Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, geniálních hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Při zachraňování Tromavillské školy před Plenkovým gangem se Toxie ocitne uprostřed exploze, která jej uvrhne do alternativní dimenze plné zla. V Tromaville zatím Toxieho zlý dvojník Noxie terorizuje celé město. Situaci nezvládají ani noví hrdinové – Delfíní muž, Vibrátor a Mastur Bator. A nejšílenější dobrodružství z produkce nejšílenější společnosti Troma může začít! (Řitka video)

Testament

Toxický mstitel 4 nemá (skoro) chybu. To, co se před vámi odehrává na plátně často působí jako ryzí improvizace a nejspíš i je... Ovšem řada vtípků a narážek s kulometnou salvou, co pochopí jen zarytí cynikové, je úchvatná. 97% lidí tenhle film odpíská, ostatní budou spokojeně mlaskat. Hned vedle prvního dílu jednoznačně nejlepší film série. A jeden z nejlepších, co vyšel pod záštitou firmy Řitka Video. ()

kosta73

Parádní závěrečný díl série o Toxiho dobrodružstvích a vrámci tromácké produkce jasných pět hvězdiček. Příběh, který je postavený na vcelku originální zápletce, disponuje ( v porovnání s ostatními výplody Tromy, které jsem měl možnost vidět ) funkčním scénářem s několika výbornými nápady ( jinými slovy není to jen chaotický řetězec nechutností, ale organizovaný řetězec nechutností ) a technické provedení samotného filmu je zde o poznání lepší. A jako velkého fanouška Motörhead mě samozřejmě potěšila poměrně častá přítomnost Mr.Lemmyho. ()

SOLOM.

Všechno důležité a zajímavé už bylo řečeno v komentářích předemnou. Já bych chtěl jen dodat, že se jedná o jeden z nejlepších filmů od Tromy a najdete v něm všechny zvrhlosti, které si jen můžete přát. Všichni fandové Toxického mstitele můžou v klidu říct, že tohle bylo famózní zakončení ságy o Melvinovi a jeho hrdinských činech. ()

Wacoslav1 odpad!

Jak hlásá ústřední řeč : Udělali jsme super první díl Toxického mstitele a pak na něj navázaly dvě vyjebaný pokračování až tohle je skutečný pokračování! No v něčem je to i pravda až na to, že ten první super díl už dneska není z mýho pohledu tak super. Potom opravdu přišly ty dvě vyjebaný pokračování no a čtyřka? To už je opravdu vrchol přehnanosti a esence trapnosti. Už začátek s tím plenkovým gangem je slušně wtf a pak už jenom jedna šílenější kravina střídá druhou. Asi to je nejvíc šílenej díl ze všech, ale já si dobře pamatuju, že už kdysi mě to napoprvé přišlo jako totální kravina. Holt méně je někdy více a dneska už nevidím ani důvod k tomu aby tam svítila byť jediná ubohá hvězdice. No prostě tentokrát opravdu jenom čistokrevný toxický odpad!5% ()

MM_Ramone

Troma Entertainment je americká, nezávislá filmová spoločnosť, založená v roku 1974. Produkujú a distribuujú nízkorozpočtové grade-Z movie snímky. Ich filmy sú určené pre úzku a špecifickú skupinu divákov. Pohybujú sa ďaleko za hranicou mainstreamového vkusu. Jedným z najznámejších tromáckych anti-superhrdinov je Toxie (The Toxic Avenger). Moje prvé stretnutie s Melvinom alias Toxickým pomstiteľom sa konalo niekedy v roku 2014, keď som po vrelých odporúčaniach a dlhom prehováraní zhliadol snímok "Toxický pomstiteľ 2". Bohužiaľ to dopadlo presne tak ako som predpokladal. Nemám pozitívny vzťah k filmom spoločnosti Troma, a tak som tušil, že ani tento titul nebude nič pre mňa. Japonská misia Toxieho ma však sklamala ešte viacej, ako som predpokladal. Nenechal som sa však odradiť a pustil som si aj nasledujúcu časť s poradovým číslom tri "Toxický pomstiteľ 3: Posledné pokušenie Toxieho". Mal som z toho rovnaký pocit ako z predchádzajúceho dielu. Nedokázal som prísť na chuť primitívnemu humoru, ktorý mi tvorcovia tohto braku naservírovali. Obom týmto titulom som dal jednu hviezdičku. Ubehlo zopár rokov a ja som sa náhodou dostal ku filmu "Toxický pomstiteľ 4: Masaker v meste". Tak som si povedal, že dám ešte Toxiemu šancu a skúsim si to pozrieť. Je to proste Troma, niekomu sa to páči, niekomu nie. Mne sa to nepáči, ja sa pri tom nedokážem pobaviť. * ()

• Ve filmu se objevuje také další legendární postava studia Troma, a to Sgt. Kabukiman (Paul Kyrmse). Ten měl kromě svého filmu Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. (1991) podobně jako Toxický mstitel mnoho vedlejších rolí i v dalších filmech. Celkem se objevil v 10 snímcích studia Troma, přičemž nejčastěji jej ztvárnil Paul Kyrmse, a to celkem 5krát. (gogos)
  • Do filmového komparzu byl zapojen i Lemmy Kilmister, frontman rock & rollové skupiny Motörhead. V tomto filmu se objevil dohromady ve 3 záběrech. (Filipus Muff)
  • Během natáčení scény v nemocnici bylo spotřebováno přibližně 113 litrů umělé krve. Na herce byla pak krev během scény stříkána zahradními postřikovačemi. (gogos)

Související novinky

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (více)