Sněžný kluk

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2019, 97 min

1.Deň filmového adventného kalendára, začal nám mesiac december a ja som sa rozhodol každý deň udeliť jeden vianočný film alebo aspoň so zimnou tématikou. Do Vianoc nám ostáva 23 dní tak prečo to neskúsiť. Od včera už napadol v mojom regióne sneh tak neváham a vybral som si animovaný film s názvom snežný chlapec. Ako príbeh ma moc nezaujal a celkovo je vidno že to nebol vysokorozpočtový snímok, samozrejme určený skôr pre menšie publikum. 3*(1.12.2020)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $59,770,205Tržby Celosvetovo $172,170,205Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ DreamWorks stagnuje vsadil na overený kukuč bezzubého draka a urobil z neho snežného chlapca. Jednoznačne si chceli týmto počinom podmaniť čínske publikum. Lenže už je to dosť prevarené vo veľa ohľadoch, nemá to až také zanietenie aby to úplne strhlo, má to dobré momentky, pekný vizuál, postavy našťastie nie moc otravné ale aj tak to vyškriabalo len na lepší priemer. /videl v kine: 70%/(21.11.2019)

Sněžného kluka jsem viděl převážně jen protože přítelkyně z něho byla nadšená a chtěla mi ho ukázat a překvapivě bavil i mě. Příběh je takový běžný, který jsme viděli už spoustukrát, ale je krásně doplněný Čínskou přírodou, která je nádherná, Everest je roztomilý a zbytek hlavních postav pobaví. Docela mě překvapil zvrat v podobě změny hlavních padouchů. Davam zasloužené 4*, extra nepřekvapí, ale rozhodně ani nezklame a je na to radost pohledět.(29.12.2019)

Známa koncepcia s „malou“ dávkou kúzelných scén. Pekné obrazy, citom vybrané a zachytené prostredie, ktoré dojímavým spraví hlavne neskutočne pekná hra na husliach. Príbeh, ktorý je síce bez prekvapenia, je pekný ale nevyužíva všetky potenciály, ktoré má. Vzťah medzi Jeti a Yi síce funguje, ale medzi trojicu „malých detí“ spíš nie. Každopádne snímok so svojimi menšími (prípadne väčšími) chybami stojí za to a ľahkým srdcom ho môžem odporúčať na jedno nedeľné odpoludnie. P.S.: Po prvom videný veľmi silná trojka s opciou na možné zvýšenie po opätovnom videní. Osobné hodnotenie: 78% (***) (20.2.2020)

Doslova a do písmene neurážející.Nadstandardní animace je doplněna místy dost nevzrušivým dějem pracujícím hodně s fantazií a někdy až typicky asijskou infantilností. Na dramatičnosti nebo humoru, případně obojím, by to chtělo trochu přitlačit. Je to takový nevyrovnaný hybrid mezi asijským a západním stylem, což je někdy spíš k neprospěchu věci. Hlavní příšerka mě nezaujala vůbec, ostatní postavy byli lepší, ale juchavý had je nejvíc. Jako průvodce po Číně to ovšem funguje docela dobře.(17.1.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Když se kamera točí kolem Yi, která poprvé hraje na housle, jeden z billboardů má reklamu na Big Mac v McDonald's. (fanda124)

• - Pohádku, jež vznikla v čínské koprodukci, ve Vietnamu stáhli z kin. Důvodem je scéna s mapou jihovýchodní Asie, ve které je vidět, že si Čína klade nároky na Jihočínské moře včetně oblasti u vietnamského pobřeží. Záběr vyvolal mezi Vietnamci pobouření na sociálních sítích, uvedla s odvoláním na vietnamská média agentura Reuters. Zákaz dostal film i ve Filipínách a Malajsii. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)