Ztracen v džungli

Dana Lustig, Greg McLean

Sean Lahiff

Scénografie:

Matthew Putland

Tá nekonečná expozícia to zabíja. Mohlo to byť super, ale tieto filmy proste nemôžu mať 2 hodiny. Radcliffe snaživý, občasná autenticita potešujúca, atmosféra miestami vážne super, ale je to bohužiaľ iba výborná festivalovka nehodná uvedenia v kinách(aj keď veľké plátno a dobrý zvuk paradoxne pomáhajú). A pritom ten potenciál na úžasný film tam je. Chcelo to možno lepšieho režiséra, asi nekompromisnejšieho strihača a určite lepšieho skladateľa. Lepších 6/10(19.12.2017)

Typ filmu, o ktorý by som ani nezakopla, ak by ma nenalákali na Daniela. A opäť raz neľutujem, po "plťkovej scéne" sa to parádne rozbehlo a získalo si to moju úplnú pozornosť. Celý čas som všetko prežívala s hlavným hrdinom a pri niektorých scénkach som ani nedýchala. Páčilo sa mi aj priateľstvo medzi Yossim a Kevinom, ktorý ho neprestal hľadať, aj keď ostatní už nad ním vyriekli svoj ortieľ. Pri tom konci ma išlo poraziť, no nakoniec to skončilo podľa mojich predstáv. Krásna príroda, príjemná hudba a úžasný výkon Daniela Radcliffa, výkon, ktorý ma už ani neprekvapuje po všetkých tých filmoch, čo som s ním videla. Výborný mladý herec. Teším sa na ďalšie jeho projekty.(24.10.2017)

Tak tento příběh stojí za to prožít, protože jedině pak se naučíte vážit si sebe sama pro své činy a um přežít, což nezná nikdo z nás. Až mne mrzí, že nemám čas číst - kniha bude jistě barvitě vylíčena. Dobrodružství, které mohu jen závidět a navíc s tajemným koncem. Radcliffe dokazuje, že už dávno není jen dětský herec se strnulým výrazem. Tak a teď si jdu vybrat dovču...(31.10.2017)

Slušne natočený survival podľa skutočnej udalosti. Skupinka mužov sa rozhodne prebádať nehostinnú džungľu v amazonskom pralese a pri vidine bohatstva a uznania pokúšajú osud. Ľahkovážna cesta niečo si dokázať a ľahko zbohatnúť sa razom mení na boj o prežitie. Očakával som však silnejší ráz, mnoho scén hlavne ku koncu malo skôr halucinogénny efekt. Daniel Radcliffe sa úspešne vymaňuje spod HarryPotterovskej ťarchy, jeho výkon je uveriteľný.(28.12.2017)

Harry Potter úspěšně dokončil studium v Bradavicích a rozhodl se pro další zastávku v džungli, kterou režisér efektně vyobrazil jako místo, které překypuje rozmanitou faunou a flórou a zároveň jako nehostinné prostředí, které nemá daleko k peklu. Nechybí scény, z nichž je cítit bezmoc, zoufalství a beznaděj. Film jasně dává najevo, že nad takovýmito extrémními podmínkami nelze vyhrát, což je velké plus. Na druhou stranu jsem očekával trochu více survival prvků + více konkrétních záběrů na nebezpečná zvířata, hmyz, nebo rostliny. Harry sice musel sežrat ptačí mláďata, vyndat červa z palice a hamtat desítky kilometrů se schnilejma hnátama, ale i tak jsem měl pocit, že ona džungle nebyla fůči němu tak brutální, jak mohla býti. Přes všechny neduhy se však jedná o rozhodně zajímavou podívanou. 70%(10.12.2017)

• - Natočené podľa skutočných udalostí. Hlavný hrdina Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe) napísal o svojom dobrodružstve aj knihu. V Českej republike v roku 2009 vyšla pod nakladateľstvom Jota s názvom "Ztracen v džungli". (Trip)

• - Natáčanie prebiehalo v Bonogin Valley, Gold Coaste a Queenslande v Austrálii, v apríli 2016. (Mathew234)