Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

YURAyura

8/10 Nebyt toho konce, co to cele podivne prevratil z dosavadni zbesile jizdy do relativizujiciho transcendentna, vubec bych nevahal nad plnym poctem. Kdo to nepochopitelne srovnava s BS musi byt asi uplne na hlavu, protoze toto je tak o 3 tridy nad BS - zapletkou, nasazenim, akci, humorem - jedine do chybi je dabelsky Dafoe, ale zase je tu bourak Kim a Slavko, ktery bohuzel dostal dost malo prostoru ()

Toshiro

Stupidní film založenej na moc násilý, pro který je motivem demence hlavních hrdinů. Komediální mi to rozhodně nepřišlo a vcelku zajímavej konec tenhle film opravdu nespasil. ()

Laurent

Na hvězdičky si netroufám. Každopádně mohu říct, že některé obsahové momenty, scénáristické fígle a taktéž celé scény jsou skvělé. V některých chvílích jsem při sledování tohoto snímku v duchu křičel radostí, ale celkově tomu bohužel v rámci návaznosti schází logika. Jak to hodnotit, opravdu nevím. ()

Petroff

Přehnaně drsná prdel (-rozuměj sranda, zábava, smích a tak). Rozhodně to není komedie pro lidi, který učůrávaj z Pařby ve Vegas a podobnejch "popíků"! Já se ale bavil ukrutně (a nejednou)! Ti seveřani si jedou zajímavej "anglickej" humor. Hlavní postava je totálně vymletá a ani ostatní na tom nejsou o moc líp... a v tom asi tak trochu spočívá veškerá ta sranda. A taky tu úřaduje Slavko Labovic (Dealer, Blikající světla) a ten jeho zasmušilej rozhodnej výraz já prostě žeru. ()

Moena

"Nevím jestli můžu k tomuhle filmu napsat komentář, jsem jen kuchař." Po několikáté projekci zvedám hodnocení na 5. Nevím za co, nevím proč, ale prostě se mi ten film pořád líbí. Kdyby jste ve slovníku hledali výraz Absurdní komedie našli byste pod ním právě tenhle kousek. Absurdita, cynismus a černý humor dohnaný do neuvěřitelných výšin. A jsou to dánové. Dány mám rád. Nebudete se při sledování asi řezat smíchy do kolen, ale pokud je to váš šálek čaje, minimálně budete mít na tváři břiblblej úsměv od začátku do konce. A to se vyplatí. Jo a bacha na daňový přiznání. ()

easaque

-5* moje akční srdcovka, která není rozhodně dokonalá, ale její absurdní černý humor mi sedí. Má pomalejší rozjezd, ale pak už to letí. Stylem připomíná Tarantinovky, ale správně říznuté severským naturelem - takže je to správná drsňárna, pro jejichž vychutnání musíte být obdařeni pořádným nadhledem ;-) Rád bych se taky dopátral ke skutečnému příběhu, který byl pro tento film předlohou - protože tomuhle by nikdo nevěřil;-) [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Morloth

Pro mne osobně velké zklamání. Krom toho, že film nabízí příjemnou dávku bizarní absurdity, mne nikterak neoslovil. Po herecké stránce nikterak chytlavé, po té filmařské hodně nízkorozpočtové (což mínus není), ale často zbytečně amatérské (i když výbuchy automobilů mne bavily). Co mi na snímku nejvíce vadilo byla absence výraznějšího tempa a značná absence humoru. ()

C0r0ner

Má to velmi pomalý a nicneříkající rozjezd, ale někdy od třetiny dál se z toho stane klasická bezvadná severská taškařice s haldou mrtvol, haldou dobrých fórů a k tomu nečekané zajímavé zakončení. Je to spíš jako Blikající světla než Adamova jablka, ale pořád obstojná zábava. 70% ()

Flynn

Jak jsem pořád četl, jak tento film všichni vyzdvihovali a srovávali např. s PODFU(C)KEM nebo SBAL PRACHY A VYPADNI, tak jsem se těšil, ale byl jsem trochu zklamán, jelikož film trochu nesplnil má očekávání, ale i tak šlo o docela dobrou zábavu hlavně ta smůla co měl Vuk mě docela pobavila. Za shlédnutí to stojí, ale nevím jestli bych to musel vidět znova, u výše jmenovaných filmů jsem se bavil mnohem více. ()

Wormboy

Velmi tazke hodnotenie. Ja jednej strane mimoriadna stupidnost,kde nasilie nie je prostriedkom,ci umeleckym vyjadrenim ale cielom a pointov,co je znacne nebezpecne. Na druhej strane skutocny gejzir cierneho humoru v tej najbrutalnejsej podobe. Mam rad filmy ako Braindead,Bad Taste, Evil Dead a spol.,kde je nasilie stvarnene este explicitnejsie,avsak zrucna ruka rezisera ho neglorifikuje,ale je prirodzene vtipne,nehovoriac o azijskych filmoch,kde sa nasilie casto chape ako vyjadrovaci a umelecky prostriedok.Odvahu,napaditost,humor tomuto filmu neupieram,ale myslim,ze iste hranice by mali ostat zachovane.2,5/5 ()

pakobylka

Všechny přátele čtyřnohých štěkajících chlupáčů bych chtěla ubezpečit, že žádní psí miláčkové určení ke konzumaci na jakýkoli způsob se v tomhle pozoruhodném snímku nevyskytují. Zato je tady v hojné míře přítomen nesmělý a citlivý bankovní úředník s osobitým smyslem pro spravedlnost, který se - patrně pod tíhou rozchodu s přítelkyní - rozhodne, že bude konat "správné věci" ... nebo dobré skutky, chcete-li. Na(ne)štěstí má zkušeného a světa znalého bratra, který mu zcela nezištně pomáhá. A jak je známo, i docela maličký kamínek může dát do pohybu ohromnou ničivou lavinu, která s sebou bere všechno, co se jí postaví do cesty. Poněkud brutální černá komedie se skvělou (a svým způsobem taktéž brutální) pointou, určená zejména pro otrlejší jedince. ()

zette

Tem vrazdam se divak musi smat. Neuveritelne absurdni, absolutni trefa do cerneho. Moje oblibena Trine Dyrholm uz je jen tresnickou na dortu. Takhle si predstavuji bratrskou lasku.-). ()

Deverant

Film očividně inspirovaný tarantinovkami a Ritchiem, za svými vzory bohužel pokulhávající. I Kina spiser de hunde má sice něco do sebe, ale prostě ne dost. Chatrné tři. ()

tatanapope

Film je ne úplně působivé kvality a český dabing k němu je naprostá příšernost, ale po chvíli přemáhání si člověk jakž takž zvykne. Po komediální stránce to začne být veselejší z trochou černého humoru, až kolem poloviny filmu a bohužel, ne až do konce. Na začátku filmu je řečeno, že je to podle skutečných události, ale příliš důvěry ve mě v tomto nevzbudili. V podstatě je to o mladém muži, co chce dělat pouze dobré skutky a většinou vždy tvrdě narazí. O jednom svém skutku je přesvědčený, že byl špatný a tak se ho pokusí, trochu netradiční cestou napravit...Viděno v rámci Zahraniční výzva (Dánsko) ()

Jizni Tlapa

Chvílemi normální, chvílemi absurdní vylomenina, zahrávající si s logikou věci. Ústřední parta maniaků do toho šlapala a kůlky do hlav rozdávala jak na běžícím páse. Tempo bylo vyhrocené,ale zároveň místy dosti vlažné. Čínští psi jsou prostě lehce nadprůměrnou bláznivostí s vynikajícím zakončením a dobrou dějovou linkou... snědených 70%! ()

KRYSIOPICE

Nejdivnější komedie co jsem kdy viděl. Občas jsem se trochu pousmál, ale první opravdový vtip přišel až po hodině na to že to má 90 minut tak docela brzo. Pak to ale nabralo spád a vtipy začaly gradovat. Mam rád nekorektní černý humor, takže přehlédnu menší nedostatky a nebudu skrblit na hodnocení. ()

T-pack

Moc dobrá tragi-, která se pomalu ale jistě v jednadevadesáti minutách mění na -komedii. Už před koncem jsem si říkal, jaktože na něj čeká, když je venku? Ten konec byl prostě mega šleha! A asi to aj bude první Dánský film, který jsem kdy viděl. Navíc je to film, který jedině přesvědčí, že vypínat předčasně je naprosto zavádějící. ()