Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (SnowpiercerOkja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction. (Aerofilms)

Radim100

Klasika, Korejci vlastně neumí natočit špatný film. Odmyslete si korejské herce (mimochodem výborné) a máte Tarantina jak vyšitého. A navíc ta lokace vůbec nevypadá exoticky. Lahůdka. ()

Accuphose

Ten film lze rozdělit na několik částí, ale já to dělat nebudu, poselství přes spoustu vtipných scén je jasné... Krysy se žerou navzájem, když jde do tuhého a kdo má peníze, má právo volby, chudák si to může jen představovat 5* ()

Eric.Kosar

Střídání nečekaných momentů s černým humorem a pro mě ještě nečekaným koncem bych přirovnal k horské dráze, v jednu chvíli se jen necháváš unášet a najednou to s tebou cukne a zažíváš adrenalin, vim, že tenhle film vyvyšuju jak nějaký špičkový dílo, ale pro mě se fakt jedná o špičkový dílo. ()

Jurcekk

Strááášne dlhé to bolo. Ale inak... A DaViD' 82 zaçína svoj komentár kultovní tuzemskom hláškou... Pri ktorej mrazí... ()

Werrona

Je to svižné, nápadité. Hrdinové nejsou černobílí a člověk na začátku vůbec netuší, kam se to nakonec vyvine. Zbytečná brutalita to však zabrzdí a najednou je z toho jiný příběh než na začátku. Konec je ale fajn. ()

Slahy94

Parazit se oprávněně postaral o jedno z největších překvapení tohoto roku. Brilantně vystavěný, zrežírovaný a zahraný neotřelý příběh, jenž je ve své podstatě sociálním dramatem. Sledujeme dvě rodiny stojící na opačných stranách společnosti, chudou rodinu žijící v jakémsi zapadlém slumu s pramalým příjmem, na druhé straně rodinu bohatého podnikatele žijícího v honosné vile s hospodyní a osobním šoférem. Film ukazuje možné důsledky střetu těchto dvou světů. Na těchto extrémních případech režisér poukazuje na problémy se stále se zvyšujícími sociální rozdíly nejen v Korei, ale i v celém západním světě. Příběh ale není jen sociálním dramatem, ale jak napovídají distribuční materiály, zároveň thrillerem i černou komedií. Parádní režie, skvělý scénář ukazuje postupnou infiltraci do bohaté rodiny za využití manipulací a lží. Film graduje až do parádního vyhroceného finále, kde dojde ke střetu obou světů ztělesněných otci obou rodin. Skvělý zážitek, film, který vás strhne od začátku až do konce. 90% ()

jauahaoas

Velmi dobrý nápad a zvraty v tomto snímku dokazují, že korejská filmařina je velmi kvalitní a spolu s indickou, polskou, japonskou a jihoamerickou se dotáhla na světovou špičku. Film má nápad, akčnost z běžného života, sociální rozdíly země i velmi dobře nastavené moderní i tradiční instinkty lidí. Za mě 86 %. ()

PeterVonKV

Po dlouhé době snímek, který mě odboural. Je v něm vše, komedie, horor, porno, akční motiv, vše. Je to jedna velká haluz, ale fantastická! ()

Capri2016

Film Parazit som si išla pozrieť hlavne preto, lebo vyhral Zlatu palmu v Cannes a je horúcim ohnivkom v bitke o zahraničného Oscara. Proste to je film, ktorý je nutné vidieť, lebo sa o ňom veľa hovorí. Očakávala som bláznivú komédiu, čo bola čiastočne pravda v prvej polovici (až 3/4) filmu, lebo režisér pred nami rozohral satirickú frašku chudobnej ázijskej rodiny žijúcej v malom pivničnom byte, ktorá využije hlúposť a bohatstvo inej rodiny, ktorá patrí do horných 10% juhokórejskej spoločnosti. Celej chudobnej, ale prefíkanej rodine sa podarí šikovne parazitovať na bohatej rodine cez klamstvá o svojich schopnostiach, do ktorých sa postupne zamotáva. A potom v poslednej štvrtine filmu nastane šok a príbeh sa zmení na prekvapujúcu, brutálnu a krvavú kucu-pacu. Záver filmu mi pripomínal šokujúcu bodku iného ázijského filmu Old Boy, len Parazit bola trochu jemnejšia verzia tohoto ázijského trháku. Tento film ukazuje aj inú stránku života v Ázii, ktorú ja som bola schopná osobne zažiť a to priepasť medzi rôznymi spoločenkými kastami a tiež takú prietrž dážďa, ktorá do hodiny dokáže zničiť domovy a životy. A práve táto realita života v Ázii je ďalší dôvod prečo na tento tak trochu nepredvídateľný film ísť. ()

Vlkopec

Opulentní žánrový eintopf, který rozhodně stojí za vidění. Žádná postava není vyloženě kladná ani vyloženě záporná - všichni svým způsobem dělají "co můžou", občas to nezvládají a výsledkem je opravdu bizarní černá sociální komedie. Skoro celý film se vlastně odehrává ve dvou totálně odlišných prostředích (mohlo by z toho být i pěkné divadelní představení) a ukazuje, že "všude žijí lidé", jen někteří bohužel trochu páchnou. A pěkný kámen může dělat divy! ()

Royaldell

Krásný vystihující název a ještě lepší shakesperovský tragický konec. Jatka par excellence. Originální a velice zajímavý námět, skvělé zpracování a vtipy tomu dokonce dodaly příjemnou nadlehčenou atmosféru. Asi zvláštní a netypický výběr na nominaci na Oskara, ale tak zas proč ne. Edit : VÝHRA!! ()

Pompadur

Ani na minutu netušíte, co se stane v dalšim okamžiku. Vtipné, sociálně dojmné i mrazivé zároveň. Jen více podobných korejských zázraků jako kdysi od Kim Ki-duka :-) ()

baron156

Ze začátku jsem to chtěl vypnout a dělat, že o tom nevím, ALE pak se z toho stala milá černá komedie smýchaná s thrillerem. Zajímavé nápady (broskve), neotřelý humor a super sklep! ()

Bednaa

Tak jsem měl stejně jako loni to štěstí vidět vítěze plešouna večer před ceremoniálem. A i když jsem měl jiné favority, Parazit si tu sošku určitě zaslouží. Neuvěřitelný žánrový guláš, kde se snad nic nedrží zajetých kolejí dokáže po celou dobu stopáže bavit, napínat a překvapovat. Bong Joon Ho navíc tuhle sázku na nejistotu natočil velice sebejistě a ukazuje, že by z něj brzy mohl být asijský Cuarón. Takhle se inovuje moderní kinematografie. ()

uletov

Tak Parazit si podmanil Oscary..nečekané,ale zasloužené? Mě to prostě zas tak nechytlo,ale to bude asi tím,že asijskou filmařinu nemusím... ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (více)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (více)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů