Jackals

Scénografie:

Celine Diano

Kostýmy:

Kris Deskins

50% Než se objeví sekta, děsně se to táhne. Koukáte na rodinné vztahy, které se řeší podivným způsobem. A pokaždé když je záběr kamery na matku, tak si říkáte: "Bože můj, ta stará měla buď rozštěp nebo ji tak zpackali plastiku? Vždyť vypadá jako nedodělaná lvice! Když se ale objeví kamarádi v maskách, tak už se na to dá koukat...(3.9.2017)

Režisér Kevin Greutert před dvěma roky zabodoval prostřednictvím vysoce atmosferického hororu Visions, kde fanoušci žánru tleskali jeho nápaditým hrátkám s časoprostorovou rovinou. Jeho následující projekt Jackals jsem tak vyhlížel s velkou netrpělivostí, která byla ještě umocněna atraktivitou námětu. Ve výsledku převládá spokojenost, přestože se z hlediska kvality jedná o drobný úkrok zpět. Zasmušil mě především prolog, který nemá s jádrem příběhu žádnou přímou spojitost, a byl jsem rovněž rozmrzen absencí inovativních prvků a chováním postavy Samanthy, která má potřebu přebalit dítě zrovna v okamžiku, kdy je chata oblehána tlupou vyšinutých zabijáků. Herecký výkon její představitelky Chelsea Ricketts navíc patřil jednoznačně k nejhorším. Členové kultu si však s nebohou rodinou po celou dobu pohrávají a drží ji v šachu, čímž se stupňuje její bezmocnost, která se následně přelévá i na diváky. Vše vygraduje znepokojivým bezstarostným tancem, který vyústí v jedno podříznuté hrdlo. Jakožto zdejší hororový expert tak uděluji snímku Jackals slabší čtyři hvězdy.(2.9.2017)

• Stoka

Filmu podráží nohy neskutečná naivita rodiny, která chce zachránit svého syna od nebezpečné sekty, do které vstoupil a nechce se jí vzdát. Jeho milá rodinka i s odborníkem (kterého si najali), se s ním snaží domluvit po dobrém, ale on je chladný a říká jim věci ve stylu: Budu se koupat ve vaší krvi, stáhnu vás z kůže, nejsem váš syn ani bratr, můj kult si pro mě přijde a po vás zbydou jen vnitřnosti apod.. Když tohle slyšíte celý film, už nemáte ani chuť takového zmrda zachránit a nejraději by jste ho za ty řečičky vykuchaly. Blbá a NAIVNÍ rodinka no. Co s nimi, nic - tak kvůli své blbosti zhebli, tak jim dobře. A konec stál taky za vyliž prdel. Nicméně to mělo velký potenciál, který naprosto sráží chování ''jeho'' rodiny, přiblblé dialogy a zpackaný konec. Jinak celou dobu slušná atmosféra s určitou dávkou napětí. Jackals mohl být dobrým filmem, i mně i docela bavil, ale ty dvě věci co jsem vypsal film strašné sráží. Velká škoda :(.(28.1.2019)

Priemerný home invasion. Masky zabijakov sympatické, k postavám si človek vytvorí puto veľmi rýchlo, dokonca aj atmosféra sa miestami celkom darila, a čo sa týka hudby, mne napríklad nevadila. Práve naopak. Problémom je predovšetkým predvídateľnosť. Pretože pokiaľ je hlavných postáv povedzme 5 a killerov 50, tak je asi jasné, že nejaké veľké zvraty či prekvapenia sa očakávať nedajú. A presne tak aj bolo. Horor, ktorý neprekvapí vôbec ničím. Vraždy poslabšie, krvi málo. Sklamaný nie som, no v tomto subžánri už očakávam trochu viac.(1.9.2017)

• POMO

Ďalšia drsná varianta na sofistikované francúzske Oni i priamočiarejšie americké Oni. Nápad s členom rodiny v ohnisku diania zaujímavý, ale o to viac náročnejší na prácu s postavami a ich chovaním. Čo s obmedzenými režisérovymi schopnosťami a notnou dávkou dejovej hlúposti Jackals fatálne podráža.(6.10.2017)