Z Dustyho (Mark Wahlberg) a Brada (Will Ferrell) jsou teď kámoši, zvlášť když se Dusty vykašlal na svou dlouho pěstovanou image bouráka, a Brad přestal dělat psí kusy, aby se mu v tom vyrovnal. Dokonce se rozhodnou, že letošní Vánoce stráví všichni pohromadě jako jedna velká šťastná rodina, i s oběma manželkami a všemi svými i vyženěnými potomky. Plán dostane zásadní trhliny ve chvíli, kdy se na svátky pozvou jejich otcové. Copak, s vřelým a milujícím Bradovým tátou (John Lithgow) by v tomhle směru nebyl žádný problém. Horší to však bude s Dustyho taťkou (Mel Gibson), což je ultimativní tvrďák, který neuznává fyzický kontakt a s malými dětmi je schopen vtipkovat o mrtvých prostitutkách. Dusty se mu vždycky chtěl vyrovnat a teď se bojí, že ho svou vyměklostí totálně zklame. A ještě víc se obává toho, že otcova přítomnost promění idylické Vánoce ve válečnou vřavu. A přesně k tomu vše nevyhnutelně směřuje, protože ani Brad a jeho tatínek nechtějí v téhle nelítostné bitvě tahat za kratší konec provazu. (CinemArt)

Trailer 2

EvilPhoEniX

Díky Melu Gibsonovi zajímavější než první díl, ale pořád spíš jen průměrná rodinná zábava s dobrými herci. Gagů se zde moc nevyskytuje, občas pobaví situační humor, ale je to spíš pro děti a rodinu, proto se to také drží na uzdě, co se týká sprostých slov. Nenudil jsem se, jako oddechovka velmi fajn, ale na 4* bych potřeboval toho více. Závidím kamarádovi, který před týdnem viděl živě všechny zúčastněné herce. 65% ()

kingik

Absolutně zamrznuté vtipy, děj, zápletka. A není to vůbec dáno tím, že pokračování je zasazeno do zimního období, přesněji do Vánoc. Dvojka je naprostá nejapná píčovina, ve které se jde od ničeho k ničemu. Čekal jsem, že s příchodem Mela Gibsona dostane pokračování zajímavý ráz. Nestalo se vůbec nic. Gibson je celou dobu zlý, jedovatý, sarkastický a je balič žen, jen na tom není zbla pozoruhodného, zajímavého a vtipného. Na konci se samozřejmě polepší. John Lithgow také nemá nic, co by rozesmálo. Potenciálně dobrá scéna, v níž se zapomene v lese a je obklíčen smečkou vlků, když ho najde zbytek rodiny, jde do ztracena, i když je jednou z mála, která má alespoň trochu vtipnosti. Johna Cenu jsme viděli v závěru jedničky, kterak jde navštívit svoji bývalou rodinku, ve které už "zahradničil" Mark Wahlberg. Zde podle očekávání dostává větší prostor, ne zas až tak velký, jenže film opět krutě prohospodařil jeho přítomnost. Linda Cardelini a Alessandra Ambrosio zvládají dobře vypadat. Vlastně toto pokračování prohospodařilo úplně všechno. Když se nevědělo, jak dál, dostal prostor starý charitativní song Do They Now It´s Christmas. Naprosto otravné zpívánky. Film nemá zápletku, děj. Postavy se buď hádají, manipulují s dětmi, nebo vyvádějí absurdity. Jediným vtipem je, když celá rodina zajde do kina na film s Liamem Neesonem, v němž o Vánocích likviduje teroristy. To je nejlepší vtip z celého filmu, přitom je to jen naprosto průměrný vtip. Naprosto iritující byla práce s vtipem, případně vývoj vtipu. Většina scének žádný vtip neměla, přesto režisér natahoval scény s termostatem v domě, s bowlingem a s "živým" betlémem až do úmoru. Přišlo mně, že herci k těmto scénám dostali jen osnovu a režisér jen čekal na spásu v podobě jejich improvizace. Sean Anders režijně nezvládal nic. Jednička je oproti tomu vtipná, a to ji zrovna nadměrně vtipnou neshledávám. Film o ničem vzhledem k tomu, jakým úžasným obsazením disponoval. Hanba scénáři a režii! Mark Wahlberg, Will Ferrell a spol. lakovali tu prázdnotu, jak se jen dalo. 4/10 ()

ywo666

Oh to bola chujovina. Daddy's home 2 je ako vyborne jedlo do ktoreho sa niekto vysral. Na jednej strane mate vyborny pokrm ale musite sa k nemu obozretne prepracovat cez kopu sraciek. A o tom je tento film. Vtipne to je. Poriadne vtipne. Na druhu stranu je to hlupa traposina. Najlepsia vec je Mel Gibson. Kde sa v tomto filme objavi, chce sa mi dvihat hviezdicky. Rovnako ako ked zmizne tak cely film ide vacsinou dole vodou. Odporucam ludom, ktori sa chcu dobre zasmiat a je im jedno aka naloz sraciek obaluje vtipy. Ja som sa znechutit nedal. 3*. Keby vystrihli top 10 najhorsich scen a 8 znich nahradili vatou a 2 dobrymi vtipmi mame tu americku komediu roku. ()

Olík

Když jsem si u prvního tátova návratu domů (r.2015) lehce povzdechl, že jsem čekal trochu divočejší jízdu, tak tady se mi dostalo měrou vrchovatou. Ferrell s Wahlbergem pozvali do klubu další táty, rutinéry Gibsona s Lithgowem a šílené hry byly započaty. Opravdu jsem se bavil…..humor sice jednoduchý, ale zato přesně na komoru a hlavně od startu po závěrečné titulky. Ne, tohle není žádný Alfonso Cuarón….tohle je (a promiňte mi ten výraz) prostě PRDEL!!!! A i takový druh zážitku si zaslouží klasifikovat nadstandardním hodnocením. ()

silentname

Bol som už opatrný. Opatrný, lebo už som sa tohto roku raz na vianočnej komédii popálil. Ale na druhú stranu som bol na "Daddy´s Home 2" zvedavý. Už len z titulu, aby som videl, ako sa popasujú oteckovia so situácoiu, v ktorej mamičky maximálne zlyhali. Vianoce. A musím povedať, že na tomto som sa dokonca aj miestami zabavil. Je super vidieť, že Will Ferrell a Mark Wahlberg v tomto filme už nie sú súperi, ale naopak robia maximum preto, aby veci fungovali pre ich deti. Čo je super. A majú tráviť prvé spoločné Vianoce, lebo deti nie sú spokojné, keď trávia dvojité Vianoce s dvoma otcami a dvoma rodinami. A teraz neprídu mamičky našich hlavných hrdinov, ale ich otcovia. Mel Gibson a John Lithgow. A mám pocit, že to celkom funguje. Nebol tu moment, ktorý by ma frustroval. Scénka so zrezaním telefónnej veže ma neskutočne pobavila, postavy sú okey a majú svoje dobré stránky, film nie je otravný a mám pocit, že sa tvorcovia aspoň trochu snažili dať do toho nejaké to srdce, aj keď je to viac-menej typická americká komédia. Neviem, či by som si to pozrel znovu, ale ako malý oddychový film mi to úplne stačilo. Žiadna komédia roka, ale stačilo mi to na pobavenie. A sem-tam som sa aj trošku zasmial. Takže si nemyslím, že by išlo o úplnú stratu času. Rozhodnite sa smi. Hodnotenie: C+ ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts na severovýchode USA. (MikaelSVK)
  • Po skončení záverečných titulkov nasleduje ešte jedna scéna. (figis20)

Související novinky

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky

04.03.2018

Jako každý rok, i letos byly den před vyhlášením prestižních Oscarů rozdané jejich opaky - Zlaté maliny. Ceny za nejhorší filmy roku se předávaly v Los Angeles. Nejvíce cen, celkem čtyři, posbíral… (více)