Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

kopretinka

Film o člověku, který se ztratí na pár dní v džungli. Co takových par dní udělá s lidskou duší i tělem je zde dobře vidět. Jelikoz jsem sama v dzungli byla, musím řict, že záběry na les se mi velmi líbily. Ve filmu mi nic nechybělo. Přišlo mi to celkem realistické. ()

floppy4

Hodne dlhú chvíľu trvá kým to vôbec "začne" a potom už len veľmi podpriemerný survival thriller bez akéhokoľvek prekvapenia, všetko beží po vychodenom chodníčku, napätie sa tam snaží robiť hudba a ani to veľmi nepomáha. ()

r3musko

V podstate nemám tomuto filmu čo vytknúť okrem jednotvárnosti prostredia. Kto by to čakal, keď film sa volá Jungle? Daniel potvrdil, že zvládne one man show a veľkú pochvalu si zaslúži aj team maskérov. Keďže to bolo natočené podľa skutočných udalostí, nečakal som či, ale ako a kedy sa podarí hlavnému hrdinovi zachrániť. 9/10 ()

lineker

Ač hrozně nerad, tenhle film na mne jako silné surivovr story nezapůsobil. Podpůrným momentem pro mne byla pouze nádherná scenérie a based on the truth storie. Nepochybuji o tom, že reálný Yossi Ghinsberg, zažíval těch 19 dní skutečné peklo. To se však pro mne na filmové plátno přenést nepovedlo. Tou primární oblastí se pro filmaře stala cestovatelova mysl, takže flashbacky a různé výplody zmatené mysli. Duševní strádání bylo jistě doplněno i tím fyzickým a to až na pár okamžiků bylo tvůrci opomíjeno. Poté je ovšem efekt účasti diváka se skutečným hrdinou sotva poloviční. ()

nightowl

Pokud jste videli jeden z dilu serialu Prezit, tak tenhle film je v podstate mensi prodlouzeni jedne z epizod. Pravdivy survival pribeh. Dobra oddechovka na vecer. ()

randalll

Film není špatný, ale ani žádnej TOP a myslím, že filmu nejvíce ublížilo obsazení hlavní role. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že "Hary" přece jen vytáhne kouzelnou hůlku a ze spárů smrtící džungle se v mžiku přenese do horké vany. Výprava filmu skvělá a střihově obstojné. Dějově však chvílemi nuda. A každopádně velká chyba při výběru herce pro hlavní roli. Já to "Harymu" prostě nevěřil ! ()

LEFTFLANK

Zaujímavý film, ktorý mi dosť pripomína Netflix tvorbu. Tá je podobne na filmovom poli mdlá, nevýrazná a bezzubá. Narážame tu na limity ako z režisérovej strany tak scenáristu a v neposlednom rade aj ten strih je často krkolomný a timing príšerný. Príbeh je až neuveriteľný, občas sa zdajú niektoré scény pritiahnuté za vlasy a nie je dobre rozvrhnutý a strácame sa v zmysle, prečo to vlastne pozeráme. Napadli ma filmy v tejto tematike, ktoré môžu zaujať omnoho viac napr. Lost city Z je omnoho ucelenejší a myšlienka nájsť stratenú civilizáciu silnejšia(tu by som navyše poukázal na ne/schopnosť vybrať si kvalitné angažmá - zaujímavé, že dvaja čarodejníci z ohnivej čaše a aký rozdiel v postupe kariéry. Radclife snažiaci sa vymaniť z nálepky Potter a ide mu to veľmi ťažko a jeho opozitum Pattison u ktorého takmer zabúdam že bol kedysi škaredým vampírom), taký Everest je čo sa týka tragickosti odzrkadľujúcej skutočnú udalosť dramatickejší a smutnejší a v neposlednom rade menej známy Wild, ktorý obrodu a nájdenie samého seba ponúka v solídnejšom spracovaní aj bez beznádejného blúdenia v džungli a psychologických halušiek. Nie je to hrozné, sú však omnoho kvalitnejšie alternatívy ako obsahovo tak formálne ()

tXtX

V pohode. Taký survival pre začiatočníkov. Dalo by sa z toho vymačkať rozhodne viac, mohlo to byť drsnejšie, tvrdšie a desivejšie. Ale budme radi, že pán Potter to zvládol aspoň takto.. 50% ()

TATANKA20

Musím říct, že jestli se toto skutečně stalo i s těmi dny ztracení, tak toto musí být jen slabý odvar toho, čím ten dotyčný, musel doopravdy projít. Za mě určitě ne špatný film s krásnou přírodní scenerií.... ()

Jimmy73

Ztracen v džungli jsem i já....on má bolavé nohy, takže s námi jet na raftů nemůže, bude pro něj lepší když půjde 3 dny džunglí pěšky ??? ()

JohnDark

Stratený v džungli - Jungle, Dráma, Austrália, Kolumbia 2017, R: Greg McLean, H: Daniel Radcliffe, Alex Russell, Thomas Kretschmann, Joel Jackson, Yasmin Kassim, Luis Jose Lopez, Lily Sullivan, Angie Milliken, Claire Jones, 40% ()

martoos

Původně jsem chtěl dát 4* ale když jsem se zamyslel co mi chybělo tak jsem musel dát pět hvězd. Vytkl bych scénu amazonské slečny toho jak ji vyobrazili jinak film se mnou rezonuje a udržuje v kontinuální linii vzrušení až do konce. Rozhodně jsou filmy které udělají větší wow ale nevím nenacházím co by mi chybělo ke spokojenosti. ()