Reklama

Reklama

Sněžný kluk

  • USA Abominable (více)
Trailer 18

Obsahy(1)

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 18

Recenze (114)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak ako je v súčastnosti vyzdvihovaný Snežný chlapec na úkor takmer až zatracovaných Addamsovcov, tak u mňa je to presne naopak. Snežný chlapec je síce milý animák, neurazí, ale toto dobrodružstvo ma za srdce dvakrát nechytilo. Cesta na Everest mi prišla trochu vzbŕkla a akosi som nepochytil kontinuitu tejto "prechádzky". Postavy sú poväčšinu času v tričkách, pričom až pri ceste na samotný vrchol si cez ne prehodia zimné bundy, čiapky sú ale stále zbytočné. Taktiež som nepochopil, ako sa dostali nazad. Film samozrejme obsahuje klišé, kde je hlavný záporák kvázi veľkým prekvapením, ale to snáď prekvapí už len tých najmenších. Suma sumárum priemer vo všetkých smeroch. U mňa 50%, kdežto Addamsovci 70%, i keď konečné hodnotenie sú v oboch prípadoch tri hviezdy. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $75miliónovTržby USA $59,770,205Tržby Celosvetovo $172,170,205Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ DreamWorks stagnuje vsadil na overený kukuč bezzubého draka a urobil z neho snežného chlapca. Jednoznačne si chceli týmto počinom podmaniť čínske publikum. Lenže už je to dosť prevarené vo veľa ohľadoch, nemá to až také zanietenie aby to úplne strhlo, má to dobré momentky, pekný vizuál, postavy našťastie nie moc otravné ale aj tak to vyškriabalo len na lepší priemer. /videl v kine: 70%/ ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Sněžný kluk oplývá nádherným vizuálem a je doplněn líbivou hudební stránkou. Na rozdíl od nedávných animáků Hledá se Yetti a Yeti: Ledové dobrodružství zobrazuje tento film nemluvného sněžného muže a sází spíše na kouzelnou roztomilost než na humornost - čímž však nechci říct, že by Sněžný kluk neobsahoval úsměvné scény. Velmi se mi líbila yettiho kouzla a všechny sekvence s hrou na housle. Vedle yettiho byl nejvtipnější postavou jednoznačně hopsavý had. Příběhově nabízí film jeden menší plot twist, jinak jde o přímočaře odvyprávěnou jednohubku, která nemá až tolik čím překvapit. Trochu mě rušila jistá dějová nesouslednost a nelogičnost u pár scén (špína rázem mizí / neuvěřitelná fyzička a zpočátku i otužilost hlavních postav). Ve výsledku jde o film, na který se pěkně dívá, ale člověku se nedostane tolik pod kůži. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Disney ešte budú mať šancu na to, aby si opätovne vybojovali lídra medzi animovanými filmami, no ak by som mal tohto roku momentálne dať niekomu svoje srdce, tak to budú určite Dreamworks Animation. Vo februári prišli s fantastickým zakončením série s filmom "How To Train Your Dragon: The Hidden World" a koncom októbra prišli so svojou ďalšou vizuálnou lahôdkou - "Abominable". Neviem či budú s týmito postavami plánovať tiež novú filmovú sériu, no osobne by som tomu bol otvorený. Možno sa k nám už Everest nevráti, no vôbec by mi to nevadilo sa stretnúť opäť s Yi, Pengom a Jinom. Koniec koncov, dobrému animovanému dobrodružstvu sa rozhodne nebránim. A ak ju budú sprevádzať aj jej husle, tak to bude stáť za to. Dreamworks, zvážte to. Mám s filmom len pár drobných problémov. Napriek tomu, že dobrodružstvo je super, tak miestami je to veľmi predvidateľné. Vieme aké scénky uvidíme a sme na ne už pripravení. A hoci musím povedať, že mám rád našich hrdinov, tak čo sa týka zloduchov, tam spokojný moc nie som. Chamtivosť už pôsobí staro a prefláknuto. No tento film sa viac sústredí na iné elementy. Ako putom medzi Yi a Everestom, ktoré je skvele zachytené. Srdce filmu je tu silné a dokáže film správne posúvať. Je tu mnoho pekných scénok vďaka tomu. Takisto by som povedal, že hudba je super, emocionálna stránka filmu funguje, má celkom funkčný humor a okrem toho je super, že malý Everest má aj veľmi šikovné a pekné schopnosti. A vďaka tomu prichádzame k môjmu najväčšiemu pozitívu filmu. Animácie. Vizuálne je toto jeden z najkrajších animovaných filmov, ktoré som kedy videl. Dreamworks sa absolútne prekonali a dali do toho všetko. Perfektné. Pre mňa najlepšie animácie za celý rok. Skvelé efekty, a nádherne sa na to pozerá. Myslím si, že ak chcete na to zobrať deti do kina, tak určite na to s nimi choďte. Nemyslím si, že by to boli vyhodené peniaze a zabitý čas. Myslím si, že sa dočkáte niečoho silnejšieho, než si na prvý pohľad môžete myslieť. Hodnotenie: A- ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Ze třech animáků s Yettim téhož roku pravděpodobně ten nejlepší. Vnímal jsem na film chválu, ale vlastně jsem spíše čekal animák, kterých jsou každý rok (krom možná toho divno-covidového letošního) desítky a zabaví jen nejmladší. Opak je ale pravdou a konec mě dokonce i dojal téměř k slzám, což vyústilo ve zjištění, že si během následujících let možná Abominable pustím znovu...což u animáků dělám fakt málokdy...80% ()

Galerie (48)

Zajímavosti (5)

  • Ačkoliv se v závěrečných titulcích objevuje na pozici scenáristy Jill Culton (kterého uvádí i oficiální web, český distributor CinemArt nebo server IMDb), mnoho jiných zdrojů uvádí jako scenáristu stále Williama Daviese (v titulcích uveden pod „Additional Screenplay Material“). (Ollivander)
  • Pohádku, jež vznikla v čínské koprodukci, ve Vietnamu stáhli z kin. Důvodem je scéna s mapou jihovýchodní Asie, ve které je vidět, že si Čína klade nároky na Jihočínské moře včetně oblasti u vietnamského pobřeží. Záběr vyvolal mezi Vietnamci pobouření na sociálních sítích, uvedla s odvoláním na vietnamská média agentura Reuters. Zákaz dostal film i ve Filipínách a Malajsii. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama