Všechno nejhorší

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller / Komedie

USA, 2017, 96 min

,,DNES JE PRVNÍ DEN ZBYTKU TVÉHO ŽIVOTA...“… /// Tak jo. Končit každej svůj den vraždou (jakože umřít) je vyzkoušenej fajnovej nápad. Nejdřív jsem měl strach, aby to nebyla nuda, ale naštěstí si to Tree začala užívat – a navíc je to taková blondýna… Hororová kopie (skoro vole…) těch dvou filmů, je nakonec víc romantičtější než strašidelnější a možná i proto jsem se celkem fajn bavil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ke štěstí mi stačí zítřek. 2.) Jsem hrozná kráva. 3.) Thx za titule „Sarinka.luc“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(18.2.2019)

• George Stobbart

Iritujúca kravina s dávno prevareným konceptom, pri ktorej pozeraní mi bolo asi tak trápne ako pri čítaní komentáru ZlobivéhoFénixe o tom, jak jsou horory letos úspěšné... No ohromně, až ma z toho asi odjebe! Ale možno som už na toto všetko mentálne starý a neochotný privierať oči nad zomierajúcim žánrom a novorodeneckými komentármi. Ledva za dva.(27.10.2017)

Osviežujúca hororová komédia bola príjemným prekvapením vtedajšieho roku 2017. Snímka zvládne trochu vystrašiť, poriadne pobaviť, aj trochu prekvapiť. Nie, nie je to prelomový film, ale zábava je to slušná. Film sa celkom úspešne vyhýba trápnosti. Pár klišé sa samozrejme objaví, ale v nijak veľkých dávkach. Priaznivci hororov, ktorí sa chcú vyložene báť, budú sklamaní. Aj keď sa snímka prezentuje ako horor, úplne v pokoji ho zvládnu aj slabšie povahy. Je tu pár lekacích scén, ale smrť je skôr zábavná. Vieme totiž, že ju nemusíme brať vážne. Zápletka prebúdzanie sa dookola v jeden deň prirodzene pripomína Na Hromnice o deň viac (1993), ale tvorcovia scenára sa za túto inšpiráciu nehanbia. Preto ju sami vtipne a s nadsádzkou zmienia. Je to taká príjemná zábavka na nudné upršané nedeľné odpoludnie.(9.9.2019)

Najzaujímavejší a aj najstrašidelnejší príbeh o desivej časovej sľučke som si prečítal v poviedke "Ten pocit, ktorý sa dá opísať len po francúzsky". Napísal ju americký spisovateľ Stephen King. Je súčasťou zbierky "Všetko je možné" (Everything´s Eventual). Najlepšia, najserióznejšia filmová variácia na túto tému je snímok "Osudový dotyk" a najviac ma pobavil kúsok z roku 1993 "Na Hromnice o deň viac". Uviaznutie v čase, neustále opakovanie tej istej udalosti, časopriestorové zacyklenie bez možnosti posunutia sa vpred, je pre mňa hodne lákavý námet. Takže ani pri teenagerskom mysterióznom horrore "Všetko najhoršie" som sa nenudil. Ja tomu tie tri hviezdičky dám. "Happy Death Day". ***(8.8.2020)

Pak tady má mít někdo rád Israel(a), když se Jessica každé ráno probouzí v posteli zrovna jemu. Čekal jsem, že aspoň jednou by se mohla objevit na sedačce vedle mě, ale vždycky jsem tam nachmatal jenom bundu. Po prvních deseti minutách bych v anketě "Dokáže Jessica utáhnout film?" jasně kroužkoval odpověď "to spíš Sparťan políbí Slávistu", no jenže na konci jsem běhal po kině a hledal někoho, kdo by mi na ni dal číslo. Nevadí mi jednoduchost, když je s ní zábava. To je jednak jediná možnost, jak dokázat žít sám se sebou, pak ale taky jedinečná příležitost, jak si užít i tuhle pubertální blbovinu.(5.11.2017)

• - Trailer obsahuje skladbu "In Da Club" od amerického rappera 50 Centa. Pre film sa ale nepodarilo nadobudnúť práva na použitie tejto skladby, z tohto dôvodu bola vytvorená iba vyzváňacia kompozícia. (WalterIK7)

• - Univerzita, do které chodí Tree (Jessica Rothe), se jmenuje Loyola University a nachází se v New Orleans. (stepan_s)

• - Bohužel se zdejší časová smyčka neobešla bez typických chronologických neduhů, jako když hlavní hrdinka vyrazí ráno z pokoje dříve a stejně se situace dějí ve stejný okamžik, jako kdyby se o chvíli zdržela. Během dalších opakování dne se naopak začíná brát na tento fakt větší zřetel. (Ryuuhei)