď prídete na hlavného záporaka po 15 minútach, aj keď hlavný hrdina až 5 minút pred koncom. Indiáni sú na smiech, prestrelky amatérske, ešte že je tam aspoň ten vtipný kôň. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama