Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)
Dobrodružný / Drama / Thriller / Životopisný
Austrálie / Kolumbie, 2017, 115 min

Film podle skutečné události. Yossi Ghinberg je dobrodruh, který cestuje do Bolívie, kde pozná Marcuse Stamma, švýcarského učitele, a jeho přítele Kevina Galea, který fotografuje. Společně jsou v La Paz. Yossi jde jednoho dne na trh, kde ho osloví neznámý muž. Je jím Australan Karl Ruprechter. Během rozhovoru mu Karl vypráví o existenci skrytého indiánského kmene, s kterým se přátelí. Yossi je unešený myšlenkou prozkoumávání džungle a snaží se přemluvit Marcuse a Kevina, aby se na výpravu přidali. Nejprve odmítnou, ale Yossi tak naléhá, že nakonec oba souhlasí. Další den společně nakupují zásoby. Podivné je, když Karl udělá nákup a odejde se slovy, aby pánové zaplatili. Všichni čtyři muži společně po několik dní putují džunglí. Dojdou do vesnice, kde je zjevné, že se Karl zná s místními. Zůstanou zde přes noc a ráno se vydají zpět do džungle. Ukáže se však, že Karl má problémy s chůzí, protože jsou jeho nohy posety krvavými boláky. Kevin a Yossi začínají být alergičtí na Marcusovo stěžování si. Karl chce kvůli Marcusově handicapu trojici opustit a dojít pro pomoc, ale to Kevin zamítne. Napadne ho postavit vor a plavit se po řece do další vesnice. Díky tomu budou rychlí, nerozdělí se a zároveň uvidí džungli. Při plavbě narazí na několik peřejí a Kevin převezme vedení nad plavidlem. Karl se naštve, a když všichni přistanou na břehu, odejde na lov. Kevin má podezření, že Karl se vody bojí a neumí plavat. (TV Prima)

Trailer 2

verbal

Hery Potrat a Ohnitá noha by byl komplexně skousnutelný filmík, uvěřitelný, moc pěkně natočený a mile dobrodružný, kdyby do hlavní role neobsadili někoho, kdo by na první pohled vysílením chcípnul už jen po vyslabikování slova d-ž-u-n-g-l-e, natož aby tam přežil jedinou noc, a kdo by se celou dobu sterilně netvářil, jako by měl v prdeli zaražené koště na fanfrpál a opruzeného pěticentimetrového Voldemorta. Danek to sice zase těžce nedával, ale ten podkožní parazit místo blesku mu na čele moc slušel. ()

Radek99

Survivor pro mladší a nepokročilé. Dost naivní, ale přesto celkem ucházející film jedoucí na modní vlně travelingu...základní schéma celkem nosné, jen ho ruší nelogičnosti typu hlavní hrdina se po ztroskotání v řece po dlouhé době konečně dostane z vody a zachrání i svou krosnu, aby z ní posléze vytáhl zcela suchou mapu a suchý papír a napsal kolegovi vzkaz...stejně jako si hoši nesou na přespání stany, ale krosny mají během pochodu poloprázdné...po několikadenním pobytu v džungli jsou stále jako ze škatulky, bez propocených triček atd. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo ▐ Tak toto mohla byť úplne iná jazda, v niektorý momentoch to vie riadne roztočiť (pereje, prechod džungľou, blúznenie), do riadnych obrátok. Miestami riadna depka, psycho a nechýba napätie ale chcelo to ešte o niečo viac popustiť oprate a mohli sme ísť do kolien, Radcliff sa snaží čo to dá, aj keď je už strašne moc zaškatuľkovaný ako Potter, bojuje. /60%/ ()

Fr

„CHTĚL JSEM ŽÍT JINAK A PROŽÍT NĚCO NEOBYČEJNÉHO. VSTOUPIT DO NEZNÁMÉHO. OBJEVIT ZTRACENÉ KMENY, SKRYTÉ POKLADY. NEJTEMNĚJŠÍ SRDCE DŽUNGLE. A PRÁVĚ PROTO JSEM SKONČIL V JIŽNÍ AMERICE…“ /// Ztracen v džungli je určitě víc psychologickej než akční thriller. Vo tomhle dobrodružství se prostě musela napsat knížka a natočit film. Člověk tady bojuje nejen s přírodou, ale hlavně sám se sebou. V reálu je předvedený, kdy má smysl bulet nad poraněnou nohou či naopak nemá smysl bláznivě křepčit nad nalezenou šlápotou. Navíc mi dává celkem jasnou odpověď na otázku, jak velkej jsem dobrodruh. Daniel Radcliff si boj o přežití a těžkej život dobrodruha vyzkoušel v bizarním Švýcaráku. Taky tady dokazuje, že od Harryho Pottera ušel obrovskej flák cesty (nejen džunglí). Často (vlastně furt) jde o život, takže ze všeho nejdůležitější je to realisticky předvýst a nechat obecenstvo uvěřit. Straší se prostředím, děsivý je vynucený sebepoškozování a pojídání kdejakejch sraček. Všudypřítomná kamera si libuje v detailech a spolu se světlem a zvuky džungle, úspěšně pomáhá zakrejt nízkej rozpočet. Vytknout můžu slabší úvod (neslaný nemastný navázání vztahů), možná i halucinogenní odbočky, který nás z napětí džungle odvádějí (stejně jako Yossiho) mimo realitu. Velkým kladem je, že tahle „one man show“ přesně ví, kdy skončit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Jungle: A Harrowing True Story of Survival“, kterou v roce 1993 napsal Yossi Ghinsberg, neznám. 2.) Chystám se ztratit a nechcu dopadnout jako v tomhle fóru. 3.) Thx za titule „Sarinka.luc a UniCorn“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

POMO

Film má jisté vypravěčské limity, jednak v dodání hloubky postavám a taky ve zhmotnění survival surovosti. Díky tomu se s postavama - s výjimkou pár scén - necítíme krajně ohroženě a coby diváci jsme spíše v “dobrodružném módu”. Ten relativně baví a především v druhé polovině přináší zajímavé věci (divoká řeka, indiánka, fire ants). Nejsilnější scénou ale pro mě zůstane rozdělení party na dvě skupiny, u kterého je cítit, že... Což pro survival drama z divočiny není nejlepší vizitka. ()

• Daniel Radcliffe se na roli připravoval tak, že denně jedl jen jedno kuřecí prso a jeden proteinový bar, doplněný velkým množstvím kávy a cigaret. (Delock)
  • Radcliffova příprava na roli měla několik vrstev – kromě kontaktu se samotným Yossim musel vypilovat izraelský přízvuk a držet velmi přísnou dietu – zhubl zhruba 7 kilogramů. (Stoka)
  • Film je věnován Marcusovi. (Wade)