Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z Dustyho (Mark Wahlberg) a Brada (Will Ferrell) jsou teď kámoši, zvlášť když se Dusty vykašlal na svou dlouho pěstovanou image bouráka, a Brad přestal dělat psí kusy, aby se mu v tom vyrovnal. Dokonce se rozhodnou, že letošní Vánoce stráví všichni pohromadě jako jedna velká šťastná rodina, i s oběma manželkami a všemi svými i vyženěnými potomky. Plán dostane zásadní trhliny ve chvíli, kdy se na svátky pozvou jejich otcové. Copak, s vřelým a milujícím Bradovým tátou (John Lithgow) by v tomhle směru nebyl žádný problém. Horší to však bude s Dustyho taťkou (Mel Gibson), což je ultimativní tvrďák, který neuznává fyzický kontakt a s malými dětmi je schopen vtipkovat o mrtvých prostitutkách. Dusty se mu vždycky chtěl vyrovnat a teď se bojí, že ho svou vyměklostí totálně zklame. A ještě víc se obává toho, že otcova přítomnost promění idylické Vánoce ve válečnou vřavu. A přesně k tomu vše nevyhnutelně směřuje, protože ani Brad a jeho tatínek nechtějí v téhle nelítostné bitvě tahat za kratší konec provazu. (Cinemart)

(více)

Videa (17)

Trailer 3

Recenze (211)

kingik 

všechny recenze uživatele

Absolutně zamrznuté vtipy, děj, zápletka. A není to vůbec dáno tím, že pokračování je zasazeno do zimního období, přesněji do Vánoc. Dvojka je naprostá nejapná píčovina, ve které se jde od ničeho k ničemu. Čekal jsem, že s příchodem Mela Gibsona dostane pokračování zajímavý ráz. Nestalo se vůbec nic. Gibson je celou dobu zlý, jedovatý, sarkastický a je balič žen, jen na tom není zbla pozoruhodného, zajímavého a vtipného. Na konci se samozřejmě polepší. John Lithgow také nemá nic, co by rozesmálo. Potenciálně dobrá scéna, v níž se zapomene v lese a je obklíčen smečkou vlků, když ho najde zbytek rodiny, jde do ztracena, i když je jednou z mála, která má alespoň trochu vtipnosti. Johna Cenu jsme viděli v závěru jedničky, kterak jde navštívit svoji bývalou rodinku, ve které už "zahradničil" Mark Wahlberg. Zde podle očekávání dostává větší prostor, ne zas až tak velký, jenže film opět krutě prohospodařil jeho přítomnost. Linda Cardelini a Alessandra Ambrosio zvládají dobře vypadat. Vlastně toto pokračování prohospodařilo úplně všechno. Když se nevědělo, jak dál, dostal prostor starý charitativní song Do They Now It´s Christmas. Naprosto otravné zpívánky. Film nemá zápletku, děj. Postavy se buď hádají, manipulují s dětmi, nebo vyvádějí absurdity. Jediným vtipem je, když celá rodina zajde do kina na film s Liamem Neesonem, v němž o Vánocích likviduje teroristy. To je nejlepší vtip z celého filmu, přitom je to jen naprosto průměrný vtip. Naprosto iritující byla práce s vtipem, případně vývoj vtipu. Většina scének žádný vtip neměla, přesto režisér natahoval scény s termostatem v domě, s bowlingem a s "živým" betlémem až do úmoru. Přišlo mně, že herci k těmto scénám dostali jen osnovu a režisér jen čekal na spásu v podobě jejich improvizace. Sean Anders režijně nezvládal nic. Jednička je oproti tomu vtipná, a to ji zrovna nadměrně vtipnou neshledávám. Film o ničem vzhledem k tomu, jakým úžasným obsazením disponoval. Hanba scénáři a režii! Mark Wahlberg, Will Ferrell a spol. lakovali tu prázdnotu, jak se jen dalo. 4/10 ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Pokračování v ujetě harmonickém "spolutátování" působilo (hlavně zpočátku) uměle, už z minula vytěženě, s urputnou snahou o humor či nápad, přestože noví, (ne)konfliktní "dědové" byli – díky pardálům Melu Gibsonovi a Johnu Lithgowovi – fajn a pár dobrých fórků se vypracovalo (zrcadlo, vánoční stromek, Neesonův akčňák). ()

Reklama

666Carnage 

všechny recenze uživatele

První díl celkem potěšil a dvojky jsem se docela bál. Ale ona vůbec není špatná. humor není přehnaný a fakt je čemu se smát. El Grandpa aka Mel Gibson je super. Vyklidněnej Wahlberg má taky něco do sebe. Lithgow a Ferrell mají sice přehnaný ten vztah ale zase některým scénám to přidalo na humoru. Pokud někdo komedie rád tak takhle určitě patří k tomu lepšímu co nyní filmový trh nabízí. 60% ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Výrazne lepšie ako prvý film. Opäť tu je oldschool atmosféra rodinných komédií z 90tych rokov, navyše v prostredí Vianoc a zasneženej chaty, Will Ferrell a Mark Wahlberg majú super chémiu (a aj zvyšok castingu je výborný), no ono je to občas fakt vtipné a má to aj úplne čarovné rodinné momenty (Do They Know It's Christmas Time!!!). ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi to o kousek lepší než jednička, určitě tomu přispělo oživení obsazení. Mel Gibson se do role necitelného otce opravdu hodil a John Lithgow jako jeho protějšek stejně tak. Párkrát jsem se opravdu nasmála, ano, misty tam je ten trapný humor, který nemám ráda, ale I tak je to příjemná vánoční komedie, I když by mohla být malinko kratší. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (9)

  • V kině je promítán fiktivní vánoční snímek „Missile Tow“, kde ústřední postavu hraje Liam Neeson. (Rominator)
  • Bradova nevlastního otce si v malé cameo roli ve filmu zahrál bývalý letecký kapitán a skutečný hrdina Chesley Sullenberger, který je v titulcích uveden jako Chesley 'Sully' Sullenberger. (Rominator)

Související novinky

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky

04.03.2018

Jako každý rok, i letos byly den před vyhlášením prestižních Oscarů rozdané jejich opaky - Zlaté maliny. Ceny za nejhorší filmy roku se předávaly v Los Angeles. Nejvíce cen, celkem čtyři, posbíral… (více)

Reklama

Reklama