Toxický mstitel 4: Masakr ve městě

Toxický pomstiteľ 4: Masaker v meste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

USA, 2000, 108 min

• Lucina84

Nechápu, co ta čtyřka měla znamenat. Pro Toxickýho mstitele je sice typický černý humor, parodie na filmy se superhrdinama, bitky, kde lítají vnitřnosti, ale tohle všechno v této čtyřce mi přišlo naprosto přehnané a příliš moc ztřeštěné. Ani jednou jsem se nezasmála. Nelze srovnávat s jedničkou, která se mi líbila.(1.9.2012)

Troma sa s novým miléniom ( a koncom 20. storočia ) začala blázniť, ako nikdy predtým ( viď napr. TERROR FIRMER ) a Toxie si to tým pádom odniesol tiež. Takýto krvavý mix grotesky, splatteru a hororu nedokáže nikto iný. Neodporúča sa senzibilným osobám ( myslím tým intelektuálne založeným divákom artových filmov ).(20.5.2016)

Citizen Toxie se nese ve stejném duchu jako všechny filmy od Tromy, ale i u Tromy by mělo platit rčení "všeho s mírou". Všechny ty nechutnosti a zvrácenosti, které máme na Tromě rádi jsou v Citizen Toxie vyhnány až do úplných extrémů a najdou se i momenty a scény, které působí naprosto prázdně a zbytečně. Na druhou stranu ale Kaufman přišel i se spoustou skvělých scén (například souboj embryí v děloze), které musí i přes svou nechutnost rozesmát opravdu každého:)(10.2.2008)

[TROMA] Uf... Tohle už je fakt vrchol. Šílenost na hranici únosnosti, totální výmaz. Už klasický Toxic Avenger je ujetost, ale ve dvou dimenzích se počet kravin a úchyláren snad ještě znásobí. Jenže ve výsledném dojmu už to alespoň pro mě není nic extra, moc chaos, v tomhle případe všeho moc škodí (hlavně už to nedrží pohromadě) a pokud ve filmu postavíte na hlavu úplně všechno, nemusí to dopadnout moc dobře... V tomhle případě je úplně jedno jestli dám odpad nebo tři hvězdičky, rozhodně je to podívaná jak prase:) Největší a úplně bezkonkurenční sviňárna je zase rozjetí důchodce, tady je to totální vychutnávka, to prostě musíte vidět.(7.1.2008)

• Jino

To je ale blbost :-D Ano někdy je to opravdu zábavné, například začátek mi přišel jako dobře zvládnutý, postupem stopáže vtípky ubývají a začínají lezt na nervy, teda aspoň já jsem měl z toho takový pocit... nakonec jsem to dokoukal. Neviděl jsem ani jeden díl z Toxického mstitele, a pokud jak tady hodnocení ukazuje - -je tento díl nejlepší - tak na ostatní nemám ani chuť. 40%(2.2.2008)

• - Mezi lety 1984 a 2011 se postava Toxického mstitele objevila v 17 filmech a seriálech. (gogos)

• - Do filmového komparzu byl zapojen i Lemmy Kilmister, frontman rock & rollové skupiny Motörhead. V tomto filmu se objevil dohromady ve 3 záběrech. (Filipus Muff)

• - Ve filmu se měl objevit i Hugh Hefner (zakladatel a šéf časopisu Playboy), ale jeho právníci mu to rozmluvili. Nechal se tedy z filmu vystřihnout - v titulcích na celý incident odkazuje text "Právníkům Hugha Hefnera nedík". (masw)