Ztracen v džungli

Johnny Klimek

Sean Lahiff

Scénografie:

Matthew Putland

První polovina filmů možná trochu zdlouhavá je, ale patří to k příběhu, který se skutečně stal, obzvlášť co se týká následujícího pekla, který musí Yossi Ghinsberg prožít v džungli úplně sám, je obdivuhodné jak vůbec dokázal přežít pouhou silou vůle. Na konci filmu jsem uronila pár slz jak to k tomuto žánru patří. Škoda, že závěr filmu zůstal v některých případech neobjasněn, například v tom co se stalo s Karlem a Marcusem. Faktem zůstává, že se to nikdy nedozvíme. Pravděpodobně nikdo. Ztratili se i oni? Narazili při cestě na lid kanibalů? Nebo stále žijí někde společně jako dobrodruzi? Nikdo nezná Karlovu pravou tvář, ale uznejme si, že byl velice zvláštní. A na závěr, musíme si všichni uvědomit, že Daniel Radcliffe už není ten malý kluk co kdysi hrál Harryho Pottera, ale už dospělý chlap, co pokračuje ve své herecké dráze i v jiných filmech. Prosím, neodsuzujte a neodepisujte kvůli tomu hned každý nový film, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí. Doufejme, že se i tento snímek přehoupne do červených žebříčků. Byla by škoda, kdyby kvůli tomuhle upadl do zapomnění.(25.11.2017)

Velmi podařený dobrodružný snímek, který dokáže s klidem konkurovat třeba nedávnému Ztracenému městu Z. Celý film se odehrává v džungli, je svižný, napínavý a v pár momentech až obdivuhodně strhující. Daniel Radcliffe hraje dobře a za vyzdvihnutí stojí opravdu výborná hudba a úžasně natočené scény na řece. A pár nechutných záběrů nikoho chladným rozhodně nenechá, ale to by potom nebyl ten správný survival.(25.10.2017)

Na čele nemá jizvu ve tvaru blesku, nýbrž hýbající se bouli, ve které cosi žije a ke které přišel po dobrodružství na voru. Daniel Radcliffe znovu dokazuje, že éra Harryho Pottera je ta tam, vybírá si solidní role a hlavně žánrově velmi pestré. Tentokrát coby dobrodruh (nějaký Yossi skutečně žije), který se nechá zlákat výpravou do bolívijské džungle, která je léta páně 1981 neprobádaná a na konci cesty čeká bonus v podobě indiánského kmene. Jenže chyba lávky. Nakonec bude muset jeho mozek přepnout na „já tady sakra nezemřu“ a vymačkat ze sebe veškerou odvahu, sílu a odhodlání. Australský žánrový klenot Greg McLean, který si dvakrát vyšlápl na hororové publikum, má problém tohle dobrodrůžo nějak ozvláštnit, prostě jde jen o sled méně či více zajímavých obrazů, kdy jednou trpíme halucinacemi, jindy polykáme nevylíhnutá ptáčata, pak odháníme hladovou šelmu nebo se snažíme, aby nás nepohltila bažina. Než se ztratíme, musíme zkousnout zvláštní motivaci některých postav, přesto se k finále docela úspěšně doklopýtáme. 70%(11.11.2017)

(158/2017) / Až pár scén sa moc akčného neudeje, aj keď na zábery z džungle sa celkom dobre pozerá. Radcliffe odviedol svoj štandard a je vidno, že v podobných námetoch sa priam vyžíva. Inak pekný príbeh so šťastným koncom. Na svkelý film ale chýbalo doladiť atmosféru ale hlavne pomôcť divákovi nájsť si cestu k hlavnej postave. (6/10)(28.10.2017)

Survivalový námet mám veľmi rád, no v tomto prípade prišlo mierne sklamanie. Lepší celkový dojem sa utápa v nezáživnom a dlhom úvode, kde sa nič nedeje a príbeh sa tu vlečie ako chorému sopeľ. Samotný džungľový survival už bol na tom o dosť lepšie, aj keď niektoré situácie, najmä ak zoberiem do úvahy chatrnú konštrukciu D. Radcliffa, mi mierne nadvihovali obočie. A koniec bol ako vystrihnutý z rozprávky bratov Grimmovcov - emotívne vypätý a napínavý ako guma od trenírok až to vyvolalo úsmev na tvári. Celkovo, nedá sa povedať že by to bolo zlé, ale ani som neskákal od nadšenia. Lepší priemer. 65/100(30.10.2017)

• - Natáčanie prebiehalo v Bonogin Valley, Gold Coaste a Queenslande v Austrálii, v apríli 2016. (Mathew234)

• - Daniel Radcliffe se na roli připravoval tak, že denně jedl jen jedno kuřecí prso a jeden proteinový bar, doplněný velkým množstvím kávy a cigaret. (Delock)

• - Radcliffova příprava na roli měla několik vrstev - kromě kontaktu se samotným Yossim musel vypilovat izraelský přízvuk a držet velmi přísnou dietu - zhubl zhruba 7 kilogramů. (Stoka)