Ztracen v džungli

Dana Lustig, Greg McLean

Sean Lahiff

Scénografie:

Matthew Putland

Len priemer. Teda filmov o uniku z dzungle som vela nevidel, ale tento ma nijak nenadchol. Miestami aj putave, dokonca aj dialogy sa obcas podarili. Napriek tomu si to uz nepozriem. Radcliffe-a nemam rad, to je u mna rovnaky level ako Tvajlajtovy Robert Pattinson, dokonca si myslim, ze Radcliffe je o cosi horsi herec. Pattinsona teda nijak neuznavam, ne, ne. Thomas Kretschmann /Ponorka u- 571, Wanted, King Kong 2005/ je este lepsi herec nez Radcliffe, a to taktiez pisem, ze som jeho funda nikdy nebol. Zevraj podla skutocnej udalosti a zevraj ho nasli par minut predtym, nez to chceli odpiskat : 50 %(11.1.2018)

Prípad podľa ktorého bol tento film natočený poznám. Videl som o ňom niekoľko dokumentov a preto ma film obsahovo neprekvapil a asi aj preto ma zvraty príliš nezaujali. Na druhú stranu viem zase posúdiť, že tvorcovia si pri stavbe príbehu príliš neulietali. Úvod šlape kvalitne, v druhej časti, keď už je Radcliffe sólo, nie sú tie momenty až také úderné ako som čakal. Zahraté to bolo dobre, mentálny stav bol zachytený tiež dobre, ale mohli trochu viac zatlačiť na znázornenie fyzických ohrození. Zlý film to ale určite nie je. Plus Daniel si zaknihoval ďalšiu zaujímavú úlohu. 70%(24.10.2017)

Já se kdysi pralesa na jihu Mexika jen zlehka dotýkal a nevím zda z toho mít radost nebo litovat, ale rozhodně nelituju těch dvou hodinek strávených s tímto skvělým survivalem co začíná jen jako takový pohodový, přátelský road trip po Latinské Americe, aby se postupně přehoupnul v dechberoucí a fantasticky gradující boj o holý život uprostřed děsivé džungle. Nevím co se tu tolika lidem nepozdává, ale já byl tou džunglí a surovostí i děsem co z ní sálal naprosto uchvácen! Ta atmosféra strachu, beznaděje ale i odhodlání sršela z filmu tak silně, až jsem občas ani nedýchal! Pecka film, skvělé scenérie i hudba, na tohle si snad zajdu příští rok i do kina.(5.11.2017)

Možná víte, možná ne, že přesně tenhle druh filmů miluju a většinou mě nezklamou. A o filmu, ve kterém se fousatý Harry Potter ztratí v lese, to naštěstí platí taky. Radcliffe se od své nejslavnější role odpoutal už dávno, neměl jsem sebemenší důvod mu roli Yossiho nevěřit, po této stránce je tedy vše v pořádku. Jediným problémem celého filmu je vlastně jen strašně dlouhý úvod, který lehce zavání nudou, retardovanými postavami a nelogickým jednáním. Až když Radcliffe zůstal v džungli sám, nabral film ty správné otáčky a stal se opravdu velmi záživnou podívanou. Jistě, v rámci survival žánru není tahle záležitost žádný velehit, ale ta kvalita tam prostě je. Režie je zručná, prostředí samozřejmě bezvadné, výtečné flashbacky do toho báječně zapadají a pocit, že je to podle skutečnosti a že se Daniel konečně naučil pořádně hrát, také není k zahození. Mě to bavilo a kdyby se úvodní hodina trochu pokrátila, bylo by to možná ještě lepší. 75%. Další "malý" film, který stojí za pozornost.(10.1.2018)

Tak tento příběh stojí za to prožít, protože jedině pak se naučíte vážit si sebe sama pro své činy a um přežít, což nezná nikdo z nás. Až mne mrzí, že nemám čas číst - kniha bude jistě barvitě vylíčena. Dobrodružství, které mohu jen závidět a navíc s tajemným koncem. Radcliffe dokazuje, že už dávno není jen dětský herec se strnulým výrazem. Tak a teď si jdu vybrat dovču...(31.10.2017)

• - Natočené podľa skutočných udalostí. Hlavný hrdina Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe) napísal o svojom dobrodružstve aj knihu. V Českej republike v roku 2009 vyšla pod nakladateľstvom Jota s názvom "Ztracen v džungli". (Trip)

• - Natáčanie prebiehalo v Bonogin Valley, Gold Coaste a Queenslande v Austrálii, v apríli 2016. (Mathew234)