poster

Ach, Carmelo! (festivalový název)

 • Španělsko

  ¡Ay, Carmela!

Drama / Válečný

Španělsko / Itálie, 1990, 102 min

Režie:

Carlos Saura

Scénografie:

Rafael Palmero
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evitasworld
  ****

  ¡Ay, Carmela! je výstižným náhledem do dění španělské občanské války. Těm, kteří neví „vo co v té válce šlo“, doporučuju informovat se předtím, než si tento film pustí (pro lepší pochopení děje). Jinak já osobně nechápu, jak tu někdo v komentářích může tvrdit, že se jedná o komedii! Pár vtipných momentů tam samozřejmě bylo, ale s velmi hořkým nádechem. A právě ta hořkost se nevtíravě nese celým filmem, což jenom dokazuje brilantnost režisérova zpracování. Dávám 4*.(23.1.2017)

 • 902 10
  ****

  o uloze spanelska v 2. svetove valce se toho moc nevi. my, kteri jsme prosli drezurou spanelskeho gymnazia vime, ze to nebylo zrovna koser a navzdy zustane cernou skvrnou na spanelske historii (prida se tak k desitkam dalsich skvrn). film vynikajiciho spanelskeho rezisera carlose saury ¡ay, carmela! nezasvecenemu hodne napovi a rozhodne zaujme. tragicky pribeh zpevacky carmely se k tomu nejlepsimu, co v evropske kinematografii 90. let vzniklo.(3.2.2006)

 • Sarkastic
  ***

  Poněkud nevyrovnaný film. Jako komedie funguje jen chvílemi a některé situace vtipně vůbec nevyznívají. A zároveň se tím podrývají vážné momenty. Takže ve výsledku Ach, Carmelo! působí jako docela zajímavá sonda do průběhu občanské války, ale moc navíc toho už nenabízí, proto průměr.(4.8.2014)

 • d-fens

  ocenenia : Montréal World Film Festival 1990 - Najlepší herec (Andrés Pajares) spolu s filmom "Ay, Carmela!"(22.2.2010)

 • radektejkal
  ****

  Žádná válka neměla tak skvělý prolog jako ta Druhá: Habeš, Španělsko, Rakousko, Československo. Kde byly pilíře demokracie a liberalismu tehdy, a kde by byly dnes? Na politice "košile bližší než kabát" (appeasement, izolacionismus) se přece nic nezměnilo. Všechny akty na tomto jevišti byly mimořádně tristní, Španělská občanská válka zřejmě nejvíc - už samotný smysl a význam interbrigadistů přesahuje běžné válečné pojmy... Jednu z facet této události popisuje i Saurův film z prostředí, které mu bylo asi vždy nejmilejší: estráda a tanec. Ale ani těmto oblastem se válka nevyhýbá, i zde je třeba dělat kompromisy, aby přežil nejen umělec, ale také člověk. Pozn: Ve veřejnoprávní televizi jsou téměř každý den (taky jsem napočítal tři v jednom dni) pořady o význačných nacistech a jejich (zlo)činech, o Španělské občanské válce se však (dosud?) moc nemluví.(4.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace