Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

Goumen

Intenzivní dobrodužný survival, kde exceluje Daniel Radcliffe. Celé to putování džunglí působilo dost autenticky, povětšinou drsné počasí, bláto, všemožný hmyz, paraziti a šelmy - takže o zábavu je celkem postaráno. Vše je navíc inspirováno skutečnou události, což dokládají i fotky skutečných aktérů na konci filmu. ()

wick

Průměr...a pokud chcete vidět zajímavější zpracování podobného příběhu, tak se podívejte spíše na 40 let starý film Zázraky se dějí.. ()

Carnosaurus

Od Mcleana bych čekal něco víc, než sterilní dobrodružství s minimem invence. Někdo ho musel držet na vodítku...producenti nebo snad příběh sám. Tenhle chlápek dokáže na volno dost řádit, ale možná už nadobro ztratil kost. ()

Kushina

Neskutečný příběh. Není snad ani možné, co dokázal Yossi přežít, jaké utrpení musel prožít. Celý film vám veškeré jeho pocity vybarvuje neskutečným způsobem, že se do jeho příběhu a situace vžijete. Bylo to prostě něco skvělého, měl jsme v sobě jak pocity strachu, tak pocity naděje. Opravdu od půlky filmu to nemělo chybu. 75% ()

jojto

Herry Potter si myslí, že keď porazil Voldemorta štýlom, šťastie sadne na blbého, skúsi to i s Amazonským pralesom. Osobne by gule na potulky s úlyzným stopárom, ktorý by na sídlisku neprehovoril na cukrík ani 2-ročné dieťa z azyláku, nenašiel.Pretože sa ale ocitol v spoločnosti 2 najlepších priateľov, dokonalých suverénov, ktorých spoznal pred 8 hodinami, ktorým život iba dáva a oni beru plnými priehršťami a nikdy nepočuli od rodičov, že ľudia sú horší než zvieratá, natož tak aby mali v živote pred niekým, niečím rešpekt, všetko dopadne ako má. V tomto "survival filme" je všetko čo očakávate. Rozbroje, otlaky, väčšie otlaky, krvavé a mokvavé otlaky, motanie v kruhu, nejaké zvieratká (aj na jedenie) známe hlavne z NewYorkskej zoo, trochu viac vody, hlad, dokonca full halucinácie. Dve hviezdičky za vychudnutého Herryho (to je tak všetko čo som mu veril). Pôvodne by som dal 3, ale to by musel tú kvetinku v závere zožrať a z chuti si odgrgnúť. ()

brasek

Škoda... žiadne veľké dobrodružstvo v džungli sa nekonalo. Snímok poteší fanúšikov Harry Pottera, pretože môžu vidieť jeho protagonistu polonahého. Príbeh má istý potenciál, ale nie na ponúkanú stopáž a absolútne nezapadajú do deja flashbacky Yossiho. Príbeh podľa skutočnej udalosti by si zaslúžil viac práce s napätím a zameranie sa hlavne na survival záležitosti. ()

notozjano

Na plný počet to rozhodně není, ale tři hvězdy si zaslouží. Nemyslím, že by to Daniel nezvládl, naopak, jako herec má před sebou zcela jistě slibnou kariéru. Pro lepší zážitek by to ovšem chtělo více syrovosti a méně těch myšlenkových vstupů. Přemýšlím, jestli ta potvora na čele odkazuje na roli Harryho či ne, nicméně jsem si nemohl odpustit při sledování malý vtípek, že má v jednu chvíli podobné nohy, jako měl Voldemort ksicht. V rámci filmu podle skutečné události lehký nadprůměr, ale 127 hodin je emočně vyzrálejší. ()

DjLibnei

Výborné! 85% Shlédnuto hned 2x v jeden den a názor neměním... Téma a zpracování super, herecký výkon se taky zdařil. Divím se že to zde není v červeném (aktual. 68%) ()

vandamator

Výborný survival film, který se ponořuje hluboko do psychiky přeživšího, skvělá práce s atmosférou, jediné mínus je ne úplně trefa do hlavního hrdiny, ale není to nic tak hrozného jak zdejší hnidopichové píší. ()

Tomas_PO

Mladý cestovateľ, amazonský prales, stratený indiánsky kmeň, tajomný sprievodca Thomas Kretschmann...tak toto je výborný námet, ktorý mal našliapnuté na vynikajúci film. No aktuálnych 68% je napokon finálna realita. A to mi nevadil ani Daniel Radcliffe, ktorý ešte stále môže občas ekovovať Harryho Pottera. Rifle ako vhodné oblečenie na výlet do amazonského pralesa tiež kredibilite nepridali. ()

bonovox

Za snahu D. Radcliffa si film zaslúži pozornosť a ďalším bonusom je aj fakt že je to natočené podľa skutočných udalostí. Vadou je dlhšia stopáž, skrátenie o cca 20 min. by celkovo výrazne prospelo. ()

pepan9135

Úžasný dobrodružný film,super obsazení,příběh,ale pár nudných a skoro zbytečných scén tam je,i tak rozhodně můžu doporučit. 86% ()

fafejt001

Sice jsem to viděl už před dlouhým časem , ale co si tak vzpomínám , tak dost dobré . Daniel se toho zhostil parádně . Myslím , že za čas opět kouknu na to . ()

Oggy007

Harry Posser fakt neumí hrát. Bez hůlky, brejliček a koštěte jsem mu nevěřil ani nos mezi očima, natož to, že je někde v džungli. Jasně, svůj podíl na tom má asi i nezvládnutá režie. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavej příběh, dobř zvolený obsazení, ale pohledem globálu, to neosloví tolik lidí, co by mohlo. Když někdo zkusí survival, dívá se na to jinak, než někdo, kdo nemá páru, co to je. V tomhle duchu mi tam chybělo víc, těch "meziřádkových" informací, který by vtáhly nezasvěcenýho diváka do atmosféry. Ale to je holt otázka vkusu. Mě se film líbil, i Daniel to zvládnul, ale když beru celkovej pohled i z hlediska nezasvěcených diváků, víc jak 3*(ikdyž silný) dát nemůžu. Takže za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()