Převozník

Vzdal by se všeho, až na svůj prám... Samotářský Travis postavil svůj prám v pustině nedaleko mexických hranic. Jeho každodenním chlebem se stalo převážení lidí na druhou stranu řeky. Původní osada se pozvolna mění v městečko, které díky blízké hranici přitahuje válečné bandity. V okolí řádí Remyho gang, který plánuje s bankovní kořistí prchnout za hranice do Mexika. K překročení řeky jim má posloužit Travisův prám, který chtějí následně zapálit. Jenže odvážný převozník nemíní o svůj prám přijít tak lacino. Travisovi se podaří většinu osadníků dostat včas na druhou stranu řeky a společně úspěšně vzdorují krvelačné bandě. Spor přerůstá do osobní roviny a proti sobě stojí muži, kteří jsou si svým způsobem podobní. Napětí na obou stranách řeky narůstá a oba drží své eso v rukávu... V hlavní roli nesmlouvavého převozníka se představil Lee Van Cleef, který se krátce předtím proslavil v roli toho „zlého“ ve filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966). Převozník představuje na tehdejší poměry drsnější western, který byl do jisté míry ovlivněn postupy věhlasných spaghetti-westernů. (Česká televize)

bearmeedek

Střelby je tu tak na tři westernové filmy dohromady. Což je plus. Ale chybí tu více napětí mezi bojůvkami, nápaditější konverzace a vztahovky. ()

mac000

Komorní western s dobrými výkony van Cleefa i Oatese. V poslední třetině dochází trochu dech, ale závěr je opět v plné parádě. Na více než 50 let starý film docela slušný kousek... ()

ostravak30

Poslední scénář Williama Markse, jehož polovina děl patřila právě westernům, ačkoli napsal jen dva. War Party v televizi asi jen tak neuvidíme. Převozník tak bezpochyby bude patřit k jeho nejlepším dílům. Lei Van Cleef se zase pro jednou představuje jako kladný hrdina. Snímek nepostrádá atmosféru a napětí. Paradoxem je, že v některých afrických státech se tímto způsobem převáží dodnes. Jinak nechybí přestřelky a akční závěr, který lehce překvapí. Jedna z důležitých věcí u filmů je ta, zda jsem se nenudil. Nenudil. Bavila mě celková atmosféra. ()

Radek273

Začátek nadějný, nicméně postupně klesá tempo, náboj a děj se vleče. Převážná část snímku tak spočívá jen v pohledech přes řeku a dlouhých debatách o jejím překonaní. Nakonec ani bezduchá aférka Cleefa a Hartleyové nikterak nepoutá. Zkrátka takové nudnější, ale westernové. ()

PTuranyi

Wester o boji o prievoz. Banda mexičanov s ukradnutým zlatom proti dedinčanom ale hlavne prievozníkovi a jeho priateľovi. Travis je prototyp samotárskeho hrdinu, ktorý sa riadi svojimi vlastnými pravidlami a morálka nie je úplne jeho šálka kávy. Jeho priateľom je vtipný zálesák Mountain Phil. Obaja sú starí dinosauri z čias keď miesto pri rieke bolo neosídlenou divočinou. Nahrádza ich však nový druh - osadníci, ktorým prichádza na pomoc. Nie však nezištne, ale kvôli svojmu prievozu. Ale ako zhrnie osadníčka Anna: O dinosauroch budú všetci hovoriť, ale budú mŕtvi, na rozdiel od osadníkov. 70% ()

milos.bradik

Klasický western. Souboj dobra se zlem. Ta osadnice to sice viděla trochu jinak, ale nebýt takových jako byl ten Barquero, tak by vždy zvítězilo zlo. Převozník prostě ty lumpy převezl, protože je nepřevezl. Čeština je krásná :-) ()

horskejvlk

“Kovbojka” jak vystřižená ze “špagetwesternů” jako 9-ti letý kluk bych byl na vrcholu blaha, vidět takovej déšť kulek z revolverů, nikdy jsem nechápal proč používají kovbojové pušky, holt naivní kluk z her na kovboje a indiány. Dnes jen zapomenutý western s předpisovým padouchem který zabijí i mexické lehké ženy , které ho zrovna obsloužily, skrátka Hogo Fogo jak vyšitej a klaďas na druhé straně. Filmová kvalita super, scénář také dnes ovšem už starožitnost. ()