Triple Threat

• Čína

San chong wei xie zhi kua guo da ying jiu

• Čína

Scénografie:

Ryan Kaercher

Kostýmy:

Nirachara Wannalai

Povedený akční béčko, na který jsem se hodně těšila, a za mě prostě spokojenost. Kdo čeká propracovaný příběh s excelentními hereckými výkony, bude nejspíš zklamaný, ale kdo chce vidět různorodou akci, bude podle mě spokojený. Scénář má svý mouchy, Ikův plán jsem moc nepobrala, složitěji už to snad vymyslet nemohl, trošku víc americkýho vlivu, ale jinak proti tomu snad nic nemám. Bavila jsem se, děj odsýpal, zajímavý lokace, sem tam vtipná hláška a parádní herecká sestava. Přeloženo.(24.3.2019)

Po úspechu Expendables som dúfal, že sa jeho koncept párovania hviezd do jedného filmu uplatní aj v béčkovej lige. Lenže okrem pár obskúrnych Z-tiek typu Mercenaries sme sa veľa takýchto filmov nedočkali. Najbližšie k tomu mal Skin Trade, kde ale počet bitkárskych hviezd nebol dostatočný. Triple Threat je v tomto ohľade konečne splneným snom a mňa nadchol viac ako druhý a tretí Expendables. Hlavne tým jak si dali tvorcovia záležať, aby sa jednotlivý borci spolu pobili. Hoci aj na pár sekúnd a to napriek tomu, že vlastne stáli na rovnakej strane. A pritom to pôsobí zmysluplne. Rovnako ako príbeh, ktorý je jednoduchý ale dostatočne funkčný aby nenudil. Len škoda, že Ikova cesta za pomstou nie je dostatočne emotívna. Na to, že je vlastne hlavným hrdinom, tak jeho línia je najmenej zaujímavá. Oveľa lepšie funguje kamarátska chémia medzi Tonym a Tigerom. Dokonca sa Tonyho angličtina zlepšila natoľko, že mi nepripadala komická a pár jeho hlášok je cool. A potom ešte exceluje neustále hláškujúci záporák Adkins. Ostatné postavy tu sú už len na bitky, ktoré sú hmmm. Poďme najprv k prestrelkám. Tie sú po technickej stránke kvalitné. Nepôsobia podfinancovane ako je dnes v béčkach smutným zvykom. Nevytŕča v nich žiadne hnusné CGI. Len sú strašne statické. Záber na jednu stranu jak strieľa a protizáber na druhú a tak stále dookola. Aj prestrelky by potrebovali choreografiu, aby v nich aktéri využívali nejakú taktiku. Takto je vrcholom prestreliek šťavnaté odpratanie zo scény Jeejy Yanin. Na to fakt tak skoro nezabudnem. Škoda, že nezostali prachy aspoň na jednu naháňačku. Napríklad v tuk tukoch. Keď sa v jednu chvíľu začnú naháňať po vlastných, tak to vyzeralo jak keby sa borci vybrali na neďeľnú prechádzku po meste. Tony v tomto ohľade predviedol v Ong Baku pri preskakovaní rôznych prekážok neskutočné psie kusy. Škoda že tu nepredviedol niečo podobné. Vrcholom v tomto smere je Adkinsove hodenie sa na idúce auto. Fakt neviem povedať, či to bol trik alebo skutočný kaskadérsky kúsok, ale vyzerá to bohovsky. No a čo bitky? Za mňa kurva dobré. Najviac si cením, že sú bez drátov alebo CGI vylepšovania, ktorému sa nevyhnú už ani v HK filmoch. Ale ani neotravujú prehnanou brutalitou na ktorej stoja Indonéske gorefesty. Toto je oldschool poctivý kaskadérsky prístup akým sa točili bitky v HK z prelomu 80/90 rokov. Najčastejšie excelujú Tony Jaa a Adkins. Ešte zo začiatku som mal pri nich trochu problém s reakciami aktérov na údery, ktoré mohli predať intenzívnejšie, aby mal divák pocit, že to sú fakt drsné šupy. Ale postupom filmu sa bitky neustále zlepšujú. Skritizovať musím zase trochu Ika, ktorý tu má z ázijskej trojky najmenej zaujímavé bitky. Prekvapil ma Tiger, ktorý pôsobí fakt schopne a konečne ma v bitke potešil Ron Smoorenburg, ktorý aj keď mal celý čas chrániče, tak ho Tony nakopal fakt pekne a drsne. Tam som cítil každú ranu. Až do finále to je solídny trojhviezdičkový film. Ale posledná dvadsaťminútovka je ďalším splneným snom fanúšika MA filmov. Bitka White vs Iko je je len zahrievacím kolom. Tiger a Michael Bisping poriadne pritvrdia muziku, ale extázou je to čo predvádzajú Adkins a Tony jaa. Adkins nezabudne na svoje trademarkové kopy a Tony na lakte. Dočkáme sa aj niekoľkých pôsobivých akrobatických kúskov. A prehľadnosť je tiež ukážková. Ja som fakt spokojný a Adkins mi robí radosť ohľadom odškrtávania si MA hviezd s ktorými absolvuje duel natoľko, že mám chuť si ho dať do topky. Ták, teraz je na rade Ip Man. :) Takže, za poctivé bitky bez CGI a niekoľko duelov, ktoré si prial vidieť a dočkal som sa ich, bez váhania dávam aj štvrtú hviezdičku a teším sa na ďalšiu spoluprácu Adkinsa a Johnsona. Ten chlap sa neustále zlepšuje. 7/10.(11.5.2019)

• TheDarKnig

Film je jasné béčko, nikdo asi nečekal nic jiného. Problém je, že to je béčko nepovedené a to prakticky ve všech ohledech. Potencionálně zajímavá, i když neobjevná zápletka, se rozpadne tvůrcům pod rukama během prvních 20 minut, postavu Iko Uwaise scénář postaví do nevděčné úlohy tvůrce jednoho z nejvíc wtf plánů, co jsem v poslední době viděl, komando padouchů se chová taky jak po lobotomii a hrdinům vše dost ulehčuje, do toho hodí scénárista sem tam nějakou scénu úplně od věci nebo jako že emotivní flashback, který má vysvětlit úplně zmatenému divákovi, na co se to sakra dívá, ale udělá to maximálně to, že vše působí ještě směšněji. Přehnané používání angličtiny filmu taky nepomáhá, protože se mi zdálo, že to ještě zvýrazňuje kvalitní herecké výkony asijských postav. Aspoň obstojně to uhráli Michael Jai White, Scott Adkins a Celina Jade. Občas se objeví povedený vtípek, většina dialogů a hecování mezi zdejšími bijci jako by někdo vystřihl z příručky "100+1 hlášek, které musí být v akčním béčku". No, ale abych se dostal k tomu, kvůli čemu byl tento film natočen. Naneštěstí kromě závěrečné několikanásobné bitky, kde konečně dají více prostoru Adkinsovi, který dokáže aspoň na chvíli rozproudit krev už téměř spícího diváka, je to i v tomto zásadním ohledu bída. Bitky nejsou moc dlouhé, nejsou moc dobře natočené a choreografie taky nezaujala. Ale hlavně podle mě nemají tu dravost a tvrdost, kterou by opravdu potřebovaly. A i jedna výživnější (krvavější) přestřelka má dost podivný střih (střih nakonec není moc dobrý v celém filmu) a zcela dementní chování všech zúčastněných. Night Comes For Us je vedle tohohle fakt klenot :)) 3/10 za závěr a sympatickou Celinu.(23.3.2019)

• Cervenak

Uf. Od filmov tohto typu naozaj neočakávam kvalitný príbeh, ale stupidita tohto tu je do neba volajúca. Malo to vôbec nejaký scenár, alebo prišiel každé ráno na pľac 7-ročný syn hlavného producenta a povedal im, čo majú v ten deň natočiť? Strašné dialógy, choreografia súbojov nanajvýš priemerná, sem-tam nejaké gore a solídny bodycount. Čokoľvek z Tonyho alebo Ikovej filmografie je o niekoľko levelov lepšie ako tieto pomyje.(28.3.2019)

Mít tolik skvělých fighterů a nevzužít jejich potenciál doplna je trestu hodně zahožená šance. Akční jatka ve stylu " The Raid 1, 2 nebo The Night Comes for Us " se nekonají. Už to tu psal Flipnic ( nyní Timemaster ). Za mlada bych si asi chrochtal blahem, ale dnes už mě tyhle přestřelky nebaví. Já jsem radši na pořádný fighty, gore u kterých praskají kosti a tečou potoky krve. Po téhle stránce je " Triple Threat " hodně umírněnej což z něhož dělá průměrnej akční film.(4.5.2019)

• - Bojovou choreografii pro film sestavil Tim Man. (Rominator)

• - Zbraně použité ve filmu byly: útočná puška AK-47, M4, Steyr AUG 77 a Tavor. Dále se ve filmu objevil kulomet M60 a granátomet M32. (K98)

• - Ve scéně, kde Scott Adkins (Collins) skáče na přední kapotu jedoucího automobilu, byl do určité míry zapojen kaskadér. Začáteční skok provedl Adkins sám. Rukavice, kterou Adkins prorazí přední sklo, byla vyztužena kovovým plátem, aby nemohlo dojít k úrazu. Počítalo se s tím, že řídit bude kaskadérka, ale dopadlo to tak, že za volantem seděla Celina Jade (Xian). (Rominator)