poster

Ztracen v džungli

 • Austrálie

  Jungle

 • Slovensko

  Stratený v džungli

 • USA

  Jungle

 • Velká Británie

  Jungle

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

Austrálie / Kolumbie, 2017, 115 min

Režie:

Greg McLean

Scénář:

Justin Monjo

Kamera:

Stefan Duscio

Hudba:

Johnny Klimek

Producenti:

Dana Lustig, Greg McLean

Střih:

Sean Lahiff

Scénografie:

Matthew Putland
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  ****

  Povedené "survival" drama, které stojí a padá na skvělém hereckém výkonu Daniela Radcliffa. Jungle vypráví strhující příběh o vytrvalém lidské touze po přežití, kterou nezlomí ani drsná amazonská džungle. Bohužel, i přes tyto zjevné klady má snímek pár velkých neduhů, zejména v oblasti střihu, celkové stopáže a faktu, že některé nápady na scény s blouzněním si snímek velice okatě "vypůjčuje" z podobného filmu "127 Hours". Až na tyto atributy jsem se snímkem Jungle spokojen. Jako nenáročná dobrodružná jízda, u níž jsou vytyčené mantinely viditelné hodně dopředu, funguje tak jak se od ní očekává. PS: Jsem čím dál tím více ohromen výběrem rolí Daniela Radcliffa. Po nekonvenčním "Swiss Army Man" tu má další zajímavou roli do svého portfolia!(23.10.2017)

 • Chrustyn
  ***

  Vousatý Harry Potter a jeho boj o přežití v nelítostné džungli. Od dob Revenanta mám jasno v tom, jak má vypadat survival thriller a přestože Ztracen v džungli neurazí, zmíněnému filmu se ani nepřibližuje. Možná kdyby tvůrci více přitlačili na pilu, byl by výsledný dojem lepší. Takhle je to jen slabší čajíček.(15.12.2017)

 • verbal
  ***

  Hery Potrat a Ohnitá noha by byl komplexně skousnutelný filmík, uvěřitelný, moc pěkně natočený a mile dobrodružný, kdyby do hlavní role neobsadili někoho, kdo by na první pohled vysílením chcípnul už jen po vyslabikování slova d-ž-u-n-g-l-e, natož aby tam přežil jedinou noc, a kdo by se celou dobu sterilně netvářil, jako by měl v prdeli zaražené koště na fanfrpál a opruzeného pěticentimetrového Voldemorta. Danek to sice zase těžce nedával, ale ten podkožní parazit místo blesku mu na čele moc slušel.(23.10.2017)

 • vurhor
  ***

  Potter se ztratil v džungli, pako jedno. Holt když nemá za zadkem Grangerovou, spoustu věcí spacká. Jungle je určitě zajímavý snímek, protože pěkně zachycuje hrůznou realitu neprobádaných bolivijských džunglí, přičemž vyobrazení toho, když se v nich někdo ztratí, je opravdu děsivé, ale zároveň pozoruhodné. A film si s tím hraje pěkně (scéna s mravenci, brrr). Velká škoda, že film obsahuje zbytečné retrospektivní scény, které ve výsledku atmosféru onoho ztracení celkem utlumuje. První půlka hezky sviští, ta druhá už bohužel tolik ne. Nicméně i tak to stojí za zhlédnutí, už jen protože je to podle skutečných událostí. Btw, Radcliffe nám pěkně herecky dozrál. Mimo Potterů jsem ho jinak neviděl v žádném jiném filmu, tady mi ukázal, že od dob, co přestal být "chlapcem, který zůstal naživu" udělal značné pokroky. Lepší 3*(25.11.2017)

 • Spiker01
  ****

  Do letoška jsem snad neviděl takový dobrodružný film z džungle v takovémhle ladění a dle životopisu. A letos už je to třetí. Po tomhle kousku s výmluvným názvem (a taky dost debilním) ještě Lost City of Z a zčásti také Zlato. Ne, že bych si stěžoval, ani potřetí jsem se nijak nenudil a za posledních pár let je to další film po Horns, který bych doporučil kvůli Radcliffovi. První půlka je víceméně přátelský road trip po Latinské Americe, v té druhé už se leckdy dějí tak nechutné věci, že jsem leckdy jen nestačil věřit vlastním očím. A je to navíc tak správně drásavé a zručně natočené, že je opět škoda, že snímek bez větších skrupulí víceméně zapadne. PS : Thomas Kretchman je neskutečně badass!(2.11.2017)

 • - Natáčanie prebiehalo v Bonogin Valley, Gold Coaste a Queenslande v Austrálii, v apríli 2016. (Mathew234)

 • - Premiéra filmu se uskutečnila 3. srpna 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Melbourne. (Delock)

 • - Natočené podľa skutočných udalostí. Hlavný hrdina Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe) napísal o svojom dobrodružstve aj knihu. V Českej republike v roku 2009 vyšla pod nakladateľstvom Jota s názvom "Ztracen v džungli". (Trip)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace