Ztracen v džungli

Johnny Klimek

Sean Lahiff

Scénografie:

Matthew Putland

Tá nekonečná expozícia to zabíja. Mohlo to byť super, ale tieto filmy proste nemôžu mať 2 hodiny. Radcliffe snaživý, občasná autenticita potešujúca, atmosféra miestami vážne super, ale je to bohužiaľ iba výborná festivalovka nehodná uvedenia v kinách(aj keď veľké plátno a dobrý zvuk paradoxne pomáhajú). A pritom ten potenciál na úžasný film tam je. Chcelo to možno lepšieho režiséra, asi nekompromisnejšieho strihača a určite lepšieho skladateľa. Lepších 6/10(19.12.2017)

Sympatický survival s prkenným Radcliffem, které mu jdou nejlépe mrtvoly (Švýcarák). A jelikož je nakonec takovou chodící mrtvolou, byl jsem s jeho výkonem vcelku spokojen. Prim samozřejmě hraje čarokrásná džungle nasnímaná báječnou kamerou. Mravenci, pavouci, štíři a hadi. Opice v korunách stromů, prý chutnají výtečně, a jaguár v hustém podrostu, co se naštěstí bojí ohně. Divoká dravá řeka se řítí mezi skalními masivy a v dálce nad ní se chystá bouře. Odstranění parazitů je připomínkou italského snímku Zázraky se dějí (1974). Ano, nad některými momenty příběhu lze kroutit hlavou, ale život přece přináší i štěstí a zázraky... A že hlavní hrdina vytáhne z plovoucí krosny suchou mapu? To zná každý vodák - když se vypravím na vodu, tak co má zůstat suché, dobře uzavřu do plastu.(2.4.2018)

(158/2017) / Až pár scén sa moc akčného neudeje, aj keď na zábery z džungle sa celkom dobre pozerá. Radcliffe odviedol svoj štandard a je vidno, že v podobných námetoch sa priam vyžíva. Inak pekný príbeh so šťastným koncom. Na svkelý film ale chýbalo doladiť atmosféru ale hlavne pomôcť divákovi nájsť si cestu k hlavnej postave. (6/10)(28.10.2017)

Potter se ztratil v džungli, pako jedno. Holt když nemá za zadkem Grangerovou, spoustu věcí spacká. Jungle je určitě zajímavý snímek, protože pěkně zachycuje hrůznou realitu neprobádaných bolivijských džunglí, přičemž vyobrazení toho, když se v nich někdo ztratí, je opravdu děsivé, ale zároveň pozoruhodné. A film si s tím hraje pěkně (scéna s mravenci, brrr). Velká škoda, že film obsahuje zbytečné retrospektivní scény, které ve výsledku atmosféru onoho ztracení celkem utlumuje. První půlka hezky sviští, ta druhá už bohužel tolik ne. Nicméně i tak to stojí za zhlédnutí, už jen protože je to podle skutečných událostí. Btw, Radcliffe nám pěkně herecky dozrál. Mimo Potterů jsem ho jinak neviděl v žádném jiném filmu, tady mi ukázal, že od dob, co přestal být "chlapcem, který zůstal naživu" udělal značné pokroky. Lepší 3*(25.11.2017)

Film má čo ponúknuť ... nevyspytateľnú džungľu aj so všetkými jej zvukmi, peknú muziku, dobre hrajúceho Daniela a životnú skúsenosť jedného statočného dobrodruha. Až na pár momentov, celkom slušná záležitosť. Apropo ... mám pocit, že meno Harry Potter sa v komentároch objavuje častejšie ako Daniel Radcliffe ... sa spamätajte. 3,5*(29.10.2017)

• - Radcliffova příprava na roli měla několik vrstev - kromě kontaktu se samotným Yossim musel vypilovat izraelský přízvuk a držet velmi přísnou dietu - zhubl zhruba 7 kilogramů. (Stoka)

• - Premiéra filmu se uskutečnila 3. srpna 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Melbourne. (Delock)

• - Daniel Radcliffe se na roli připravoval tak, že denně jedl jen jedno kuřecí prso a jeden proteinový bar, doplněný velkým množstvím kávy a cigaret. (Delock)