Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

wosho

Arvid je pro mě zcela nepochopitelný blbeček. Herald je zprvu zmrd, co je ve skutečnosti docela fajn a milující bratr-byť dost tvrdý kriminálník. K tomu zde jsou kuchaři, co toho moc nenavaří, ale za to né moc dobrovolně brigádničí v podsvětí. A pak je tu smolař Vuk, co moc rozumu a štěstí nepobral, ale za to má zajímavé a věrné kamarády z Východního bloku. Postavy jsou docela dobře vymyšlené. Režie je drsná. Scénář je zprvu jednoduchý a časem se trošku komplikuje a končí nečekaně (opravdu jsem anděla a čerta v takovém snímku nečekal). Humor a akce jsou v patřičném souladu. Tak proč jen ***? Nějak jsem prostě čekal od V Číně jedí psi mnohem víc. ()

The_Second

Začátek je strašně nezajímavej, ale po prvním úmrtí následuje neuvěřitelnej sled absurdních situácí s opravdu nečekaným vyústěním. ()

Drc

Tak tenhle film se mi opravdu zdá. Nejprve jsem byl rozhodnut ho hodně strhat, ale pak už to dospělo do takového stavu, že začal být velice specifický až velice dobrý. Prostě německý. Hodnocení se může pohybovat od 1 do 4 *. Určitě je to ten nejšílenější film, jaký jsem kdy viděl. V první půlce se ještě tváří jakžtakž normálně a je mírně nudný, ale co se děje pak je síla. Mrtvoly a drsné situace nemá cenu počítat, protože přerod naivního a dobráckého bankovního úředníka v pravého chlapa (v podstatě masového vraha) není jednoduchý. Ozvláště, když ne vždy jde všechno podle plánu. Ale s pomocí zkušeného kriminálníka v roli naivova bratra se není čeho bát. Jak tedy roste počet nebožtíků, zvětšuje se také počet výborných hlášek, což vyvrcholí až v průběhu závěrečných titulků. Celkově by se to dalo označit za hodně drsnou komedii. Přísně bych podobnou podívanou ale zakázal nedospělým a psychickým jedincům, kteří nedokáži rozlišit filmovou ironii od reality. ()

Anderas

Pekelně černý humor a absurdita a komičnost násilí nabírá s novou kulturou nový rozměr. Až jsem se sám za sebe stydět jak moc jsem se u všech těch brutalit třískal smíchy. Ale cožpak se tomu šlo ubránit? Celý ten tragikomický osud ušláplého úředníčka je lemován tak gigantickou porcí hlášek, ultranásilných scének a point, že zkrátka musíte shlížet s nadhledem, jinak se z toho zblázníte. Dokonalé proslovy o lopatičkách, kuchařích, Vukovi-jugoslávci i jeho mafii, o Hanne v obýváku a kuchyni, o nešťastném osudu jedné metalové kapely, o hektolitrech krve, tisícech zbytečných mrtvol a o žádných výčitkách svědomí. A jedna z posledních hlášek je tak geniální, že by se ní i současná legislativa mohla inspirovat: "Jsi gay...šup s tebou do pekla" :-))) ()

DannyBoy80

Tak toto je teda ujetina na entou, ale hodně drsná a hodně černá. Někoho zabijou a Vy se budete smát. Docela mě mrzí brzká smrt pana Vuka, protože to byl týpek, kterému jsem se musel smát aniž by něco dělal. Taktéž výborný Bodnia a Kaas. Dánská akční černá řežba bez kouska logiky. Bavil jsem se velmi. 85% ()

Schuldiner

Komediální akční drama, které postrádá veškerou logiku. Každá z postav se chová úplně anti-logicky a dějově je to ubohé a samozřejmě taktéž nelogické. Ale dalo by se to opomenout.. jestli to má být opravdu komediální.., ale to bych si zase představoval více vtipu. Ano, černý humor byl přítomen, ale moc mě to nepobavilo, takže jako celek je to pěkná slátanina, která není ani to ani to... Nuda! ()

dormouse

Něco mezi Adamovými jablky a Tarrantinovými Gaunery. Nezapomenutelné scény a hlášky. Kuchaři permanentně kouřící nad pánvemi, nejasně pohlavně orientovaný Vuk....polévejte ho ještě aspoň dvě hodiny. Geniální konec, který nám dává naději, že i my hříšníci, se dostaneme do nebe. ()

Pafl

Černá komedie budiž, ale filmům, které si podle svých scénářů natáčí sám Jensen, se to nevyrovná - a tím méně srovnatelným skutečně černým komediím jako je třeba Ex Drummer. Důvodem je z velké části to, že si pořád nejsme jisti, jak moc to tvůrci myslí vážně. Na realistický film je tam příliš mnoho nelogického, na poměry filmů fantastických a bizarních je tam zase příliš mnoho snahy o realističnost. Zkrátka se měl režisér rozhodnout na začátku a ne až v poslední scéně, která je sice výborná, ale přichází pozdě. ()

Santino7

Zvláštny film, ktorý balansuje niekde na hranici Ritchieho (z môjho pohľadu) geniálneho zmyslu pre humor a zároveň príšernej nudy. Nevyváženosť, to je asi najvýstižnejšie slovo, nič presnejšie ma k tomu nenapadá. Čo z toho, že tá občasná absurdita a brutálnosť hlavných predstaviteľov bola geniálna, keď ju neustále sprevádzala tá zbytočná nezaujímavá "omáčka" a taktiež nevýrazné herecký výkony. Česť výnimkám, alebo presnejšie jednej výnimke - bol ňou skvelý Kim Bodnia, ktorý je po Refnovej výbornej prvotine (Pusher) tentokrát opäť typologicky obsadený úplne bezchybne a napriek tej obrovskej absurdite celého filmu je jeho počíňanie na placi maximálne uveriteľné, má to proste v malíčku. No a potešila ma aj účasť Slavka Labovica, u ktorého som si už zvykol, že tak nejak prirodzene vzbudzuje rešpekt, strach a hrôzu (a pritom sa ten Jugoš sympaťák tak nevinne usmieva... :-)). Ako som písal už v úvode, film dopláca v prvom rade na tú nevyváženosť, ktorá sa podľa mňa dala poľahky odstrániť. Škoda, pretože nápadov tam bolo zopár naozaj luxusných. Ale tak nejak sa v tom celom utopili, boli z nich akési, dovolím si s nadsázkou povedať, občasné "záblesky geniality". Napríklad v samotnom závere som sa vážne schuti a do sýtosti zasmial, to posudzovanie hriechov bolo tak vynikajúce, že som zaň zvažoval aj pridať na celkovom hodnotení. 3/5 ()

bidja

Takové příjemné oslazení letního podvečera. Žádné zazračné výkony. Scénář to trochu lepí jak to přijde. Divoký konec, pointa atd. ()

dude1

Dejovo a správaním sa postáv je toto asi najabsurdnejší film aký som videl, ale tieto zápory vyvažuje čierny humor v tom najtemnejšom odtieni.A to ja môžem. ()

bolan

Konečně komedie, kde jsem se dokázal opravdu bavit i bez trapných prvoplánových fórků. Zabil jsem Hanne . . a kde je ?. . . v obýváku . . . . a taky v kuchyni :-)))))  Film plnej strašně suchýho a černýho humoru. ()

ddf76

Vyborna brutalni cerna danska komedie. Opravdu pro otrle. Ale velmi dobre jsem se bavil. Konec je dobre ulitlej :). ()

HouseMK

Znáte nějaký jiný film, kde po "film byl natočen podle skutečných událostí" následuje sled těch nejabsurdnějších scén? A to se v něm neobjeví tušim ani jeden pes, natož Číňan. :-) Likvidace lupiče sportovním náčiním, byt plný nakousaných chlebů, přepadení bankovního vozu s jeřábem, vražda přítelkyně kvůli spotřebiči, pomocní kuchaři zakopávající mrtvoly jak na běžícím pásu... a finále, které celý film hází úplně do jiného žánru! Z tohohle by mnozí (američtí) režiséři zvládli natočit filmy nejmíň tři filmy. Rozhodně by ale nedosáhli téhle syrovosti, kdy celou dobu zvažujete, zda jde vážný film, nebo si z vás režisér dělá ořezávátko. Drsné, vtipné, zábavné, překvapivé. ()