Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

Brain32

Když pominu prvních půl hodinku, kdy jsem měl nutkání hlavní hrdince (a jejím kámoškám s IQ houpacího koně) přišlápnout ten jejich arogantních kukuč a X nelogických nesmyslů na kterých je ten film postaven, tak OK, koukat se na to dalo (: ()

EricNor

Pohadkove tema o napraveni hrisnice, co chlasta, suka s kazdym a je na kazdyho hnusna. Cely ten ten koncept prozivani stejneho dne porad dokola se mi libi. Vim, co se stane, pamatuji si, co jsem delal "vcera", tak zkusime neco jineho. Podle logiky filmu bych si na narozky mohl delat co chci a kdyz zemru, nic se nedeje, sjedem to znova. Zkouset to nebudu. SPOILER? Vraha jsem odhalil uz v pulce, pri ocividne indicii, ktera se fakt nedala prehlednout. Motivace mi ale prisla uplne pitoma a cekal jsem neco min prizemniho. Nastesti to neni dlouhe a bavi to celou stopaz. Edge of tomorrow je o dve hvezdy lepsi, hromnice me nebavily. ()

RozaF

Po hodně dlouhé době zase něco originálního (když vynecháme kecy, že Hromnice a tak). Mně se to moc líbilo, napětí a humor - skvěle nadávkované. Hlavní hrdinka mi přes všechno byla sympatická a film mě ani vteřinu nenudil. V časech, kdy hororový žánr stagnuje a fanoušek těchto filmů vyloženě strádá byl tento film pro mě tak trochu uhasením žízně. ()

tompolicky

Taková příjemná oddychovka na sobotní podvečer, nehledejte v ději hloubku či přehnanou logiku a budete se bavit. Konec byl vtipný, herci příjemní a děj tak nějak hezky odsýpal, že divák ani nepostřehne, že je hodina a půl pryč. Bavil jsem se, a vo tom to je... ()

megacik

Kopíruje to skvelý film Na hrane zajtrajška. To ma síce trochu štvalo, ale dal som tomu šancu. Celkom ma to bavilo, až na to, že Jessica Rothe už dávno nie je Teenka. Nechápem, ako je to možné, že filmovo na amerických školách študujú samí tridsaťroční....U mňa 50%. Dal by som aj o hviezdu viac, keby nekopírovali. ()

Leguan23

O klasickém hororu, kde stříká krev a každých deset minut se člověk lekne, se mluvit nedá, nicméně celý příběh a zápletka jsou velmi zajímavé. Hlavní hrdinka mě zezačátku trochu iritovala, dokonce jsem jí přála, ať umře, ale potom se rázem proměnila v docela slušnou slečnu a už se na to dalo koukat. Bylo tam trochu napětí a konec byl nečekaný, to se mi také líbilo. ()

smirec1

Aaaaa.....cele zle.....vyborny napad, zaujimavy koniec, pekna hlavna hrdinka...ale vsetko ostatne je take zlepene co nedrzi spolu....a aj ti herci mohli byt omnoho lepsie vybrani...ale aspon hlavna hrdinka je pekna.... ()

JerryPilsen

Slušně napínavý film,asi ani ne horor,ve stylu Hromnic. Pointa vcelku přijatelná,postupně nám to sklouzlo spíše k detektivce. ()

Andrew88cz

Docela dobrá oddychovka, nad kterou člověk nemusí příliš přemýšlet... Rozhodně se nejedná o horor, spíše o thriller s nádechem trošky humoru, který má sice slušný nápad, ale provedení a celkově film jako takový nepůsobí příliš důvěryhodně. Takové lepší "béčko" (5/10) ()

Sebik.

Nápaditý slasher film s pointou filmu "na hromnice o den více". Vo filme sa nachádza veľa napaditých prvkov ale aj nejaké tie nedostatky. Ale hlavná vec že to má "šťavu" :D ()

BStone

Hodně zábavná záležitost s časovou smyčkou a Jessicou Rothe v hlavní roli. Což je důležitá informace, protože Jessica skoro celých 96 minut nesleze z plátna a doslova si bere celý film pro sebe. A musím konstatovat, že opravdu exceluje. Parádně pobavilo, co chtít víc. 70% ()

Evanlyn

Čekala jsrm, že to bude horší a proto mě překvapilo, že se jim to docela povedlo. Potenciál opakování jednoho dne mohli posunout ještě dál za hranici, ale nakonec to mělo i hezkou pointu a zápletku. No a teď jsem se dozvěděla, že je ještě 2 tak se trochu bojím, ale uvidíme. ()

C.A.T.

Příjemná "blbina" na zabití hoďky a půl. Pěkný nápad, vtipu tak akorát, kino bych si kvůli tomu asi teda nezaplatila, ale dobrý. ()

bratr_jezek

Jednu hvězdu navíc si můžete přihodit za hlavní hrdinku, ta se celkem snaží, jinak je to průměr oživující myšlenku časové smyčky. Probudit se po vlastní vraždě není tak fajn jako v citovaných Hromnicích, kdy taky trochu šlo o lásku. Přijít na to, kdo vás zabil není jednoduché, když se chováte sobecky a sebestředně a za den dokážete naštvat pár lidí. Z nich může být vrahem kdokoliv. Nebo je vrahem někdo cizí? Dočkáte se konce, jen se nějak nevysvětlí princip vzniku a zániku časové smyčky. To stačí mít jen narozeniny a nejblbější den života v jeden den? ()

VsetkoVsade

Niektoré dni človeku dajú fakt zabrať. Ja sám nie som žiadnou výnimkou z pravidla, že nešťastie miesto hôr vytrvalo chodí po ľuďoch. Dnes som si napríklad rukáv hermelínového plášťa nešťastne omočil v krevetovej omáčke, počet mojich instagramových odberateľov klesol na dvetisícdvesto a na párty v mojej vile jeden návštevník omylom zapol ventilátor v miestnosti s kokaínom. Je pochopiteľné, že na rozdiel od hlavnej hrdinky, ktorá sa v príbehu dostala do časovej slučky a opakovane počas svojho dňa absolvovala vraždu neznámym maskovaným útočníkom, si ani omylom nepripúšťam, že podobnú kalváriu by som mal zdolávať každý deň odznova. A to ani v prípade, že časom by som vylučovacou metódou celkom isto dospel k spôsobu, ako by sa nešťastnej situácii dalo predísť, napríklad omáčku nejesť krevetovú, ale radšej ustricovú, nepridávať na svoj účet príspevky, ktoré neboli prekryté aspoň poltuctom filtrov a piatimi úpravami kontrastu a spomínanú miestnosť pre istotu bezodkladne opatriť klimatizáciou, každopádne film ma na to, ako málo som od neho očakával, prekvapil celkom príjemne. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky