Táta je doma 2

• Nizozemsko

Komedie

USA, 2017, 100 min

• JohnCZ

Podobně nezábavné, jako jednička, ale tady je alespoň Mel Gibson, který to občas docela nakopne. První polovina je ještě díky němu docela vtipná, ale druhá polovina je klasická šablona týkající se usmiřovaní, navíc umocněná (a to v ne dobrém slova smyslu) přehnaným vánočním finále (ani zpívání na závěr nechybí).(18.3.2018)

Jako fanoušek Ferrella, Gibsona (co se filmů týče) a songu "Do they know it's Christmas" musím dát plný počet. Bavil jsem se královsky po celou stopáž. Naštěstí to nestálo jen na debilních činech a ksichtech Ferrellových, ale zdatně pomáhaly Wahlberg, děti, manželky a - na rozdíl od Matek na tahu - také prarodiče. Gibson byl skutečnou hvězdou také ve vedlejší roli a Lithow, který je ve vedlejších rolích doma, zvládl objasnit, proč z jeho syna vyrostlo to, co vyrostlo. Škoda, že na tuhle věc zatím očividně zamířilo do kina jen velice málo lidí. Co už vás má na komedii nalákat, když ne Mel Gibson jako drsnej taťka ve vánoční komedii, kde hraje Ferrell? :)(11.12.2017)

Oh to bola chujovina. Daddy's home 2 je ako vyborne jedlo do ktoreho sa niekto vysral. Na jednej strane mate vyborny pokrm ale musite sa k nemu obozretne prepracovat cez kopu sraciek. A o tom je tento film. Vtipne to je. Poriadne vtipne. Na druhu stranu je to hlupa traposina. Najlepsia vec je Mel Gibson. Kde sa v tomto filme objavi, chce sa mi dvihat hviezdicky. Rovnako ako ked zmizne tak cely film ide vacsinou dole vodou. Odporucam ludom, ktori sa chcu dobre zasmiat a je im jedno aka naloz sraciek obaluje vtipy. Ja som sa znechutit nedal. 3*. Keby vystrihli top 10 najhorsich scen a 8 znich nahradili vatou a 2 dobrymi vtipmi mame tu americku komediu roku.(24.8.2018)

Bol som už opatrný. Opatrný, lebo už som sa tohto roku raz na vianočnej komédii popálil. Ale na druhú stranu som bol na "Daddy´s Home 2" zvedavý. Už len z titulu, aby som videl, ako sa popasujú oteckovia so situácoiu, v ktorej mamičky maximálne zlyhali. Vianoce. A musím povedať, že na tomto som sa dokonca aj miestami zabavil. Je super vidieť, že Will Ferrell a Mark Wahlberg v tomto filme už nie sú súperi, ale naopak robia maximum preto, aby veci fungovali pre ich deti. Čo je super. A majú tráviť prvé spoločné Vianoce, lebo deti nie sú spokojné, keď trávia dvojité Vianoce s dvoma otcami a dvoma rodinami. A teraz neprídu mamičky našich hlavných hrdinov, ale ich otcovia. Mel Gibson a John Lithgow. A mám pocit, že to celkom funguje. Nebol tu moment, ktorý by ma frustroval. Scénka so zrezaním telefónnej veže ma neskutočne pobavila, postavy sú okey a majú svoje dobré stránky, film nie je otravný a mám pocit, že sa tvorcovia aspoň trochu snažili dať do toho nejaké to srdce, aj keď je to viac-menej typická americká komédia. Neviem, či by som si to pozrel znovu, ale ako malý oddychový film mi to úplne stačilo. Žiadna komédia roka, ale stačilo mi to na pobavenie. A sem-tam som sa aj trošku zasmial. Takže si nemyslím, že by išlo o úplnú stratu času. Rozhodnite sa smi. Hodnotenie: C+(10.2.2018)

Výborne pokračovanie, dokonca predčilo nielen očakávania, ale aj jednotku. Mel Gibson tam perfektne zapasoval a aj keď nemám komédie Willa Ferrrella moc rád toto sa im podarilo. Jedine čo ma sklamalo bol herecký výkon Alessandry Ambrosio, pokiaľ sa to dá považovať za výkon :-D. Radšej nech zostane vo svete modelingu. Neviem či jej nakázali takto hrať alebo je proste len prirodzený talent.(13.2.2018)

• - Po skončení záverečných titulkov nasleduje ešte jedna scéna. (figis20)

• - Mel Gibson (Kurt Mayron), ktorý vo filme stvárnil otca Marka Wahlberga (Dusty Mayron), je v skutočnosti len o 15 rokov starší. (belinko)

• - Hlavného "záporáka" mal stvárniť John Cena. (belinko)