Ztracen v džungli

Dana Lustig, Greg McLean

Sean Lahiff

Scénografie:

Matthew Putland

První polovina filmů možná trochu zdlouhavá je, ale patří to k příběhu, který se skutečně stal, obzvlášť co se týká následujícího pekla, který musí Yossi Ghinsberg prožít v džungli úplně sám, je obdivuhodné jak vůbec dokázal přežít pouhou silou vůle. Na konci filmu jsem uronila pár slz jak to k tomuto žánru patří. Škoda, že závěr filmu zůstal v některých případech neobjasněn, například v tom co se stalo s Karlem a Marcusem. Faktem zůstává, že se to nikdy nedozvíme. Pravděpodobně nikdo. Ztratili se i oni? Narazili při cestě na lid kanibalů? Nebo stále žijí někde společně jako dobrodruzi? Nikdo nezná Karlovu pravou tvář, ale uznejme si, že byl velice zvláštní. A na závěr, musíme si všichni uvědomit, že Daniel Radcliffe už není ten malý kluk co kdysi hrál Harryho Pottera, ale už dospělý chlap, co pokračuje ve své herecké dráze i v jiných filmech. Prosím, neodsuzujte a neodepisujte kvůli tomu hned každý nový film, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí. Doufejme, že se i tento snímek přehoupne do červených žebříčků. Byla by škoda, kdyby kvůli tomuhle upadl do zapomnění.(25.11.2017)

Len priemer. Teda filmov o uniku z dzungle som vela nevidel, ale tento ma nijak nenadchol. Miestami aj putave, dokonca aj dialogy sa obcas podarili. Napriek tomu si to uz nepozriem. Radcliffe-a nemam rad, to je u mna rovnaky level ako Tvajlajtovy Robert Pattinson, dokonca si myslim, ze Radcliffe je o cosi horsi herec. Pattinsona teda nijak neuznavam, ne, ne. Thomas Kretschmann /Ponorka u- 571, Wanted, King Kong 2005/ je este lepsi herec nez Radcliffe, a to taktiez pisem, ze som jeho funda nikdy nebol. Zevraj podla skutocnej udalosti a zevraj ho nasli par minut predtym, nez to chceli odpiskat : 50 %(11.1.2018)

3,5 * Film je skvěle natočený, má spád a místy nahání až klaustrofobické stavy...Bohužel, jeho slabým článkem je právě Daniel, který se na tuhle roli vážně moc nehodí, jeho věčně dětský výraz a jeho veliké ,,odhodlaní přežít" mu prostě moc nežerete...Navíc mě příšerně otravovaly ty ,,snové" vsuvky, které kazily dojem nepříjemna a samoty, ačkoli měli fungovat právě naopak. Každopádně i tak je film dobře koukatelný, dobrodružný a napínavý, prostředí džungle kdesi v Bolívie je vážně úchvatné a zároveň děsivé. Stojí to za ty necelé dvě hodiny času.(14.6.2018)

Vousatý Harry Potter a jeho boj o přežití v nelítostné džungli. Od dob Revenanta mám jasno v tom, jak má vypadat survival thriller a přestože Ztracen v džungli neurazí, zmíněnému filmu se ani nepřibližuje. Možná kdyby tvůrci více přitlačili na pilu, byl by výsledný dojem lepší. Takhle je to jen slabší čajíček.(15.12.2017)

Daniel Radcliffe nie je pre mňa už dávnejšie iba prefláknutý Harry Potter. Neviem či sa v celej spoločnosti zbaví tejto nálepky, taký Macaulay Culkin to nikdy nedokázal, navždy zostal Kevinom, ale v mojom prípade sa mu to podarilo. Je to vynikajúci herec a Jungle je ďalšia snímka v ktorej to dokazuje. Skutočný príbeh zachytáva skupinku cestovateľov ktorí prechádzajú hustým Amazonským pralesom. Traja priatelia sa kvôli zdravotnému stavu jedného z nich rozdelia aby tak skoršie došli k civilizácií. Po rozdelení sa Daniel Radcliffe, ocitá sám v džungli, prevrátil sa mu čln, a kedže nedal zo začiatku na rady sprievodcu (nech sa drží za každú cenu pri rieke) Stratí sa a už iba blúdi v snahe nájsť cestu von. Skutočné príbehy moc nemusím, po väčšine sú predsa nafúknuté. Ale mám taký dojem, že útrapy ktoré prežívala hlavná postava boli celkom realistické. A keďže boli aj slušne zahrané bol to podarený audiovizuálny zážitok.(26.12.2017)

• - Premiéra filmu se uskutečnila 3. srpna 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Melbourne. (Delock)

• - Daniel Radcliffe se na roli připravoval tak, že denně jedl jen jedno kuřecí prso a jeden proteinový bar, doplněný velkým množstvím kávy a cigaret. (Delock)

• - Radcliffova příprava na roli měla několik vrstev - kromě kontaktu se samotným Yossim musel vypilovat izraelský přízvuk a držet velmi přísnou dietu - zhubl zhruba 7 kilogramů. (Stoka)