Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seok-do Ma (Dong-seok Ma) je nevybíravý policejní ranař, tvrdý chlápek s pověstí neurvalého býka. V malíku má všechny lokální gangy, jejich nezákonné podnikání; herny, bordely i pouliční prodej rekreačních drog. Se svým týmem tajných sbírá potřebné důkazy pro jejich zadržení. Akci monitoruje jako šelma svoji oběť, když v tom se do města infiltruje trojice čínských mafiánských řezníků, která začíná těm lokálním přebírat jejich území. Ve snaze o jejich nadvládu začíná trojice svým sokům odsekávat končetiny, porcovat jejich těla na kusy a balit je do odpadkových pytlů a cestovních kufrů. V městských ulicích se rozpoutává peklo; napadené gangy z útoků obviňují jeden druhého, zatímco trojice řádí dál jako černá ruka a bere si plnými hrstmi co je jí libo. A když už si s trojicí krvelačných Číňanů nedokáže poradit ani sjednocená gangsterská skupina, je na řadě policejní tým, který, pod výhrůžkou odevzdání případu vyšším autoritám, dostává od svých vyšších nůž na krk a také několik posledních dnů k zadržení všech třiceti podezřelých v čele s vůdcem čínského gangu, Jang Chen (Kye-sang Yoon). (Conspi)

(více)

Recenze (60)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nekompromisní řezničina pouličních gangů versus svérázné policejní jednotky, která by se dala/měla kvalifikovat rovněž jako svého druhu pouliční gang. Přímočarý úderný scénář s tahem na branku, jasně definované charaktery, pár odlehčených momentů na těch správných místech a k tomu tak častá zcela přehledná kontaktní akce, až to působí, že v tom kaskadéři musí mít více rolí než herci a... A to je vlastně vše. Žádné přesahy, žádné umění. Jenže netřeba pádnějších důkazů, že když víte co děláte, tak i "něco málo" perfektně zvládnutých žánrových prvků stačí na perfektní zábavu. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Vyvážená porce akce i zábavy s šarmantním nedotknutelným detektivem Seok-do Ma (hraje Ma Dong-seok), který společně se svým týmem kriminalistů z útvaru Závažných zločinů, řeší případ neznámých gangsterů s Číny, kteří začali přebírat gangy stávajících vůdců a jejich jednání se nedalo už déle tolerovat. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se mě jednou jeden z mých psožravých přátel zeptal, jaxe mi líbi korejské akčňáky a napínače, odpověděl jsem, že jsou vesměs kulantně natočené, solidně zahrané a možná by byly i totálně popee-čchi, kdyby se v jakože vážně míněných filmech ti jejich orgáni vždycky nechovali jako Kryšotova partička ze Sentropé. Načež jsem byl ujištěn, že korejští pomáhači a chrániči jsou i ve skutečnosti opravdu takoví mantákovití čuráci, ozbrojeni pouze základním kurzem StejkKvokDa, a jen ti nejhustší zabijáci z jejich řad, co si náhodou nevypíchali oči při intenzivním kurzu obuškování, jsou vybaveni pryžovými pendreky. Je to proto, že tam mají mezi domorodci minimální násilnou kriminalitu, a když už se vyskytne nějaký ten mimořádně nekalý živel, jako například plivač na chodník, kurvovač na veřejnosti nebo dokonce nedejbudha ukazovač žížal, většinou ho stačí zpohlavkovat, přinejhorším na něj hromadně naskákat a počkat na příjezd antonu se Speciální jednotkou pro boj s pohoršovači veřejného mínění, disponující i zcela nehumánními pepřáky! Takže když se mezi nimi náhodou objeví nějaký ten fuckt násilnický, bezskrupulózní a neseroucí se řezník, třeba z Číny, všechny represivní složky se mávnutím kouzelného Samsungu rázem změní v bandu trojčících, bezradně kolem pobíhajících a rukama lomících nesvéprávných pičusů, schopnou dopadnout leda tak na hubu při zakopávání jeden o druhého. Naštěstí se mezi nimi sem tam vyskytne žluklý kus kimči, jako v tomto případě hustokrutopřísný tlusťoch Bood-Spen-Ceer, totální rebel, co je schopen se DOKONCE!!! po ránu na strážnici nezlomit v pase před přicházejícím nekompetentním šéfinspektorem Ja Soo Chooiem, místo toho jen renegátsky ledabyle sklopí hlavu, a který ty arcipadouchy nekompromisními hospodskými fackami nakonec dopleská až přes spravedlnost. Jako úplně špatné to není, nicméně toho opičího čurákování, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „pro Evropana nepochopitelných kulturních diferencí“, tam tentokráte bylo až přespříliš, místy to až nápadně připomínalo Četníka z Pussanu a před kokotmédii mě nikdo nevaroval. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vynikající akční jízda a jeden z nejlepších filmů zabývající se válkou gangů, který jsem z Jížní Koree viděl. Do JK příjde z Číny gang Black Dragon vybírát prachy od lidí, kteří neplatí a ti, co nezaplatí příjdou o ruce či nohy a to se nelíbí místnímu gangu a samozřejmě policii, kde vládne naprosto fantastický řízek Ma Dong-Seok( ten chlap je s Beongem Lee dost možná největší aktuální JK hvězda, jeho připravovaných 9 filmů je paráda) a zde sundává každého téměř na KO. Yoon Kye-sang si zase střihnul hodně dobrého záporáka, který jako jediný se umí technicky mlátit byť často používá svou sekerku a nůž. Já měl pocit, že akce střídá akci, téměř každou chvíli je zde nějaká rvačka či se někdo porcuje na kousky. Tempo je tedy velmi dynamické, skvělý vizuál je samozřejmostí, bitek je zde dostatek, ale jsou to spíš takové pouliční rvačky s nožema, sekerou, baseballkama, ale velmi dobré a slušně brutální. Líbí se mi, že se film tváří velmi reálně, není přehnaný, nehraje na efekt,každá rána bolela i mne a při závěrečném zlomení ruky má divák pocit, že jí měl zlomenou doopravdy. Highlightem je určitě velký střet gangu v hotelu či finální fight na WC ( Technika vs Síla) který vyloženě škemrá o pátou hvězdu. Nakonec dám velmi silných 4*, protože mi chyběl nějaký zvrat či zajímavější příběh, ale jinak naprostá spokojenost. Asie má letos hodně úspěšný rok. 85% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

To jsem si zase jednou pošmákla na klasice akčních korejských jízd. Nad faktem, že to bylo podle skutečné události, jsem malinko přimhouřila jedno očko, ale v reálu, to musel být asi děs. Oni tam totiž proplouvaly takové hlášky a situačky, které si nedovedu představit ve skutečnosti. Celé to táhnul sympaťák a super řízek policista Seok- do Ma, kterého hrál naprosto skvostně Dong-seok Ma. Ten to mydlil jak se dalo a byly chvíle, kdy jsem měla zaťatý zuby, když se do toho pustil. Závěrečná scéna mě doslova odrovnala. Ostatní si vedli taky skvěle. Vůdce gangu byl slizkej jak had a žádné koketování bych s ním nedoporučovala. Kye-sang Yoon si na té roli také dost zamakal, hrál také na jedničku. Nedělám si iluze, že jsou tam gangy vymýcený, ale každá troška dobrá a v tomhle případě to byla pěkná hromádka pozatýkaných. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Geumcheonská jednotka závažných zločinů zatkla v roce 2004 třicet gangsterů. (CarloRizzi)

Reklama

Reklama