Reklama

Reklama

Ztracen v džungli

  • Austrálie Jungle (více)
Trailer 2

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (380)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Co se mi líbilo především, tak byl fakt, že hlavního hrdinu něco nehoní. Tím mám na mysli třeba nějakou šelmu nebo splašené indiány. Ne že by tu o nějaká zviřátka byla nouze, ale problémem titulní postavy byla především stupňující se únava a z ní pramenící halucinace, zničené nohy a červík, který se uhnízdil v bouli na hlavě. A to všechno bylo zvládnuté na jedničku, stejně jako se podařilo využít krásy i hrůzy džungle. S herci resp. hercem to bylo kapánek horší. Radclife se sice snažil a byly tu momenty, ve kterých byl výborný, ale celkově jsem se nemohl zbavit pocitu, že trošku drsnější typ by byl pro film vhodnější. I když je fakt, že Yossi Ghinsberg v té době také nebyl žádný kus chlapa. Buď jak buď Jungle je hodně slušný survival, který by fandům poctivého dobrodrůža neměl uniknout. 75% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo ▐ Tak toto mohla byť úplne iná jazda, v niektorý momentoch to vie riadne roztočiť (pereje, prechod džungľou, blúznenie), do riadnych obrátok. Miestami riadna depka, psycho a nechýba napätie ale chcelo to ešte o niečo viac popustiť oprate a mohli sme ísť do kolien, Radcliff sa snaží čo to dá, aj keď je už strašne moc zaškatuľkovaný ako Potter, bojuje. /60%/ ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Z malého čaroděje velkým dobrodruhem. A je to virvál, přímo survi(r)vál! Co my bychom si bez toho Daniela Radcliffa, kdyby ho v tom památném roce 2001 neobjevil pro film Columbus, počali. Zásadně odmítám, aby se džunglí plazil někdo jiný než právě on. Dokonale se konfrontoval s peřejemi, přeludy i s parazitem (uhnízděným v jeho čele). Atraktivní téma, navíc založené na skutečných událostech prožitých mužem s dobrodružnou povahou jménem Yossi.Ghinsberg, který se v roce 1981 vydal se svými dvěma přáteli a (tak trochu tajemným) průvodcem do útrob nevyzpytatelné amazonské džungle. A to vše nádherně a barvitě nasnímané. Pokud vlastníte velkou tv s vysokým rozlišením, je to solidní masáž bulv. V podstatě není co vytknout. Greg McClean po snůšce hororů přesedlal na jiný typ filmu, a překvapil. Jeho film o síle přátelství a nezlomné vůli (pyje) je určitě skvělým a poutavým zástupcem ve svém žánru. A Radcliffe, ozdobený správným zálesáckým vousem, dává najevo, že se v té čarodějnické škole naučil potají i neokoukané herectví. 10/10 ()

tron 

všechny recenze uživatele

Dobrý survival, v ktorom je všetko, čo v ňom má byť (pojedanie nechutných vecí, červ hosťujúci v ľudskej lebke, Indiáni, dravá rieka, nepriazeň počasia, odhnívajúce rôzne časti ľudského tela, dravce...). K tomu presvedčivý Harry Potter (ale aj Thomas Kretschmann, Alex Russell a Joel Jackson) a veľmi pekná vizuálna stránka (kamera, výprava). Po všetkých stránkach profesionálne a intenzívne, ale na môj vkus bohužiaľ stále iba snaživý, poctivý priemer. Za najväčšie mínus považujem stratu tempa a neoriginálny scenár s koncom, ktorému sa síce ťažko verí, tak ale ak to takto naozaj bolo, a to vraj bolo, tak nemám právo voči nemu namietať. Skôr mi to každopádne pripadalo ako nejaký poviedkový film, kde jednotlivé hrdinove eskapády spolu nedržia príliš pokope a občas je tam pekne divný strih (prebudí sa relatívne uprostred rieky a zrazu strih a je deň a je po všetkom?). ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Slušne natočený survival podľa skutočnej udalosti. Skupinka mužov sa rozhodne prebádať nehostinnú džungľu v amazonskom pralese a pri vidine bohatstva a uznania pokúšajú osud. Ľahkovážna cesta niečo si dokázať a ľahko zbohatnúť sa razom mení na boj o prežitie. Očakával som však silnejší ráz, mnoho scén hlavne ku koncu malo skôr halucinogénny efekt. Daniel Radcliffe sa úspešne vymaňuje spod HarryPotterovskej ťarchy, jeho výkon je uveriteľný. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (9)

  • Natočené podľa skutočných udalostí. Hlavný hrdina Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe) napísal o svojom dobrodružstve aj knihu. V Českej republike v roku 2009 vyšla pod nakladateľstvom Jota s názvom "Ztracen v džungli". (Trip)
  • Celosvětová premiéra filmu se uskutečnila 3. srpna 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Melbourne. (Delock)
  • Keď sa Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe) nachádza v rieke po tom, čo ich raft narazil na kameň, vidieť, že rieka je čierna, kalná. V záberoch na Yossiho pod hladinou ako sa topí vidieť, že voda je čistá. (Van_der_Ovec)

Reklama

Reklama