Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

Akinaz

Tento příběh jsem znala již ze seriálu Přežít, který vysílala kdysi ČT1 a jsem moc ráda, že se mu dostalo filmového zpracování. Naprostá bomba, jak jinak vylíčit příběh Yossiho, který měl opravdu někdy víc štěstí než rozumu a jeho šťístko mu kolikrát doslova zachránilo zadek. Nádherně zpracované, úžasná kamera... Cítila jsem s hlavními hrdiny, prožívala s nimi každé jejich utrpení, pocit radosti, beznaděje, která se jednou za čas proměnila v nadějné klubíčko, které se nakonec stejně rozuteklo do prázdnoty. Daniel Radcliffe nám ve svých filmech víc a víc dokazuje, že už dávno není jen Harry Potterem, ale umí si poradit jak s rolí dramatickou, tak komediální. Klobouk dolů před skutečnými aktéry tohoto příběhu, i když Karla bych nakonec nejraději zabila (Na co si tam jako hraje! Jeho motiv je mi do dnes záhadou.). A klobouk dolů i před herci, kteří se do rolí perfektně vžili a pro něž natáčení v takovém místy nehostinném prostředí muselo být určitě náročné. Nemohu jinak než dát plných 5* ()

AZX3000

Myslel jsem si, že takhle špatnou sérii rozhodnutí dokážou vytvořit pouze teenageři v béčkových hororech. Koukal jsem se tedy, co Yossi s parťáky reálně vymysleli x let nazpět, a nestačil jsem se divit, ono to více méně sedí! Každopádně ztvárnění příběhu v celovečerák mi moc nesedlo, chvílemi jsem čekal kdy si kluci začnou navzájem strkat nasliněné prsty do uší. Flashbacky a některé halucinace ve filmu vysloveně překáží, kdyby šlo o úvod do příběhu + čistý survival do 90 minut, tak by pán režisér udělal lépe. Dvě hvězdy za Radcliffa, kterému se nejspíš podaří vymanit ze spárů "forever Potter" (ačkoliv bych si v hlavní roli dokázal představit tucet jiných herců) a pár světlých survival momentů (červík pepík v makovici, ptáčátko ala ústřice atd.) ()

Tobias_Sin

Pěkné, uvěřitelné, první polovina spíše pohodičková, s příjemnou hudbou, druhá je survivalově temnější, laděné obráceným způsobem. Herci v pohodě, prostředí také, překážky také ok.. Takto jsem si představoval, že to bude ve filmu Divočina, ale ten byl slabý proti tomuto snímku.. takže palce nahoru! ()

BStone

Džungle je sama o sobě fantastická a když k tomu přidáte ještě nějaký ten povedený survival... Líbilo, a Daniel Radcliffe je dobrej, ne že ne... 60% ()

derylla

Jsem opravdu jediná, komu to přijde přitažené za vlasy až ouvej? Viděl někdo -nazí a vystrašení-? I mnohem zkušenější a cvičenější nevydrželi... ale náš Harry se jednou rukou houpe na stromě a druhou shodí obrovského škrtiče jako by to byla užovka. Holýma prstama si vytáhne masem vyžraného červa, který se mu uhnízdil na čele pod kůži, aniž by později chytil infekci. V noci pomocí zapalovače a spreje zažene mega divokou šelmu a pak si opět usne jak miminko, aby se mohl probudit do krásného rána. Proti všem přírodním zákonům se s blízící bouří žene k řece a pak je hrozně překvapený, že ho stáhne voda. A to nemluvím o jeho na kost! rozmokvaných nohách, po kterých by prostě normální člověk jít nemohl. Jakési jeho vnitřní spojení s vesmírem na konci jeho sil mělo ukázat - vlastně nevím co, nějak se to tam nehodilo. Abych úplně nekřivdila, tu jeho psychiku vykreslili dobře. I Pocahontas se mi líbila... Ale závěru, kdy se kolem něj sešla celá vesnice a on šťastně koukal do nebe, jsem prostě nějak nevěřila. A nezachránily to ani fotky skutečných hrdinů, podle nichž byl tento film natočen. Čekala jsem víc. 3* ()

Opavak

Film podle skutečné události, který zbytečně neprotahuje. Je akční, napínavý, místama i vtipný. Viděl jsem ho už 2x a i na podruhé utíkal rychle. Milé překvapení. ()

Etta

Filmy o přežití v extrémních podmínkách mě vždycky zajímaly a i tady jsem se dokázala úplně vžít do té hrůzy ztratit se v džungli plné zvířeny, kterou raději vídáte jen v zoologické zahradě. Nemluvě o dešti, bahnu a hladu. To si pak člověk užívá, že to martyrium sleduje zalezlý pod peřinou a jediní jaguáři v okolí jsou podřimující kočky. Co mi bohužel kazilo zážitek, je obsazení Daniela Radcliffa, které jsem moc nepochopila. Ale možná je to tím, že pro mě nemá žádné charisma. Z toho důvodu jen tři hvězdy. ()

KateDanny

Výlet jednoho človíčka, který potká stejně laděné lidi a společně cestují. Avšak později se to dost zvrtne... Skvělé herecké výkony a krásné prostředí. ()

Tobyseq

Je to dobré. Je to takový survival, který bohatě stačí na jedno zhlédnutí, ale pak už nic. Chybí tomu nějaká vyšší hloubka, nedokážu přesně říct co, ale myslím si, že survival by měl mít ještě více prvků a aby to taky mělo větší koule (ale pár scének tu je, takže chill, jo?). Hlavně 1. polovina je vyloženě takový trip s přáteli, který zas tak záživný není, pravá zábava začíná až od té druhé půlky. Ale chválím herce, hlavně Radcliffe je tady zastiňuje (i když ten působí v džungli trošku směšně, ale to je věc názoru). Film je dobrý a já jsem spokojen, jen to chtělo ještě trošku vylepšit survival feeling a trošku oživit 1. půlku. ()

MATTcz

Už jsem dlouho neviděl více strhující příběh, který je dle. skutečných události, které se opravdu staly. Tento film mě opravdu dostal, a ukázal mi jak dokáže být příroda krutá a nemilosrdná. Vsadím se že Yossi, na toto své ,,dobrodružství'' nikdy nezapomene. Sám Yossi cestuje po celé zemi dodneška, což po tom co se mu stalo tak bych měl osobně strach někam vyrazit, ale je dobře že ho tato cesta neodradila a cestuje dodnes. Mě osobně film velmi zaujal, a když jsem zjistil že se to opravdu stalo, tak jsem film vnímal úplně jinak. Já osobně jsem se z hlavní postavou zžil, a neumím si představit jaká to musela být strastiplná cesta. Ano, i tak může dopadnout obyčejné dobrodružství. A jako poslední vsuvka, musím velice pochválit výkon samotného Daniela Radcliffa, tak ho snad ještě nikdo nikdy neviděl. ()

panfilmu

Tak nevím, bud jsem moc náročný divák, nebo nevím co. Ten film nebyl špatný, ale bylo to takové nemastné neslané, neurazí, ale už vůbec nenadchne. Bylo tam pár světlejších momentů, jenže opravdu jen pár, např. krásně ukázané POTTEROVSKÉ HALUŠKY, nebo herecký výkon KRETSCHMANNA to pro mě osobně bylo asi nejvíc z tohoto průměrného filmu. ()

Pepa.Pepina

Když si představuji jak bych se rozhodl místo "hlavní postavy" byl bych kaput. Film umí vtáhnout a okusit nadšení dobrodruhů z poznávání neznámých krajin a to hlavně v první fázi filmu.Druhou část jsem čekal trochu jinak. Nevím sice co, ale v té druhé části, kdy hlavní postava byla sama v džungli něco chybělo. Celkově se však na film koukalo výborně. 3,5 hvězdy. ()

MiLuka

Krásný a velice působivý film. Na mě Daniel zapůsobil - překročil svůj vlastní stín Harryho Pottera. Zajímavé, napínavé a děsivé zároveň. ()

LarisaDavid

Začiatok bol trochu nudný ale potom som sa od toho nevedela odtrhnut (aj keď niektoré scény som veru nemusela vidieť. ..Ten červ) čo som neskôr banovala (pozeranie večer v PC) keď sa moja 9m dcéra zobudila o druhej v noci čo sa väčšinou nestáva :-/ :-D len mi trochu nevedela ťa džungľa. Bola dosť riedka (aj keď chápem že ten štáb sa musel niekam pomestiť) ale niektoré úseky v našich lesoch sú menej priechodné. Ale inak to bolo husté. Hlavne tie jeho halucinacie. ()