Seok-do Ma (Dong-seok Ma) je nevybíravý policejní ranař, tvrdý chlápek s pověstí neurvalého býka. V malíku má všechny lokální gangy, jejich nezákonné podnikání; herny, bordely i pouliční prodej rekreačních drog. Se svým týmem tajných sbírá potřebné důkazy pro jejich zadržení. Akci monitoruje jako šelma svoji oběť, když v tom se do města infiltruje trojice čínských mafiánských řezníků, která začíná těm lokálním přebírat jejich území. Ve snaze o jejich nadvládu začíná trojice svým sokům odsekávat končetiny, porcovat jejich těla na kusy a balit je do odpadkových pytlů a cestovních kufrů. V městských ulicích se rozpoutává peklo; napadené gangy z útoků obviňují jeden druhého, zatímco trojice řádí dál jako černá ruka a bere si plnými hrstmi co je jí libo. A když už si s trojicí krvelačných Číňanů nedokáže poradit ani sjednocená gangsterská skupina, je na řadě policejní tým, který, pod výhrůžkou odevzdání případu vyšším autoritám, dostává od svých vyšších nůž na krk a také několik posledních dnů k zadržení všech třiceti podezřelých v čele s vůdcem čínského gangu, Jang Chen (Kye-sang Yoon). (Conspi)

Trailer 2

sochoking

Klasická korejská krimi musí mať v hlavnej úlohe poliša v akcii s hláškami, u ktorých vám rozrezaná mrtvola nájdená v kufri na kusy nebude vadiť tak, ako by vadila v horore napríklad. Osobne si myslím, že Beomjoidosi je  tak za tri hviezdičky, ale komisár Seok-do  so svojimi vidláckymi a suverejnými hláškami ho celé dvíha o jednu * nahor. ()

Padme_Anakin

Sedlo mi to až překvapivě dobře, Dong-seok Ma na mě působil sympaticky, místy dobrácky, usmiřoval vůdce gangů, chtěl mít ve městě klid a jako první vždy volil cestu po dobrém, když to nezabralo, rychle se přizpůsobil a změnil způsob vyjednávání.. Pak nastoupila šílená trojka řezníků a o drsnou zábavu s kladivem a sekerou bylo postaráno, kdo se nepodvolí, bude naporcován.. Závěrečná bitka parádní a taky přiznávám, že jsem těm klukům poldovskejm držela palce, aby se těch zmetků zbavili.. ()

gogo76

"Tú letenku môžeš kľudne roztrhať, do lietadla sa nedostaneš..." Už dlhšie som si nedal žiadnu "kórejčinu" , tak som skúsil túto gangsterku a dostalo ma to. Kórejská gangsterka to je pre mňa pojem, oni to jednoducho vedia. Dokázali to už niekoľkokrát a vždy veľmi kvalitne a ani tentokrát to nie je inak. Je to opäť klasika, v kórejskej gangsterke asi niet miesto pre strelné zbrane. Užijeme si hlavne nože, palice a občas nejaké to kladivo. Poriadne "kladivá" má i hlavná postava policajta, skvelý, fakt skvelý a navyše veľký sympaťák - Doeg-seok Ma. Asi som našiel svojho obľúbeného kórejca...Rozdával zvláštne ale veľmi účinné "dlaňovky" ako kedysi Bud Spencer, vždy keď ju dal veľmi dobre som sa bavil. Film podľa skutočnej udalosti, opäť veľmi drsný, občas vtipný s veľmi slizkým hajzlom, ktorému prajete skorý koniec. Záverečná bitka na WC bola doslova adrenalínová, dlho som tak kvalitný súboj nevidel, malo to grády...Celkovo veľké prekvapko, vrelo doporučujem, hlavne všetkým kritikom kórejských filmov. 90%. ()

mm13

V porovnaní s tunajšími "aziatmi" vidím asi len každý desiaty film onej proveniencie a predsa mi väčšina z nich príde ako produkt pásovej výroby. Konkrétne v tomto prípade stále spoľahlivej, pretože zaspať či si len odbehnúť sa pri tomto výlete medzi čínsko-kórejské gangy nedalo... ale rovnako tak nehrozilo, že po ňom od vzrušenia nezaspím. ()

sniper18

Tieto juhokórejské kriminálky sa už na sebe podobajú až príliš moc na to, aby som sa na ne ešte dokázal tešiť, máloktorá prinesie niečo nové, čo presne platí aj o Outlaws, ale predsa len si držia ten svoj štandard a tak si ich nemám problém občas pozrieť. A tak Outlaws síce v ničom nevyniká, ale predsa len o nude tu nemôže byť ani reči, keďže sa tu rieši nielen súperenie rôznych zločineckých skupín, pričom jedna z nich má vďaka svojmu krutému a ambicióznemu vodcovi navrch, ale aj ich súboj s políciou, takže sa celkom je na čo pozerať. Ale dosť rozporuplne na mňa pôsobil tón filmu, keďže tu sa neustále striedali drsnejšie pasáže s tými humornejšími, čo sa nezmenilo až do konca, radšej si mali tvorcovia vybrať jeden smer, ale aj toto v tých jednotlivostiach celkom funguje a tak sa aspoň nerušia. Ale viac mi sedel rozhodne ten humor, film síce nie je zase až tak vtipný, aby som sa pritom dokázal zasmiať, ale mám slabosť pre takýto razantný policajný prístup, aký tu predvádza hlavný hrdina. A konečne tu nie sú policajti za úplných hlupákov, ale za plnohodnotných súperov mafie, čo sa v juhokórejskej produkcii moc často nestáva. Spokojný som aj s obsadením, Ma Dong-Seok, ktorý býval kedysi tým svalovcom v pozadí hráva v poslednej dobe čoraz častejšie aj dôležité a hlavné úlohy a nemá s tým problém, síce až tak neovplýva charizmou, ale je to sympaťák, ktorý vie aj celkom hrať a v akcii je s ním zábava. Ale skôr ma bavil hlavný záporák, ktorý je predsa len trochu charizmatickejší a vie si získať rešpekt a problém nemám ani s ich pomocníkmi. Akcia ma ale vzhľadom na vyššie očakávania sklamala, no skôr kvantitou, než kvalitou. Natočená je slušne a poteší, že sa v nej používajú samé rezné nástroje, ale napriek tomu mi teda moc drsná neprišla, aspoň v porovnaní s mnohými inými juhokórejskými krimithrillermi, ale hlavne jej ani moc nie je. Väčšinu času sa nájde len pár maličkostí, ktoré skončia skôr než začnú, až v poslednej tretine sa nájdu asi tri výraznejšie a potenciálne zaujímavejšie súboje, ale aj z nich sa mi dva zdali celkom krátke, až ten finálny ma celkom uspokojil. A technicky je to očakávane vysoká kvalita. Takže celkovo ma to bavilo, ale v tomto prípade budem v hodnotení trochu skromnejší, ani jedna zložka nevyniká až tak, aby sa mi Outlaws ešte chcelo niekedy pozrieť. 66% ()

• V celom filme nie je použitá ani jedna strelná zbraň. (Johnny.ARN)
  • Geumcheonská jednotka závažných zločinů zatkla v roce 2004 třicet gangsterů. (CarloRizzi)