Toxický mstitel 4: Masakr ve městě

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Toxický pomstiteľ 4: Masaker v meste

Akční / Komedie / Horor

USA, 2000, 108 min

Po velmi slabém třetím díle si autoři dali 11 let pauzu, aby diváka lačného po nevkusných brutálních filmech, překvapili nejlepším dílem série. Přibylo různých absurdních brutalit, dětinských fórků, superhrdinů a superhrdinek (např. Master-Bater (čti masturbátor), který likviduje své protivníky monstrózní ejakulací) přibylo množství polonahých či nahých hereček a tentokrát i herců. Kromě již zmíněných herců (padlé dětské hvězdy Coreye Feldmana, super Stana Leeho a pro hororového fanouška určitě ne neznámého Eliho Rotha) bych ještě zmínil Lemmyho z Motorhead a playmate Julii Strain, která samozřejmě ukazuje své vnady a mimochodem sloužila jako model k vytvoření hlavní hrdinky v animáku Heavy Metal 2000, kde rovněž hlavní hrdinku nadabovala. A abych nezapomněl, Toxic Avenger se tentokrát dostal do opozitní dimenze, kde je všechno naopak než v jeho rodném Tromavillu.(10.8.2005)

• Jino

To je ale blbost :-D Ano někdy je to opravdu zábavné, například začátek mi přišel jako dobře zvládnutý, postupem stopáže vtípky ubývají a začínají lezt na nervy, teda aspoň já jsem měl z toho takový pocit... nakonec jsem to dokoukal. Neviděl jsem ani jeden díl z Toxického mstitele, a pokud jak tady hodnocení ukazuje - -je tento díl nejlepší - tak na ostatní nemám ani chuť. 40%(2.2.2008)

Tak toto je pecka a zrejme najlepší film od spoločnosti Troma. Neskutočne úchylný, brutálny a neuveriteľne vtipný, tak by sa dal v skratke popísať Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV. Dopredu upozorňujem, že všetko je maximálne debilné, takže intelektuáli ruky preč. Geniálne obsadenie filmu kde sa to len tak hemží známymi osobnosťami ( a pornoherečkami ) ako napríklad Eli Roth, James Gunn, Stan Lee a mnoho ďalších. Film ale stojí predovšetkým na nezabudnuteľných hláškach ako napríklad "In my BLIND eyes you are the most beautiful man in the world" ( k tomu si priraďte sex a to, že je to myslené v súvislosti s Toxicom a korunované tým, že jeho milá si ho predstavuje trochu inak :) No a dalo by sa pokračovať, ale nerád by som kazil zábavu tak si to vychutnajte sami. Všetkým teda len doporučujem ( teda okrem intelektuálov ) a hlavne ak máte radi kopu odtrhnutých končatín, nejaké to sexuálne obťažovanie postihnutého chalana a nejaké mŕtve detičky nebudete ľutovať.(20.5.2006)

Jasně zatím nejlepší veledílo od společnosti Troma. Pokud někomu vadí brutalita, perverznosti všeho typu, fašisti, nejšílenější výkvět superhrdinů,hromady koz a i sem tam vagína či penis a totální béčkovost ve všech směrech-tak ten ať si radči pustí Kubricka. Pro milovníka braku povinost. Pro ostatní utrpení. Toxic se nemůže brát vážně, vše v něm je tak mizerné, až hrůza. Ale pokud to někdo překousne, tak v něm objeví lásku k filmu a nadšení té hrstky lidí obklopujících svého guru Kaufmana, z celého filmu přímo dýchá láska k tomuto umění. A to, že v něm 300kilový megaprdeláč za koblížky spoliká semeno od kdekoho mě vůbec nevadí.(20.5.2008)

Tak tohle je zatím vrchol od TROMY z toho co jsem viděl. Kdyby to nebylo tak zbytečně natahované, snad by se mohlo měřit i s Jacksonovými Braindead a Bad Taste. Bohužel moc vtípků je fakt zbytečně prodlužovaných. I tak skvělá blbost. Příběh (ehm) je postavený na souboji hodného Toxie se zlím Noxiem. Dočkáme se i akčních hrdinů likvidujících soupeře obří ejakulací, souboje dvou Toxieho potomků v děloze matky a samozřejmě opravdu hodně krve. P.S. A že prý pornoherečky neumí hrát.(14.6.2006)

• - Během natáčení scény v nemocnici bylo spotřebováno přibližně 113 litrů umělé krve. Na herce byla pak krev během scény stříkána zahradními postřikovačemi. (gogos)

• - Mezi lety 1984 a 2011 se postava Toxického mstitele objevila v 17 filmech a seriálech. (gogos)

• - Do filmového komparzu byl zapojen i Lemmy Kilmister, frontman rock & rollové skupiny Motörhead. V tomto filmu se objevil dohromady ve 3 záběrech. (Filipus Muff)