Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

rain_dog

Veľmi uletený ale zároveň neskutočne zábavný film. Najväčšou bizarnosťou tohto dánskeho filmu je spôsob, akým režisér prechádza zo smrtelne vážneho vyznenia až k absurdnej groteske. ()

wallenrod

U tohoto filmu jsem nevěděl, jestli se mám smát, protože je to komedie, nebo být napjatý, protože je to akční řežba. Nakonec jsem se smál. Nechápu, proč se tam všichni museli střílet jen do hlavy. Dost dobrej film :) ()

Katgatoo

Když u dánského filmu čtete komedie, znamená to jiný typ komedie, než na který jste zvyklí. Někomu to sedí, někomu ne. Příběh je postavený na naprosto absurdní skoro až debilní zápletce a chování protagonistů je místy těžko uvěřitelné. Kdo do toho jde s tím, že se kouká na dánský film, kde je všechno trochu jinak, bude spokojen. Akční scény nemají snad obdoby, všechno je tak naddimenzované, že člověku nezbývá, než se smát. Konec si mohli odpustit, moc mi tam neseděl. ()

Rathe

Film pro mě začal a pokračoval velmi slibnou cestou a říkal jsem si jak parádní (předpokládám že nízkorozpočtový) tenhle snímek je. Ale pak přišel konec, který mi celý film naprosto zkazil. Na začátku říkali, že film je podle skutečné události. A pak tam vlepí takové klišé jako je posmrtná konverzace mezi mrtvými. Herci taky nebyli nijak sympatičtí, takže na tenhle snímek asi hodně rychle brzo zapomenu (a né, že by mi to nějak vadilo...). ()

Denzen

Už som dlho nevidel takýto čierny humor vo filme. Preskakuje to medzi šialenými naháňačkami, ustrelenými hlavami cez urážanie iných rás až po vstúpenie do neba. Odhadujem, že som správne nepochopil zámer/myšlienku tohto dánskeho diela, no pobavil som sa perfektne. ()