Reklama

Reklama

Všechno nejhorší

  • USA Happy Death Day (více)
Trailer 3

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (CinemArt)

(více)

Videa (8)

Trailer 3

Recenze (445)

POMO 

všechny recenze uživatele

Úspěch tohoto teen rádoby-slasheru nechápu. Zpočátku zajímavý námět s opakováním dne, do kterého se hrdinka probouzí a ve kterém je opakovaně zavražděna, je rozvinutý do repetitivní banality bez potřebné gradace a s jakože překvapením, které ji vůbec nikam neposune. Velice slabou třetí hvězdu dávám pouze za obrázkovou tvářičku Jessicy Rothe. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $4,8miliónaTržby USA $55,683,845Tržby Celosvetovo $125,479,266Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,314,381Tržby za predaj DVD v USA $1,829,039║ Úvod mierne rozpačitý a vďaka herečke v hlavnej úlohe aj otravný ale asi po pol hodinke sa to začne konečne lepšie formovať a v celku aj využívať načrtnutý potenciál. Slušne to zamotá hlavu z pozíciou vraha. Postupne tipujete spolu s obeťou, kto by to mohol byť. Lakačky fajn, občasná dejová hravosť, nápaditosť pri hľadaní možnej presmyčky z resetovania dňa tam padnú na úrodnú pôdu. Záver je možno trošku prekombinovaný ale ešte ako tak v znesiteľnej norme. U mňa v celku prekvapenie, nie je to až tak úplne tuctové. /70%/ ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

I když to časovou smyčku zdaleka nevyužilo s takovou grácií, jakou mohlo a ve finále (respektive předfinále) je až trochu moc cukrové vaty, ke zbytku jako fanoušek slasherů a "Na hromnice o den více konceptu" nemůžu mít skoro výhrady. A velké plusové body za překvapivě dobře promyšlenou pointu, přidanou hodnotu s trvalými následky (to je myslím v rámci subžánru novinka) a pro neskutečně dobrou Jessicu Rothe, která hraje o dvě třídy výše, než od ní dané téma vyžaduje. 70% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Sympatická guilty pleasure blbina, patřící k tomu lepšímu z (nad)produkce Blumhouse. Film dokládá, že při uplatnění vyprávění v časové smyčce je těžké zachovat vážnou tvář dokonce (a možná obzvlášť) v případě slasheru, jehož repetitivnost staví Všechno nejhorší na hlavu. Po smrti přichází restart a nový začátek, takže se hrdinčiným (skvělá Jessica Rothe) neustálým umíráním spíše bavíme, než abychom o ni měli strach (i když i ten se párkrát dostaví, jen to opravdu není hlavní cíl filmu, čili bych mu nevyčítal, že jste se u něj dost nebáli). První housle díky tomu hraje klasické „whodunit“ plus vztahy mezi postavami a proměna protagonistky ze strašlivé pipky v docela fajn holku (takže v tom můžete vidět i hluboké poselství – člověk konfrontovaný s vlastní smrtelností se začne chovat rozumně). Nakonec jde ze všeho nejvíc o středoškolskou komedii, ve které hrdinka po cestě za láskou a sebedůvěrou akorát párkrát zemře. Přestože příběh navenek začíná stále od začátku, film drží výborně pohromadě zásluhou dodržování klasické struktury vyprávění. Každá následující varianta reaguje na ty předchozí, dozvídáme se nové informace (resp. jsou vylučováni jednotliví podezřelí), hrdinka se proměňuje, takže vzniká dojem plynulého vývoje. V momentě, kdy by vzorec mohl začít nudit, dochází k jeho obměně, která zároveň zrcadlí dovršení proměny Tree z kořisti v lovce. Čili ano, je to blbina, která se nebere vážně a rychle vyšumí z paměti, ale rozhodně nejde o blbý film. 70% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

To se takhle kravka jednou na Hromnice ráno probudila, Opařila čajem a zjistila, že je povahově Na hraně těžce iritující piče. Ale nevadí. I z provařeného konceptu se evidentně ještě dá vyluhovat jednoduchá, vcelku svižná, zábavná a pointově přeqapivě zvládnutá bárbinkovská vybíjená, po níž si jedna skupinka nevkusných hloupých dětí s gustem začtyřkuje a zapětkuje, protože „to mnělo super hlaški, ftipi i bubáki a u té blondíny sem si pjekně potřel genytályje“, no a druhá skupina nevkusných hloupých dětí zadští pižmo doprovázené odpadem až dvěma, protože „sem si syce u té blondíny pjekně potřel genytályje, ale jinak to bila úpa blbá kopýrka Hromňyc, vůbec tam nebili horori ani masakri a nemnělo to hloupku“. Jo, blondýna byla hnusná a je to přesně na tři. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (18)

  • Když je Tree (Jessica Rothe) na párty nahoře v pokoji, zazní skladba od DVBBS & Joey Dale - „Deja Vu“. Její název odkazuje na pocity, které má především tento druhý den a sama výraz „Deja Vu“ použije v dialogu. (maestroHynek)
  • Pôvodný scenár obsahoval materiál s ratingom R, čiže mládeži neprístupný, no neskôr sa film stal iba tretím slasherom, ktorý vstúpil do amerických kín s rodinným hodnotením PG-13. Predchádzajú mu snímky The Final Girls (2015) a Prom Night (2008). (WalterIK7)
  • Keď Tree (Jessica Rothe) uteká pred vrahom a narazí autom o prekážku, v nasledujúcich scénach nie je na aute viditeľné akékoľvek poškodenie. (giaruj)

Související novinky

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky

31.08.2019

Čas od času se začne chystat film, který má tak bizarní námět, že jej zkrátka nelze ignorovat. Zatím nepojmenovaný snímek od studia Blumhouse je přesně tím případem. Film bude vyprávět příběh…

Horor Všechno nejhorší se dočká pokračování

Horor Všechno nejhorší se dočká pokračování

27.09.2018

Společnosti Blumhouse a Universal Pictures oznámili pokračování k hororovému hitu loňského roku Všechno nejhorší. Do hlavní role se vrátí Jessica Rothe (La La Land), snímek tentokrát ponese v…

Reklama

Reklama