Sněžný kluk

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2019, 97 min

William Davies

Moc milá pohádka. Jediné, co bych vytknul, je příliš jednoduchý a přimočarý děj (malý Yetti Everest, který byl uvězněn, uprchne a chystá se s pomocí své kamarádky Yi domů na Everest)...Jinak je to moc hezké, barevné, magické a dojemné. Ve filmu je spousta vtípků, spousta fantazie a samozřejmě i nějací ti padouši - a celé se to odehrává v Číně, patrně s cílem co největších výdělků právě v Číně, ale to vůbec nevadí, alespoň je to trochu exotičtější, než většina animáků...80%(27.12.2019)

KINO BENEŠOV - S naprostým klidem doporučuji malým i velkým. Z mého pohledu je to jeden z TOP animáčů za poslední léta, alespoň mě hodně oslovil. Zejména svým příjemným humorem, dobrodružstvím, nápadem, spádem, smutnými momenty, soundtrackem, ... Zkrátka 5* je na světě. Ideální zábava pro celou rodinu a vyrazit na to do kina, je skvělé rozhodnutí. 90% (with A.)(27.10.2019)

A vůbec se za to nestydím! Sněžný kluk ve mě jednoduše probudil to dítě, kterýmu se tohle sakra líbí. Po začátku ve městě (10 minut) jsem se nechal unášet fantastickým dobrodružstvím, ve kterém hrála prim Čína, fantastická hudba a jedno kouzlo za druhým. Už seriál Kung fu Panda osobně miluju právě kvůli tomu prostředí. A Sněžný kluk je přesně z takového ranku. Je navíc vidět, že tu je velká snaha udělat nástupce Bezzubce, a za mě osobně se to povedlo do puntíku. Yeti je skvělej, je roztomilej a každý jeho kouzlo je auditovizálně velmi líbivá podívaná. Příběh možná trochu klišé a jako celek se to Jak vycvičit draka nevyrovná, ale tady ten větší důraz na děti než na dospělé vůbec nevadil. Jednoduše jsem na hru přistoupil a nechal se vzít na výlet. Tohle můžu a klidně mi naservírujte 2 další díly a seriál.(3.2.2020)

Po slabším začátku se to rozjelo a bavilo mi to, líbivý vizuál od DreamWorks Animation, příjemně laděný příběh a cute kouzelný Yetti. Abominable bych jednoznačně zařadil do kategorie příběhový animák. V porovnání s Yettim 2018 byl Everest o trochu lepší než počin Warnerů z předešlého roku. Režisér Culton spolurežíroval starší animák - Lovecká sezóna. 3*(15.10.2020)

Nečakal som, že sa mi to bude až tak veľmi páčiť. Ale možno je to tým zasadením do Číny, fantastickým humorom, krásnou hudbou a vizuálne podmanivým prostredím. Príbeh je síce tradičný a má v sebe ekologické presahy ale úprimne? Toto treba. Treba si užívať farebnosť a hravosť a myšlienku v animovaných filmoch. O to viac, že je to podané zmysluplne pre deti aj pre dospelých. A DreamWorks v tom poslednú dekádu exceluje. Pre mňa naozaj animák, ktorý ma potešil vo všetkých ohľadoch. Vždy som hovoril, že Ázia má najlepšie príbehy. Sa mi to len potvrdilo.(4.11.2020)

• - Když se kamera točí kolem Yi, která poprvé hraje na housle, jeden z billboardů má reklamu na Big Mac v McDonald's. (fanda124)

• - Existuje kulturní nepřesnost, kterou film zobrazuje, a to v tom, že v asijské kultuře lidé nenosí boty v domě, na rozdíl od ústřední rodiny filmu. (Stoka)

• - Ačkoliv se v závěrečných titulcích objevuje na pozici scenáristy Jill Culton (kterého uvádí i oficiální web, český distributor CinemArt nebo server IMDb), mnoho jiných zdrojů uvádí jako scenáristu stále Williama Daviese (v titulcích uveden pod „Additional Screenplay Material“). (Ollivander)