Všechno nejhorší

Scénografie:

Cece Destefano

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Na Happy Death Day mi nejvíc vadí ta promarněná šance, já pořád čekal na ten minutový sestřih originálních zabijáckých scén, kdy se jednou usekne hlava, podruhé se napíchne hlavní protagonistka na kůl atd., ale ona nikde, pár povedených kill scén tady sice je, ale film s tímhle námětem si prostě říká o mnohem víc. Pustit se do už tak profláknuté premisy, která navíc zažívá v poslední době čas znovuobjevení a promarnit šanci si z toho vlastně udělat tak trochu hororovou srandu je asi největší chyba jaké se Happy Death Day dopouští. Navíc k té ne snad přímo parodii, ale spíš hororové komedii má film jednou nohou nakročeno, ale pak se téhle cesty Christopher Landon na režisérském křesle úplně zbytečně a nesmyslně vzdává a snaží se do toho našroubovat romantický příběh a další nesmysly, bez kterých by se film úplně s klidem obešel. Happy Death Day tak zůstává na pomezí a po celou svojí stopáž váhá jakým směrem se vlastně vydat. Zábava je to i tak slušná a z letošní hororové produkce to rozhodně spadá do té lepší poloviny. Velkou zásluhu na tom má Jessica Rothe, která film táhne celý na svých bedrech a občas se v ní probudí ta pravá Scream Queen. Bohužel ale film mohl z opakovačky jednoho smrtelného dne vyždímat o hodně víc a těžko se tak uděluje lepší hodnocení, když člověk ví, že chyběl krůček a byla by to naprostá pecka. Dokázal bych pak s klidem přehlédnout i to očividné nastavování znovuprožívání stejných okamžiků, jakým je ranní cesta hanby Tree zpět do svého pokoje. 63%(6.11.2017)

Málokto by si neprial, aby táto opovrženia hodná ,,bitch,, nedostávala za svoje ´´ideálne´´ chovanie po papuli, každý deň takúto nakládačku, až do konca vekov. Ale predsa, ona sa spamätá, nechá zájsť chuť vyšportovanému borcovi ( majúceho radšej rite, ako riťky ), uvedomí si, že život ( budúcej zlatokopky ) v dievčenskom spolku je nevhodný ( ách, smejem sa, toto neprestane nikdy ) a vrhne sa do náručia losera, ktorého by si v skutočnom živote suka ako ona, ani len nevšimla ( aj napriek jeho ´´mužským´´ kvalitám a úprimnej láske ). Rozprávka! Pomerne krotká ( gore = PG-13 ), ale zábavná, teda ak sa viete baviť na nereálnom prístupe hlavnej ´´hrdinky´´ k celkovému problému.(6.11.2017)

Tvůrci se kulantně přiznávají, respektive český distribuční název to udělal za ně, že v jejich filmu najdeme Všechno nejhorší. A skutečně, nejsou daleko od pravdy. Jsem za tu upřímnost rád, nicméně peníze za kino mně ale vráceny nebudou. Dobře si rozmyslete, jestli chcete na ten film jít. Moc nenabízí. Zvažoval jsem i odpad, ale pak jsem odhodil vztek. Film nemá napětí, nedisponuje závratnou ani převratnou invencí, kupodivu i nudí, má scénář, který se nedrží pravidel časové smyčky, nevědomky je porušuje, režie je ve stylu "direct-to-dvd", ničím nevyniká a je odbytá. Jessica Rothe v hlavní roli oběti vydatně přehrává. Je hezká jen ve dvou scénách, kdy má na sobě večerní šaty, to má vlasy, prsa a zadek na správných místech, jinak mně přišla na studentku stará, údajně už má 30 let. Nejhorší je, že není jasné, zda tvůrci natočili vážně míněný horor, nebo hororovou parodii. Pokud je to ten druhý případ, filmu by se leccos dalo odpustit. Jen ta časová smyčka náhle zaniká, protože není nijak pevně a silně využita. Od poloviny filmu jsem ani nevnímal, že děj má být založen na repetitivnosti, když každé zabití Tree bylo směšné a nenápadité, co hůř, bylo mně u prdele, co s tou arogantní a málo sympatickou hysterkou bude. Dokonce si film troufl na její morální napravení, do postele jí šoupli nerda ve flanelu. Nemusím snad ani zmiňovat, že změna to byla stupidní a nepřirozená a málo pravděpodobná. Časová smyčka je sice magorismus, má ale svá pravidla, těch se film nedrží. Tree si začne vést seznam podezřelých, kteří by jí mohli usilovat o život. Pronásleduje je každý započatý den, jednou se dokonce převleče do vojenských maskáčů a potře si obličej, a každý započatý den si je odškrtává ze seznamu. Pokud je ale nastaveno vše tak, že každý den začíná nanovo, nemohl by existovat žádný deníček, respektive stránky v něm by byly nepopsané. Logických lapsů bylo víc. Neobstál dialog, že Tree nezná film Krotitelé duchů a Billa Murraye. Tomu se prostě nedalo věřit. Rozuzlení, tedy odhalení identity vraha, je nejtrapnější, jaké tam vlepili. Zavánělo dokonce improvizací. Maska kolozuba kreténa mně připomněla ušáka Zoubka z Večerníčku, ani se nechce věřit, že ji navrhoval stejný člověk, který navrhoval Ghostface z Vřískotu. Nelze se divit, že pokaždé, když se vrah v ní zjevil, budilo to dojem, že omylem v sále pustili další díl Scary Movie, k němuž scénář psal někdo z Wayansovic rodiny. Paralela s Vřískotem je mizivá, neb tenhle nedostižný vzor pracoval s propracovaným scénářem. Tenhle film psal začátečník, který má na kontě bezvýznamné počiny. K světlým okamžikům patří pasáž útěku z nemocnice a následný vtipný dialog s policistou. Jinak film šlape pořád stejné zelí. Kečup se odporoučel, gore film nemá, je přístupný. Určitě bych se nebál filmu dát nominace na kyselou Malinu: režie, scénář i herečka v titulní roli. A pokud je to hororová parodie, vyšla jen průměrně. Jako horor to vůbec neobstojí. 5/10(4.11.2017)

Kto by nechcel prežívať svoje narodeniny stále dokola? Tree (Jessica Rothe) dostane takúto možnosť, pretože sa neustále prebúdza v deň svojich narodenín. Má to však jeden komplikovaný háčik. Na konci tohto dňa vždy zomrie a na ďalší deň musí začať znova. Jedinou možnosťou ako vystúpiť z tejto neustále sa opakujúcej nočnej mory je zistiť, kto je vrahom. To ale nebude vôbec jednoduché. - Velmi vydarený moderný horor. Režisér je očividne velmi chytrý človek, pretože sa pridal k vlne Paranormal Activity, pri réžii jedného zo sequelov získal skúsenosti a perfektne ich momentálne využíva na tvorbu vlastných projektov. Kreativita mu tiež nechýba, pretože Happy Death Day dokáže napriek tomu, že sa dej stále opakuje, v mnohých momentoch prekvapiť, je velmi zábavný a všetko vygraduje v podarenom finále. Asi jediné, čo mi vadilo, bolo to, že to je až príliš odlahčené, hlavná hrdinka porušuje hororové pravidlá takmer každú minútu a preto to pôsobí trochu nedotiahnuto, ale inak to patrí k tomu najlepšiemu, čo tento rok vzniklo, a návštevu kina určite odporúčam. + herec z Fear the Walking Dead + herečka z Scream Queens a When the Bough Breaks(28.10.2017)

• sidonka

Hrdinka dostane několik příležitostí napravit si karmu, několikrát brutálně zemře, několikrát se znovu probudí do stejného dne a nám je naservírovaný další z nepříliš invenčních, ale pořád ještě stravitelných hororů, které pravděpodobně vymizí z naší paměti nejdéle do druhého rána. Spoiler: Časová smyčka není nic příjemného, pokud však z toho postava vytěží vlastní nápravu charakteru a urovná vztahy s lidmi, nelze jí nic jiného než poblahopřát mnoho štěstí do dalších let a mnoho dalších, poklidněji prožitých narozenin. - Dávám dvě a půl hvězdy.(6.11.2017)

• - Pôvodná maska navrhnutá americkým dizajnérom Tony Gardnerom bola s tvárou prasaťa, a teda motívom, už použitým v sérií Saw. Gardner, ktorý sa v deväťdesiatych rokoch podpísal pod inú slávnu sériu, Vreskot, pre ktorú napísal slávny kostým zabijáka, však neskôr prišiel s nápadom detského kostýmu aký aj zrealizoval do finálnej podoby. Masku mal režisér Christopher Landon vyskúšať v kancelárii a vystrašiť ňou miestneho pracovníka, čo sa aj podarilo a režisér vedel, že je pre potreby filmu tá pravá. (WalterIK7)

• - V prvej scéne je na nočnom stolíku mobil otočený displejom hore. V ďalších scénach je už položený opačne bez toho, aby sa ho niekto dotkol. (Astonko)

• - Trailer obsahuje skladbu "In Da Club" od amerického rappera 50 Centa. Pre film sa ale nepodarilo nadobudnúť práva na použitie tejto skladby, z tohto dôvodu bola vytvorená iba vyzváňacia kompozícia. (WalterIK7)