Všechno nejhorší

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 96 min

Vtipné? Ani ne. Děsivé? Ani náhodou. Zábavné? No jasně! Happy Death Day je komediální horrovka, která neumí ani pořádně vystrašit, ani pořádně rozesmát, ale svým poutavým a zajímavým námětem (dívku na večer jejích narozenin konstantně zabijí vrah, přičemž po každé své smrti musí prožít onen den znova) člověka v tom křesle udrží. Navíc hlavní hrdinka není žádná klišé intelektuálská cuchta, ale kulturní barbarka, kterou člověk najde v pátek v Pantheonu na hajzlech, jak si tam s podobnými kámoškami pilují nehty a malujou ksichty, zatímco rozebírají, s kým ten "kocour" fotbalista píchal předevčírem. A světe div se, byla mi nadmíru sympatická a během filmu jsem jí fandil. Z celkového hlediska má film z obou žánrů podstatné nedostatky (chybí napětí, neúčinné lekačky, atd.), ale je to fakt hrozně zábavné sledovat. Lepší 3*(11.1.2018)

• Cappuccino

Happy Death Day by si mal k svojim žánrom určite prirátať komédiu a vyradiť kategóriu mysteriózny. Mysteriózne na ňom nie je prakticky nič, absentuje taktiež ale aj thrillerové napätie a hororového strachu v snímke nenájdete určite príliš veľa. Čo to potom vlastne je? Na horor málo desivé a na komédiu zas málo vtipné. Potenciál by film veru mal, nápad nebol najhorší, no výsledne spracovanie je príliš "americké" a neoriginálne. Bohužiaľ, dosť sklamanie, 2/5.(12.11.2017)

Sympatická guilty pleasure blbina, patřící k tomu lepšímu z (nad)produkce Blumhouse. Film dokládá, že při uplatnění vyprávění v časové smyčce je těžké zachovat vážnou tvář dokonce (a možná obzvlášť) v případě slasheru, jehož repetitivnost staví Všechno nejhorší na hlavu. Po smrti přichází restart a nový začátek, takže se hrdinčiným (skvělá Jessica Rothe) neustálým umíráním spíše bavíme, než abychom o ni měli strach (i když i ten se párkrát dostaví, jen to opravdu není hlavní cíl filmu, čili bych mu nevyčítal, že jste se u něj dost nebáli). První housle díky tomu hraje klasické „whodunit“ plus vztahy mezi postavami a proměna protagonistky ze strašlivé pipky v docela fajn holku (takže v tom můžete vidět i hluboké poselství – člověk konfrontovaný s vlastní smrtelností se začne chovat rozumně). Nakonec jde ze všeho nejvíc o středoškolskou komedii, ve které hrdinka po cestě za láskou a sebedůvěrou akorát párkrát zemře. Přestože příběh navenek začíná stále od začátku, film drží výborně pohromadě zásluhou dodržování klasické struktury vyprávění. Každá následující varianta reaguje na ty předchozí, dozvídáme se nové informace (resp. jsou vylučováni jednotliví podezřelí), hrdinka se proměňuje, takže vzniká dojem plynulého vývoje. V momentě, kdy by vzorec mohl začít nudit, dochází k jeho obměně, která zároveň zrcadlí dovršení proměny Tree z kořisti v lovce. Čili ano, je to blbina, která se nebere vážně a rychle vyšumí z paměti, ale rozhodně nejde o blbý film. 70%(30.10.2017)

Filmy o uvíznutí v časové smyčce bývají zpravidla zajímavé, chytlavé a poutavé, což se potvrzuje i v tomto případě. Když pominu nesympatické herce v hlavních rolích, tak mi zůstane příběh, jenž určitě stojí za diváckou pozornost. Zpracování snímku potěší, neboť decentní hororové prvky napnou a potěší, podobně jako mysteriózní nádech.(23.3.2018)

Vymýšlet novoty s časovou smyčkou, to už dnes tak úplně dobře nejde. A přeci se tvůrci s otřepaným motivem dobře poprali, a vytvořili tak černou komedii, kde jen zdánlivě má hlavní hrdinka nekonečně životů. Zábavnost a napětí vyvažují nedostatek gore, jehož absence zde tolik nevadí. V atmosférické scéně v nemocnici zazní krátce i hlavní motiv od Carpentera z jeho Halloweenu. Moralizující prvky, kdy hrdinka je postupně napravována a chce se stát lepší, jsou do filmu vloženy nenásilně, proto neruší. Zavlažovač, alarm a...polštář!(10.4.2018)

• - Když je Tree (Jessica Rothe) na párty nahoře v pokoji, zazní skladba od DVBBS & Joey Dale - „Deja Vu“. Její název odkazuje na pocity, které má především tento druhý den a sama výraz „Deja Vu“ použije v dialogu. (maestroHynek)

• - V prvej scéne je na nočnom stolíku mobil otočený displejom hore. V ďalších scénach je už položený opačne bez toho, aby sa ho niekto dotkol. (Astonko)

• - V ději je přímo zmíněn film Na Hromnice o den více (1993), včetně jeho hlavního představitele Billa Murraye, čímž tvůrci vyjádřili poklonu tomuto snímku a zároveň tím přiznali zjevnou inspiraci. (Ryuuhei)