Žena pro dva střelce

China 9, Liberty 37

Gunfire

Western

Itálie / Španělsko, 1978, 98 min

"Jen si posluž, děvky jsou tu od toho.." - tři už jsou moc a ženská umí být pěkná svině. A člověk, aby ji ještě s tím "nechtěla jsem ti ublížit" odpustil.. Jenže i když mi takovéto téma většinou vadí, tady to vyznělo opravdově, zajímavě a skončilo tak, jak jsem chtěl. Pistolník nebyl jen frajírek, co někomu opíchal starou, ale všichni tři věděli (a ženská v jistých chvílích alespoň vzdáleně tušila), co je to čest a respekt. Na western budu vzpomínat rád a někdy si jej zase pustím - nevidím žádný důvod, proč bych neměl. Příběh vždy nemusí být hluboký jak Tenkrát na západě - někdy stačí jednoduchý manželský trojúhelník a vznikne něco pěkného - možná ne legendárního, ale pěkného.(10.12.2014)

Jedna zamilovaná žena a dva muži. Nejpoužívanější milostná zápletka tentokrát ve westernových kulisách. Romantický western není zrovna ve světové kinematografii moc obvyklý. Tento snímek tak boří hranice. Obsahuje vše z obou žánrů. Citové rozpoložení hlavních postav i to, co správný příběh z divokého západu má mít. A tak se vedle koltů proklatě nízko nachází i velká láska. A nakonec, proč ne? Děj není uspěchaný a vyvíjí se srozumitelně. A vzhledem k faktu, že je tento žánr určen především pro mužské diváky, dá se říci, že tento počin může být bez problému směrován i ženskému diváctvu.(21.3.2015)

Váhala jsem,zda mám tomuto milostnému dramatu obaleném ve westernovém žánru dát dvě nebo tři hvězdičky.Dialogy až na pár vyjímek nic moc,o herectví se tu taky nedá moc mluvit-hlavní hrdinka jen povětšinou bezradně poulí oči a občas vyřkne i nějákou tu větu.Akce je tam poskrovnu-když nepočítám ty milostné scény,které taky nebyly bůhvíjak úchvatné. Už jsem se bála,že to bude ztráta času.Nebýt toho konce,asi bych tomu šoupla dvě hvězdičky s nálepkou ,,milostné drama plné klišé s kýčovitým koncem hrající si na western". Našince potěší i minirole Sama Peckinpaha jako Wilbura Olsena.Takže za něj a za závěr za tři!(29.8.2006)

Uspokojivý western. No, western, spíše drsnější romantické drama z Divokého Západu. Rozehrává milostný trojúhelník mezi tajemným pistolníkem, krásnou ženou a jejím manželem. V hlavních rolích se představili Peckinpahův oblíbenec, skvělý Warren Oates v roli drsného Matěje Sebanka, v roli rychlého a atraktivního pistolníka Claye příjemně hrající Fabio Testi a Jenny Agetterová jako krásná Cathy. V malé roli spisovatele Olsena se mihl Sam Peckinpah. Kdyby film režíroval on, bylo by to jistě o třídu lepší. Ale i tak si myslím, že Monte Hellman odvedl dobrou práci. 65%.(31.8.2006)

• Martin741

Fabio Testi je velmi dobry herec /I Guappi, Speed cross, Cesta Rajske smrti/ , no ale tu sliapol vedla. zeby to bol western, co ja viem, tie uz v 70. rokoch komplet vymizli, a Monte Hellman nie je az taky talent aby mrtvy znaer vzkriesil jednym filmom. Coz sa mu ani nepodarilo, a to je dobre. Pravom zapadol tento film do siveho, sediveho priemeru : par mertvych, par prestreliek este western ôneudela", ze jo. Hlavne ked ta maketa westernoveho mestecka je priserne podpriemerna, aj kulisy su podpriemerne . 30 %(5.9.2019)

• - Během produkce se při své čtvrté a poslední spolupráci sešli Monte Hellman a Warren Oates. (J.A.K.)