Táta je doma 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2017, 100 min

V tomto filme netreba očakávať žiadne hlboké myšlienky. Asi tak ako Matky rebelky sa nejakým pochybným spôsobom páčia ženskému publiku tak Ocko je doma má pasáže, ktoré ocenia muži a ktoré sú aj zábavné. Oproti menovanej feministickej pseudokómedií sa Mel Gibson ani Wahlbegr ani nikto iný vo filme nepotrebuje ožrať a nafetovať aby bola zábava ( okrem jednej malej detskej scény) A to je pri podobných amerických komédiach už priam výnimka. Niektoré scény a následný zvrat udalostí nesú známky trápnosti ale je tam Gibson a to stačí.(12.12.2017)

Moc často se ve světě kinematografie nestává, aby byl druhej díl minimálně stejně kvalitní jako první, ale v tomhle případě se to stalo a já odcházel naprosto spokojenej.. vážně velký překvapení dost jsem se bál, že budu litovat peněz, ale nelituju ani trochu.. nejvíc mě bavil Mel v roli přísnýho táty a ta role mu podle mě fakt sedla, Will a Mark nezklamali a Linda Cardenellini je krásná milfka na kterou se fakt hezky kouká..(24.11.2017)

Mírně lepší než první díl, takže taková průměrná americká komedie. Nenadchne ani neurazí. Byly zde scény, kterým jsem se zasmál (sprcha, řetězová pila), ale i scény, kde mi bylo za tvůrce trapně (betlém). Gagů mohlo být více, ale celkově jsem se nenudil, Mel Gibson si roli evidentně užíval, Ferrell vtipnej a na Lindu Cardellini se pěkně dívá. Ale jo, nakonec jsem z kina neodcházel naštvanej z vyhozených peněz, ale byl jsem v podstatě i překvapený, že se nejedná o totální blbost. 65%(3.12.2017)

(100%) Viděno v kině. Huráááá! I zázraky se dějí. A já už si myslel, že se v současné době solidní komedie nenajdou. Trapné postavy, divný humor, nudné rádoby komediální scény – to vše v moderních komediích nalezneme, a že se jich spoustu točí. No nic, takže přejdeme k tomuto nečekaně zábavnému a bezchybnému dílku. První film mě určitě taktéž mile překvapil, sice se to od úvodu trochu vleklo, ale pak se to rozjelo v poklidnou rodinnou komedii, která si na nic nehrála, takže ty slabší 4* jsem nakonec s klidnou duší udělil. Takže mě to vcelku nalákalo jít do kina na pokračování, přeci jenom jsem se dost těšil i na Mela Gibsona. Ve výsledku jsem bohovsky nadšen a i překvapen. A není to jen můj subjektivní názor, většina lidí v kině se smála se mnou. Ferrell, Gibson a Lithgow hláškovali jako o život, stačili i jejich pohledy a už jsem se smál na celé kolo. Oproti prvnímu dílu zde přibylo i více vtipných scének, třeba rozmíšky v Betlému, zničení vánočních ozdob atd atd. Mark Wahlberg se zde trochu upozadil, ale rozhodně svůj prostor dostal. Nespatříme zde ani náznaky trapného humoru, ovšem koho moc nezaujal Ferrell v jedničce, tak zde asi moc nadšen nebude, mě ten chlapík zabavil až až. Nevzpomínám si, že bych od dob filmů SÁM DOMA viděl lepší vánoční, rodinnou komedii. Mel Gibson se teda ukázal i ve skvělé komediální stránce. Lithgow s Farrellem si zahráli správně trhlé cvoky. Už se těším na další shlédnutím kterých bude hned několik. Naprostá paráda!(2.12.2017)

Veľmi, veľmi, veľmi dobré pokračovanie. V jednotke akoby sa všetci hľadali, no tuná hneď od úvodu panuje taká jednotvárna atmosféra, že v kine sa smeje najmenší divák aj dospelák. Je tu dostatok humoru pre všetky kategórie ľudí, no aj scén na zamyslenie. A ikona Mel Gibson - To som nečakal, že sa perfektne zapojí a záverečná vianočná pieseň v zaklincovaní Johna Cenu - aj keby ste boli akýkoľvek zatrpknutý, tak vás zahreje pri srdiečku. PS: Skoro som sa bál, že otecko Brad nebude nič drahé platiť - no mať mestský wifivysielač ako vianočnú jedličku, ktorý si poctivo zreže - to už sú minimálne hubičky v podaní režiséra :) 90%(26.11.2017)