Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, geniálních hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Při zachraňování Tromavillské školy před Plenkovým gangem se Toxie ocitne uprostřed exploze, která jej uvrhne do alternativní dimenze plné zla. V Tromaville zatím Toxieho zlý dvojník Noxie terorizuje celé město. Situaci nezvládají ani noví hrdinové – Delfíní muž, Vibrátor a Mastur Bator. A nejšílenější dobrodružství z produkce nejšílenější společnosti Troma může začít! (Řitka video)

tron

„A potom sme urobili dve posraté pokračovanie. Ospravedlňujeme sa vám za ne. TOTO je skutočné pokračovanie.“ Z TROMA produkcie som videl len PRÍŠERU ZO ŠATNÍKA a DEŇ MATIEK. Myslel som si, že mi to bude stačiť. Na aspoň približný prehľad toho, čo je TROMA. Nestačilo. Ach bože nestačilo. Až TOTO je TROMA. ()

B!shop

Neskutecnej mega masakr a nejlepsi dil o Toxickym mstitelovi. Uvodnich zhruba 40 minut je tak neskutecna ultra rezba, ze mi z toho malem spadly gate, neco tak kulervouciho se jen tak nevidi. Pak se zacne odvijet pribeh, takze uz to neni nepretrzitej masakr, ale to neznamena, ze by se nic nedelo, neustale naky kozy, bitky, hektolitry krve, hromady vnitrnosti a brutalni humor. Navic se tu objevi naprosto brutalni sestava superhrdinu v cele s Masturbatorem. A samozrejme nesmim zapomenout na spravne drsnou hudbu. Proste rezba jak hovado. ()

Flipnic

Mnohonásobně překonává předchozí díly (a taky se za předchozí dva díly v úvodu omlouvá ...). Vtipné, akční, nabušené hnusárnami, gore efekty, úlety ... Mnohem lépe výtvarně zvládnuté. Opět spousta herců motající se nesmyslně před kamerou, absurdní humor. Naopak se dokonce občas objeví i zajímavá myšlenka... Bohužel jsem však ani jednomu Toxickému mstiteli nepřišel nějak úplně na chuť, takže dávám 3 *. ()

Slasher

[TROMA] Uf... Tohle už je fakt vrchol. Šílenost na hranici únosnosti, totální výmaz. Už klasický Toxic Avenger je ujetost, ale ve dvou dimenzích se počet kravin a úchyláren snad ještě znásobí. Jenže ve výsledném dojmu už to alespoň pro mě není nic extra, moc chaos, v tomhle případe všeho moc škodí (hlavně už to nedrží pohromadě) a pokud ve filmu postavíte na hlavu úplně všechno, nemusí to dopadnout moc dobře... V tomhle případě je úplně jedno jestli dám odpad nebo tři hvězdičky, rozhodně je to podívaná jak prase:) Největší a úplně bezkonkurenční sviňárna je zase rozjetí důchodce, tady je to totální vychutnávka, to prostě musíte vidět. ()

DaViD´82

Je to pták? Je to letadlo? Ne, je to Toxický mstitel! Našich srdcí šampión je zpět a miluje ho celičký širý svět! Velký návrat holohlavce v červených střevíčkách, který svým vředovitým šarmem zachraňuje nejen obyvatele Tromaville před ukrutňáckým zlounem, ale hlavně své geny. Stojí totiž před největší výzvou svého života. Zplodit potomka, holomka. No a činí se mutant, činí, jen co je pravda. K úspěchu mu zdatně pomáhá tu výkal, tu hektolitr krve, tu odhalené ňadro či dvě (ó děkujeme za ty dary) i nějaké to mrtvé speciální děcko by se našlo. Dokonce i samotný Masturbátor přikládá své semeno k dobru věci. Ještěže Toxík není ve svém čtvrtém řádění nikdy špatný či směšný. Je pouze pod koňskými dávkami delfíních sedativ. A propo. U smrti Delfíního muže jsem plakal... až jsem se za břicho popadal. Toxická kravina olbřímých rozměrů, která je přeci jen delší než by měla. Takhle ztrácí na údernosti až se přejí. Ale jen trochu. Jo a je tu zbytečně pomálu Delfíňáka. Což by uznal snad i samotný Josh Levitsky. ()

• Ve filmu se objevuje také další legendární postava studia Troma, a to Sgt. Kabukiman (Paul Kyrmse). Ten měl kromě svého filmu Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. (1991) podobně jako Toxický mstitel mnoho vedlejších rolí i v dalších filmech. Celkem se objevil v 10 snímcích studia Troma, přičemž nejčastěji jej ztvárnil Paul Kyrmse, a to celkem 5krát. (gogos)
  • Během natáčení scény v nemocnici bylo spotřebováno přibližně 113 litrů umělé krve. Na herce byla pak krev během scény stříkána zahradními postřikovačemi. (gogos)
  • Ve filmu se měl objevit i Hugh Hefner (zakladatel a šéf časopisu Playboy), ale jeho právníci mu to rozmluvili. Nechal se tedy z filmu vystřihnout - v titulcích na celý incident odkazuje text "Právníkům Hugha Hefnera nedík". (masw)