Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

KillerZeli

70% Spousta zábavy, prostý, ale fungující vývoj hlavní postavy a i ta slzička překvapivě ukápla. Neskrytá kopírka Na Hromnice o Den Více zasazená do jiného prostředí a okořeněná vražednou záhadou. Svižných 90 minut s možná až příliš unáhleným závěrem. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Časové smyčky miluju, ale musí být hororové, kulervoucí a "beznadějné"...tady bohužel přítomné "vtipy" a odlehčení, kazilo celkový dojem. Každopádně jsem se bavil. ()

Comida

Všechno nejhorší se na první pohled tváři jako thriller s prvky hororu a nápad s časovou smyčkou kdy se hlavní postava snaží vyřešit kdo ji chce zabít, vypadá vcelku zajímavě. Koncept filmu bohužel nefunguje a při zařazení do žánru bych zvolil nevalnou komedii. Ono už poněkolikáté sledovat jak se hlavní postava pořád dokola budí, začne působit tak nudně a pak následné čekání na onoho vraha s maskou který vůbec není děsivý taky unaví. Víc času by potřebovali ony scény kdy se nám hrdinka snaží takzvaně dostat z hrobníkovi lopaty před onou roztomilou maskou. Jenže tyto scény aby fungovali, potřebovali by nejdřív trochu toho napětí. Nechci tvrdit že by tam nebylo, ale ono se i pomalu vytrácí když víte že se postava vzbudí druhý den, tedy respektive ve stejný den znovu. Více času nám děj vyplňují hloupé dialogy, které překypují trapnými vtípky. Ve filmu se také nachází přehršel postav které působí tak otravně. Jediná hlavní hrdinka byla v pohodě, což je plus, nýbrž sledovat celou dobu někoho kdo vám vadí je taky nepříjemný. Takže teď k příběhu. Jak už jsem se zmínil, Happy Death Day je spíše komedie která si ani nezaslouží označení horor. Víc času se zde věnuje spíše vtípkům (nebo aspoň mě to tak přišlo) a vážnost jde stranou, takže ke konci mi už bylo jedno kdo je vrah, i když můj typ, jenž se nakonec ukázal jako správné řešení otázky kdo se skrývá za maskou, jsem tušil přibližně už ve druhé pětině filmu. Plytký děj je zakončen tak hloupou pointou, že i dítě v mateřské školce by dokázalo vymyslet něco lepšího. Vývoj postav který vidíme v každém druhém filmu působí jako strašné klišé. Hlavní hrdina/hrdinka postupně zjistí že se dříve špatně choval/a a pak ke konci se postupně snaží všem omluvit, být lepším člověkem a tak dál. Pokud ale je tu něco ke chválení, je to herecký výkon Jessici Rothe která by měla dostávat víc příležitostí, protože na to má. Za takové menší plus považuji taky pointu, která je hloupá, ale je vychrlena takovým způsobem, a ještě k tomu nenásilně že si říkáte: To je pointa století. Prostě tak blbý až je to dobrý. Trochu zamrzí nevyužití nápadu jenž je prostě skvělý. Celkově tedy řečeno? Komedie kterou ocení spíše fanoušci hloupých srandiček. Hororovým fajnšmekrům doporučuji se tomuto snímku vyhnout jedním velkým obloukem. Mrzí mne ztráta času vynaložena na zhlédnutí tohoto snímku, a má prvotní možná návštěva kina při projekci druhého dílu je zavržena. Přece jenom, jaké by to bylo fópa usnout v kině. 2/10. ()

Meev

Nad moje očekávání dobře zpracovaný film a z obávané utahanosti děje se nakonec stala slušná podívaná se zajímavým a pro mě dosud nevídaným nápadem, kterému chyběla do dokonalosti už jen vylepšit atmosféra, 70%. ()

duskovahani

Všechno nejhorší je ukázkovým příkladem ani ne tak intertextuality, ale mně to připadá spíše jako takového lehoučké vykradení. Ano, nemohla jsem se zbavit křečovitého dejavu. Správně, 12:01pm na nás dýchá již od samého začátku, když v prvním záběru spatříme na věžových hodinách čas ukazující...12:01. Podobnost je i ve schématu, kdy se hrdina pere s časovou smyčkou a přitom narazí na někoho, do koho se zamiluje. 12:01pm mělo svou Dolores, Všechno nejhorší má svého Cartera. Závěrečná poznámka Cartera, že mu příběh hlavní hrdinky připomněl film,využívající spirálový narativ: Na Hromnice o den více, je už jen taková perla na závěr. Bohužel filmu nepřidalo i hromadění nových a nových perspektiv, které kolikrát neměly žádnou výraznou hodnotu a váhu viz. postava Becky. Otáčky jsou buď vyloženě strohé, nebo naopak přehuštěné nepřehlednou sítí kauzálních linií a různých zájmu jednotlivých postav. Něco málo k dobru filmu přispělo alespoň to, že hlavní hrdinka ve třetí otáčce zjistí, že je uvězněná v časové smyčce a její motivace se začnou rapidně měnit. Její morální působení se lepší, s každou další otáčkou je méně nesnesitelná a v závěru ji snad máte i rádi. Bohužel ani přes to, že byla spirála využita nějakou nadpřirozenou sílou, (nejspíš) ku morálnímu ponaučení, mě film neuchvátil natolik, abych ho považovalo za něco víc, než jen leporelo využívající spirálový narativ... ()

Looka

80% přiznaná inspirace Na Hromnice o den více. Teenagerovská komedie, která už už sklouzává k moralitce pro dospívající. Hlavní herečka mile překvapila - zvládla obě dvě polohy své postavy:o) ()

hrumsrt

Takhle mám rád časové smyčky, a jak se s ní tady pracuje se mi i celkem líbí, jen dostalo málo prostoru to skutečné řešení problému, kdy si hrdina sedne a řeší to... Celkově je to fajn honba za vlastním vrahem, ale totálně uměle překombinovaná! Finální odhalení je super, jen proč se do toho dal "ten nemocniční vrah" je za mě zbytečný.. Výborné bylo, jak se znovu probudila, i když vlastně přežila?! Hlavní herečka možná trošku otravná a někdy se to až moc snaží být teen horor. Vcelku hodně v pohodě film, jen mám zase problém s tím horor žánrem (jelikož tam za mě není). Jako jednohubka funguje snímek výborně! 65% ()

lusa

Neexistuje deň, ktorý by som chcela prežiť znova. Možno moment.. Ale ani to. Málo vtipné, málo originálne, málo hororu. Pekná baba. 3* ()

Pokryvac

Zábavná variácia na Groundhog Day alebo svojrázna reakcia na žáner slasherového filmu. Poteší aj celkom nepredvídateľný záver, ktorý ponúka možnosť, aby divák neustále opravoval svoje podozrenie - Ktože len môže byť vrahom? Čo je predvídateľné je však akési morálne putovanie hlavnej hrdinky od cynickej nevyrovnanej fúrie až po uvedomelú mladú ženu (podobne ako túto cestu podstúpi Bill Murray vo vyššie spomínanom filme). Menšie logické nezrovnalosti možno filmu ľahko odpustiť, keďže on sám sa neberie vážne (pridal by som medzi hore vypísané žánre "komédia) a hlavným cieľom je jednoducho zabaviť diváka. Ja osobne som dostal to, čo som očakával, čiže svižný odpočinkový film prihovárajúci sa fanúšikom slasheroviek, ktorý sa pokúša pristupovať k tomuto podžánru inak ako sme zvyknutí. Poteší záverečná referencia na film Groundhog Day (filmári sa nijak netaja inšpiráciou) a fakt, že v tomto filme zomrie hlavná hrdinka. Niekoľkokrát. ()

SAINTS

O napäti a strachu sa v suvislosti s tymto filmom neda hovorit.Ide o čistu zabavu nič ine za tym nehladajte.Strašidelne sceny nie su priliš strašidelne a vrahov v maske sme tu už mali velakrat.Z tohto pohladu film nie je priliš objavny a skôr umne vykrada stare horori.Zaujimava je osobnostna zmena hlavnej postavy Tree ,ktora sa zmeni s namysslenej blondiny na prirodzene dievča ktore sa vie o seba postarat a prehodnoti svôj doterajši pohlad na svet,v zavere nemate problm držat jej palce a ziska si vaše sympatie.Velku zasluhu na tom ma Jessica Rothe ktora je v tomto filme vyborna .Všetko najhoršie nie je žiadne veldielo ale ani nim nechcelo byt ale ako dobra zabava na hrane žanrovej parodie je to fajn. ()

Mr.Ward

Není to žádné veledílo, ale já jsem vyrostl na Scary Movie, a tohle mi to celkem připomnělo. Bavil jsem se opravdu hodně. Nové guilty pleasure je na světě :))) ()

ESW

"Vis, co mi ten film připomíná? Na Hromnice o den více!" Jako jo, ale proč by ne? Je to napínavý, je to sranda a nakonec i love story. Príma! ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky