Reklama

Reklama

Ninjova nadvláda

  • USA Ninja III: The Domination (více)
Trailer

Obsahy(1)

K jeskyni ukryté v horách přijíždí v noci auto, z něhož vystupuje muž. Vstoupí do jeskyně, kde pod velkým balvanem odpočívá starodávný japonský meč a tradiční oděv ninjů. Muž si ho oblékne a odchází. Na golfovém hřišti právě hraje mladý bohatý muž se svou přítelkyní a skupinou bodyguardů. Nedaleko v hustém křoví se skrývá ninja. Právě když muž poodejde, aby vyhledal špatně odpálený míček, ninja zaútočí. Postupně se mu podaří zabít nejen mladíka, ale i mnoho z těch, kteří ho doprovázejí. To už ale přijíždí policie a začne ninju honit. Tomu se nejprve daří unikat, nakonec ho ale přesila policistů obklíčí a několik z nich do něho téměř současně vypálí množství ran. Ninja klesá k zemi a mizí ve sloupu ohně a kouře. Zmatení policisté na zemi najdou jen jeho šaty (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

JFL 

všechny recenze uživatele

Jestliže jiné nindžovské bijáky od Cannon Films působí jako báchorky sepsané desetiletými kluky, ale omezované k tuctovosti mantinely tradičních schémat akčního filmu, pak "Ninjova nadvláda" tentýž koncept dovádí k horečnatému vrcholu díky spojení s dalšími dobovými vlivy, konkrétně aerobikovými filmy a vymýtačskými horory. Výsledkem je skvostný camp, kde doslova každá scéna skýtá velkolepou, byť ne zcela zamýšlenou zábavu. Ta z velké části vychází z absurdních důsledků spojení prvků amerických nindžáren s věcmi okoukanými z "Flashdance" a "Vymýtače ďábla". Tak se můžeme rozplývat nejen nad samotným konceptem, kde holčinu praktikující dance aerobik posedne duch nadlidského nindži, ale i nad jednotlivými nesoudnými sekvencemi jako je pokus hrdinky vzdorovat zlému duchovi tancem. Úchvatnou nadstavbu pak představuje domýšlení důvodů konkrétního "tvůrčího" řešení scén s nulovým rozpočtem či evidentní stopy nulového vkusu a citu pro míru na straně producentů. Proto třeba hrdinka, ač evidentně inspirovaná "Flashdancem", nepracuje ve slévárně, ale opravuje telefonní vedení, neboť to se dá natočit zadara v poušti. Nicméně i „přímý obsah“ scén stojí za to - počínaje úvodní bláznivou pasáží, kde nadlidskými schopnostmi nadaný nindža zlikviduje půlku policejního sboru i vrtulník, zatímco se mu protivníci spawnují jak ve videohře, aby ani jedno napřáhnutí nepřišlo vniveč. Nebo směšná sekvence vymýtání zlého ducha, která svým unikátním sjednocením výpravy za pár šupů, nulového rozpočtu na efekty, pseudo asijskou mystikou a herecky omezenými projevy protagonistky vyvolává křeče bránice. A to nemluvě o všemožných drobných detailech jako je třeba přírodní angorák hlavního borečka. I v kolekci absurdně nesoudných fláků Cannon Films je toto naprostým trashovým drahokamem. Ostatně kde jinde uslyšíte ultimativní lékařskou diagnózu „není s vámi nic v nepořádku; tedy kromě nadměrné citlivosti vašich smyslů a vašeho zájmu o japonskou kulturu“? ()

choze 

všechny recenze uživatele

NINJOVA POMSTA potkává FLASHDANCE a EXORCISTU a výsledek je přesně tak absurdní, jak to zní. Trojka má bez debaty nejlepší úvodní akční scénu ze všech tří dílů, kdy zlý zelený ninja nejdřív rozpoutá masakr na golfovém hřišti a v následné honičce s policií zabije hromadu policistů a zničí policejní helikoptéru než ho konečně rozstřílejí na sračky. Zároveň má zajímavou vychytávku, kterou ale představí až na konci filmu - vystřeluje jakési blesky, které dělají z ostatních lidí poslušné loutky. Vzdor celé té absurditě a legračnímu zpracování mě to ale už dost nudilo. Jinak Lucinda Dickey v titulní roli je sympatická holka a do té dominy na obalu má hodně daleko a Sho Kosugi tu taky mohl dostat víc místa. ()

Reklama

Cimr odpad!

všechny recenze uživatele

,,Doktor říká, že jste úplně v pořádku. Máte akorát zbystřené smysly a zvýšený zájem o japonskou kulturu..." Od první chvíle, kdy se v křoví na golfovém hřišti objeví ninja a začne svým japonským uměním nemilosrdně kosit nekonečné zástupy policistů a helikoptér - zcela bezdůvodně samozřejmě - je jasné, že tento film si s nějakou logikou nebo motivací postav hlavu neláme. Daleko spíš působí jako mokrý sen dospívajícího kluka, co miluje ninja filmy a holky v upnutých elasťácích... Pár scén je sice z rodu legendárních (třeba snaha vyhnat ze sebe zlého ducha pomocí aerobiku), ale bohužel takových 80% tvoří úmorný soubojový ninja-odpad, při němž se divák modlí, aby už toho nesmrtelného záporáka KONEČNĚ někdo oddělal. ()

Quint 

všechny recenze uživatele

V 80. letech vznikla spousta ninja filmů (jen Godfrey Ho jich během té doby zplodil kolem stovky) a většina z nich je naprosto zaměnitelná. Ninjova nadvláda se ale nepodobá čemukoliv jinému. Zatímco v ostatních filmech tohoto subžánru jsou ninjové většinou jen stádo chlápků v kostýmech, jdoucích si pro výprask od hlavního hrdiny, tak titulní ninja v Ninjově nadvládě má extrémně tuhý kořínek. To dokazuje hned úvodní akce, která vyeskaluje ze souboje jednoho ninji s několika golfisty do souboje jednoho ninji s rostoucí armádou policistů, přijíždějících na motorkách, v autech a helikoptéře. Tahle akce je tak vystupňovaná do extrému, že už se jí ostatní scény ve filmu nevyrovnají. Zábava tím ale nekončí. Tvůrci, naspeedovaní nespoutaným klukovským elánem, si řekli, že další ninja film od Cannonu se vydá úplně jinou cestou než ty předchozí a jakákoliv smysluplnost či logika jim přitom nebude stát v cestě. Film tak vyniká ztrátou jakýchkoliv tvůrčích zábran. Absolutně šílené spontánní nápady se tak nezastavitelně hromadí na sebe a neznají hranice. Co kdyby byla vedle golfového hřiště jeskyně s magickými ninja zbraněmi? Co kdyby levitující ninja meč dokázal přenést duši mrtvého ninji do těla instruktorky aerobiku? A co kdyby ji předtím zhypnotizovaly laserové efekty z videoherního automatu? Výsledkem je rozkošně nesourodé křížení ninja filmů s tehdejší MTV a fitness kulturou, tanečními filmy a dokonce i vymítačskými horory. To vše v tom nejhrubším osmdesátkovém provedení (neonově křiklavé barvy, kouřové efekty, cvičební elasťáky, větráky na vlasy a syntetizátorová taneční hudba). Film neměl takový úspěch jako předešlé ninja filmy od Cannonu. Možná proto, že tu v zásadě není žádný hrdina, kterého by teenageři obdivovali a jehož plakáty by si polepovali své pokojíčky. Hlavní hrdinka (Lucinda Dickey, breakdanceová hvězdička z cannoňáckých tanečních hitovek Breakin' 1 a 2) se sice umí prát, ale jen když je v moci ducha zlého ninji, její přítel je naprostý moula a Sho Kosugi se tu jako kladný ninja objeví pouze krátce. Možná proto to pak Cannon zkusil s Michaelem Dudikoffem a v dalších ninja filmech se držel i více při zemi. Škoda. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Firstenbergův mega úlet, který se blíží svou absurdností spíš k Smrtelný kořisti, než ke kultovní sérii s Míšou Dudikoffem. Hned úvodní akce vám ukáže, zač je toho karate loket. Ninja během deseti minut pozabíjí asi stovku policajtů na motorkách, v autech a v helikoptéře, aby se následně v mžiku zavrtal do země a pronásledovatelům unikl. Proč? Asi aby Rambo záviděl. Následující dění pak kombinuje Americkýho ninju s "possession" horrorem, aby se duch zlýho bojovníka pomstil všem vrahům skrz tělo hlavní hrdinky. A jelikož mrtvol přibývá a policajti jsou totálně vypatlaný, musí přijít na scénu pan Kosugi a shodit našeho padoucha ze třímetrový skály. Kámo, to nevymyslíš! Takže docela sranda, ale bohužel jen místy. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Ninja se vrací

Ninja se vrací

21.11.2005

Přišel, pomstil se, dominoval a teď se má po letech strávených v zapomnění vrátit. O kom je řeč? Přece o Ninjovi, tajemném bojovníku s tváří někdejší asijské hvězdy bojových umění Sho Kosugiho. Tuto… (více)

Reklama

Reklama