Trojitá hrozba

• Slovensko Trojitá hrozba (více)

Skupina hrdlořezů dostane zakázku zabít bohatou dědičku čínského miliardáře, která chce část svých peněz darovat na boj proti zločinu. Zdá se, že se žena smrti nevyhne. Naštěstí ale narazí na tři bývalé čínské vojáky, kteří jsou odhodlaní jí pomoct... Komando několika zabijáků napadne základnu MI6 v jihoasijské džungli poblíž města Maha Jaya. Žoldnéři vystřílejí obránce a z vězení osvobodí nebezpečného teroristu Collinse. Základnu pak následně vyhodí do vzduchu. Co, však zabijáci nevědí, je, že jejich útok přežil jeden z obránců, Jaka. Ten za několik dnů ve městě v nelegální aréně, kde se pořádají turnaje v thajském boxu, najde dva z útočníků, Payua a Long Feie. Jaka přímo v aréně vyzve k souboji Payua a při souboji mu řekne, že ho chce zabít. Komando, které napadlo základnu, nezabilo jen najaté vojáky, ale i ženu Jaky. Jaka však svůj souboj s Payuem prohraje. Zraněného Jakau vezme Payu do svého domu, kde se Jakaovi snaží vysvětlit, že Payu a ani Long Fei nechtěli na základně nikoho zabít, že sami byli podvedeni zabijáky, kteří si je jako místní stopaře najali. Payu a Long Fei věřili, že jsou na humanitární misi. V té době do města přilétá čínská dědička bohatého realitního podnikatele, Xian. Ta je rozhodnuta část svého jmění darovat na boj proti místnímu zločineckému syndikátu. Jaka z domu uteče a přivolá na Payua a Long Feie policisty. Ti oba muže zatknou a převezou je na policejní stanici. V té době jde Collins se svými zabijáky do akce... (TV Prima)

Wade

Tohle mohl být film století,ale bohužel není. Proč jsem teda dal i přesto 5* ? Já se na Triple Threat těšil od jeho oznámení a i když vím že 5 hvězd je nadhodnocení já je musím dát. To nic nemění,ale na tom že jsem se bavil a i bez mých růžových brýlích bych nedal méně než 4*. Jednoduše zábavný akční film s fajn fightama. Spravedlivé by byly buďto silné 3* nebo rovnou 4* ovšem já prostě nadhodnotím. 90% ----- 9/10 IMDb ()

Shakers

Jesse V. Johnson okrem toho, že spolupracuje posledne roky predovšetkým s Adkinsom, točí aj celkom pozeratelné béčkové akčňáky. Tento krát síce neobsadil Adkinsa do hlavnej úlohy a ani do kladnej, tu dostali indonézske mlátičky Iko Uwais, Tony Jaa a Tiger Chen Hu, ktorý sa postavia v ceste za pomstou proti M.J Whiteovi, zápasnikovi MMA Bispingovi a už spomínanému Adkinsovi. Musím sa priznať, že by som radšej fandil Adkinsovej bande, ale čo už. Ani toto nebolo zlé, len mi tie indonézske mlátičky neprišli ako moc dobrý herci, až na Uwaisa. Nie, že by sa na druhej strane rozdávali oscary, ale tie dialógy mi neprišli s ich strany také krkolomne. Ale poďme už k tým fightom, keď tu mame toľko bitkárov. Musím sa priznať, že som dostal viac ako som čakal. Kamera, choreografia a celkovo bitky ma nielenže dosť bavili, ale miestami aj dosť prekvapili. Predovšetkým to bolo tým, že záporáci neboli žiadne sračky čo hneď padnú po jednej kopačke dole, ako to býva vo väčšine filmov. Obzvlášť zaver ma prekvapil, keď Adkins nakopal dva indonézske zadky. Príbeh a dialógy sú v podstate taká klasika, ktorá v tejto kategórii neohúri, ale o to tu ani nešlo. Predovšetkým tu ide o bitky a kto si chce vychutnať par efektných kopaníc, tak je pri tomto filme na správnej adrese. 70% - 3* ()

Cervenak

Uf. Od filmov tohto typu naozaj neočakávam kvalitný príbeh, ale stupidita tohto tu je do neba volajúca. Malo to vôbec nejaký scenár, alebo prišiel každé ráno na pľac 7-ročný syn hlavného producenta a povedal im, čo majú v ten deň natočiť? Strašné dialógy, choreografia súbojov nanajvýš priemerná, sem-tam nejaké gore a solídny bodycount. Čokoľvek z Tonyho alebo Ikovej filmografie je o niekoľko levelov lepšie ako tieto pomyje. ()

Ellmariachi

2 a 2 jsou většinou 4. Nenechte se mýlit vždycky to tak není. Scott Adkins, Michael Jai White, Tony Jaa, Iko Uwais. Když se podívám na tyhle jména rozhodně nehledám rovnici o dvou neznámých, ale něco co je jasný jak facka, nebo spíš pořádná kopačka, která předchází stylovému úderu loktem. A jak jsem si to načrtnul, tak to i bylo. Naprosto parádní bijecká sestava předvedla občas dech beroucí souboje a i stříhači a kameramani dělali co mohli, aby se nic nepokazilo. Vytknout mohu snad jen trosku hlušší střední pasáž a určitě přestřelky, kdy chlapi opět měli problém trefit tak nějak cokoliv. Ale na to jak se říká se.. pes. Tohle je film pro určitý publikum a já sedím v první řadě a slintám blahem. V rámci žánru a toho čím tenhle film chtěl být pecka a 90 procent. ()

Lacike

Po úspechu Expendables som dúfal, že sa jeho koncept párovania hviezd do jedného filmu uplatní aj v béčkovej lige. Lenže okrem pár obskúrnych Z-tiek typu Mercenaries sme sa veľa takýchto filmov nedočkali. Najbližšie k tomu mal Skin Trade, kde ale počet bitkárskych hviezd nebol dostatočný. Triple Threat je v tomto ohľade konečne splneným snom a mňa nadchol viac ako druhý a tretí Expendables. Hlavne tým jak si dali tvorcovia záležať, aby sa jednotlivý borci spolu pobili. Hoci aj na pár sekúnd a to napriek tomu, že vlastne stáli na rovnakej strane. A pritom to pôsobí zmysluplne. Rovnako ako príbeh, ktorý je jednoduchý ale dostatočne funkčný aby nenudil. Len škoda, že Ikova cesta za pomstou nie je dostatočne emotívna. Na to, že je vlastne hlavným hrdinom, tak jeho línia je najmenej zaujímavá. Oveľa lepšie funguje kamarátska chémia medzi Tonym a Tigerom. Dokonca sa Tonyho angličtina zlepšila natoľko, že mi nepripadala komická a pár jeho hlášok je cool. A potom ešte exceluje neustále hláškujúci záporák Adkins. Ostatné postavy tu sú už len na bitky, ktoré sú hmmm. Poďme najprv k prestrelkám. Tie sú po technickej stránke kvalitné. Nepôsobia podfinancovane ako je dnes v béčkach smutným zvykom. Nevytŕča v nich žiadne hnusné CGI. Len sú strašne statické. Záber na jednu stranu jak strieľa a protizáber na druhú a tak stále dookola. Aj prestrelky by potrebovali choreografiu, aby v nich aktéri využívali nejakú taktiku. Takto je vrcholom prestreliek šťavnaté odpratanie zo scény Jeejy Yanin. Na to fakt tak skoro nezabudnem. Škoda, že nezostali prachy aspoň na jednu naháňačku. Napríklad v tuk tukoch. Keď sa v jednu chvíľu začnú naháňať po vlastných, tak to vyzeralo jak keby sa borci vybrali na neďeľnú prechádzku po meste. Tony v tomto ohľade predviedol v Ong Baku pri preskakovaní rôznych prekážok neskutočné psie kusy. Škoda že tu nepredviedol niečo podobné. Vrcholom v tomto smere je Adkinsove hodenie sa na idúce auto. Fakt neviem povedať, či to bol trik alebo skutočný kaskadérsky kúsok, ale vyzerá to bohovsky. No a čo bitky? Za mňa kurva dobré. Najviac si cením, že sú bez drátov alebo CGI vylepšovania, ktorému sa nevyhnú už ani v HK filmoch. Ale ani neotravujú prehnanou brutalitou na ktorej stoja Indonéske gorefesty. Toto je oldschool poctivý kaskadérsky prístup akým sa točili bitky v HK z prelomu 80/90 rokov. Najčastejšie excelujú Tony Jaa a Adkins. Ešte zo začiatku som mal pri nich trochu problém s reakciami aktérov na údery, ktoré mohli predať intenzívnejšie, aby mal divák pocit, že to sú fakt drsné šupy. Ale postupom filmu sa bitky neustále zlepšujú. Skritizovať musím zase trochu Ika, ktorý tu má z ázijskej trojky najmenej zaujímavé bitky. Prekvapil ma Tiger, ktorý pôsobí fakt schopne a konečne ma v bitke potešil Ron Smoorenburg, ktorý aj keď mal celý čas chrániče, tak ho Tony nakopal fakt pekne a drsne. Tam som cítil každú ranu. Až do finále to je solídny trojhviezdičkový film. Ale posledná dvadsaťminútovka je ďalším splneným snom fanúšika MA filmov. Bitka White vs. Iko je len zahrievacím kolom. Tiger a Michael Bisping poriadne pritvrdia muziku, ale extázou je to, čo predvádzajú Adkins a Tony jaa. Adkins nezabudne na svoje trademarkové kopy a Tony na lakte. Dočkáme sa aj niekoľkých pôsobivých akrobatických kúskov. A prehľadnosť je tiež ukážková. Ja som fakt spokojný a Adkins mi robí radosť ohľadom odškrtávania si MA hviezd s ktorými absolvuje duel natoľko, že mám chuť si ho dať do topky. Ták, teraz je na rade Ip Man. :) Takže, za poctivé bitky bez CGI a niekoľko duelov, ktoré si prial vidieť a dočkal som sa ich, bez váhania dávam aj štvrtú hviezdičku a teším sa na ďalšiu spoluprácu Adkinsa a Johnsona. Ten chlap sa neustále zlepšuje. 7/10. () (méně) (více)

• Zbraně použité ve filmu byly: útočná puška AK-47, M4, Steyr AUG 77 a Tavor. Dále se ve filmu objevil kulomet M60 a granátomet M32. (K98)
  • Ve scéně, kde Scott Adkins (Collins) skáče na přední kapotu jedoucího automobilu, byl do určité míry zapojen kaskadér. Začáteční skok provedl Adkins sám. Rukavice, kterou Adkins prorazí přední sklo, byla vyztužena kovovým plátem, aby nemohlo dojít k úrazu. Počítalo se s tím, že řídit bude kaskadérka, ale dopadlo to tak, že za volantem seděla Celina Jade (Xian). (Rominator)