Reklama

Reklama

Všechny malé zázraky

  • USA All the Bright Places
Trailer

Obsahy(1)

Dva náctiletí s osobními problémy si mezi sebou vytvoří silný vztah, když vyrazí na očistnou cestu na neobvyklá místa státu Indiana. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to zfilmováno podle mezinárodního bestseleru Jennifer Nivenové All The Bright Places a vypráví příběh Violet Markeyové (Elle Fanning) a Theodora Finche (Justice Smith), kteří se potkají a změní navždy svoje vlastní životy. Je to takové osvěžující a zaměřené na srdce s humanistickými podtóny, které z filmu dělají jasnou jedničku. Film se ale tváří jako hluboký, ale je mělký. Naštěstí funguje úžasná chemie mezi Elle a Justicem. Nepamatuji kdy jsem viděl v americkém, francouzském nebo britském filmu romantický vztah a jeden z páru by nebyl černoch. Těžko říct jestli je to propaganda multikulturalistů jako zastánců tzv, rozmanitosti, nebo v USA jsou běloši opravdu v menšině. Všechny malé zázraky berou emoce teenagerů vážně a nabízejí romantiku pro jakýkoli věk. Kniha nabízí hlubší pohled do mladíkovi bolesti a způsobů jimiž se s ní vyrovnává. To ve scénáři filmu, který napsali společně Nevin a Liz Hannah nevidím. Ale vzkaz filmu je jasně nadějný a konec je více hořkosladký než smutný. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"All The Bright Places" bude opäť filmom, ktorý si ma získal svojou srdečnosťou. Čakal som od toho ľahkú romantiku, no reálne mám pocit, že to je o niečo lepšie než som predpokladal. Možno za to môžu aj herecké výkony, no rovnako by som povedal, že film má srdce na správnom mieste. Ak ste v živote stratili niekoho blízkeho, alebo ste vnútorne prežívali podobné pocity ako naša hlavná hrdinka Violet, myslím si, že si ten film užijete viac. Pretože budete mať pocit, že s vami hovorí. Štart je podľa mňa skvelý. Jedno z najlepších stretnutí hlavných hrdinov, ktoré som videl. Elle Fanning je pre mňa dnes už skoro zárukou, že podá dobrý výkon. A možno toto nie je jej najlepší, no v momente ako sa začne usmievať a smiať, dáva svojej postave tú správnu charizmu. Je super, že sa film sústredí hlavne na našu ústrednú dvojicu. Takisto sa mi páči ako ju Finch volá Ultraviolet. Má to niečo v sebe. Ostatné postavy toho do filmu moc nepridávajú, ale myslím si, že nejako toho ani moc pridávať nemusia. Skôr posúvajú dej a ukazujú, ako sa Violet dokáže pomaly opäť postaviť na nohy a byť schopná kráčať životom. A je skvelé vidieť, že si vnútorne ani spočiatku neuvedomuje, že má vo svojom živote oporu a priateľa, ktorý jej vnútorne pomáha vyrovnať sa so svojou stratou. A možno ten človek sám potreboval pomôcť. Len si to v tom momente neuvedomovala. Obaja hrdinovia pôsobia veľmi skutočne. A vďaka tomu som si dokázal film skutočne užiť. Myslím si, že odporúčať môžem. Dalo mi to viac než som čakal a som filmu za to vďačný. Hodnotenie: B+ ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Střední škola je bezednou studnicí námětů. Deprese zase metlou mnoha mladých lidí, kteří by se naopak měli radovat ze života. Příběh dává jistou naději, většinu času však pluje na melancholické vlně a samotný závěr je pak klasickým slzavým údolím. Všechny malé zázraky nejsou filmem do nepohody, ovšem ve vhodnou chvíli budou tou nejlepší možnou náplastí. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Ja som len zvedavý, kde bude Elle Fanning hrať, keď už bude stará na postavy problémových mladých dievčat a čudných, napoly zasnených a napoly nafetovaných stredoškoláčiek. Obávam sa, že skončí v psychologických drámach, čo do veľkej miery znehodnotí môj obľúbený žáner. Fakt nechápem čo kto za čo, že ju väčšina berie ako úžasnú herečku. Podľa mňa v nej nie je ani zamak talentu. No a čo príbeh? Ten nemá zmysel nejako bližšie rozoberať, pár rádoby múdrych rečí o tom, z čoho sa treba v živote radovať, asi tak. K tomu pár výkrikov do tmy v zmysle neviem čo so sebou a začalo ma svrbieť v trenírkach, pomôžeš mi s tým? Ja ti to nezištne vrátim samozrejme, ako čudák čudákovi. Pokiaľ to aj malo nejakú myšlienku, tak všetko autori zabili tým, že akonáhle sa jej dostal chlapec do nohavičiek začalo to ísť s ich vzťahom z kopca. V tomto ponímaní potom vyznieva celý záver ako trápna sprostosť. Charakter postáv mi tiež išiel na nervy rovnako ako vždy kde hrá Fanning - zasnená a utrápená dievčinka sa len tak pofľakuje po škole, na moste stretne ďalšieho akože inteligenta a školského čudáka, ktorý nevie čo od dobroty so sebou, tak sa vykúpe v jazere.... No patetický banálny sajrajt. Jdu blejt velebnosti. 10/100 ()

castor 

všechny recenze uživatele

Pochopitelně o objevování krás státu nacházejícího se na východě USA to není, o hledání a (ne)nalézání lidských předností a slabostí už ano. Její ségra Dakota byla před časem smrtelně nemocná v procítěném dramatu Now is good, Elle v podobně silném a nenápadném kousku o dospívajících, se kterými se život nemazlí, sice neumírá, ale smrt už se v jejím případě nepříjemně ozvala. Při autonehodě přišla o sestru, smrt navíc fascinuje jejího nového kamaráda. On je tak trochu blázen, ona měsíce uzavřená do sebe, takže není úplně jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Těžké téma, hmatatelná chemie mezi milenci, bystré a přemoudřelé věty náctiletých. Každoročně podobný přírůstek mezi filmové diváky holt zavítá. V případě dobrého scénáře a šikovného režiséra to může klapnout, na mě tentokrát tyhle duše ztrápených teenagerů zapůsobily tak napůl. Zejména ke konci bych pár výtek měl, celkově ale i díky velmi dobrým mladým hercům převládá spokojenost. Budoucnost nebude zlá. Tři až čtyři hvězdy. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Ačkoliv se film odehrává v Indianě, natáčení probíhalo v sousedním (východním) státě Ohio. (noelcoward73)

Reklama

Reklama