poster

Jackals

Horor / Thriller

USA, 2017, 85 min

Režie:

Kevin Greutert

Scénář:

Jared Rivet

Kamera:

Andrew Russo

Hudba:

Anton Sanko

Producenti:

Tommy Alastra

Scénografie:

Celine Diano

Kostýmy:

Kris Deskins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LIVINGDEAD
  ***

  50% Než se objeví sekta, děsně se to táhne. Koukáte na rodinné vztahy, které se řeší podivným způsobem. A pokaždé když je záběr kamery na matku, tak si říkáte: "Bože můj, ta stará měla buď rozštěp nebo ji tak zpackali plastiku? Vždyť vypadá jako nedodělaná lvice! Když se ale objeví kamarádi v maskách, tak už se na to dá koukat...(3.9.2017)

 • Bloody13
  ***

  Zase nějaký vraždící hovada se dobývaj do domu americké rodinky. Tentokrát je to fanatická sekta, která si přišla "vyzvednout" jednoho ze svých unesených členů. A jelikož jim nechybí nože, sekery a obrovská touha po krvi, tak to vypadá na docela zábavnej večer. Teda alespoň pro diváka. Hlavní postavy se uvnitř domu zabarikádujou a snaží se čelit útokům maskovaných šílenců, ale rychle se ztenčující stav rodinky napovídá, že dneska jich moc nepřežije... Solidně natočená "Home Invasion", která spíš než na brutalitu sází na napětí a celkem se jí daří i vyvolat nepříjemné pocity skrz tu zdejší beznadějnou situaci. Pro Greuterta je to tak po hodně dlouhý době horor, co nás vyloženě nenasral.(26.9.2017)

 • tron
  **

  Už ma fakt unavuje, ako je v podobných prípadoch najdrsnejšia a najakčnejšia postava zabitá medzi prvými, ak nie úplne prvá. Zabudol som ešte na nejaké klišé? No jasné, zabudol. Prestrihnuté linky od pevnej linky. Nefungujúca elektrika. Vychrstnutie do ksichtu žeravej vody, pričom obliatemu sa nič nestane. A od veci nebolo ani to, ako sa 20 absolútne všetkého schopných, násilníckych primitívov a vrahov nevie dostať do jedného blbého domu. Home invasion skrátka nie je moja šálka kávy. Ale kladne hodnotím zmixovanie tradičného home invasion so sektárskych trilerom, pričom členovia „gangu“ majú pôsobivé zvieracie masky. Kladné postavy boli vcelku sympatické, takže ich zabíjanie bolo o to mrazivejšie. Ale v týchto filmoch mi strašne vadia tony logických blbostí, nad ktoré sa nedokážem povzniesť a úprimne nechápem, ako môžu byť scenáristom ukradnuté, keď ich tam nechávajú. Režisér kedysi strihal home invasion Oni s Liv Tyler a zrejme nikdy neprestal ľutovať, že to aj nerežíroval a tak si režíroval aspoň toto home invasion. No... čo už.(13.10.2017)

 • Tuxedo
  ***

  Nadprůměrný horor s pár překvapeními pro zkušenějšího diváka. Zdejší postavy naštěstí vědí, že jsme home invasion viděli stokrát, takže se moc neptají, nýbrž jednají. A do určité míry (a chvíle) i racionálně. Zasazení do osmdesátých let nevyužité, tvůrci se jen chtěli vyhnout chytání mobilního signálu.(1.9.2017)

 • kingik
  ****

  Báječná šakalí léta bez zpívánek, ještě Charles Manson reloaded, jehož utajený kult si říkal Šakalové. Šance pomocí terapie vrátit syna zase na správnou kolej, kdy bude zase mít rád své bližní, se mine účinkem, zvrtne se, prostě přijdou si pro něj jeho kamarádi ze sekty. A rodinka uprostřed lesů bude mít co dělat, když její dům začnou obléhat (vyjící) individua v maskách jak na maškarní merendu. Obrovská škoda, že se hororový specialista z větší části na mnohé vykašlal. A ještě větší škoda, že plně nevyužil služeb Stephena Dorffa, jehož postava jakéhosi najatého speciálního fixátora přes kulty, přišla prostě vniveč. Film je zasazen do osmdesátých let a holedbá se nálepkou "natočeno podle skutečných událostí", spíše je hlavním tahounem jen ten námět převzatý z oné události, o které zřejmě nikdo nikdy neslyšel, tudíž režisér měl prostor pro fabulaci a rozhodně mohl výrazně přitvrdit. Hlavně, že nahnal k chatě početnou skupinku zabijáků, ti se sice s členy rodinky občas polaskali, většinou však jen zlověstně postávali v přítmí, číhali, třímajíc sekery v rukou. A doufali, že se k nim jejich věrný člen Justin, říkající si Thanatos, zase vrátí. Taková velká přesila dost znevýhodňovala rodinku, byla jen čtyřčlenná, plus batole. Takže co v takovémhle případě dělat? Nejrozumnějším řešením se ukázalo uhrát to na atmosféru strachu, kdy jen po mýtině přejede stín, a máte mazlavo až na krku. A to se daří. I navzdory tomu, že Kevin Greutert je řezník, který svoji řezničinu ovládá. Tentokrát ovšem přišel jen se soft porcovačkou. Už dlouho si nepamatuji, že by v jeho filmu bylo top gore akcí podříznuté hrdlo, což v tomto je. Tempo nasazené zdárně, nepolevuje, divák je narychlo obeznámen s postavami, které jsou sympatické, herecké výkony funkční a velmi obstojné. K chybám ve filmu má jen to, že jsem nezjistil, kam zmizel parťák vyšinutého syna, se kterým jel společně na chatu rodičů, než byli oba přepadeni. Na chatu byl odvlečen jen syn, o parťákovi se v ději jen jednou promluví, do děje už ale nezasáhne. Na vině bude zřejmě přestříhání filmu, z něhož vypadly určité úseky, občas to bylo znát. Veskrze jsem spokojen. Solidní home invasion s hereckou trojicí Johnathon Schaech, Deborah Kara Unger a Stephen Dorff, která film drží, přidalo se i napětí a nepříliš pozitivní závěrečné vyznění. A nějaké ty osvěžující inovativní postupy v rámci žánru také měly svoje zastoupení. Příště trochu více důrazu, prosím. A více pana Dorffa. 8/10(26.9.2017)