Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

Hisnuklusi

Zvláštní asi trochu je, že se mi líbili méně než dvojka. Bude to tím, že tenhle film se do jisté míry nejspíš snažil brát se v určitých ohledech vážně. Bodnia mi hrozně připomíná jednoho chlápka, i když to je celkem jedno, ale je to určité plus. Jenže problém je ten, že já to viděl asi před týdnem a už si moc nepamatuji, co se tam dělo. Ten příběh mám úplně vypuštěný. Tři hvězdy dávám proto, že i přes to, že si to nepamatuji, tak jedno vím jistě, mě ten film docela bavil, jen už prostě pořádně nevím, o co tam šlo. ()

Zl0

Harald by mal dostat Nobelovu cenu za Mier. Nezabiť toho jeho brata - takého debila, to si zaslúži obdiv. Začiatok filmu taký nejaký rozpačitý, záver čistý trolling diváka. Nebola to zlá komédia, ale kto videl tento druh humoru v o level lepších filmoch, pochopí moje hodnotenie. Groene Slagtere či Jablká to proste nie sú. ()

RobbieM@N

Pokud se tvůrci snažili ukázat, že Dáni jsou od přírody flegmatičtí, tak to se jim rozhodně povedlo, hláška jako "I have always wanted it to kill the rock band" dokáže velice dobře polechtat bránici, ani bych tak nepoukazoval na tu naturalistickou brutalitu, protože film ukazuje ztrátu života jen jako nicotnou záležitost a proto to může vadit mnoha lidem. Absurdnost zmíněného vraždění hodně dokresluje naprosto nevěrohodný vývoj hlavní postavy, od pánbíčkáře se dostane až k chladnokrevnému zabijákovi....ke konci scénář navíc hodně překvapuje a za zmínku ještě stojí supercooloidní Kim Bodnia - skvělý gangster v dánském podání. ()

nula87

Ujetá brutální komedie, u které se budete smát na těch nejnepravděpodobnějších místech (a možná se pak za to budete stydět...), ale to sladění žánru komedie a Tarantinovské gangsterky se nepovedlo úplně dokonale. Přesto je to zajímavé, a těch 90 minut uteče bez větších zádrhelů. My jsme jenom kuchaři. 65% ()

Queendom

Tohle mě teda absolutně minulo. Film to není špatnej, jen je mi hrozně nesympatickej, i když uznávám, že pár hodně dobrej fórů tam rozhodně bylo. Ty zbylý ale byly přes čáru. ()

Solverino

Velká slabota :( studentskej film? nesmysl na nesmysl, hloupé nápady a absurdní dialogy = hrozné a ten konec? taky bída - jedna hvězdička z milosti... ()

Karda

I když seveřany miluju,tak tady jsem měl velký problém tohle dílo vůbec dokoukat.Nesmyslný násilí podobně jako u Tarantina. A za celý film řekněme 5 hlášek a momentů ,které zaujmou. Jinak totální prázdnota.S "Blinkende Lygter" to nesnese srovnání ani náhodou.To je úplně jiná klasa.Z úcty a náklonnosti k severu - 2**. ()

Forsetino

Vynikající snímek! Zoufalý bankovní úředník, kterého životní situace dovede k zoufalým činům, se spojí se svým cynickým bezohledným bratrem a spolu s jeho dvěma lehce poddajnými zaměstnanci a jedním Indem začnou vyvádět poměrně zajímavé kriminální kousky. Chlad, který vystupuje z postavy Haralda je vskutku s dánským patentem. Skvěle jsem se bavil a film mě dostkrát slušně rozesmál. Za velmi hezky vymyšlený konec a za to, že jsem dostal, co očekávám od akční komedie, nemůžu jinak než udělit plný počet! Z filmu mi utkvěl jeden monolog Haralda: "Nic není správný a nic špatný. To záleží na tobě. V Číně můžes klidně sežrat psa a nikomu to nevadí. Rozhodli se tak. Jde jenom o to zjistit, v čem nejseš dobrej a prostě to nedělat. Je to jednoduchý." ()

Jardismo

Typicky dánské, viděl jsem x severských filmů a seriálů, ale nikdy mě seveřani nepřestanou udivovat. Ač člověk najde ve filmu pár much, jedná se o výborný ze začátku komediální film, posléze akční nářez. Já se bavil... :-) ()

LuckyK

Skandinávci snad nikdy nezklamou i v téhle dost černé crazy komedii. "hele, von jako vystřílel celou rockovou kapelu?" ()

DooFooS

Pokud se nad touhle černou podívanou přinutíte moc nepřemýšlet, pak si ji jistě užijete lépe, než já. Přesto je to film, u kterého jsem se nejednou zasmál něčemu, před čím bych jindy, za normálních okolností, nasadil zděšený a odtažitý výraz. ()

Babulik

Boondock Saints v dánskom prevedení, rovnako drsné, vtipné a šibnuté. Zaujímali by ma, kto komu vykradol námet...skôr. ()

Marquis

Opravdu zvláštní smysl pro humor. Po záplavě amerických akčních komediíí ala Hollywood opravdu cítíte příjemnou změnu. Do mého humoru se strefili a to musím říct, že čistě akční filmy bez něčeho navíc, tedy kdy zabíjení je N.1, nesnáším. Tady se ale spíš řeší zvláštní vztahy všech protagonistů a doslova čekáte co šéfik restaurace zase vypustí z úst a jak se ze všeho vyvlíkne. Nevíte jestli hajzl nebo borec, ale to je jedno, protože je to celý totálně ujetá prdel, kdy střelba je jenom pomůcka a ne to oč v tomhle příběhu jde. Není to ani stupidní akčňák nebo komedie, ale hodilo by se proto něco jako CRAZY AKČNÍ PARODIE a tak tedy je to potřeba brát a ne se nad tím pohoršovat. Crazy je prostě crazy. Když to příjmete pochopítem že si tvůrci udělali vlastně srandu ze všech stříleček a nesmrtelných idiotských hrdinů, které nikdo z nás krom filmu ani neviděl, zato v TV je potkáváme víc než by bylo třeba. Zopakuju, že hlavně vztahy mezi hlavními hrdiny jsou bezvadně vymyšlené. Toto je druhý díl a první je ještě lepší. Narazíte tam zase na pár dalších postav, které si zase střílejí z filmových klišé. Prostě budete přát masovému vrahovi, který každou ženskou s kterou se seznámí, radši hned zamorduje. Dokonce partička yugoslávských fanoušků Radovana Karadžiče, vymahačů a mafiánů nakonec udělá nečekané gesto. Je jedno na kterej díl se podíváte jako první. Je to ten druh filmu, který se jedněm líbí a je za 5 a druzí ho zašlapou do země. Právě takové hodnocení zde na CSFD je skoro vždycky známkou dobrýho bijáku. ()

VanBradley89

Tak to jsem nečekal. Hlavně po začátku, kdy jsem si říkal co to bude za blbost a že jsem naletěl, všem co mi tenhle kousek doporučovali. Jenže pak se to rozjede. Vrší se mrtvý a přibývají problémy a to celé vrcholí zábavnou pointou. Nechybí černý humor, povedený hlášky a dokonce, vzhledem k tomu co dělají, sympatické postavy. Pět * jak vyšitejch. ()

old salt

Takže je to jasné. Nejlepší gangsterku ve stylu Pulp fiction natočili Dánové ! Fantastický scénář ! Neskutečné dialogy a gagy ! Výborní herci ... A i ten závěr jsem bral... A kultovní hláška navrch : "My jsme jenom kuchaři ..." ()

Neth

Osobně si film prošpikovaný černým humorem představuju poněkud jinak. Pár vtipů se vyvede, ze zbytku ale pouze trčí podivná snaha o dostatečně "cool" film. Hlavní hrdina coby kancelářská myš je postava uvěřitelná, hlavní hrdina coby drsný chlapec už uvěřitelný není. Kde se vůbec ta jeho přeměna vzala? Záhada... Kdyby ale byla aspoň jediná, takových záhad a nelogičností máme plný film. Ale čert to vem. Jako jednoznačný vítěz vychází Kim Bodnia v roli Arvidova bratra. Chová se sice nelogicky jako všechny postavy, ale aspoň to je sympaťák a nejlepší vtipy má na svědomí on. Už je jen kvůli němu se na to dá koukat. ()