Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

Mrkvič

Napínavý a až na scény v řece dobře natočený boj o přežití podle skutečné události. Díky neznalosti předlohy a příběhu jsem oceňoval hlavně postavu průvodce, která byla tak správně tajemná a stále jsem očekával nějaký úlet (což by ovšem neodpovídalo příběhu podle zkutečné události). Moc pěkně natočené byly také snové pasáže, které skvěle vstupovaly do opuštěného života v džungli a ještě je umocňoval trefným herectvím Radcliffe. Až ke konci scény odpovídající blížícímu se šílenství nebyly moc koukatelné a zajímavé. ()

Lachtaan

Po prvních okamžicích snímku chcete co nejrychleji vycestovat za dobrodružstvím v útrobách jihoamerické divočiny. Po přelomu do druhé poloviny už nechcete vkročit ani do našeho smíšeného lesa, natož do smrtonosné džungle. Už u Trosečníka, se kterým jsem měl konečně tu čest toto úterý, jsem si říkal, jak ohromně mě fascinují díla s tématem přežití v přírodě. Jungle přidává polínko do ohně a s výborným výkonem pana Radcliffea se stává jedním z nejlepších dobrodružných filmů za poslední velmi dlouhou dobu. ()

oveckaoa

4 chlápci jdou do džungle hledat jakýsi indiánský kmen. Po cestě se pohádají a jeden z nich má nohy v háji a nemůže chodit tak první řeší, že ho nechají chcípnout (zajímavé, že si hrajou na veliké kamarády přitom při 1 příležitosti se pohádají a nejradši by se pozabíjeli) a pak jdou teda dále i s ním. Rozdělí se na 2 skupinky jedna jde do lesa hledat ten kmen a druhá sjede řeku. Ta druhá skupina ve které je Radcliffe, ale řeku nesjede a Radcliffe se ztratí a musí přežít několik dní v džungli sám. Z daného žánru hodně slabý film kde prvních 40 minut se kromě jedné zastřelené a opečené opice absolutně nic nestane a pak se to táhne jak Putinova smrt. Režisér McLean šel od doby Wolf Creeka 1 režisérsky do háje a když se posledně objevil záchvěv,že by mohl být konečně zpět (The Belko Experiment) tak příjde s něčím takovým co pohřbí jeho kariéru ještě více. Chtěl jsem dat 1 hvězdu,ale za to vysvětlení na konci přidám 2 jinak největší herecký výkon tam předvedla ta želva . P.s. srovnání s Revenantem je úplně mimo ten byl daleko více reálnější a uvěřitelnější než tohle ()

elanius

(158/2017) / Až pár scén sa moc akčného neudeje, aj keď na zábery z džungle sa celkom dobre pozerá. Radcliffe odviedol svoj štandard a je vidno, že v podobných námetoch sa priam vyžíva. Inak pekný príbeh so šťastným koncom. Na svkelý film ale chýbalo doladiť atmosféru ale hlavne pomôcť divákovi nájsť si cestu k hlavnej postave. (6/10) ()

Yoshimitsu

Tady si pro jistotu nechal Harry narůst bradku ať ho už nepovažují za malýho bradavičňáka. Docela haluz v jeden den vidět jeho dva filmy. Neplánované a už si ho docela začínám, pamatovat pod jeho pravým jménem, ale měl by jsi koupit kompas a trochu orientačního smyslu by taky neuškodilo. Dávám 60% ()

JakeFox

Další nudný film z plejády nudných filmů jdoucích do kin v roce 2017. Je k nevíře, že to má přibližně stejné hodnocení jako Pláž, která je asi z podobného soudku, ale má skvělý soundtrack, dobrého DiCapria a mnohem hezčí záběry a lépe podanou myšlenku úniku z civilizace. Rád bych si přečetl předlohu od pana Yoshiho, určitě bude mnohem zajímavější. Zubící/křičící Redcliffe snažící se potřít svůj britský přízvuk paradoxně není vůbec košér. Bohužel je spíše otravný a jak nejsem normálně nijak zlý a podlý člověk, jedinou scénu, kterou jsem si užil, byla mačkání červa z čela. Ještě, abych byl fér, se mi líbila pětiminutová esoterická vložka. Škoda, že se film neubral spíše tímto směrem. Něco ve stylu Pí a jeho život. ()

bizz_mjc

Pralesní survival s pár scénami, kdy bylo nepříjemně (asi hlavně ty vodní). Žádný Bear Grylls hlavní hrdina není, ale nejen silou vůle překonal všechny peripetie a přežil. ()

hroubek

Ztracen v džungli je hezký film, který je ke všemu moc pěkně natočený, jenže má jedno velké a podstatné ALE. To ALE, je bohužel dvouhodinová délka, která filmu podráží nohy. A je to dost škoda. Příběh je sám osobě dost zajímavý a zábavný, a natočen je působivě, že bych hned chtěl podobný výlet absolvovat, abych ty přírodní krásy viděl naživo. Greg McLean odvádí slušnou práci, funguje napětí, dobrodružství i strach. Po herecké stránce je to také velmi dobré, jen je problém, že hlavní hrdinové jsou ze začátku do nesympatický a otravný. Daniel Radcliffe předvádí hodně slušný výkon a bavil. Totéž platí i pro Thomase Kretschmanna, jenž je ve své roli velmi dobrý. Přesto i dobré herecké výkony nedokáží zabránit tomu, že se film místy vleče a chtělo by ho zrychlit a udělat s ním něco zajímavého. Ztracen v džungli je fajn film, kterým se nic nezkazí, ale podruhé ho vidět nepotřebuji. ()

Sany33

Stratený v džungli je vlastne klasická biografická dráma, aké divák môže v kinách vídať pomerne často. Silné ľudské osudy lákajú ako filmových tvorcov, tak aj divákov a punc atraktivity získavajú už len tým, že sa opierajú o skutočné udalosti. Samozrejme, v snahe dosiahnuť požadovaný efekt sa filmári nezriedka uchyľujú k väčšej dramatizácii zápletiek a poznáme aj prípady, keď si vypožičajú iba námet, či premisu a výsledok nemá s realitou veľa spoločného. Novinka Daniela Radcliffa je však trochu prekvapivo na opačnom póle a zo silného námetu neťaží ani zďaleka maximum. 42% ()

VasaX

Za poslední dobu druhý film podobného rázu (Lost city of Z), taktéž podle skutečné události a stále jsem nadšen. Mám tyhle dobrodružství rád - zkoumání koutů země, survival a pokud možno tak slušné herecké výkony. Tady jsem je dostal. Radcliffa mám jako herce dost rád a líbí se mi, jak se dokázal odrazit od své čarodějné role a buduje slušnou hereckou kariéru a nebojí se experimentovat. Pro mě tohle byla paráda, i když trochu prostřihu některých částí by tomu neuškodilo.Ale i tak to bylo parádní filmové dobrodružství. ()

Master19

Tenhle film má pro mě několik vrstev a díky tomu může děkovat za vyšší hodnocení. Bez znalosti knížky a tudíž skutečné události, která je předobrazem filmu, by hodnocení bylo asi nižší. Nevím jestli je to osobou Daniela Radcliffa, ale asi ne, nemám problém se oprostit od jeho hereckého "prokletí". Jelikož jsem ale znal příběh, užíval jsem si autorský výklad toho, co jsem si nějak představoval a zklamaný nejsem. Tenhle příběh mě nepřestane fascinovat a nepřestane mi vrtat hlavou, jako roli v tom sehrál Karl? ()

drackula

Prípad podľa ktorého bol tento film natočený poznám. Videl som o ňom niekoľko dokumentov a preto ma film obsahovo neprekvapil a asi aj preto ma zvraty príliš nezaujali. Na druhú stranu viem zase posúdiť, že tvorcovia si pri stavbe príbehu príliš neulietali. Úvod šlape kvalitne, v druhej časti, keď už je Radcliffe sólo, nie sú tie momenty až také úderné ako som čakal. Zahraté to bolo dobre, mentálny stav bol zachytený tiež dobre, ale mohli trochu viac zatlačiť na znázornenie fyzických ohrození. Zlý film to ale určite nie je. Plus Daniel si zaknihoval ďalšiu zaujímavú úlohu. 70% ()

Pedross800

Já se kdysi pralesa na jihu Mexika jen zlehka dotýkal a nevím zda z toho mít radost nebo litovat, ale rozhodně nelituju těch dvou hodinek strávených s tímto skvělým survivalem co začíná jen jako takový pohodový, přátelský road trip po Latinské Americe, aby se postupně přehoupnul v dechberoucí a fantasticky gradující boj o holý život uprostřed děsivé džungle. Nevím co se tu tolika lidem nepozdává, ale já byl tou džunglí a surovostí i děsem co z ní sálal naprosto uchvácen! Ta atmosféra strachu, beznaděje ale i odhodlání sršela z filmu tak silně, až jsem občas ani nedýchal! Pecka film, skvělé scenérie i hudba, na tohle si snad zajdu příští rok i do kina. ()

ghatos

Gnóthi seauton (poznej sám sebe). Katarze v pekle - ráji může život (filozoficky i prakticky) zachránit nebo vzít. Přímým/tvrdým psychologickým způsobem skrze martyrium to odhaluje charakter hlavního protagonisty. Ve svém žánru slušný film. 68%. ()

Elleannie

Dávám nejvyšší hodnocení především za poslední fázi filmu, která patří převážně Yossimu. Věděla jsem, že mě Daniel Radcliffe nezklame, líbí se mi, jak ztvárňuje své postavy, a proto jsem mu jeho nadšení, bolest i úlevu věřila. Filmu nechybí pár vtipných momentů, avšak převládá krutá realita džungle, která je skvěle nastíněna.. ()

Tft

Asi bych měl začít obligátním Harry Potter vtipem, ale už to prostě nemá to správný kouzlo... Dalo by se předpokládat, že příběh dle skutečné události, který stojí na souboji člověka s přírodou bude táhnou především ta část, kdy Radcliffe (Yossi) zůstane opravdu jen on sám proti jungli. Bohužel tomu tak není i přesto, že Radcliffe hraje co mu síly stačí, pomineme li ten jeho podivný přízvuk, který mu zrovna moc nevyšel. Film se v tomhle souboji o přežití totiž postupně ztrácí a i přesto, že z počátku funguje díky hororovým prvkům, do kterých se režisér McLean pouští, postupně se v tom začne trochu plácat a stejně jako hlavní postava v té jungli tak nějak bloudí. Jungle nejlépe funguje tak nějak v mezičase, kdy se skupina dobrodruhů ve čtyřčlenném složení vydává na výpravu a bojují nejen s přírodou, ale i mezi sebou. Následná absence psychického souboje mezi postavami, kdy se příběh omezí pouze na jednoho člověka ukazuje velké mezery ve scénáři, který je prostě slabý a ve své druhé polovině ho ani ta nadprůměrná režie nezachrání. Greg McLean spolu s Danielem Radcliffem i tak dokázali natočit slušný film, kterému by možná slušel i kratší runtime, který by zážitek zintenzivnil, je na tom totiž až moc vidět ta snaha zapůsobit na city diváka skrze názorné ukázky hrdinství a odhodlání. Pořádně rozněžnit diváka by podle mě tenhle příběh měl dokázat už jen sám o sobě bez zbytečných názorných ukázek. Někdy je prostě třeba ukázat méně, aby si z toho divák odnesl něco víc. 58% ()

stitch7

Jsem fakt hodně spokojený. Tohle je přesně to, co Radcliffe potřeboval, a já ho teď beru dost vážně. Ze začátku to sice vypadá všeljak, protože se všichni k sobě až příliš mají, ale vstup do džungle udělal své. Od stavby voru to začne být pořádně napínavé, a jeden moment byl fakt luxusně nechutnej! Vytknul bych snad jen o něco delší stopáž, myslím, že některé věci šly významně zkrátit, minimálně tolik halucinací být nemuselo. Jednu scénu mi pak doslova zkazily aktérovy zuby. Po třech týdnech ve špíně se i tak leskly jako sníh, což bych čekal, že si autoři pohlídají. ()

Jaro.Krafcik

Film mal ozaj dobrý spád. Len nudné diálogy na začiatku nesedeli. Harry Potter sa mohol stratiť od svojej skupiny skôr a bol by to o triedu lepší film. Ale zábery v džungli boli fajn. Záver až príliš predvidateľný. 3* ()

zsn

Tak tento příběh stojí za to prožít, protože jedině pak se naučíte vážit si sebe sama pro své činy a um přežít, což nezná nikdo z nás. Až mne mrzí, že nemám čas číst - kniha bude jistě barvitě vylíčena. Dobrodružství, které mohu jen závidět a navíc s tajemným koncem. Radcliffe dokazuje, že už dávno není jen dětský herec se strnulým výrazem. Tak a teď si jdu vybrat dovču... ()