Táta je doma 2

• Austrálie

• Nizozemsko

Komedie

USA, 2017, 100 min

Mírně lepší než první díl, takže taková průměrná americká komedie. Nenadchne ani neurazí. Byly zde scény, kterým jsem se zasmál (sprcha, řetězová pila), ale i scény, kde mi bylo za tvůrce trapně (betlém). Gagů mohlo být více, ale celkově jsem se nenudil, Mel Gibson si roli evidentně užíval, Ferrell vtipnej a na Lindu Cardellini se pěkně dívá. Ale jo, nakonec jsem z kina neodcházel naštvanej z vyhozených peněz, ale byl jsem v podstatě i překvapený, že se nejedná o totální blbost. 65%(3.12.2017)

Výborne pokračovanie, dokonca predčilo nielen očakávania, ale aj jednotku. Mel Gibson tam perfektne zapasoval a aj keď nemám komédie Willa Ferrrella moc rád toto sa im podarilo. Jedine čo ma sklamalo bol herecký výkon Alessandry Ambrosio, pokiaľ sa to dá považovať za výkon :-D. Radšej nech zostane vo svete modelingu. Neviem či jej nakázali takto hrať alebo je proste len prirodzený talent.(13.2.2018)

Řekl bych, že mírně lepší než jednička. Wahlberg už tady sice není ten super cool macho týpek, kterýmu jsem v jedničce tak fandil, i když bylo jasné, jak to dopadne, ale vynahrazuje to super cool macho týpek Gibson, který si roli vysloveně užívá a kdykoliv je v záběru a něco říká, máte záruku, že se budete smát. Nebo tedy alespoň já, jak to mají feministky, to bych se neodvážil říci.(26.8.2018)

• LIVINGDEAD

Kdo má vedle sebe děcka a pustí tento film, zřejmě se baví.... Já se ale nebavil. Nesnáším parchanty! Neustále si taťkové říkají komplimenty až je to trapné a Mel Gibson se samoopalovacím krémém a nonstop otevřenou hubou s umělým chrupem, se tam vůbec nehodil.... Prostě nejsem na tyto rodinné dětské filmy.(14.8.2018)

Vznik druhého dílu je mi záhadou, první byl hrozná ptákovina. V druhém tu máme táty naších tátů (stejně jako v Matkách na tahu 2 jsou matky matek) a na scénu se dostává Dustyho táta Mel Gibson. Mel to drží celé nad vodou a je to díky němu i koukatelné. Přeslazený konec v kině to dost zabíjí, ale co čekat od vánoční komedie.(10.4.2018)

• - Bradova nevlastního otce si v malé cameo roli ve filmu zahrál bývalý letecký kapitán a skutečný hrdina Chesley Sullenberger, který je v titulcích uveden jako Chesley 'Sully' Sullenberger. (Rominator)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts na severovýchode USA. (MikaelSVK)

• - V kině je promítán fiktivní vánoční snímek „Missile Tow“, kde ústřední postavu hraje Liam Neeson. (Rominator)