Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)
Trailer 3

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (CinemArt)

Trailer 3

Xmilden

Před slovíčko horor bych klidně dodal kinder horor. Krev opravdu nečekejte a napětí při kterém si ohlodáte nehty také ne. Filmík stojí na postupem času sympatické hlavní hrdince a nejvíce na pro mě oblíbeném Hromnicovém tématu. Tvůrci inspiraci nijak nepopírají. Jako příjemně utíkající jednohubka svou úlohu Happy Death Day bez problému plní. A tentokráte tu dětskou přístupnost odpouštím. 60% ()

Marze

Kopie jen s jinou variací situací filmů Na hromnice o den více a Na hraně zítřka, akorát v žánru thrilleru s hororovými prvky. Občas nelogické - proč se hrdinka (není to velká sympaťanda) na vraha nějak nepřipraví? Řemeslně slušné, režie dynamická. Nedostáváme ani náznaky informací, kdo je vrah. Předvídatelné, ale alespoň pointa trochu překvapí. ()

Hrabka

Časová smyčka, to je vděčné téma do filmů všech žánrů. Nemůžu říct, že by to byl nějaký propadák, ale na víc, jak tři hvězdy, bych to neviděl. Takový moderní Vřískot s časovou smyčkou. Tedy spíše zábava pro teenagery. Na jedno zkouknutí i pro ty, kteří mají rádi odlehčené horory a právě onen sci-fi námět. PS: Bude dvojka. Jako vážně? 60% ()

mzss1

(60%) Nic jsem od tohoto nečekal. Trailer mě moc nezaujal, přesto jsem si to pustil, jen tak z plezíru. Ve výsledku jsem relativně spokojen, jako jednohubka mě to zabavilo až až. Moderní typ hororu? Ani to bych takto nedefinoval. K hororu to má blízko asi tak jako já stát se prezidentem. Občas to připomene Vřískot, ale opravdu jen vzdáleně – nic děsivého zde nenalezneme, dokonce ani to napětí. Nicméně, tyhle mezery jsem s klidnou duší vypustil. Celé to bylo pojaté dost s nadhledem, místy se to tvářilo jak teenegerská komedie, ale v dobrém slova smyslu. Když to vezmu od začátku, tak asi prvních 12 minut mě totálně nebavilo, nemohl jsem přijít na chut hlavní hrdince (pipce). Postupem času si mě získala, uvědomil jsem si, že umí celkem slušně hrát. Neustále vracející se scény mě bavili, závěr nebyl nijak šokující, jedna důležitá otázka mi chyběla, ale žádnou velkou nelogickou díru jsem nenašel. No, takže ve finále jsem spokojen, úplná blbost jak jsem si zezačátku myslel, to nebyla. Pár pronásledovaček a rádoby hororových aspektů zde bylo, i když dost nevýrazných, přesto mě to spíš bavilo jako teenegerská komedie s dobrou mladou herečkou. ()

Yoshitsune

Očekávat to nejhorší, od filmu který nese název "Všechno nejhorší" neni zrovna dobrý nápad, jelikož film obsahuje to nejlepší, co jste kdy chtěli vidět v Donnie Darko, ale film na to neměl. A hned začnu pozitivně, ve filmu je tu hodně narážek na sex, dnešní moderní pop kulturu a šílená pravidla spolků, které jsou pojmenované v řecké abecedě, aniž by si jejich členové, uvědomovali co ty názvy znamenají. Takže překvápko, tenhle film neni čistokrevný horor, je říznutý černým humorem a s perfektně nahláškovanými postavami. Po hlavní hrdince, která si projde tak trochu očistcem, mi nejvíc sedla tak čůza Daniella, strašně vtipná mrcha. Jediné mínusem na filmu, je že neni tady výraznější násilí, k mému překvapení, sou tu dvě docela drsná úmrtí, ale zbytek vražd, tak nějak zůstane skryto, takže je třeba zapojit fantazii. Ale když máte představivost dobrou, tak můžete zůstat v klidu. Ohh ano konec, mně pořádně..........hm jak to říct, aby to sedělo k tomuhle filmu, jo už vím, konec mně pořádně ojebal a nutno říct, že fakt pořádně, takže palec na horu a byť zadek trochu bolí, je to fakt super zábavný komediální horor. PS : SPOILER !!! Konec sem pochopil tak, že to měla od matky, která na ni dohlížela a nedopustila aby se jí něco, v ten den stalo. ()

• Bohužel se zdejší časová smyčka neobešla bez typických chronologických neduhů, jako když hlavní hrdinka vyrazí ráno z pokoje dříve a stejně se situace dějí ve stejný okamžik, jako kdyby se o chvíli zdržela. Během dalších opakování dne se naopak začíná brát na tento fakt větší zřetel. (Ryuuhei)
  • Kniha, ktorú číta zdravotná sestra Deena (Donna Duplantier) počas nočnej, je "A SEAL at Heart" od americkej spisovateľky Anne Elizabeth. (beso74)
  • Když je Tree (Jessica Rothe) na párty nahoře v pokoji, zazní skladba od DVBBS & Joey Dale - „Deja Vu“. Její název odkazuje na pocity, které má především tento druhý den a sama výraz „Deja Vu“ použije v dialogu. (maestroHynek)

Související novinky

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky

31.08.2019

Čas od času se začne chystat film, který má tak bizarní námět, že jej zkrátka nelze ignorovat. Zatím nepojmenovaný snímek od studia Blumhouse je přesně tím případem. Film bude vyprávět příběh… (více)