Sněžný kluk

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2019, 97 min

William Davies

Neuráželo mě to, nenudilo, docela rychle se vyrazí za dobrodružstvím, postavy poznáváme za běhu, je to krátký, je tam záporák, co není tak úplně záporák a pro mě dojemný příběh holčičky bez tatínka. Navíc úžasná čínská příroda a kultura je úžasná i animovaná. Tohle všechno super. Nicméně je to i generický, bez nějaké invence a zajímavých nápadů, zápletka v podstatě není, takže jsem z kina odcházel spokojenej, ale neobohacenej a nenadšenej. Valérii se to líbilo víc, než Missing Link, protože roztomilost, ale na Barbie to nemá. Navíc dostala plakát, kterej jsem jí ale druhej den zabavil, protože bije sestru. Celkově velice silný 3 hvězdičky/tatínci.(29.10.2019)

Film má dva výrazné pozitivy juchací hady (to je taková píčovina, že se tomu člověk musí vyloženě smát myšleno v dobrém ) a scénu s koi kapry jinak zbytek je klasika ve stylu jdi z místa A do místa B mezitím dospěj a vrať se. Hlavní hrdinka a yetti jsou v pohodě ty ostatní dva kryply bych mučil pomalým způsobem, aby pořádně trpěly a užíval bych si to. Plusové body za easter egg na Jak Vycvičit Draka a Rebelku (tady mě docela překvapuje, že to zatím nikdo nezmínil). 60 procent čekal jsem daleko více, ale zase vyloženě slabota to není. P.s, menší zajímavost původně to mělo jít do kin zároveň s snímkem Hledá se yetti, ale pak to padlo.(26.10.2019)

Naozaj si Hollywood myslí, že každý rok potrebujeme nový animovaný film o yetim? Tentokrát je hlavným protagonistom Everest, ktorý je ako animovaná postava v každom prípade rozkošný a dojemný element s vtipným hlasom a výzorom. Toto mám rád na postavách, ktoré nevedia rozprávať, tvorcovia sa tak ozaj musia vyhrať so zvýraznením jej emócií a takisto ju zasadiť do situácie, v ktorej má prejaviť svoj názor. Dievčatko Yi je ako jediná postava, ktorá si nesie plnohodnotný prístup scenáristov a aj keď jej osobný príbeh nemá dostatočný akcent, s yetim ju spája potreba nájsť ten ozajstný domov. Všetky ostatné postavy sú jednorozmerné, aj keď pri niektorých nastane zmena, necítite ju, pretože je buď neopodstatnená alebo zakrytá množstvom ďalších záberov. Hlavný zloduch celého filmu je mdlý a nútený zvrat je absolútne zbytočný. Technická stránka snímky je dobrá. Spĺňa štandardy priemeru aktuálnych animákov, vie sa oprieť o silný záber a následne vytvoriť nejasný zhluk mnohých postáv, ktoré v momentoch nežijú svoj vlastný život a tak je práca s nimi umelá a nezmotivovaná. Myslím si, že je mnoho ďalších zaujímavých animovaných projektov o yetim - z najnovších určite Hľadá sa Yeti alebo Piadinôžka. Snežný chlapec veľa nepokazil ale ani nijako neohúril. Viac tu: https://youtu.be/iH7uy_zOH9E(25.10.2019)

Prekrásny vizuál od Dreamworks s nádheným príbehom a naozaj vysokým počtom vtipných sekvencií. Celá rozprávka je navyše bez scénok, ktoré nie sú vhodné pre deti (v nových rozprávakach ich je plno) a preto si tento skvost vážim o to viac. Žiadne blbé nevhodné vtipy a to sa cení..... Postavy veľmi sympatické, húkajúce hady TOP výmysel a scény kde snežný muž ovláda prírodu so zimomriavkami. Deti sa bavili, dospelí sa bavili. A tak to má byť. 4* za rozprávku ako takú a piata za Fix You od mojich milovaných Coldplay!!! TIP do kina jednoznačne :)(3.11.2019)

Disney ešte budú mať šancu na to, aby si opätovne vybojovali lídra medzi animovanými filmami, no ak by som mal tohto roku momentálne dať niekomu svoje srdce, tak to budú určite Dreamworks Animation. Vo februári prišli s fantastickým zakončením série s filmom "How To Train Your Dragon: The Hidden World" a koncom októbra prišli so svojou ďalšou vizuálnou lahôdkou - "Abominable". Neviem či budú s týmito postavami plánovať tiež novú filmovú sériu, no osobne by som tomu bol otvorený. Možno sa k nám už Everest nevráti, no vôbec by mi to nevadilo sa stretnúť opäť s Yi, Pengom a Jinom. Koniec koncov, dobrému animovanému dobrodružstvu sa rozhodne nebránim. A ak ju budú sprevádzať aj jej husle, tak to bude stáť za to. Dreamworks, zvážte to. Mám s filmom len pár drobných problémov. Napriek tomu, že dobrodružstvo je super, tak miestami je to veľmi predvidateľné. Vieme aké scénky uvidíme a sme na ne už pripravení. A hoci musím povedať, že mám rád našich hrdinov, tak čo sa týka zloduchov, tam spokojný moc nie som. Chamtivosť už pôsobí staro a prefláknuto. No tento film sa viac sústredí na iné elementy. Ako putom medzi Yi a Everestom, ktoré je skvele zachytené. Srdce filmu je tu silné a dokáže film správne posúvať. Je tu mnoho pekných scénok vďaka tomu. Takisto by som povedal, že hudba je super, emocionálna stránka filmu funguje, má celkom funkčný humor a okrem toho je super, že malý Everest má aj veľmi šikovné a pekné schopnosti. A vďaka tomu prichádzame k môjmu najväčšiemu pozitívu filmu. Animácie. Vizuálne je toto jeden z najkrajších animovaných filmov, ktoré som kedy videl. Dreamworks sa absolútne prekonali a dali do toho všetko. Perfektné. Pre mňa najlepšie animácie za celý rok. Skvelé efekty, a nádherne sa na to pozerá. Myslím si, že ak chcete na to zobrať deti do kina, tak určite na to s nimi choďte. Nemyslím si, že by to boli vyhodené peniaze a zabitý čas. Myslím si, že sa dočkáte niečoho silnejšieho, než si na prvý pohľad môžete myslieť. Hodnotenie: A-(27.10.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Pohádku, jež vznikla v čínské koprodukci, ve Vietnamu stáhli z kin. Důvodem je scéna s mapou jihovýchodní Asie, ve které je vidět, že si Čína klade nároky na Jihočínské moře včetně oblasti u vietnamského pobřeží. Záběr vyvolal mezi Vietnamci pobouření na sociálních sítích, uvedla s odvoláním na vietnamská média agentura Reuters. Zákaz dostal film i ve Filipínách a Malajsii. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)